Umrežavanja strujom

poruka: 8
|
čitano: 12.229
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Umrežavanja strujom
pitanje

U posljednjem broju Buga (184) u rubrici Pitanja & odgovori na jednoj pitanje čitatelja o umrežavanju navedena je mogućnost da se računala umreže preko strujne utičnice. Nažalost, ovaj dio odgovora nije previše razrađen a mene ta opcija jako zanima. Uz tekst je priložena i slika n akojoj se vidi nekakav, nazvati ću to tako strujno-mrežni adapter kojem se jedan kraj utakne u strujnu utičnicu, a u drugi kraj se ubode UTP kabel.Interesira me koliko takav adapter košta i kakvi su eventualni problemi pri takvom umrežavanju.

 

Konkretno, ADSL router (nije wireless) nalazi se u jednoj sobi, a računalo u drugoj. Raspored prostorija je takav da je razvlačenje UTP kabela prilično zeznut posao. No, ova opcija sa strujom čini mi se praktična jer bi vrlo jednostavno riješila moj problem jer i u jednoj i u drugoj prostoriji imam strujnih utičnica "na bacanje".

 

Hvala unaprijed na pomoći!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Umrežavanja strujom

To ti je ovaj uređaj:  http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=026444

Ja sam složio mrežu frendu koji ima sličan problem kao i ti. Nisam primjetio nikakve probleme u radu mreže. Radi i više no dobro ali ima samo jedan problem koji tebi možda i nije problem, naime MaxTV ne radi preko tako složene mreže. Nadam se da sam pomogao.


www.suvenirshop.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Umrežavanja strujom
Vuce kaže...

To ti je ovaj uređaj:  http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=026444

Ja sam složio mrežu frendu koji ima sličan problem kao i ti. Nisam primjetio nikakve probleme u radu mreže. Radi i više no dobro ali ima samo jedan problem koji tebi možda i nije problem, naime MaxTV ne radi preko tako složene mreže. Nadam se da sam pomogao.


 Taj uredjaj ima jos jedan veliki problem - cijenu! I za jedan je previse, a posto ti trebaju minimalno 2 - u tu cijenu vec ulazi 802.11n router i client kartica, a kamoli obicna 802.11g mreza.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Umrežavanja strujom

ima i jeftinijih adaptera te vrste ,ako se ne varam

 

pogledaj  u  ve-mila

 

 

iako  sam  koristim  WLAN  i  prilično  lijepo  radi,  uvijek  preferiram  LAN  ,ukoliko  je  to  moguće

dakle  rađe  potroši  i  kojih  sto  kuna  više,  jer  po  kvaliteti  i  brzini  se  WLAN  ipak  nemože  mjeriti  s  LANom

16 godina
neaktivan
offline
Umrežavanja strujom
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

To bi bilo to! Riješava moj problem, a što se tiče MaxTV-a niti ga imam niti ga planiram uzimati tako da mi to uopće ne igra ulogu. Još jednom hvala na pomoći!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Umrežavanja strujom

 

 

 

iako  sam  koristim  WLAN  i  prilično  lijepo  radi,  uvijek  preferiram  LAN  ,ukoliko  je  to  moguće

dakle  rađe  potroši  i  kojih  sto  kuna  više,  jer  po  kvaliteti  i  brzini  se  WLAN  ipak  nemože  mjeriti  s  LANom

 
Samo sto "LAN" koji predlazes radi na maksimalnih (deklariranih) 14MB/s, a realnih 1,5-2MB/s, dok ce mu 802.11g davati znacajno vise. Ako jednosatvno ne mozes drugacije posluziti ce i ovo.
16 godina
offline
Umrežavanja strujom

Dosta ljudi ti prodaje Gigasetov Wlan ruter za male pare. Ja ga osobno imam i zadovoljan sam radu i funkcionalnošću. I kupiš neki Wlan USB adapter i to je to.

 

Spajanje mreže preko struje zvuči cool, ali je previše skupu.

 

Čak je i igranje FPS-a preko WLAN mreže dosta ugodno. Govorim iz vlastitog iskustva.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Umrežavanja strujom

Zar je umrezenje preko struje dostupno preko Amisa

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice