TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl

poruka: 13
|
čitano: 4.952
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl

Ovo mi je prvi post pa se unaprijed ispricavam ako sam stavio temu u krivi forum ili nesto slicno.

 

Prije nekoliko mjeseci moj stari sx763 router je poceo zezati i oduvijek je imao vrlo los wi-fi range pa sam odlucio kupiti novi ponajvise zato sto cesto koristim plex za gledanje filmova po kuci.

 

I tako dok sam bio u Engleskoj za Black Friday pojavi se deal na Amazonu (prodaje Amazon) za TP-Link Archer D5 modem ruter za circa 45 funti, s obzirom da je bio lightning deal ja sam zagrizo i to kupio. (inace je 70-80, ali sam jos i dobio besplatni ac- wi fi stick).

 

 

I sada krecem ja to slagati i naravno ne radi, pregledavao sam internet zadnjih par dana i isprobao valjda sve moguce konfiguracije bazirano na sx763 i na raznim temama na ovom forumu i nikako ga nemogu dobiti da se spaja na internet.

 

 

Ovdje je link na njegov user manual gdje moyete vidjeti sta sve mogu upisivati i slicno 

http://www.tp-link.com.au/resources/document/Archer_D5_V1_UG.pdf

 

 

I uglavnom sto god ja probao on javlja DSL disconnected i nikako nemogu dobiti da mi adsl lampica bar blinka.

 

I ja se sada bojim da s obzirom da sam surfanjem internetom naisao na informaciju da je taj ruter annex A (a i u dsl settingsima ruter nudi samo annex a,a/l,a/l/m), a da T-com ciji adsl imam radi samo na annex B routerima, no ima raznih postova koji tvrde da to nema nikakve veze.

 

Dakle ja bi vas htio zamoliti za savjet:

1. Da li su annexi problem, ako da, da li je moguce flashati neki frimware da router proradi (ne seli mi se bas na optimu...) ili uopce da mi neko objasni sta se tu zbiva.

 

2. Da li ima smisla bridgeati preko sx763 ovaj novi router s obzirom da meni samo treba dobra lokalna mreza, internet mi je neovisno ocajan (iako ako je ikako moguce bi ovo htio izbjeci cisto zato sto mi se ne da imati dva uredjaja od kojih za jedan nisam siguran zasto se zbreaka svako malo...) i ako je odgovor da jel mi moze neko dati osnovne informacije kako bi se to napravilo...

 

3. Jel mi moze netko reci kako bi trebao ispravno ispuniti settingse za svaki slucaj ako je mozda greska bila u mojoj misinterpretaciji drugih tema s obzirom da su neki settingsi bili za druge routere pa sam ja preptostavljao stvari poput IGMT proxy-a i tako to...

 

Probao sam i zvati T-com gdje mi je zena na tehnickoj podrsci se prakticno isprekrizala da kao vi zelite koristit vlastiti router? Ne ni slucajno ne zelim ja imati nikakve veze s tim (rekao bih da ljudi koji znaju sta rade pa kupe router obicno ne zovu t-com pa se jadnica sokirala) pokusao sam je samo pitati da mi da informcije tipa onaj 0/33, PPPoE i slicne stvari koje sam nasao na internetu na kraju, ali samo je ponavljaja mi vam ne mozemo pomoci sa drugim routerima...

 

Bilo kakav savjet ili pomoc bi bili jako cijenjeni. Hvala puno svima unaprijed.  

 

dodao sam sliku kako izgleda sucelje i sto mi javlja za ovaj wan koji ne radi

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl

moras razlikovati rijeci ADSL modem i router.

 

ako tvoj novi router ima WAN port trazi prebackvanje u bridge. Sve ostalo nema veze s ISPom

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl

Isprike ako je ispalo zbunjujuce vezano za modem vs router naime i sx763 i d5 su oba oboje (postoji identicna verzija ko d5 bez modema koja se zove c5).

 

 

Ima WAN port, ali mi se cini da ovi settingsi za koje sam pitao imaju dosta veze sa ISP-em i htio sam ako je moguce izbjeci bridging.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl
Taj tp-link je annex A modem, i u hr se moze samo na optimin ull sinkronizirati.
Annex B varijanta je tek D7b modem od tplinka.
No nije sve crno, ustekas iz gigaseta lan kabel u tplinka, na gugasetu ugasi dhcp i dodijeli mu neki drugi ip tipa 192.168.1.254, i onda si na tplinku slozi wifi i trebalo bi radit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Re: TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl

izbjeci briging?

svejedno spojis na wan i gotovo. Pametni uredji sami promijene subnet C treci broj ili to moras rucno npr 192.168.10.1 na novom... Gotovo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl

Hvala vam na brzim odgovorima,

 

Da cini se da cu morati bridgeati...

 

Bas su mogli i negdje to napisati da je ovo annex A, a ovo annex B uredjaj...

 

 

Vidio sam da samo Optima ima A, iako koliko sam skuzio njima svima radi i B pa se brinem da li bi A radio na optimi, no s obzirom da su nam obecali optiku prije dvije godine u godinu dana da ce dovesti racunam da ce kroz par godina se to pojaviti pa mi se ne seli od t-coma.

 

 

Koje su to uopce gluposti da se koriste razliciti standardi mislim sta ne bi proizvodjaci trebali htjeti da to radi na oboje, a iskreno ne vidim koliko komplicirano to moze biti...

 

Da li se na modemu nesto hardverski razlikuje ili je samo stvar firmwarea? I kako to da oni po Engleskoj prodaju skoro pa samo annex A (nitko nigdje to ni ne spominje) jel zato sto je nasa mreza novija pa se odmah islo na B, negdje sam vidio da ima neke veze sa isdn-om, ali bi cijenio neko malo jasnije objasnjenje ako neko zna...

 

A za izbjegavanje briginga to je samo zato sto ne znam jos uvijek koji je vrag sx-u da ima po 15 minuta blackoute, zato sam i kupio ovaj novi, makar mozda se to nece desavati ako bude imao bridge...

 

 

Jos jednom hvala i ako neko ima neki drugi savjet cijenio bih to

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 17:08 (covjeculjak).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl

ne moras bridgti. Tad imas dvije mreze.. Nista drugo bitnog.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl
Vecinom se koristi annex A u svijetu znaci dsl over pots, dok su njemci izmislili annex b da u isti spektar natroaju jis i isdn. A kako mi is uvijek pratimo švabe eto nam annex b. Imas i modema koji su annex a i B, ovisi od prouzvosaca neki imaju razlike u hw izvedbi neki nemaju.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl

Danas sam cijeli dan pokušavao ovo složiti i osjećam se potpuno nesposobno. 

 

Dakle uštekao sam ethernet kabel u lan od sx763 (probao sam i u wan/lan i u samo lan) drugi kraj u wan/lan (tako piše na oba routera, pretpostavljam da je to wan port koji ste spominjali?) od d5 

 

Promijenio sam mode na d5 sa modem+router na samo router. 

 

Upisao sam sve one isp podatke i provjerio nekoliko puta, sstavio ga na PPPoE i promjenio sam ip od d5 na 192.168.1.2. I mogu se lokalnih pajati na njega preko wi fi ja ili kabela, promijenio sam mu defaultni gateway u 192.168.1.1 (to je ip od sx763 koji nisam dirao)

 

što se dhcp-a tiče ja sam probao i sa uključenim i sa isključenim (na sx763) i nijedno mi ne radi, a kad isključio nakon par minuta izgubim vezu bilo kakvu na sx763 pa ga moram resettat na tvorničke postavke... 

 

Jer mi može reći neko jesam li stogod zaboravio ili što ja ovdje ne vidim, jer meni to nikako ne želi raditi... (nemogu se spojiti na Internet...) 

 

Cijenio bi bilo kakav savjet i unaprijed hvala. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 23:30 (covjeculjak).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl
Ni slucajno ti na gigasetu i na tplinku ne smije bit ista ip adresa za default gatway dakle nemogu obs bit na 192.168.1.1, drugi samo jedan dhcp u toj mtezi moze rsdit dakle na tplinku, gagaset mora bit u bridge modu, tplink njgov wan port sosjas na lan 1 ili 2 na gigasetu, tplink u router mod, pppoe na tplink, i trebat ce ti kad iskonfugurirss 1. Put vise od 15 min da dslsm dozvolim mac adresu od tplinka za pppoe, jer dslam ima ogranicenje broja mac adresa. I to je uglavnom to.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
odjavljen
offline
Re: TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl
PC - stručnjak kaže...
Taj tp-link je annex A modem, i u hr se moze samo na optimin ull sinkronizirati.
Annex B varijanta je tek D7b modem od tplinka

H1 na svom ULLu ima Annex A

PC - stručnjak kaže...
Vecinom se koristi annex A u svijetu znaci dsl over pots, dok su njemci izmislili annex b da u isti spektar natroaju jis i isdn. A kako mi is uvijek pratimo švabe eto nam annex b. Imas i modema koji su annex a i B, ovisi od prouzvosaca neki imaju razlike u hw izvedbi neki nemaju.

Uglavnom je riječ samo o konfiguraciji modema... Drugi firmware ili samo konfa.

 

[edit] - a silni annexi su potrebni jer ti je jedan za "čisti" DSL, neki je radi boljeg uploada...

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 8:50 (Sum_of_all_fears).
9 godina
neaktivan
offline
TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl

Dakle ja i dalje ne uspijevam to sloziti,

 

Napravio sam tocno kako si ti rekao (nisam mu dosad nikad dao 15 minuta nakon sto sam slozio neku konfiguraciju makar sam u nekom trenutku isprobao sve ovo sto si rekao).

 

 

No skuzio sam sada da si rekao da moram staviti sx763 u bridgeing mode? No kada to probam napraviti desi se:

 

End users are not authorized to create or modify VOIP accounts.

Please contact your operator if you want to subscribe to this service

 

 

 

Iako ja nemam nikakav voip account , a i koliko sam skuzio nema potrebe da mi oba routera rade kao routeri.

 

Dakle sta ja moram napraviti na gigasetu da to proradi (da li ostaje u standardnom PPPoE ili ga treba prebaciti na nesto drugo)? (ne treba mi da oba routera rade), zao mi je sto vas toliko gnjavim, ali stvarno nikako mi nista ne zeli raditi kako treba...

 

P.S.

Jedna cudna stvar se desila danas kada sam pokusao hard resettati D5 (dok je spojen na sx763 koji ima sve postavke onako kako si rekao, dakle dhcp off i ip 192.168.1.2) one se bootao u router&modem modeu i cini se odradio dhcp kako treba s obzirom da mi se komp spojio na mrezu od gigaseta (Windowsi su cak tvrdili da ima internet iako ja nisam mogao na net). Onda kad sam promjenio mode u router samo se to nije vise desavalo i standardno sam izgubio pristup na sx763 nakon par minuta... 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
TP-Link Archer D5 Modem/Router za maxadsl

Eto uspio sam sada, hvala vam svima stvarno puno na strpljenju i vrlo brzim odgovorima.

 

Ako nekome bude trebalo greska je bila sto nisam ukljucio PPPoE passthrough na sx763 (nije mi bas jasno kako nisam vidio da to postoji, a ocito mi treba...)

 

Ovaj post na vrlo idiot-proof (bas kako meni treba) objasni kako se to treba napraviti i mene je spasila.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=256861

 

Hvala svima jos jednom.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice