Statičku IP adresu mi gazi neka druga čudna

poruka: 2
|
čitano: 2.956
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Statičku IP adresu mi gazi neka druga čudna

Bok ljudi.

Molim pomoć ako ima ko ili nek me uputi kome da se javim, jer sam lud, kaj god napravim ništ se ne mijenja.

 

Na poslu imamo 24 portni svič, koji služi za našu internu mrežu, spojeni preko TP-Linka na Optimi na internet.

Sve radi ok, al onda se prvo kod jedne kolegice pa onda i kod druge dogodi da ne može na mrežu samim time ni na Internet.

Imaju postavljene statičke IP adrese i to sve preko 1.150, a sad se dogodi da je postavljena ta fiksna adresa kad odem pogledat u IPv4 postavke, ali kad pogledam u status veze, ona mi pokaže i tu moju statičku adresu ali i iznad njih mi pokaže Autoconfig IPv4 16.198.226.35 i sl. na drugom kompu, i nema šanse da me pusti van. Nakon uključivanja DHCP (postavljanja na automatsko postavljanje IP adrese), zadaje mi 191.168.1.24, ali ja nemrem na mrežu.

Nakon što sam pokušao i restartom i sviča i kompa, nema promjene, sve dok nisam stavio ponovno na automatsko postavljanje IP, ali fisksni gateway, a ip mi je zadan na 1.24, al to me ne zadovoljava, jer mi svaki put stavlja novu IP adresu.

Kaj da napravim, nisam mrežaš, a sve što znam sam ispucao, a najviše me mući kaj neznam zakaj se to događa.

 

LP.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Statičku IP adresu mi gazi neka druga čudna

stavi adrese na automatic i pričekaj da ih dobiješ, nakon toga dvije opcije ili staviš lease time na beskonačno ili opciju bind dhcp adrese sa mac adresom op pc-a

tako imaš dhcp adrese koje su fiksne

US server keke013#2101
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice