Torrent problem (lud sam vec)

poruka: 74
|
čitano: 33.579
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)
pitanje

Ovako, stavio sam Vistu Unlimited 64bit, instalirao sve fino ko i na svim kompovima do sad, skidao sve programe pri normalnoj brzini od 200kb (dakle preko browsera)...

Instalirao uTorrent i nemogu dobiti vezu ni za jedan torrent (bez obzira na kvalitetu) veću od 30kb... Ako slučajno uključim 8-9 torrenta, popne se čak na 70kb kad se svi zbroje!

Sve sam napravio što znam...

Isključivao firewall, podešavao upload, download, prošao sve postavke, reinstalirao, pokušavao Ares i BitT, portove mjenjao, ubacivao trackere, po googlu tražio savjete, al neznam više kaj da radim, trenutno sam lud lud jer je tak već 3 dana...

I što je najzanimljivije, kad je torrent uključen (dakle skida na kojih 20-30kb) meni je otvaranje stranica sporo ko da skida sa svih 224kb!!! I da, upload je komotno maksimalan ako ja to dopuštam... Molim neki prijedlog ljudi! Hvala...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Torrent problem (lud sam vec)

ja san ima ista sranja kad san tek uzea adsl prva 2 mis uopće mi nije radija torent,j... san se svaki dan dok je pregledavanje bilo ok,

drugi put mi nije radilo pregledavanje a je torent

sad mi sve radi a najbolje bi ti bilo da ponovo reinstaliraš windows

ja san jedanput uzea od prijatelja njegove podatke  svitlilo mi je zeleno a brzina isto nije bila poviše 30kb

a ja bi reinstalira, ne znan čekaj druge da ti kažu

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)
Silviq kaže...

Ovako, stavio sam Vistu Unlimited 64bit, instalirao sve fino ko i na svim kompovima do sad, skidao sve programe pri normalnoj brzini od 200kb (dakle preko browsera)...

Instalirao uTorrent i nemogu dobiti vezu ni za jedan torrent (bez obzira na kvalitetu) veću od 30kb... Ako slučajno uključim 8-9 torrenta, popne se čak na 70kb kad se svi zbroje!

Sve sam napravio što znam...

Isključivao firewall, podešavao upload, download, prošao sve postavke, reinstalirao, pokušavao Ares i BitT, portove mjenjao, ubacivao trackere, po googlu tražio savjete, al neznam više kaj da radim, trenutno sam lud lud jer je tak već 3 dana...

I što je najzanimljivije, kad je torrent uključen (dakle skida na kojih 20-30kb) meni je otvaranje stranica sporo ko da skida sa svih 224kb!!! I da, upload je komotno maksimalan ako ja to dopuštam... Molim neki prijedlog ljudi! Hvala...

 Da li možda koristiš nod32?
Meni je nod blokirao torrent klijent i nakon što sam ga uninstalirao je sve radilo normalno...
Jesi napravio port forward na routeru?
CPU AMD Athlon 6000+, MBO Gigabyte GA-MA790FX-DS5, GPU Sapphire Radeon HD4870, DDR2 Kingmax 4 Gb 800MHz (4x1 Gb) PSU Corsair TX750W
16 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)
Windows Vista default limit is based on which edition of Vista users are using. For example, Home Basic has maximum limit of 2, and Vista Ultimate is 25 per second. Normal Windows Vista users should not face any problem or slow network connection with the half-open connections limit. However, heavy P2P (peer-to-peer) applications users such as uTorrent, BitTorrent, BitComet, Azureus, ABC, eMule (eDonkey network), etc, or P2PTV such as TVants, PPLive, PPStream, Sopcast, etc may face some error or slow download and upload speed due to this limit. TCP_IP Patch for Vista to increase Torrent speed ---GUGLAJ ili TCP-Z, Best TCP/IP Patch http://deepxw.blogspot.com/
mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
15 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)
autorov komentar

Nemam NOD 32, imam Avast... Ali prije sam imo NOD 32 i nije radio probleme...

Ja osobno sumnjam da je do neispravnosti instalacije, nego prije do nekih postavki u windowsima...

Iskreno, neznam ni kak se to radi... Ja sam samo preko speed guidea provjerio jel port otvoren.

Ako bi bio dobar pa mi pojasnio što da radim... :)

EDIT: Verbatim, budem to probo, nisam vidio tvoj post prije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2009 1:30 (Silviq).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)

Ja nemam takav problem, ali jako slican pa zato pisem tu. Meni u pocetku uTorrent radi normalno i onda kroz sat, sat i pol, pocinje se smanjivati te na kraju pukne veza na net. I nema mi druge pomoci nego istekai, ustekati router. Router je D-Link G684T, OS Windows Vista Ultimate 64 bit. Da li zna netko u cemu je stvar ? Ovo nema smisla da 10 puta dnevno to radim. I ostavim nesto na seedu i dok dodem na posao i pogledam kakvo je stanje, vise nista ne radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2009 1:35 (Kezo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)

http://half-open.com/home_en.htm

http://filesharefreak.com/2007/11/13/tips-to-increase-bittorrent-download-speeds/

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Network-Tweak/TCP-IP-Limit-AutoPatch.shtml

 

Problem je u limitiranom broju veza kod W V, nećeš ništa postići s novom instalacijom, novim AV........

 

Zaboravi SHINY VISTU, XP je BOG od OS-a.( barem kad su u pitanju M$ OS-ovi.)

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)
autorov komentar

Dođe mi da se rasplačem, il da odem namlatit Gatesa...

Uz muku sam uspio onaj patch primjeniti, pročitati još 100 tipova o povečanju brzine, nema što nisam napravio... I evo, nakon x-tog restarta svega, upalim uTorrent, nakon par minuta download je 30kb, upload 28kb... Uključeno je 7 Torrenta...

Ja nevjerujem da se ovakva glupost može dogoditi, a frend ima istu tu Vistu (njegov je DVD), sličnu konfu, i isto rabi uTorrent... Sve mu radi savršeno!

I da, sjetih se da sam prvi torrent koji sam skinuo (world of goo 155mb) skidao na 160kb...

EDIT: Ponovo sam išao isti taj torrent pokrenut i skida na 200kb, ali on ima omjer seed/leech 40/1... Dakle problem je nešto drugo, zašto neće skidati na više od 20kb ako je omjer 1:1, a moralo bi...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2009 3:08 (Silviq).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)

Da li većinom ti to s public trackera ili privatea? Ako skidaš s publica, nije neobično da imaš tak malu down brzinu, jer seedovi limitiraju svoj upload. I pošto imaš i svoj upload na max i još skidaš, nije čudno ni da ti se stranice sporije otvaraju... Neki torrenti imaju izvrstan broj seedera i možeš skidat punom brzinom, no većina njih je ipak ograničena seederima... Po meni, tvoj problem nije problem, nego normalna stvar...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)
Silviq kaže...

Dođe mi da se rasplačem, il da odem namlatit Gatesa...

Uz muku sam uspio onaj patch primjeniti, pročitati još 100 tipova o povečanju brzine, nema što nisam napravio... I evo, nakon x-tog restarta svega, upalim uTorrent, nakon par minuta download je 30kb, upload 28kb... Uključeno je 7 Torrenta...

Ja nevjerujem da se ovakva glupost može dogoditi, a frend ima istu tu Vistu (njegov je DVD), sličnu konfu, i isto rabi uTorrent... Sve mu radi savršeno!

I da, sjetih se da sam prvi torrent koji sam skinuo (world of goo 155mb) skidao na 160kb...

EDIT: Ponovo sam išao isti taj torrent pokrenut i skida na 200kb, ali on ima omjer seed/leech 40/1... Dakle problem je nešto drugo, zašto neće skidati na više od 20kb ako je omjer 1:1, a moralo bi...

  Ahh..   neznam kakve ti brzine ocekujes od torrenta, to je peer2peer mreza i ne mozes skidat 100000 kB/s ako ostali korisnici uploadaju po 20kB/s svaki, pogotovo ako je omjer seed/leech 1:1 i jos ako imaju usrane veze ko mi u hrvatskoj. Imas download recimo 2mbita (cca 220kB/s) i imas upload jadnih 256kbita (cca 30kB/s), e sad ako 100 korisnika uploada s tom jadnom brzinom od 30kB/s, a ostalih 100 downloada ne mozes ocekivat da ces imat brzinu punih 2mbita - sve je to osnovna matematika, ne mozes izvuc vece brzine ako nemas otkud. Ovi tweakovi ti pomazu ako ima vise seedova i leechera jer onda moze radit vise konekcija odjednom, ali sa malim brojem usera to ti nicem ne koristi.
Intel Core2Duo E8600 @ 4200MHz -> Thermaltake CL-P0464 DuOrb | Gigabyte GA-P35-DS4 | OCZ Reaper 2x2GB @ 1120MHz | Gigabyte 8800GTX 768MB 660/2000MHz -> Accelero Xtreme 8800 | Fortron 650W FSP650-80GLC | Seagate 320GB ST3320620AS | Chieftec LCX-01SL-SL-B | Logitech G15 | Logitech MX518
16 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)

Da li ti je trokutić žuti ili zeleni, da li ti je 30 ukupno ili po torrentu, koji ruter imaš?

MB ASUS P5K, C2D E6420, Radeon X1950PRO, DDR2 2GB 800MHz Transcend, 19"SamsungSM 932BF, Antec Sonata III-EC Midi
15 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)
autorov komentar

Ma sve ja to razumijem ljudi, ali nisam nov u ovome... Imam flat već 2g, skidam uvijek sve normalno, dakle promjenio sam samo OS u Vistu... Na B-netu sam pretplatnik...

I nemože mi nitko reči da je normalno da torrent nekog novog filma od Axxa koji ima 56 000 seedova i 56000 leecheva se skida na 20-30kb, jer mi je uvijek, sa istom ovom vezom, i uTorrentom (bez IKAKVOG podešavanja) skidalo takve filmove na barem 100-150kb... I to kad uključim, brzina počne rasti normalno, po 2-3kb svaku sec i onda kad dođe na 50-ak počne padat ko da je nešto blokira, i onda se smiri na nekoj vrijednosti.

Primjer: Max Payne movie

             Seeds: 83 (22568)

             Peers:  60 (25689)

             download: 50-60kb...

             upload: 26kb

Prije bi se ovakav torrent skidao komotno na barem 150kb... Garantiram... Ovo je veza koja priliči torrentu od 20 seedova i 60 leechova...

 

Iskreno nemam pojma niš za router niti ikakve trokute? Ak mi neko pojasni kaj tražim, možda ću i znat... :)

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)

Ako koristiš µTorrent, onda bi trebao znati da dolje u dnu prozora, pokraj brzine imaš žuti ili zeleni trokutić koji označava dali si dostupan za incoming , ako je žuti onda nisi. Drugo, ako si na dsl vezi onda se nekako moraš povezivati, preko rutera ili modema. Ruter ima firewall koji te eventualno čini nedostupnim ako ne forwardiraš port. Ako si na B-netu, možda oni nekako blokiraju promet, uključi u opcijama µTorrenta protocol encryption za outgoing i stavi kvačicu za "alow icoming...." . Ne kažem da to sve nisi već isprobao, samo nabrajam, ali ako već dvije godine skidaš preko torrenta, onda to sve znaš. Potraži na netu informaciju o visti i torrentima ako je jedino vista ono što je novo na tvom kompu.

MB ASUS P5K, C2D E6420, Radeon X1950PRO, DDR2 3GB 800MHz Transcend, 19"SamsungSM 932BF, Antec Sonata III-EC Midi
15 godina
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)

Ja sam jučer skidao neki novi axxo film i trebalo mu je jako dugo da počne skidati punom brzinom...u početku sa nekih 10 kB/s, kasnije 30-ak, a tek nakon otprilike sat i pol je počeo skidat punom brzinom...tak da ono...ovisi ti brzina i o broju seedera i leechera (kao što je netko gore spomenuo)... Poželjno je da ima više seedera nego leechera...

 

Ako koristiš utorrent dolje u statusnoj traci trebaš imat ili zeleni kružić sa kvačicom (znači da sve valja) ili žuti trokut (znači da nešto ne valja) ili crveni kružić (njega ne želiš imat jer će ti jako sporo skidat)...

Zeleni kružić Zeleni kružić
CPU AMD Athlon 6000+, MBO Gigabyte GA-MA790FX-DS5, GPU Sapphire Radeon HD4870, DDR2 Kingmax 4 Gb 800MHz (4x1 Gb) PSU Corsair TX750W
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2009 16:20 (unique83).
15 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)

Na t-comu se najbolje skidaju torrenti. Meni nekad doded bsod kad pocnem skidat torrent-e.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)

Ma meni su torrenti vec dopiz***, znaju ic tak sporo da te totalno izlude. Najbolja odluka kaj sam napravil u zadnjih 2 mjeseca je kupnja Rapidshare Premium accounta. Ako je netko slucajno zainteresiran, a nema paypal account ima njihov reseller kod nas - condurarapid - uplatite na posti, posaljete im na mail kopiju uplatnice i kroz koji sat dodje vam username i pass na mail ili SMS i skidajte do mile volje  Namigiva

 

Intel Core2Duo E8600 @ 4200MHz -> Thermaltake CL-P0464 DuOrb | Gigabyte GA-P35-DS4 | OCZ Reaper 2x2GB @ 1120MHz | Gigabyte 8800GTX 768MB 660/2000MHz -> Accelero Xtreme 8800 | Fortron 650W FSP650-80GLC | Seagate 320GB ST3320620AS | Chieftec LCX-01SL-SL-B | Logitech G15 | Logitech MX518
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)
autorov komentar

To nije trokut, nego kružić... I za njega znam da treba bit zelen! :)

Ne, sve sam to isprobao... Nemam više opće ideje, čak sam i onaj patch za vistu stavio i povečao broj veza na 252...

Nema pomoći, budem još vidio kaj ću, reinstalirati win nemogu jer sam previše toga napravio s njim i nije samo moj acc gore...

Al ovo je stvarno smiješno, da 9 torrenta on skida sa ukupno 70kb... A kad smanjim na samo dva, njih skida na 60... Točno ko da nešto blokira brzinu, kao da mi daje samo 30-40% od onog kolo bi bilo moguće uz taj broj seedova... Jer on skida sa 200kb, ali ako je neki savršen torrent...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)

Ako tebi ono žuto, na dnu, sa uskličnikom unutra, izgleda kao kružić, onda dobro, nek ti bude Osmijeh.

 

MB ASUS P5K, C2D E6420, Radeon X1950PRO, DDR2 3GB 800MHz Transcend, 19"SamsungSM 932BF, Antec Sonata III-EC Midi
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2009 7:57 (krek).
16 godina
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)

To se meni dešavalo i skužio sam da je router u pitanju. Resetirao sam ga i od tada radi normalno.

Fear leads to anger,anger leads to hate,hate leads to suffering.
16 godina
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)
Kezo kaže...

Ja nemam takav problem, ali jako slican pa zato pisem tu. Meni u pocetku uTorrent radi normalno i onda kroz sat, sat i pol, pocinje se smanjivati te na kraju pukne veza na net. I nema mi druge pomoci nego istekai, ustekati router. Router je D-Link G684T, OS Windows Vista Ultimate 64 bit. Da li zna netko u cemu je stvar ? Ovo nema smisla da 10 puta dnevno to radim. I ostavim nesto na seedu i dok dodem na posao i pogledam kakvo je stanje, vise nista ne radi.

 To se meni dešavalo i skužio sam da je router u pitanju. Resetirao sam ga i od tada radi normalno.

P.S. Sorry na duplom postu.
Fear leads to anger,anger leads to hate,hate leads to suffering.
16 godina
offline
Torrent problem (lud sam vec)

Probaj za port postavit 45682.

Znam da ti se mozda ovo cini smijesno, ali probaj!

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)
autorov komentar

Kad je žuto onda je trokut, kad pozeleni pretvori se u krug... :)

Probao sam s ovim portom ali sve isto... Ugl svi portovi između 4000-6000 rade...

Sad sam ga baš promatrao malo kak radi... Ja upalim uTorrent, onda mi je 2min žuto (a već download i up počinje), onda se promjeni u zeleno ali se brzina ništa ne mjenja...

I on koristi očajnički jadno seedova ako ih ima u zagradi 100-200, on se tek nakon par min spoji na 5-6... I nema nikakve logike da on može skidati bilo koji od mojih (trenutno 7 torrenta) na 30-40kb, ako su dva odjednom onda 50-60kb, a ako je svih 7 onda 70kb... LOL

Zašto onda svaki ne skida na 20-30kb (dakle 7x20=140kb dl), pa bi se zadovoljio odgovorom da su veze torrenta slabe!

Radim s kompovima već dosta dugo, al sa ovakvom gluposti se već dugo nisam ovak borio...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Torrent problem (lud sam vec)

Probaj ovako. Klikni na neki od tih torrenta koji ti se sporo skidaju i nakon toga odi na tab PEERS, pa pogledaj što piše tamo za trackere. Trebalo bi ti pisati working. Ako ne piše working onda ti je nešto sa torrentima (ili nemaš korisničko ime na tom trackeru, ili je krivo upisani, ili nešto slično).. Probaj onda pronači drugi torrent. Isto tako pogledaj koliko ti piše da imaš logiranih "nodovs", to ti je ondaj DHT dolje. Negdje normalan broj (za normalnu brzinu) bi trebao biti oko 200 komada...

 

 

EDIT : Da isto tako 7 torrenta koje skidaš na propusnosti od 2mb (pretpostavljam da je ta brzina) si podjele previše konekcija jedan između drugoga. Probaj skidati samo jedan ili dva torrenta, ostale stopiraj. Pa onda nakon nekih 10-15 minuta pogledaj dal su brzine još uvijek male.... Preporuka ako je ovo gore sve OK

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2009 13:29 (dado2202).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)

...u routeru moras napraviti virtualni port...taj port upišeš u torent program i onemogučiš mijenjanje broja tog porta...reset programa, i to je to...100%...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)
autorov komentar

2 dado:  Svaki torrent mi ima bar 3-4 trackera koji rade... Još sam ja svakom dodao neke public trackere, da još ubrzam.

              Kad odem po peers tamo ih nađem gro, i to sa 100% skinutim (dakle samo seedaju) ali nije spojen na njih... Evo skida COD 5 već pola h na 30kb, a ima preko 50 seedova!

              DHT mi je 305, al inaće ne pada ispod 200...

2 Kajfa: Još sam to nisam napravio, jel neznam ni kako... Ja sam od B-neta dobio samo modem koji spajam u zid, i to je to...

             Preživjet ću ja to kaj mi P2P ne radi na max brzini, više me ubija to što je uvijek do sad radio bez ikakvih podešavanja! I da, kad skidam neki drugi P2P a da nije torrent,

             npr. pjesme preko ares-a, onda sve super brzo ide...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Torrent problem (lud sam vec)

http://www.portforward.com/english/applications/port_forwarding/Utor/Utorindex.htm

...evo ti jedan zanimljiv link,koji ce sigurno rijesiti tvoj problem...samo trebas naci svoj router i ...malo se poigrati...

...sljaka 100%... i ja sam imao slicnih problema kao i ti... svakako isprobaj,ako koristis utorrent...

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)
Verbatim kaže...

 

Zaboravi SHINY VISTU, XP je BOG od OS-a.( barem kad su u pitanju M$ OS-ovi.)

  o Bože dragi kako ste primitivni pa nemožeš vjerovat...ma kakav OS ti spominješ, to nema NIKAKVE veze s OS-om.

To što čovjek nezna namjestit router (port) i uTorrent je njegova stvar, s tim OS nema nikakve veze. Nemoj čovjeka navodit na pogrešan put. 
15 godina
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)

probaj sa tune up optimizirat sistem,a visti triba i malo vrimena dok se sve ne uhoda,probaj instalirat drugi torrent

16 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent problem (lud sam vec)
može 100 puta optimizirat sistem,ali ako mu router nije dobro složen,sve je to 0 bodova
15 godina
neaktivan
offline
problem sa url -forum

Ne znam kako tačno da naslovim ovaj problem ali radi se o sljedećem:Kada sam na forumu i želim da u poruci postavim link na kojem se nalazi materijal koji sam prethodno uplod-ovala ,obavila opcije copy i paste,tada kada pošaljem poruku javlja mi sljedeće: You can not post any url for time being.Provjerila sam i postavke u profilu, BBCode je aktivan ali jednako ne ide.Napominjem da se ovo dešava bili da koristim sendspace.com, freefilehosting ili 4shared.Materijale koje  uploadujem su uglavno rađeni u Wordu.Molim pomoć hitno!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice