Slab stream na netflixu preko DNS-a

poruka: 15
|
čitano: 5.425
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Slab stream na netflixu

Pozdrav svima 

nastimao sam dns da bi mogao imati US sadrzaj na netflixu , ali ne  " vucem  " punu ili potrebnu brzinu sa servera  da bi stream sa netflixa  isao u punom kvalitetu.Slika je dosta losija i ucitavanja traju dosta duze  . 

kad mjerim na speedtestu sa US  DNS  imam brzinu vise nego dovoljnu za FullHD i 4K stream ( 55 - 70 Mbita)  , ali ga ne mogu dobiti  iz nekog razloga . Sudeci  po viđenom mislim da nije ni 720p. probao sam sa  dva razlicita servisa  (smartDNS i unblockus) i na dva  uređaja (PC i Smart TV)  ista stvar .Zna ko sto bi mogao biti problem ??? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 21:17 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Slab stream na netflixu preko DNS-a

Nisi napisao kako si "nastimao", pa cu ja pretpostaviti da ides preko nekog vpn-a koji ti ocito ne isporucuje potrebni protok. "nastimat dns" ne znaci bas previse jer je dns samo usluga koja transferira ime -> ip, tako da to nema nikakve veze dal ti koristis "americki" dns, googlov ili tcomov.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2018 0:28 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Slab stream na netflixu preko DNS-a

relativno OT, ali kada sam pročitao post sjetio sam se ovog posta na redditu 

https://www.reddit.com/r/iiiiiiitttttttttttt/comments/7vcv2g/netflix_really_know_their_stuff/

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Slab stream na netflixu preko DNS-a
nine kaže...

relativno OT, ali kada sam pročitao post sjetio sam se ovog posta na redditu 

https://www.reddit.com/r/iiiiiiitttttttttttt/comments/7vcv2g/netflix_really_know_their_stuff/

 :)))))))) Ovima dns vjerojatno u pauzi skuha rucak takodjer :)

12 godina
offline
Re: Slab stream na netflixu preko DNS-a
sandokan111 kaže...

Nisi napisao kako si "nastimao", pa cu ja pretpostaviti da ides preko nekog vpn-a koji ti ocito ne isporucuje potrebni protok. "nastimat dns" ne znaci bas previse jer je dns samo usluga koja transferira ime -> ip, tako da to nema nikakve veze dal ti koristis "americki" dns, googlov ili tcomov.

 Napisao sam vec  kolega ,  nastimano i probavano  preko unblockussmartdns DNS proxy servisa .  DNS koji sam dobio od njih unesen  u "mrezu"  od smart TV-a  . naravno , probavao jedan pa drugi da ne bude zabune .

Protok je problematican samo na netflixu , na svim ostalim servisima i stranicama je u redu  . Na speedtestu mjerim 70+Mbita 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2018 21:11 (error_666).
9 godina
offline
Re: Slab stream na netflixu preko DNS-a
error_666 kaže...

Napisao sam vec  kolega ,  nastimano i probavano  preko unblockussmartdns DNS proxy servisa .  DNS koji sam dobio od njih unesen  u "mrezu"  od smart TV-a  . naravno , probavao jedan pa drugi da ne bude zabune .

Protok je problematican samo na netflixu , na svim ostalim servisima i stranicama je u redu  . Na speedtestu mjerim 70+Mbita 

 Problem je sto si radio nesto sto ne znas bas kako radi nego su ti rekli "koristi ovo i ovo" i kad si naisao na problem tesko ti je dijagnosticirat problem jer neznas sto si napravio. Ja ti ponovno pisem, dns nema veze s ovim i nisi nikako mogao "nastimat dns" da ti radi americki netflix jer to nema veze. Nisam te bezveze pitao sto koristis. Postavio sam ti pitanje da objasnis sto si napravio i nisam dobio odgovor, ali evo, dodao si novi detalj kojeg nije bilo prije pa se moze iscitati u cemu je problem. Taj "smartdns proxy" je u biti vjerojatno nekakav proxy server i on ti ne isporucuje dovoljnu brzinu iz kojeg god razloga (ili je prezagusen, ili nema dovoljno brzine prema tebi/netflix serverima, ili ga je mozda cak netflix flaggao pa ga blokira). Pokusaj mjenjat taj proxy pa vidi kako to ide. To sto mjeris na speedtestu nema neke veze. Nejasno je i sto u svemu tome radi ovaj "unblocker"

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2018 21:28 (sandokan111).
6 godina
offline
Slab stream na netflixu preko DNS-a

Ovo se radi o takozvanom smart dnsu, i da njemu je dosta da unese DNS server taj da bi mogao gledati te zaključane sadržaje. Sad da li niste shvatili jer nije koristio termin smart DNS ili niste čuli za to...

Razlika između VPN-a i smart DNS-a

 

Isti taj smart dns nebi trebao utjecati na brzinu bandwitha što i vidiš sam po tome kako speedtest ide i zbog toga je dobra opcija za streamanja. 

Probaj eventualno se igrati s drugim serverima koji su ti prikladni pa da vidiš da li koji ima bolje performanse ; 

smart dns proxy serveri

 edit: Evo koliko vidim na ovoj tvojoj smart dns stranici ovaj za netflix im je besplatan server i toga ti koristiš i daju ga svima . Za onaj premium treba platiti ,a sad da li će ti raditi bolje ne mogu ti garantirati ,ali po tome na stranici bi trebao. Ja osobno da idem plaćati tako nešto rađe bi uzeo VPN , ali to je sad druga priča.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2018 22:21 (protest431).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slab stream na netflixu preko DNS-a

@sandokan

Imam osjecaj da se ti i ja nikako ne razumijemo , iako je vec sve pisalo u prvom postu . nisam mislio da moram pisati u detalje  . ali ajd nije problem ni to  .

Netflix gledam preko smart TV-a kako sam rekao vec , niko mi nista nije rekao , ne pisem napamet  jer sam radio onako kao sto sam i prije puno puta  i imao americki sadrzaj upravo na taj nacin  , samo sto se ovaj put radi o drugom servisu jer getflix  ne radi trenutno . Znaci ,platis , dobijes , uneses  i koristis .

Sad ja tebe pitam kako nisam mogao nastimat americki DNS kad sam upravo to uradio  i stvar radi , samo nedovoljno dobro ??  . Sa stranica navedenih servisa  sam dobio te DNS-ove  , i unio ih u za to predviđeno polje (DNS) u postavkama mreze televizora . DNS-ovi su East Coast North Virginia , znaci ne mogu bit " americkiji " 

Unblockus je samo jos jedan DNS proxy servis preko kojeg sam probavao istu stvar .

Mjerenje preko speedtesta itekako ima veze jer sam mjerio sa TV-om koji izlazi na net upravo preko tih DNS-ova , sto znaci da je najvj ovo sto si napisao ( preoptereceni su ili ih NF blokira ili usporava ) , dok sve ostalo radi uredno . 

Hvala na pomoci :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2018 22:26 (error_666).
6 godina
offline
Slab stream na netflixu preko DNS-a

Probaj još dns4me ako ti se testira...

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Slab stream na netflixu preko DNS-a
Internet više nije mjesto gdje svi podaci putuju jednakom brzinom. U igri je milion raznih kombinacija a svode se na popularni pjesmuljak grupe Abba.
Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Slab stream na netflixu preko DNS-a
protest431 kaže...

Ovo se radi o takozvanom smart dnsu, i da njemu je dosta da unese DNS server taj da bi mogao gledati te zaključane sadržaje. Sad da li niste shvatili jer nije koristio termin smart DNS ili niste čuli za to...

Razlika između VPN-a i smart DNS-a

Takozvani "smart dns" nema veze s dnsom vec je obicni proxy server koji su oni odlucili zvat "smart dns" :) Ne unosis ti dns server, vec unosis obicni proxy server. Iz kojeg su oni razloga to odlucili nazvat "dns server" valjda samo oni znaju, al pretpostavljam da razlikuju "smart dns" od obicnog proxy servera po tome da rade remote dns pozive (znaci server koji koristis resolvea stranice a ne koristis lokalni dns od providera). Tko je ikakvu anonimnost na internetu radio prije, ove stvari vec zna. Stoga, ne, dns nema veze s tim, dns je samo pretvaranje teksta u ip. Ono sto je njemu u svemu bitno je da se njegova ip adresa ne vidi, a za to je potrebno da on sav promet routa preko njihovog servera. Pri tome, posto korisnici obicno ne znaju postavit da im se resolveaju ip adrese preko nekog stranog servisa (google, cloudflare danas itd) bi koristili dns server od ispa, te bi to bio nacin da se spilla ip adresa odakle korisnik dolazi. Eto, netko se sjetio to nazvat "smart dns proxy", ali je sve samo ne streamanje netflixa preko dns-a. Samim time i nedostatak informacija i zbunjivanje protivnika te nemogucnost prvotnog odgovora.

Uglavnom, ocito taj proxy server koji koristi ima probleme navedene u mom prijasnjem postu.

error_666 kaže...

@sandokan

Imam osjecaj da se ti i ja nikako ne razumijemo , iako je vec sve pisalo u prvom postu . nisam mislio da moram pisati u detalje  . ali ajd nije problem ni to  .

Sad se razumijemo, ali se na pocetku nismo razumjeli jer si napisao nesto sto se nemoze locirat sto koristis i gdje ti je usko grlo.

error_666 kaže...
Netflix gledam preko smart TV-a kako sam rekao vec , niko mi nista nije rekao , ne pisem napamet  jer sam radio onako kao sto sam i prije puno puta  i imao americki sadrzaj upravo na taj nacin  , samo sto se ovaj put radi o drugom servisu jer getflix  ne radi trenutno . Znaci ,platis , dobijes , uneses  i koristis .

Pod "netko rekao" mislim na ovo sto si napisao. Da ti je netko rekao "plati, evo ti, instaliraj i koristi" ali u biti neznas kako radi. Na to sam mislio. I to je u redu, nema problema, samo onda moras napisat sto i kako koristis za dijagnozu problema :)

error_666 kaže...
Sad ja tebe pitam kako nisam mogao nastimat americki DNS kad sam upravo to uradio  i stvar radi , samo nedovoljno dobro ??  . Sa stranica navedenih servisa  sam dobio te DNS-ove  , i unio ih u za to predviđeno polje (DNS) u postavkama mreze televizora . DNS-ovi su East Coast North Virginia , znaci ne mogu bit " americkiji " 

Zato sto "nastimat americki dns" ne znaci nista. DNS = DOMAIN NAME SYSTEM. Znaci postoje ti neki serveri po internetu koji se koriste tako da kad ti upises u url "www.google.com" on to prenese u neku ip adresu (tipa 123.123.123.123) tako da zna gdje da salje promet. Te stvari ti sam tvoj ISP postavi jer inace ne bi mogao koristit internet normalno (morao bi svugdje upisivat ip adrese). E sad, imas ti jos besplatnih takvih servisa (1.1.1.1 od cloudflare, 8.8.8.8 od google-a) itd. Znaci ti mozes besplatno postavit da ti se hostname resolvea preko googlovog dns servisa. Ali, to ne mjenja tvoju ip adresu, i ti samim time "ne postajes americkiji" jer i dalje imas svoj ip koji si dobio od isp-a i iz njega se vidi odakle dolazis. Ono sto tebi treba je da ti sakrijes svoj ip, i sav promet saljes preko nekog ip-a koji je americki. E tu dolazi taj server koji si ti postavio, samo to nije dns vec obicni proxy server koji oni zovu "smart dns proxy" jer pretpostavljam odmah i resolvea hostname preko njihovog dns servera (lokalno ili neki drugi u mrezi) tako da ti se preko toga ne spilla ip i da netflix ne zna da ti u biti dolazis iz Hrvatske. Znaci, dns kao takav nema veze s tvojom ip adresom, a to je ono sto ti moras sakrit da bi koristio geo zasticene sadrzaje. Zato sam pretpostavio da koristis vpn.

error_666 kaže...
Mjerenje preko speedtesta itekako ima veze jer sam mjerio sa TV-om koji izlazi na net upravo preko tih DNS-ova , sto znaci da je najvj ovo sto si napisao ( preoptereceni su ili ih NF blokira ili usporava ) , dok sve ostalo radi uredno . 

Hvala na pomoci :)

Nije bitan speedtest iz vise razloga. Prvi i osnovni recimo mozda server gdje si mjerio nije i server gdje se nalazi sadrzaj kojeg vuces iz netflixa, a amerika je sve samo ne uredjena sto se tice internet ruta.

6 godina
offline
Re: Slab stream na netflixu preko DNS-a

Pa kako nema veze s DNS-om kad i sam kažeš da resolve-a adrese? A što ono DNS točno radi? Fora je s tim da on ima za određene adrese recimo u ovom slučaju netflix.com podešeno da se koristi proxy. Netflix.com će mu resolveati tako da će ga spajati na proxy server u Americi, dok će mu neki tamo amazon prime preko proxya u Britaniji npr. Ali opet nazivati cijeli taj sistem ili uslugu proxy je krivo jer znamo što je proxy server i kako funkcionira. Kamo sad on unosi proxy server? Pa upiši bilo koji proxy server u DNS postavke bilo kojega uređaja na svijetu pa ćemo vidjeti na koji ćeš se ti server spojiti i kako će bilo što raditi. 

On sad može preko smart dnsa koristiti usluge zaključane na UK , USA ili nekoga trećega i to samo pomoću toga. S proxyjem običnim to ne možeš jer je ip adresa njegova fiksirana na lokaciju određenu. Ne znam čemu toliko zaziranje od ovoga termina smart dns ,ali ajde idemo ga onda bar nazvati selektivni proxy s obzirom da on sad ima za cijeli svijet svoju IP adresu osim naravno za te neke servise. Vidim da dosta zavrzlame došlo iz toga da on ovaj servis nazvao samo DNS pa ok sad mi je malo jasnije zašto je topic otišao ovim putem.

 

 

Njemu sad ne prolazi sav promet kroz proxy server taj koji se koristi u slučaju kad se spaja na netflix nego samo kad se spaja na netflix tako da da ,brzina koja se mjerila preko speedtesta je baš ona koja bi bila i da je koristio bez ovog smart dns-a jer u tom slučaju nije ništa išlo kroz ovaj proxy server koji je aktivan samo u slučaju korištenja streaming usluga.

 

Da je netflix blokirao taj proxy server onda uopće nebi radilo ,a ne da bi mi štekalo. Problem je očito u serveru od pružatelja usluge tog smart dnsa.

12 godina
offline
Re: Slab stream na netflixu preko DNS-a
sandokan111 kaže...
protest431 kaže...

Ovo se radi o takozvanom smart dnsu, i da njemu je dosta da unese DNS server taj da bi mogao gledati te zaključane sadržaje. Sad da li niste shvatili jer nije koristio termin smart DNS ili niste čuli za to...

Razlika između VPN-a i smart DNS-a

Takozvani "smart dns" nema veze s dnsom vec je obicni proxy server koji su oni odlucili zvat "smart dns" :) Ne unosis ti dns server, vec unosis obicni proxy server. Iz kojeg su oni razloga to odlucili nazvat "dns server" valjda samo oni znaju, al pretpostavljam da razlikuju "smart dns" od obicnog proxy servera po tome da rade remote dns pozive (znaci server koji koristis resolvea stranice a ne koristis lokalni dns od providera). Tko je ikakvu anonimnost na internetu radio prije, ove stvari vec zna. Stoga, ne, dns nema veze s tim, dns je samo pretvaranje teksta u ip. Ono sto je njemu u svemu bitno je da se njegova ip adresa ne vidi, a za to je potrebno da on sav promet routa preko njihovog servera. Pri tome, posto korisnici obicno ne znaju postavit da im se resolveaju ip adrese preko nekog stranog servisa (google, cloudflare danas itd) bi koristili dns server od ispa, te bi to bio nacin da se spilla ip adresa odakle korisnik dolazi. Eto, netko se sjetio to nazvat "smart dns proxy", ali je sve samo ne streamanje netflixa preko dns-a. Samim time i nedostatak informacija i zbunjivanje protivnika te nemogucnost prvotnog odgovora.

Uglavnom, ocito taj proxy server koji koristi ima probleme navedene u mom prijasnjem postu.

error_666 kaže...

@sandokan

Imam osjecaj da se ti i ja nikako ne razumijemo , iako je vec sve pisalo u prvom postu . nisam mislio da moram pisati u detalje  . ali ajd nije problem ni to  .

Sad se razumijemo, ali se na pocetku nismo razumjeli jer si napisao nesto sto se nemoze locirat sto koristis i gdje ti je usko grlo.

error_666 kaže...
Netflix gledam preko smart TV-a kako sam rekao vec , niko mi nista nije rekao , ne pisem napamet  jer sam radio onako kao sto sam i prije puno puta  i imao americki sadrzaj upravo na taj nacin  , samo sto se ovaj put radi o drugom servisu jer getflix  ne radi trenutno . Znaci ,platis , dobijes , uneses  i koristis .

Pod "netko rekao" mislim na ovo sto si napisao. Da ti je netko rekao "plati, evo ti, instaliraj i koristi" ali u biti neznas kako radi. Na to sam mislio. I to je u redu, nema problema, samo onda moras napisat sto i kako koristis za dijagnozu problema :)

error_666 kaže...
Sad ja tebe pitam kako nisam mogao nastimat americki DNS kad sam upravo to uradio  i stvar radi , samo nedovoljno dobro ??  . Sa stranica navedenih servisa  sam dobio te DNS-ove  , i unio ih u za to predviđeno polje (DNS) u postavkama mreze televizora . DNS-ovi su East Coast North Virginia , znaci ne mogu bit " americkiji " 

Zato sto "nastimat americki dns" ne znaci nista. DNS = DOMAIN NAME SYSTEM. Znaci postoje ti neki serveri po internetu koji se koriste tako da kad ti upises u url "www.google.com" on to prenese u neku ip adresu (tipa 123.123.123.123) tako da zna gdje da salje promet. Te stvari ti sam tvoj ISP postavi jer inace ne bi mogao koristit internet normalno (morao bi svugdje upisivat ip adrese). E sad, imas ti jos besplatnih takvih servisa (1.1.1.1 od cloudflare, 8.8.8.8 od google-a) itd. Znaci ti mozes besplatno postavit da ti se hostname resolvea preko googlovog dns servisa. Ali, to ne mjenja tvoju ip adresu, i ti samim time "ne postajes americkiji" jer i dalje imas svoj ip koji si dobio od isp-a i iz njega se vidi odakle dolazis. Ono sto tebi treba je da ti sakrijes svoj ip, i sav promet saljes preko nekog ip-a koji je americki. E tu dolazi taj server koji si ti postavio, samo to nije dns vec obicni proxy server koji oni zovu "smart dns proxy" jer pretpostavljam odmah i resolvea hostname preko njihovog dns servera (lokalno ili neki drugi u mrezi) tako da ti se preko toga ne spilla ip i da netflix ne zna da ti u biti dolazis iz Hrvatske. Znaci, dns kao takav nema veze s tvojom ip adresom, a to je ono sto ti moras sakrit da bi koristio geo zasticene sadrzaje. Zato sam pretpostavio da koristis vpn.

error_666 kaže...
Mjerenje preko speedtesta itekako ima veze jer sam mjerio sa TV-om koji izlazi na net upravo preko tih DNS-ova , sto znaci da je najvj ovo sto si napisao ( preoptereceni su ili ih NF blokira ili usporava ) , dok sve ostalo radi uredno . 

Hvala na pomoci :)

Nije bitan speedtest iz vise razloga. Prvi i osnovni recimo mozda server gdje si mjerio nije i server gdje se nalazi sadrzaj kojeg vuces iz netflixa, a amerika je sve samo ne uredjena sto se tice internet ruta.

 sve si ti to lijepo objasnio i napisao , samo ne mislim da je bilo potrebe za tim niti ,sam mislio ulazit u duboke polemike . Postavio sam jednostavno pitanje , moja greska sto sam  mislio da cete znati o cemu pricam ,kao sto je kolega @protest znao i  druge kolege  prije kad se pricalo o ovome   . Ok ,uviđam da sam imao pogresno viđenje nekih stvari i  u vezi speedtesta i da samo Nf sadrzaj ide preko smartDNS-a  , to me najvise i zbunjivalo . Testirao sam mrezu unutar Nf i vidim da je problem iskljucivo u ovim DNS-ovima ,jer imam oko 1.5 Mbit brzinu neta na Netflixu i to je razlog ocajne slike  . Kako god , rijesio sam problem jer je getflix proradio . Za sad imam am. sadrzaj i dobar stream  , dok radi radi ,ko ga j , dosta sam vremena i zivaca potrosio :D

 

@protest

Isto mi je bilo  i preko besplatnih i placenih , al evo na srecu getflix je proradio , a imam godisnju licencu pa idem preko njega  za sad .  hvala za prijedloge , probao sam jucer  i ovaj sto si predlozio . Ne moze , javlja  mi da koristim proxy ili vpn i da ugasim . Nazalost , ovo preko smartDNS-a mi je jedina opcija jer idem samo  preko Smart tv-a na netflix i ne znam da li uopce moze VPN na TVu  i kako se postavlja , al nevazno . Hvala svima 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 19:50 (error_666).
9 godina
offline
Slab stream na netflixu preko DNS-a

Ma ja se tu i tamo uzfilozofiram nepotrebno, a i nisam koristio nikad taj "smart dns" pa kad si napisao da si sredio preko dns-a onda mi nije bilo jasno jer se uvijek promet mora routat preko nekog servera da bi ciljni server vidio da ti dolazis iz amerike ne HR, a onako kako si ti napisao mi je izgledalo kao da ti promet ide preko americkog dnsa itditd. Nebitno, ustanovio si u cemu je problem i sve rjeseno. NHF.

protest431 kaže...
Da je netflix blokirao taj proxy server onda uopće nebi radilo ,a ne da bi mi štekalo. Problem je očito u serveru od pružatelja usluge tog smart dnsa.

Da ne duljim previse, mogu oni i samo usporit promet prema tom serveru, na to sam mislio, jer ako recimo hoces nekog blokirat, ako mu nullroutas ip, to se odmah skuzi i oni ce ga promjenit. Ako pakete usporis ne mora nuzno znati da je blokiran, a efekt je isti jer korisnici ni u jednom ni drugom slucaju ne mogu koristit. :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 21:49 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slab stream na netflixu preko DNS-a
sandokan111 kaže...

Ma ja se tu i tamo uzfilozofiram nepotrebno, a i nisam koristio nikad taj "smart dns" pa kad si napisao da si sredio preko dns-a onda mi nije bilo jasno jer se uvijek promet mora routat preko nekog servera da bi ciljni server vidio da ti dolazis iz amerike ne HR, a onako kako si ti napisao mi je izgledalo kao da ti promet ide preko americkog dnsa itditd. Nebitno, ustanovio si u cemu je problem i sve rjeseno. NHF.

protest431 kaže...
Da je netflix blokirao taj proxy server onda uopće nebi radilo ,a ne da bi mi štekalo. Problem je očito u serveru od pružatelja usluge tog smart dnsa.

Da ne duljim previse, mogu oni i samo usporit promet prema tom serveru, na to sam mislio, jer ako recimo hoces nekog blokirat, ako mu nullroutas ip, to se odmah skuzi i oni ce ga promjenit. Ako pakete usporis ne mora nuzno znati da je blokiran, a efekt je isti jer korisnici ni u jednom ni drugom slucaju ne mogu koristit. :)

 sve pet kolega, nije ni bilo zle krvi ni u jednom momentu  

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice