Veliki problem oko zaštite interneta

poruka: 44
|
čitano: 11.191
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem oko interneta

Evo ovako: imam veliki problem sa internetom. Problem je taj da mi je jedan uređaj ili nešto slicno spojeno na kucni internet al neznam preko cega. Na kompu imam Network magic program koji mi pokazuje kako mi je na ruteru spojen network device. Pokusavao sam ukloniti problem na razne nacine. Posto sam bio spojen bezicno preko usb adaptera mislio sam da mi se netko spaja na bezicnu mrezu.  Onda sam sa jednim covjekom stavio na ruter WPA tip zastite, a niti to nije pomoglo. Nabavio sam lan kabel jer sam mislio da ako je zicno spojen da mi se nece moc spajat. I kada sam se isao preko lan-a spajat uvjeren da vise nece bit poteskoca pogledao sam u network magic-u i vidio da mi je jos uvijek spojen na ruter network device. Provjerio sam da nije to mozda od max tv-a al nije...Problem je u tom da mi taj network device skida gigabajte...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2010 23:53 (Zgfico).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko interneta

Ajde ti prvo ovamo stavi screenshot tog fantomskog uredaja. Da vidimo o cemu se tu uopce radi.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko interneta
Zgfico kaže...

Nabavio sam lan kabel jer sam mislio da ako je zicno spojen da mi se nece moc spajat. I kada sam se isao preko lan-a spajat uvjeren da vise nece bit poteskoca pogledao sam u network magic-u i vidio da mi je jos uvijek spojen na ruter network device.

Naravno da hoce, ako si se ti spojio kablom a nisi se sjetio iskljuciti wireless na routeru, to ti nista ne koristi. Ako je wireless iskljucen onda ti se moze spajati samo uz pomoc magije.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2010 23:59 (rustweaver).
15 godina
offline
RE: Veliki problem oko interneta

- isključi wireless i provjeri. Ako se isti uređaj pojavljuje znači da je neki od priključenih računala ili MaxTV. Druga stvar, 'router' nije router. 'Router' je zapravo modem+router+switch+DHCP+FW... (router je samo jedan od uređaja.. unutar te kutije koju nazivamo router).

 

Vjerojatno se ipak spaja bežično ... jer, se nisi na pravi način zaštitio. WPA je ništa...

Upali wireles i provjeri za 'network device' - dali se ponovo pojavljuje?

Zaštita mora biti WAP2-PSK. Podesi, aktiviraj, provjeri...

 

Ovisno o modelu, 'router' pamti uređaje, koji nemoraju više bit spojeni.. -resetiraj. Dali se još pojavljuje?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

ma nije to doslovce uređaj neko neki virus ili nesto slicno...sorry na izražavanju...ne kuzim se bas u to..ak pomaze stavit cu screenshot od ovog programa koji pokazuje taj network device... 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

wireles je iskljucen citavo vrijeme, sad sam trenutno spojen sa lan kablom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko zaštite interneta

Ako je wireless iskljucen, spojen si lan kablom, i ne koristis nekakav VPN (npr hamachi). Onda nemas beda.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

evo jos dva screenshota, mozda pomogne...

 http://img202.imageshack.us/img202/1102/networkmagic.jpg - obratite pozornost da je taj network device spojen na ruter...

 

http://img837.imageshack.us/img837/6237/networkdevice.jpg - network device...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

-hodaj po kući i čitaj MAC adrese... mrežna, router... frižider?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko zaštite interneta

Nemam pojma sto je to, da nije MAX TV?

 

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

nije, bio sam ga iskopcao iz rutera i provjerio onda u programu i jos uvijek je bio spojen...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko zaštite interneta

A jesi ga probao pingati? Te mrezne fore se ponekad sporo osvjezavaju tako da ti moze ostati "duh" uredaja i kad ga iskljucis...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

gle sori ne kuzim ti se bas u te stvari pa ak nije problem da mi objasnis na sto tocno mislis...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

može biti da se netko proba spojiti na mrežu pa nije uspija..Npr meni preko laptopa se svako par sekundi probava konektirati na sve mreže s jačim signalom

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko zaštite interneta

IP adresa tog uredaja je 192.168.1.253, jel?

 

upali CMD i kucaj:

 

ping 192.168.1.253

 

gledaj sto ti ping kaze, request timed out ili dobivas odgovor od uredaja

 

iskljuci MAX TV

 

ponovno kucaj:

 

ping 192.168.1.253

 

pa sada gledaj ima li promjene u poruci koju ti ping daje

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem oko zaštite interneta
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko zaštite interneta

Ok, MAX TV ovime definitivno otpada, uzrok je negdje dalje...

Ovo takoder pokazuje i da je taj uredaj jos uvijek spojen! jer dobivas odgovor od njega. Jesi li siguran da je wireless iskljucen? I ako su svi kablovi na broju (znas kamo svaki ide) onda moze biti samo neki virtualni uredaj.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 1:11 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

daj mi reci kaj mi ti preporucas? ja vise neam pojma kja da radim... 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko zaštite interneta

Koliko racunala imas u mrezi? 2? Ili je ono MAX TV na onoj slici?

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

znaci moje racunalo i max tv, a network device je to nesto...max tv ne prikazuje uopce na network magic-u...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

laptop je bio samo jedanput spojen, pa ga je magic zabiljezio...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko zaštite interneta
jel imas neki program poput virtualboxa i vmwarea?
KUPUJEM NOKIU E90 COMMUNICATOR DO 700KN HITNO
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

nemam, jel imate kakvo rjesenje?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko zaštite interneta

Meni to sve vise vuce na nekakav virtualni uredaj...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko zaštite interneta
Hahahaha... virtualni je uređaj + ako mu je router speedtouchev on pamti sve uredjaje koji su ikada njemu pristupili (zacudjuce nekada i poslije FW updejta)...

A taj program koji koristis je... Hahahah :)
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko zaštite interneta
dali imas ikakav mrezni uređaj, bil sto sto moze komunicirati putem wifi signala?
50Niggas
14 godina
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

Možda ti je neko ubacio svoj firmware u ruter, i onda ti ne pomaže nikakva zaštita da postaviš, jer onda taj koji je ubacio firmware ima pristup svim opcijama. Provjeri verziju u opcijama i uporedi je sa tvorničkom. Ukoliko to bude u pitanju moraš ubaciti novi firmware.

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko interneta
kad si spojen samo lanom znaci samo tvoj komp, i dalje ga vidis? Dok je wireless iskljucen?

Nekad se router zna pokazivati kao dva uredaja

u svakom slucaju daj probaj "ping -a IP adresa" pa javi ime :D
15 godina
odjavljen
offline
Veliki problem oko zaštite interneta

Definitivno je ili neki virtualni uređaj ili nisi isključio WiFi, a netko ti se spaja sa spoofanom (promijenjenom) MAC adresom jer taj opseg MAC adresa nije dodijeljen nijednom proizvođaču. Ako ga možeš pingat, znaći da je i dalje na mreži, pa ako si siguran da ne može biti spojen preko WiFi-a, mora biti virtualni uređaj.

 

Pokušaj odspojit svoj PC i max TV, spojit laptop i onda s laptopa pingat taj uređaj. Ako je nestao, onda je najvjerojatnije neki virtualni mrežni adaptor na tvom PC-u.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem oko interneta
u cmd upisi shutdown -i, klikni add, i nađi tog "fantoma", i namjesti da bude unnexpected error, mozes mu stavit poruku prije nego sto mu se komp ugasi ne ulazi mi u mrezu :)
vrijedi probat, ozda je neki n00b koji ce se odmah usrat, a mozda cete ti se router ugasiti,...
onda ces barem znati dali je jedan od tvojih komada hardweara ili ti je netko upao u mrezu...
50Niggas
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice