Utorrent i pad brzine

poruka: 70
|
čitano: 19.945
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Utorrent i pad brzine

Ovako, imam doma d-link 684t te novi firmware te sve narihtano za maxtv i net i sve to radi. Imam T-com vezu 2Mbit/256kbit. Brzina skidanja sa rapida ili nesto sl. radi bez problema na 200-210 kB/s. Medutim, kada skidam preko torrenta brzina mi ne ide preko 10 - 20 kB/s. I to nije zbog peerova jer ih ima jako puno jer skidam si samo najnovije epizode jedne serije gdje mi je skidanje uvijek islo na maximumu i gdje ima barem 100 seedera i kojih 10-20 leechera. To mi se pocelo desavati od prekjucer. Ujutro oko 10 mi je pukla veza i sam se uspostavila za minutu (po ispisu spajanja sa korisnickih stranica) i od onda ne ide nikako. Upload jos ide do maksimalnih 25, al download nikako. Sta da vam kazem kad mi se jos uvijek skida ta epizoda od 350 MB, a proslo je vise od 20 aktivnih sati. Prijavio sam t-comu, medutim oni vele da nije do njih i da kod njih nema nikakvih smetnji. Pomislio sam da nije nesto u windowsima se zblesiralo, te sa pokusao i na laptopu isto to te ni tamo nece ostvarit punu brzinu u utorrentu. Onda sam probao staviti Vuze, ali ni tamo nista. Vise ne znam sta je. Ili je do routera ili do t-coma. Jel zna tko sta jos mogu pokusati ?

 

P.S. T-com mi sad nudi Speedtouch Thompson. Da li da prihvatim ili da ostanem na D-link 684t ?

ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine
Kezo kaže...

Ovako, imam doma d-link 684t te novi firmware te sve narihtano za maxtv i net i sve to radi. Imam T-com vezu 2Mbit/256kbit. Brzina skidanja sa rapida ili nesto sl. radi bez problema na 200-210 kB/s. Medutim, kada skidam preko torrenta brzina mi ne ide preko 10 - 20 kB/s. I to nije zbog peerova jer ih ima jako puno jer skidam si samo najnovije epizode jedne serije gdje mi je skidanje uvijek islo na maximumu i gdje ima barem 100 seedera i kojih 10-20 leechera. To mi se pocelo desavati od prekjucer. Ujutro oko 10 mi je pukla veza i sam se uspostavila za minutu (po ispisu spajanja sa korisnickih stranica) i od onda ne ide nikako. Upload jos ide do maksimalnih 25, al download nikako. Sta da vam kazem kad mi se jos uvijek skida ta epizoda od 350 MB, a proslo je vise od 20 aktivnih sati. Prijavio sam t-comu, medutim oni vele da nije do njih i da kod njih nema nikakvih smetnji. Pomislio sam da nije nesto u windowsima se zblesiralo, te sa pokusao i na laptopu isto to te ni tamo nece ostvarit punu brzinu u utorrentu. Onda sam probao staviti Vuze, ali ni tamo nista. Vise ne znam sta je. Ili je do routera ili do t-coma. Jel zna tko sta jos mogu pokusati ?

 

P.S. T-com mi sad nudi Speedtouch Thompson. Da li da prihvatim ili da ostanem na D-link 684t ?

 Nikako ne prihvati zamijenu rutera. Nisi napisao da li si vidljiv kod utorrenta, tj. da li si otvorio potrebni port na ruteru, firewallu i torrent klijentu.
ja sam ujo, a ne po četnik
16 godina
neaktivan
offline
Utorrent i pad brzine

Sve je to narihtano jer sam takoder na privatnom torrentu i tamo sam "connectable" tako da je to sve sredeno. Sve je radilo dok mi se nije restartala veza. Nista nije dirano niti mijenjano. Sve je isto kao i prije toga, samo sto ne radi vise dobro.

ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Utorrent i pad brzine

Pokušaj reinstalaciju torrent klijenta, brisanje cookija, isključi pa uključi ruter, pokušaj sa drugog trackera nešto downloadati. Da i još nešto, posudi od prijatelja njegov ruter i odredi brzinu downloada. Time ćeš odrediti da li je do rutera ili možda mrežne kartice na PC-u. Imaš dosta mogućnosti mijenjanja da bi točno odredio gdje šteka.

ja sam ujo, a ne po četnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Utorrent i pad brzine

utorrent sam mijenja i brisao i sve pokusao. Cak sam stavio promjenio klijent i stavio Vuze jer mi je palo na pamet da se nesto nije zblesiralo u utorrentu, ali nista. Sto se tice mrezne kartice ona je integralna na maticnoj tak da ne znam sta bi uopce s njom radio. Najnoviji su driveri stavljeni za nju. Router sam par puta resetirao i sve, ali ni to ne pomaze. Jel moze t-com limitirati p2p vezu ?

ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Utorrent i pad brzine

Pa ti bi vjerovatno bio prvi za kojeg sam čuo da su to napravili. POkušaj od kolege posuditi drugi ruter ili odnesi svoj stroj kod njega. Što je sa AV zaštitom odnosno firewalom. I on zna početi bez neke velike potrebe zezati. Da li si pokušao system restore na neki datum od prije nastanka problema?

ja sam ujo, a ne po četnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine

Mogao bi probat isključit firewall, antivirus i ostale programe koji kontroliraju prijenos podataka preko interneta.

16 godina
neaktivan
offline
Utorrent i pad brzine

Nisam ni ja nikad cuo da su nekog ogranicili, ali za sve postoji prvi put. Iznenađen Sto se tice AV imam AVG security. Probao sam i bez njega. Ugasio ga, tj. pokrenuo komp bez AV i opet isto. Probao sam i napraviti system restore na vrijeme kad je sve radilo, al opet nista. Kako sam prije napisao probao sam na drugom sustavu tj. na laptopu koji je bezicno spojen na isti router i na njemu se isto desava. Vjerujem da u mom kompu nije problem jer bi onda radilo na laptopu. Ostaje mi router i t-com.

ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2009 9:26 (Kezo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine

Pojavljuje li se problem samo kod te serije il' na svim torrentima?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine
dj_beni kaže...

Pojavljuje li se problem samo kod te serije il' na svim torrentima?

 Bilo koji torrent kad stavim. Probao sam bas iz tog razloga nekoliko torrenta i na svima mi je isti problem. Dok ugasim torrent i skidam sa rapida radi normalno punom brzinom. Jel moze biti da ako mi radi privatni torrent upload da zbog toga nece skidati torrent sa javnog trackera ? DHT je iskljucen jer ne smije biti ukljucen na privatnom trackeru. Ali napominjem da tako vec imam par mjeseci i da do prekjucer nije bilo problema.
ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine
Kezo kaže...

Nisam ni ja nikad cuo da su nekog ogranicili, ali za sve postoji prvi put. Iznenađen Sto se tice AV imam AVG security. Probao sam i bez njega. Ugasio ga, tj. pokrenuo komp bez AV i opet isto. Probao sam i napraviti system restore na vrijeme kad je sve radilo, al opet nista. Kako sam prije napisao probao sam na drugom sustavu tj. na laptopu koji je bezicno spojen na isti router i na njemu se isto desava. Vjerujem da u mom kompu nije problem jer bi onda radilo na laptopu. Ostaje mi router i t-com.

 
Ako je tako, posudi od nekoga ruter i provjeri.
ja sam ujo, a ne po četnik
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine
Jura iz druge galaksije kaže...
 
Ako je tako, posudi od nekoga ruter i provjeri.
 Budem pitao starog da mi posudi pa da isprobam njegovog. Vise stvarno ne znam u cem bi bio problem i to samo u torrentima...
ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine

Zašto ne bi prihvatio zamjenu? Možda je D-link dao svoje. 

Meni su novi Zyxel (koji nije radio nikako), zamijenili sa Speedtouch Thompsonom koji radi perfektno.

MB ASUS P5K, C2D E6420, Radeon X1950PRO, DDR2 3GB 800MHz Transcend, 19"SamsungSM 932BF, Antec Sonata III-EC Midi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine
krek kaže...

Zašto ne bi prihvatio zamjenu? Možda je D-link dao svoje. 

Meni su novi Zyxel (koji nije radio nikako), zamijenili sa Speedtouch Thompsonom koji radi perfektno.

 Pitao sam jer mozda ljudi imaju vise iskustva sa jednim i drugim pa zato. Nisam se bas puno susretao sa Speedtouchom pa ne znam kakav je i jel se da lako konfiguirati. Negdje sam citao sa su zakljucani i da mozes samo vidjeti neke opcije, al da ne mozes nista u njemu raditi. Samo pitam za iskustva...
ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine
Kezo kaže...
. Nisam se bas puno susretao sa Speedtouchom pa ne znam kakav je i jel se da lako konfiguirati. Negdje sam citao sa su zakljucani i da mozes samo vidjeti neke opcije, al da ne mozes nista u njemu raditi. Samo pitam za iskustva...
  Može se on normalno konfigurirati...dobar je router.
Nego, jesi li napravio port forward na tom svom d-linku? 
Only God (& mod) can judge me
16 godina
neaktivan
offline
Utorrent i pad brzine

Jesam i sve radi sto se toga tice. Jedino ako u meduvremenu tj. prekjucer taj port nije dosao na blacklist pa da je zato poceo zezati. Ali i dalje sam na privatnom trackeru connectable pa tako da ne vjerujem da je do porta.

ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine

Sve na njemu sam mogao konfigurirati i jednostavnije mi je sučelje nego što mi je bilo na Zyxelu. Zyxel mi je non-stop prekidao konekciju (cca svake 3-4 minute) i odmah (iste sekunde) ponovo konektirao tako da sam u 24 sata imao gomilu prekida i konekcija.

MB ASUS P5K, C2D E6420, Radeon X1950PRO, DDR2 3GB 800MHz Transcend, 19"SamsungSM 932BF, Antec Sonata III-EC Midi
15 godina
neaktivan
offline
Utorrent i pad brzine

Pozdrav svima ja imam isti problem samo je jednog dana brzina pala al najčudnije je to kaj ponekad brzina sama od sebe skoči na 200 a ako zaustavim skidanje i opet ga pokrenem opet se vuče. Ja sam probo i sa utorrentom i bit torrentom i isto jebriso sam oba i nikaj al imam od bneta internet pa nemam pristup modemu samo oni imaju... Vjerujte niti on niti ja nismo nikaj dirali samo od sebe je to došlo.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------- Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine
Kezo kaže...

Jesam i sve radi sto se toga tice. Jedino ako u meduvremenu tj. prekjucer taj port nije dosao na blacklist pa da je zato poceo zezati. Ali i dalje sam na privatnom trackeru connectable pa tako da ne vjerujem da je do porta.

 Pogledaj da nisi slučajno zaklikao opciju kod uTorrenta da ti stalno mijenja port.
MB ASUS P5K, C2D E6420, Radeon X1950PRO, DDR2 3GB 800MHz Transcend, 19"SamsungSM 932BF, Antec Sonata III-EC Midi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine
krek kaže...
 Pogledaj da nisi slučajno zaklikao opciju kod uTorrenta da ti stalno mijenja port.
 Nisam. To nisam nikad niti dirao. To mi je bilo cudno. Prije sam imao upload 70kB/s makar imam t-com vezu 2/256. Ali kako sam citao ovdje i na drugim forumima da je to tako zbog maxtva. Super. I tako ja to koristim naveliko. I 18.02. oko 14:30 stavim uploadati stvar na privatni tracker i prode dan, prode noc, ja se probudim i vise nista ne radi kako treba sto se tice torrente. Sve usporeno. I onda sam gledao ispis spajanja i vidio da je 19.02 oko 9:50 se veza resetirala i nakon toga (vidljivo po uploadu) vise ne ide kako spada...
ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine
krek kaže...

Sve na njemu sam mogao konfigurirati i jednostavnije mi je sučelje nego što mi je bilo na Zyxelu. Zyxel mi je non-stop prekidao konekciju (cca svake 3-4 minute) i odmah (iste sekunde) ponovo konektirao tako da sam u 24 sata imao gomilu prekida i konekcija.

 Aj super. Onda ga uzimam u ponedjeljak. Ako imam kakvih problema, slobodno se javim na PM ?
ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine

Nema problema, ako znam-pomagamOsmijeh.

MB ASUS P5K, C2D E6420, Radeon X1950PRO, DDR2 3GB 800MHz Transcend, 19"SamsungSM 932BF, Antec Sonata III-EC Midi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine
Kezo kaže...
krek kaže...

Sve na njemu sam mogao konfigurirati i jednostavnije mi je sučelje nego što mi je bilo na Zyxelu. Zyxel mi je non-stop prekidao konekciju (cca svake 3-4 minute) i odmah (iste sekunde) ponovo konektirao tako da sam u 24 sata imao gomilu prekida i konekcija.

 Aj super. Onda ga uzimam u ponedjeljak. Ako imam kakvih problema, slobodno se javim na PM ?
 Nemoj poslije ovdje kukat za D-Linkom kada se budeš razočarao u SpeedTouch. Pa zar ti je tako teško posuditi i provjeriti router.

Ovaj što kudi Zyxel je detektirao kvar na tom ruteru i zamijenili su mu ga. Ali se to ne može reći generalno za sve te rutere. Evo kod mene na poslu taj ruter već skoro 2 godine radi DANONOĆNO bez ikakvih problema.
16 godina
neaktivan
offline
Utorrent i pad brzine

Danas cu probat sa routerom od starog, ali ne mogu nista dok ne dodem doma oko 20.

ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Utorrent i pad brzine

Zašto koristite utorrent, meni on usporava rad na netu dosta.

 

Inace stalno sam ga prije bio koristio, i radi toga sam odusto od njega..

 

Instlairao sam BitTorrent koj ima isti izgled i radi fenomenalno i nije zahtjevan.

EVGA 790i FTW | Intel C2D E8400@Scythe Orochi@4.2ghz | Patriot 2 x 1gb DDR3 | 3 way SLI 9800gtx/+ 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine
toxic kaže...

Zašto koristite utorrent, meni on usporava rad na netu dosta.

 

Inace stalno sam ga prije bio koristio, i radi toga sam odusto od njega..

 

Instlairao sam BitTorrent koj ima isti izgled i radi fenomenalno i nije zahtjevan.

 Zato što zauzima najmanje memorije od svih torrent klijenata, a ispravno konfiguriran ne zauzima cijeli bandwidth.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2009 13:16 (Jura iz druge galaksije).
15 godina
offline
RE: Utorrent i pad brzine

a jel kakve onda kompove imate ako osjetite obican torrent program da vam zauzima "puno" memorije ja nista iskreno nisam primjetio.. ajde da imate pentiume 2 onda bi se mogla reci razlika

EVGA 790i FTW | Intel C2D E8400@Scythe Orochi@4.2ghz | Patriot 2 x 1gb DDR3 | 3 way SLI 9800gtx/+ 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
15 godina
neaktivan
offline
Utorrent i pad brzine

Kezo jesi testirao vezu sa Speedtestom?

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent i pad brzine
F1-IVO kaže...

Kezo jesi testirao vezu sa Speedtestom?

 Jesam. Download mi je 1.7 Mbit/s, a upload mi je cudan. Radi na 530-550 kbit/s, a onda kad dode na 100% padne na 240 kbit/s i onda nakon par sekundi stane. Znaci na kraju mi pise Download 1.7 Mbit/s, aa upload 240 kbit/s
ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2009 13:29 (Kezo).
15 godina
neaktivan
offline
Utorrent i pad brzine

Tako je i meni.Jesi prilikom deinstaliranja uTorrenta obrisao skriveni folder u Documents & settings-tvoje ime-Application data-uTorrent?Meni se jednom davno uTorrent blesirao pa sam pobrisao taj folder nakon deinstalacije i nanovo instalirao i sve je bilo 5.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice