UTP kabel

poruka: 8
|
čitano: 2.311
|
moderatori: Danny_HR, Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
UTP kabel

Evo malo da se vratim iz mrtvih predpostavljam sa glupim pitanjem.

Imam po kuci u svakoj sobi razveden utp-kabel sa 6 zica  stara instalacija.

Zanima me dali od njega mogu ikako napraviti rj-45 konektor koji trazi 8zica.

Klijesta za kripanje,jackove sve to imam i radio sam naravno samo pitam moze li bez te dvije zice i kako bi to onda tribalo spojit ako moze.

Taj utp bi bio koristen za spajanje PC-a na ruter.

Utp je vucen iz centralnoga mjesta svaki u svoju sobu a nije raden "most" iz kutije u kutiju" pa tu mislim staviti novi switch i eventualno imati Lan opciju u svakoj sobi. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
Re: UTP kabel

To ne mora onda biti UTP kabel već neki najobičniji telefonski koji nije predviđen za tu upotrebu. Imaš na internetu shemu za 100 megabita s 2 para žica, ali pitanje je je li motan za frekvencije kakve se koriste. 

Je li to u bužirima ili je kabel u žbuci? Ako je u bužiru onda možeš i provući nove kablove.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 20:12 (JozoBozo121).
7 godina
UTP kabel

Koje boje imaš na tom kabelu. To nije UTP svakako.

A mrežu 10/100 mbit možeš napraviti sa 4 žice. Onda spajaš samo naranđastu i zelenu paricu. Po B standardu. 

http://ic.ims.hr/images/it-mreza/utp/utp-rj45.png

0 0 hvala 0
11 godina
JozoBozo121 kaže...

To ne mora onda biti UTP kabel već neki najobičniji telefonski koji nije predviđen za tu upotrebu. Imaš na internetu shemu za 100 megabita s 2 para žica, ali pitanje je je li motan za frekvencije kakve se koriste. 

Je li to u bužirima ili je kabel u žbuci? Ako je u bužiru onda možeš i provući nove kablove.

Nije u buzirima zbuka je preko njih. Da je buzir nebi se puno mislio. Izolacijom isvime podsjeca na UTP kabel cak pise na njemu UTB 8005 nesto nije bitno. Neznam sada frekvencije i to.

Kruu kaže...

Koje boje imaš na tom kabelu. To nije UTP svakako.

A mrežu 10/100 mbit možeš napraviti sa 4 žice. Onda spajaš samo naranđastu i zelenu paricu. Po B standardu. 

http://ic.ims.hr/images/it-mreza/utp/utp-rj45.png

Ima 3 crne zelena siva i crvena. 

7 godina
UTP kabel

To je telefonski kabel. Nisu twisted pair kablovi. Probaj spojiti pa ako radi radi ak ne, imaš problem.

0 0 hvala 0
4 godine
Duje00 kaže...

Nije u buzirima zbuka je preko njih. Da je buzir nebi se puno mislio. Izolacijom isvime podsjeca na UTP kabel cak pise na njemu UTB 8005 nesto nije bitno. Neznam sada frekvencije i to.

Da, to je onda obični kabel za telefon, ako je kratka udaljenost trebalo bi raditi za 100 megabita prema shemi s 4 žice. A ako ne radi onda mozes pogledati jesu ti strujne instalacije u bužirima, ja sam dio UTP kablova provukao po njima, a sad kad smo renovirali sam uštemao nove bužire i utičnice samo za UTP. 

Ali samo oprezno ako se radi blizu struje, opreza nikad dosta.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina

To je instalacijski telefonski kabal ..... a meni na fleksibilnom plosnatom telefonskom kablu sa 4 žice radi mreža 100Mbps na 20m pa bi po instalacijskom morala raditi i daleko više  metara.

11 godina
UTP kabel

Ovaj vikend cu probati spojiti pa cu vidjeti hoce li raditi :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice