Spajanje modem/wirless/routera i wirless rotera

poruka: 26
|
čitano: 32.052
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje modem/wirless/routera i wirless rotera

Joj možda se Vama ovi čini glupo ali zanima me dali se mogu spojiti modem/wirless/router i wirless roter

Billion 52004 R4 i TP-LINK wr-340g

Znači u Billion ide telefonska žica i iz njega ide patch kabal u pc i radi sve. E ja bi još ubacio ovaj router da bude još jedna wireless mreža. Kako to spojiti

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter
Joko kaže...

Joj možda se Vama ovi čini glupo ali zanima me dali se mogu spojiti modem/wirless/router i wirless roter

Billion 52004 R4 i TP-LINK wr-340g

Znači u Billion ide telefonska žica i iz njega ide patch kabal u pc i radi sve. E ja bi još ubacio ovaj router da bude još jedna wireless mreža. Kako to spojiti

Moraš uzeti još jedan onakav utikač da bi bila još jedna wirelles mreža.. I još jedan ruter trebaš.. Možeš spojit modem/wirelles/router.. Ja sam tako radio..

Ako ti je netko pomogao, nemoj spammat sa Hvala nego klikni ispod potpisa hvaLa :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter

Sta ti je ovo wireless izemdju modema i routera? I ne treba ti jos jedan router vec acces point.

14 godina
protjeran
offline
RE: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter
Joko kaže...

Joj možda se Vama ovi čini glupo ali zanima me dali se mogu spojiti modem/wirless/router i wirless roter

Billion 52004 R4 i TP-LINK wr-340g

Znači u Billion ide telefonska žica i iz njega ide patch kabal u pc i radi sve. E ja bi još ubacio ovaj router da bude još jedna wireless mreža. Kako to spojiti

 

logic kaže...

Sta ti je ovo wireless izemdju modema i routera? I ne treba ti jos jedan router vec acces point.

Mislio sam na ovo..

Ako ti je netko pomogao, nemoj spammat sa Hvala nego klikni ispod potpisa hvaLa :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter

ide ti ovako

Modem-router a iz routera ti idu kompovi i acces point.

15 godina
neaktivan
offline
Spajanje modem/wirless/routera i wirless rotera

Uspio sam, evo šta sam uradio na TP Linku sam iskljičio DHCP i postavio novu ip adresu npr na billionu 192.168.1.1 a na tp linku 192.168.1.2

I sada mi ovaj TP Link radi kao switcher i kao wireless router.

A spojio sam tako da mi ide telefonska žica u Billion a iz Billiona ravno kablo u jedan PC i u TP LINK.

Zadovoljan sam. Hvala na odgovorima

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 17:12 (Joko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter

Ako zapne javi se. Imam dosta iskustva sa tplinkovim proizvodima.

14 godina
offline
Spajanje modem/wirless/routera i wirless rotera

Da ne otvaram novu temu...imam wirless ruter i prije 2mj sam se mogao uredno spajat s laptopom i sad više nemrem (jednostavno mi ne pronalazi moju mrežu a od svih okolnih nađe) a internet uredno radi na kompu? Možda se poremetila neka vidljivost na wirlesu ili nešto?

 

 

EDIT: Zaboravio sam napisati da imam windows 7.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 12:54 (dec54).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter

-vrlo vjerojatno da se resetirala neka postavka (kao enkripcija)... u tom slučaju windowsi imaju staru postavku i ne nude konekciju na tu mrežu (kao da je nema na popisu..), obriši u wireless konekcijama i kreiraj ponovo.

-uz to, svakako provjeri koja enkripcija (WPA-WEP..) preporuka WPA2-PSK. Spajanje i podešavanje može žicom ili WPSom... kad se podesi pronađeš, konektiraš...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter
ihush kaže...

-vrlo vjerojatno da se resetirala neka postavka (kao enkripcija)... u tom slučaju windowsi imaju staru postavku i ne nude konekciju na tu mrežu (kao da je nema na popisu..), obriši u wireless konekcijama i kreiraj ponovo.

-uz to, svakako provjeri koja enkripcija (WPA-WEP..) preporuka WPA2-PSK. Spajanje i podešavanje može žicom ili WPSom... kad se podesi pronađeš, konektiraš...

To vrijedi i za windows 7?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
15 godina
offline
Re: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter

-to vrijedi tza sve OSove, sve routere, sve ISPove... razlike su jedino u njihovom softwareu (firmware) i opcijama koje nude.

dodatno Sedmica defaultno traži 128bit enkripciju (ignorira defaultni 64 WEP koji je bezveze.., stariji uređaji ga imaju kao default..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter
ihush kaže...

-to vrijedi tza sve OSove, sve routere, sve ISPove... razlike su jedino u njihovom softwareu (firmware) i opcijama koje nude.

dodatno Sedmica defaultno traži 128bit enkripciju (ignorira defaultni 64 WEP koji je bezveze.., stariji uređaji ga imaju kao default..)

aha...za bilo kakvo net namještavanje sam totalni noob moram priznat {#}...možeš mi reči točno dje da odem i kaj da napravim jer sad ovo kaj si mi rekao ništa ne kužim?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 13:08 (dec54).
15 godina
offline
Re: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter

-sve potrebne podatke si trebao dobiti od ISPa, kao i teh. knjižicu. Za bilo kakva pitanja, postoji njihova SZK.

Generalna pravila, defaulno je router na 192.168.1.1, to vrijedi za npr Tcom, Bnet kao kabelski ima svoje postavke (sve je automatski) dok je recimo AMIS na 192.168.1.254..

- na toj adredresi (browserom, utipkaš u address bar ..) ti je gui za podešavanje, dalje bi trebalo biti dovoljno intuitivno samo podešavanje.

- žicom uvijek možeš do routera, wirelessom ovisi o postavkama, WPS je button (vidi dali negdje piše na routeru) za automatsko spajanje..) nemaju svi routeri, itd.

Te postavke nemaju veze s OSom koji koristiš, univerzalne su. Naravno standardi kao WPA nekad nisu postojali, pa recimo stari ih uređaji možda nemaju, dok recimo novi (sedmica) inzistira na boljoj zaštiti.. itd.

Za prosjčnog korisnika bi tehnička klnjižica trebala biti dovoljna za konfiguriranje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 14:44 (ihush).
14 godina
offline
Re: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter
ihush kaže...

-sve potrebne podatke si trebao dobiti od ISPa, kao i teh. knjižicu. Za bilo kakva pitanja, postoji njihova SZK.

Generalna pravila, defaulno je router na 192.168.1.1, to vrijedi za npr Tcom, Bnet kao kabelski ima svoje postavke (sve je automatski) dok je recimo AMIS na 192.168.1.254..

- na toj adredresi (browserom, utipkaš u address bar ..) ti je gui za podešavanje, dalje bi trebalo biti dovoljno intuitivno samo podešavanje.

- žicom uvijek možeš do routera, wirelessom ovisi o postavkama, WPS je button (vidi dali negdje piše na routeru) za automatsko spajanje..) nemaju svi routeri, itd.

Te postavke nemaju veze s OSom koji koristiš, univerzalne su. Naravno standardi kao WPA nekad nisu postojali, pa recimo stari ih uređaji možda nemaju, dok recimo novi (sedmica) inzistira na boljoj zaštiti.. itd.

Za prosjčnog korisnika bi tehnička klnjižica trebala biti dovoljna za konfiguriranje.

Kad ulazim u to traži me šifru i username...di je mogu nači? Služba za korisnike?

 

EDIT: Nađena! {#} al opet u knjižici piše samo kako se rikta wirless ne piše kako da nariktam da se netko drugi može spojit na mene...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2011 14:32 (dec54).
15 godina
offline
Re: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter
dec54 kaže...
..

EDIT: Nađena! {#}al opet u knjižici piše samo kako se rikta wirless ne piše kako da nariktam da se netko drugi može spojit na mene...

- zaštita, tj tip enkripcije, (WEP, WPA... i WPS gumbić) piše, piše i na forumu na tusuću mjesta i unutar ovog topca. Samo pročitaj... klik, klik, klik ... itd. :)

- postavi na WPA(2)-PSK, ako ne podržavaju svi tvoji uređai, tad može WPA/WPA2... u najgorem slučaju WEP ali njega i nOObovi probijaju za par minuta. I pazi na šifru jer je to jedini ključ koji te štiti. Tad je poželjno bar MAC filtriranje i skrivanje SSIDa..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2011 14:45 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje modem/wirless/routera i wirless rotera
pa win7 bi automatski trebao prepoznati kakvu zaštitu ima veza na koju se želiš spojiti... amis trenutno ima WPA-PSK Encryption ...ne znam kako je s ostalima, a i na ruter se u win7 možeš vrlo jednostavno spojiti da samo u lijevom izborniku klikneš na netvork i pokaže ti uređaj pa klikneš na to i ne traži ti user i pass ...no dobro to sad i nije bitno ...možda su nadograđivali sustav pa su ti resetirali postavke na tvorničke ili tako nešto ...možda trebaš namjestiti u opcijama rutera gdje riktaš i pass ...
 Security
Broadcast Network Name: kvačica
Allow New Devices:  New stations are allowed (automatically)
 Encryption: WPA-PSK Encryption
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje modem/wirless/routera i wirless rotera

Igram cod2 multiplayer spajam se bezicno preko usb sticka i imam t-com internet ...i neznam zasto ping mi je u zadnje vrijeme velik oko 100 ali nekad skoci i na 300-500 .. ako ista pomaze brzina neta mi je 54 mbps .. ako imate rješenje pisite !!!! unaprijed hvala !! {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter
Rajka kaže...

Igram cod2 multiplayer spajam se bezicno preko usb sticka i imam t-com internet ...i neznam zasto ping mi je u zadnje vrijeme velik oko 100 ali nekad skoci i na 300-500 .. ako ista pomaze brzina neta mi je 54 mbps .. ako imate rješenje pisite !!!! unaprijed hvala !! {#}

 -vjerojatno je problem na serveru... nema pomoći osim drugog servera. Ipak provjeri brzinu i ping npr na speednetu. Ako je ispod deklariranih prijavi kvar.

btw. -brzina ti sigurno nije 54, to je wlan, nema direktne veze s pingom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter
ihush kaže...
Rajka kaže...

Igram cod2 multiplayer spajam se bezicno preko usb sticka i imam t-com internet ...i neznam zasto ping mi je u zadnje vrijeme velik oko 100 ali nekad skoci i na 300-500 .. ako ista pomaze brzina neta mi je 54 mbps .. ako imate rješenje pisite !!!! unaprijed hvala !! {#}

 -vjerojatno je problem na serveru... nema pomoći osim drugog servera. Ipak provjeri brzinu i ping npr na speednetu. Ako je ispod deklariranih prijavi kvar.

btw. -brzina ti sigurno nije 54, to je wlan, nema direktne veze s pingom.

 

ili netko skida s neta dok ti igraš igricu...

14 godina
offline
Re: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter
gudeljenator kaže...
pa win7 bi automatski trebao prepoznati kakvu zaštitu ima veza na koju se želiš spojiti... amis trenutno ima WPA-PSK Encryption ...ne znam kako je s ostalima, a i na ruter se u win7 možeš vrlo jednostavno spojiti da samo u lijevom izborniku klikneš na netvork i pokaže ti uređaj pa klikneš na to i ne traži ti user i pass ...no dobro to sad i nije bitno ...možda su nadograđivali sustav pa su ti resetirali postavke na tvorničke ili tako nešto ...možda trebaš namjestiti u opcijama rutera gdje riktaš i pass ...
 Security
Broadcast Network Name: kvačica
Allow New Devices:  New stations are allowed (automatically)
 Encryption: WPA-PSK Encryption

kako se ulazi u te postavke? sve sam uspio samo neznam kak da promjenit ime i pass?

 

EIDT: Skužio sam sve, sad sve radi kako treba {#}!!! Hvala još jednom svima!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2011 14:41 (dec54).
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje modem/wirless/routera i wirless rotera

poz imam kablovski internet i htjeo sam da koristim  wajles internet po kuci recimo na laptopu i kupim wajles ruter motorola i spojim na racunar sve radi al nece da salje wajles signal po kuci da mogu koristit laotop bezicno sta da uradim imal ko dami pomogne unaprjed hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje modem/wirless/routera i wirless rotera

pozzz

 

ocemo spojiti 4 kompjutera da igramo cod 2 multipleyer 

ali imamo jedan problem nemamo prikljucak na internet

treba  mi solucija spajanja bez nterneta

 

 

rekli su mi da mi terba switch nabavio sam ga http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=281&pl1_id=4&pl2_id=23

dali odgovara

 

 

i da spojim ovako https://www.google.hr/search?q=star+topology&hl=hr&client=firefox-a&hs=vRU&tbo=u&rls=org.mozilla:hr:official&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=vHy8UKDdLo_DtAbc2YAg&ved=0CCkQsAQ&biw=1024&bih=574

(u obliku zvijezde)

 

hvala

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje modem/wirless/routera i wirless rotera

Pozz

 

Korisnik sam ADSL bh telecom neta sa ZTE routerom.konfigurisao sam ga tako da sam ga povezao sa tl-wr740n Wireles routerom i to sve sljaka.

Imam tendu W303r koja bi trebala da radi kao Aces Point (mislima da u svojim postavkama ima tu mogucnost).kako da sada podesim da mi

i tenda i tp link rade.odnosno da jedan prima a drugi da salje.

 

Da napomene zelio bih da  bratu omogucim net   koji je udaljen od mene 30 metara vazdusne linije.Ako postavim  tendu i usmjerim je 

prem bratovoj kuci on zbog debljine zidova nema dobar signal,pa vas molim da mi pomognete da rjesim ovaj problem

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje modem/wirless/routera i wirless rotera

:504:Nemam baš iskustva s ovim pa mi treba pomoć.

Uveli su nam u selu besplatan internet - bežični naravno , ja živim od centra zračne linije kilometar , zanima me dali je moguče kako sa antenom uhvatiti taj signal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje modem/wirless/routera i wirless roter
vecky kaže...
:504:Nemam baš iskustva s ovim pa mi treba pomoć.
Uveli su nam u selu besplatan internet - bežični naravno , ja živim od centra zračne linije kilometar , zanima me dali je moguče kako sa antenom uhvatiti taj signal.
Ako nemaš iskustva, najbolje je rješenje naći nekog tko ima iskustva. Ajd priznaj da nisi(ili si samo malo) pročitao ostale postove, jer je ovo pitanje postavljeno već dosta puta. {#}
Postoje 3 rješenja:
1) Kupiš ruter/access point i usmjerenu antenu koju ćeš spojiti na ruter.
2) Kupiš ruter/ap, a antenu si sam napraviš(kantena). Najjeftinije rješenje.
3) Kupiš integrirano rješenje -> Ruter/ap/antena u jednom. Najjednostavnije i po meni najbolje rješenje.
Usmjerenu antenu ćeš postaviti negdje vani gdje postoji optička vidljivost sa 1 km udaljenim odašiljačem. Ako nema optičke vidljivosti, zaboravi sve.

Prije nego bilo što kupiš, potrebno je i ovo saznati:
- U kojem spektru emitira taj odašiljač(2.4 GHz ili 5 GHz)? Uglavnom je u 2.4 GHz spektru.
- Koja vrsta antene je postavljena(omni ili usmjerena)? AKo je usmjerena, moraš provjeriti pokriva li i tvoju kuću.
- Popni se van na mjesto gdje namjeravaš postaviti svoju antenu i sa laptopom provjeri loviš li išta od tog signala. Skini ovaj program i sa njim potraži taj signal. Ako baš ništ ne loviš, mala je šansa da ćeš kupnjom antene imati dobru konekciju.
- Počni čitat druge postove na ovom forumu.
13 godina
offline
Spajanje modem/wirless/routera i wirless rotera

Uzeo bi ovako nešto 

Imam kuću podjeljenu u dva dijela i u jednom dijelu di je ruter imam WI-FI a u drugom djelu nemam, ali je tamo kabel od interneta provučen i uštekan u drugi komp. Sada bi ja ovaj uređaj kupio i stavio u drugi dio kuće. Sad me zanima kakva je instalacija toga, da li je samo ukopčaj i radi ili treba nešto prčkati. 

 

 

""(1) Wireless AP Mode: This AP model is wireless Access Point (AP) in which it can convert the wired signal into wireless wifi signals, Application: Connect the smart wifi router/repeater to the hotel/home room broadband interface with network cable (or wired router at home), you can share the wireless network with others, that means, you can create a new wifi area, and full wifi coverage in your room, your computer can automatically obtains the iP address, convenience for you to using smart phone, tablet pc or laptop with singal network cable only, Plug and Play.""

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice