VPN problem TPLINK TL-ER604W

poruka: 2
|
čitano: 976
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
VPN problem TPLINK TL-ER604W

Potrebna pomoć oko konfigurisanja VPN-a na 2 TPLINK TL-ER604W rutera.

 

Na ruteru A (server) koji ima statičku IP adresu je sljedeća konfiguracija:

   Protocol: PPTP

   Mode: Server

   Tunnel: LAN-to-LAN

   IP adress pool: 172.31.10.100-172.31.10.200

   Remote subnet: (local subnet rutera B)

    

 

Na ruteru B je sljedeće konfiguracija (nema statičku IP adresu):

   Protocol: PPTP

   Mode: Client

   Server IP: (IP adresa od servera A)

   Remote subnet: (local subnet rutera A)

 

VPN veza između rutera koji su na udaljenoj lokaciji se uredno uspostavi i služi svojoj osnovnoj svrsi tj. korištenje programa DATALAB Pantheon iz poslovne jedinice.

 

Međutim, problem je u tome što i internet promet (web traffic) ide kroz VPN tako da je uzasno sporo surfati na lokaciji B, ali i na lokaciji A. Inače imamo pakete sa brzinama 50/10 Mbit/s.

Ne znam da li je moguće napraviti takvo podešavanje da internet traffic ne ide kroz VPN?

 

Ukoliko neko može da pomogne bio bih mu neizmjerno zahvalan.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VPN problem TPLINK TL-ER604W

To ti je zbog ruta.

Ne znam kak si tocno to skonfal, al racunala ili ruter salju sav promet kroz VPN.

Ako dhcp dodjeljuje ruter A racunalima na lokaciji B to je ocekivano i dovoljno je dodat staticku rutu na svaki uredjaj na lokaciji B gdje se kao default(0.0.0.0) gateway definira ruter B(nakon sto mu dodas ip adresu).

Dalje, ruter B ruta kroz tunel sav promet jer je njemu ruter A gateway za sve. Dodaj ip adresu na ruter B iz tog lokalnog subneta rutera A i stavi mu rutu 0.0.0.0/0 prema ruteru za ADSL. Na taj nacin bi to trebal rjesiti bez konfiguracije klijentskih racunala.

 

Uredjaj je preskup i nije mi jasno zasto niste uzeli mikrotik neki pa s njim to rjesili.

 

Racunala na A lokaciji moraju imat ruter A kao gateway za 0.0.0.0/0 subnet, a racunala na B lokaciji moraju imat ruter B za 0.0.0.0/0 gateway.

Ispisi adrese i rute na racunalima s obje mreze.

 

PS:ako trazite mrezasa PM :D

Linux, Arch Linux.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice