Vivax-Vernee-Zyxel

poruka: 7
|
čitano: 4.621
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Vivax-Vernee-Zyxel

Pozdrav,

 

Prije svega ovo su uređaji koji posjedujem:

 

1. TV - Vivax Android TV 40LE77SM

2. Mobitel - Vernee Mars Pro

3. Modem - ZyXEL AMG1202-T10B

 

Cilj mi je streamanje YouTube videa i fotografija sa mobitela na TV, eventualno remote control funkcija.

Problem je što ne mogu da se povežem.

 

TV posjeduje WiFI adapter, međutim ne može da se spoji na kućnu mrežu (navedeni modem). Pokušavao sam od "bez zaštite" do "WPA2" i bez uspijeha.

TV ronađe mrežu, ali kada kliknem na spoji samo piše connecting... i tako u nedogled.

Kada na mobitelu uključim HotSpot na tu mrežu se uspiješno spoji i sve radi normalno. Na modem neće.

 

Također sam kupio mrežni kabal i direktno spojio TV i modem i tako funkcioniše internet na TV, ali i dalje ne mogu da se povežem mobitelom na TV.

(Mobitel je naravno spojen na taj modem preko WiFi)

 

Dakle, interesuje me postoji li mogućnost streamanja sa mobitela na TV, a da ne moram da mijenjam ništa od navedenog, ni mobitel, ni TV, ni modem?

Da li je problem u podešavanjima i ja ne znam da se spojim, ili je jednostavno nekompatibilnost uređaja u pitanju?

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vivax-Vernee-Zyxel

Iko? Da li je moguće da na najjačem regionalnom forumu niko ne zna? 

10 godina
offline
Vivax-Vernee-Zyxel

Očito je nešto "čudno" u postavkama samog "modema", jer ako kablom povežeš bez problema bi trebao pristupiti sa bilo kojeg računala povezanog kablom ili preko wi-fi

Postoji i druga mogućnost... da je vivax nešto sjebo sa wi-fi jem, kad si na mobu i spojen na taj isti wifi.. kakav ti je signal kad si kod samog TV-a?

 

Dakle probaj ovako.

Prvo pitanje, kad seTV spoji preko kabla piše li IP adresa? to bi trebalo izgledati nešto kao 192.168.x.x

AKO saznaš tu adresu

Probaj pingat sa računala koje je također kablom spojeno u "modem".

Ako to prođe

Probaj pingat sa računala koje je spojeno preko wi-fi

AKO to ne prođe nešto nije ok u samom modemu, ako to prođe trebalo bi sve raditi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vivax-Vernee-Zyxel
Kao prvo pobrinite se da je na vašem uređaju instalirana Google Home aplikacija. Google Home aplikacija se može lako i brzo skinuti sa Google Play Storea.Vaš Android uređaj treba biti spojen na istu WiFi konekciju na koju je spojen i vaš uređaj koji u sebi ima Chromecast.Klikom na Google Home aplikaciju, listajte prema dolje sve dok ne naiđete na izbornik koji u sebi ima opcije Cast Screen/Audio.Odaberite uređaj na koji želite da se vaš Android uređaj spoji i putem kojeg želite odašiljati sliku. Nakon što ste to napravili, kliknite na plavu tipku nakon čega bi konekcija trebala biti ostvarena.

 

Postoji još jedan način spajanja. Ovaj način se može pronaći na nekim vrstama smartfona, dok ga na drugim nema. Idite na izbornik za brze postavke (quick settings), koji se može pronaći listanjem prema dolje.

Ako su opcije: Emitiranje zaslona, ”Cast” ili ”Cast Screen” dostupne, klikom na jednu od ovih opcija isto tako možete odabrati uređaj koji želite spojiti sa svojim Android uređajem. Ovaj način je malo brži od prvog načina u kojemu trebate otići na Google Home aplikaciju.

Odmah nakon što emitiranje i prikazivanje slike počne na zaslonu vašeg TV prijemnika, vidjet ćete upozorenje na traci na obavijesti. Ovo upozorenje će vam dati do znanja da je emitiranje zaslona mobitela započelo kao i to da emitiranje možete prekinuti svakoga trenutka.


izvor: pcchip.hr
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vivax-Vernee-Zyxel

Super odgovor, u razini Microsoft supporta.

 

Čovjeku iz nekog razloga ne želi spojiti wifi, ako nisi skužio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vivax-Vernee-Zyxel

Provjeri je li na modemu zadnji firmware, te eventualno, ima li i tv noviji firmware.

Napravi factory reset na tv i na modemu, pa probaj opet. Provjeri da ti nije bio uključen MAC filtering na modemu.

Probaj se spojiti na wifi od modema dok je tv spojen žično.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 15:29 (Punti).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vivax-Vernee-Zyxel
probaj onda ažurirati softver od tv-a dok je spojen na wi-fi hot spot,možda pomogne
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice