WEP = Network Security Key ?

poruka: 32
|
čitano: 14.408
|
moderatori: naxeem, F1-IVO, Danny_HR, Lazarus Long, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran

kad se hoću spojiti na wireless, traži me Network Security Key, i onda kad upišem WEP šifru koja piše dolje na ruteru, neće da me spoji.

šifra ima 26 znakova i zadnja 2 su odvojena.

prije sam također nailazio na ovaj problem.   postoji li neki način da pogledam Network Security Key negdje drugdje, možda su na ruteru nule zapravo slova o, a onda mi je kombinacija previše.

ili mi zapravo treba neka skroz druga šifra ?

Hedonism Is My LifeStyle
6 godina

resetiraj ruter i napravi postavke ponovo..

ps. nisam nikad vidio da WEP sifra pise na ruteru

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
5 godina
protjeran

imam još jedan problem - kad hoću ući u postavke rutera, preko interneta, upišem ip   itd.,   zatraži me username i password.   pokušao sam upisati koji mi je provider dao, ali ne prima.   WTF *?

Hedonism Is My LifeStyle
6 godina
RE: WEP = Network Security Key ?
l)oolvl kaže...

imam još jedan problem - kad hoću ući u postavke rutera, preko interneta, upišem ip   itd.,   zatraži me username i password.   pokušao sam upisati koji mi je provider dao, ali ne prima.   WTF *?

koji router?

Ništa nije tako neefektivno kao efikasno izvođenje aktivnosti koje nisu potrebne.
5 godina
protjeran

thomson, od bnet

Hedonism Is My LifeStyle
4 godine
protjeran
Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
5 godina

-skoncentriraj se.. duboko udahni i kreni od početka...

-WEP? -jesi li siguran? ako je wep u pitanju, onda ti zaštita nije potrebna, tj. kao da je i nema.

-Možda WAP? WAP2/AES /preshared key? ... -e to bi već moglo.

Ako je neki od WAP standarda, moraš provjeriti što ti podržava wireless kartica odnosno router, te im postaviti identični standard.

-26 znakova na routeru je u zadnjih godinu dana, jer je sad obvezea korisnika i ISPa za osiguranjem mreže, to je factory-reset pass.

-savijet, natipkaj u notepadu sve što ti treba, pogotovo šifru, jer uvijek postoji mogućnost greške, naravno možeš i snimiti kao txt, ako jednog dana ponovo zatrebaššifru.. -tad možeš copy-pastati i biti 100% siguran da si dobro unio šifru.

-prvi korak, ako je zaštita aktivna i ne dozvoljava ulaz preko 26 spomenutih znakova, spojiti se žicom, jer zaštita se odnosi isključivo na wireless. Ili ako router ima 'connect' button, (naziv neznam) koji dozvoljava privremeni pristup bez šifre, automatski konfigurira sve wireless signale u dometu (i daje ima skriveni pass...).

Preko žice, nebi trebalo bitinikakvih problema, podesiti. Napomena, šifra nije proizvoljna, oadberi zajednički -podržan standard, npr neki standard je 5-ili-10, 13-ili-26 znakova itd.. -zato sve radi uz pomoć notepada i copy-paste.

-polako, pokušaj....

edit: BNet? -oni su izuzetak (cable.. do sad nisam ni vidio da imaju ST), dok sam ST uređaj svaki ISP postavlja sa svojim firmwareom, drugačije opcije.... enivej, pritisni gumb s prednje strane...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 17:43 (ihush).
5 godina
protjeran

nema thomson   :/

može li mi tko reći, da li ta WEP šifra, otisnuta dolje na ruteru mora da upali   kao Network Security Key   ili mi treba nešto drugo ?

znam da mi je na prijašnjem ruteru   (speedtouch) ta šifra dolje uvijek radila

Hedonism Is My LifeStyle
4 godine

Moj Wep ima 10 znakova i ništa nije odvojeno hmm....

5 godina
protjeran

i meni se čini da je na speedtouch bila šifra koja se zvala malo drugačije, možda WPA ili tako nekako i mislim da je imala manje znakova....

al velik mi je problem što uopće ne mogu niti da uđem u postavke rutera bez username i password

Hedonism Is My LifeStyle
5 godina
l)oolvl kaže...

i meni se čini da je na speedtouch bila šifra koja se zvala malo drugačije, možda WPA ili tako nekako i mislim da je imala manje znakova....

al velik mi je problem što uopće ne mogu niti da uđem u postavke rutera bez username i password

u thomsona ti je najcesce ovako:

unsername ostavis prazno

a pod pass upises admin

btw. ta šifra na ruteru ti je šifra za wep u heksdecimalnom obliku,

uocit ces da se sastoji od brojki od 0-9 i slova A-F,

i upisuju se svih 26 znakova, sto je ekvivalent ASCII sifre od 13 znakova,

onih dva na kraju je visak i neznam bas cemu sluze

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 18:04 (drnde).
4 godine
l)oolvl kaže...

Thomson 780Wl(i)?

ako je taj probaj

USER: user

pw: 0000

tako je meni

5 godina
protjeran
drnde kaže...
l)oolvl kaže...

u thomsona ti je najcesce ovako:

unsername ostavis prazno

a pod pass upises admin

btw. ta šifra na ruteru ti je šifra za wep u heksdecimalnom obliku,

uocit ces da se sastoji od brojki od 0-9 i slova A-F,

i upisuju se svih 26 znakova, sto je ekvivalent ASCII sifre od 13 znakova,

onih dva na kraju je visak i neznam bas cemu sluze

istina, uspio sam ući na stranicu za podešavanje rutera kad sam upisao taj pass.

ali što znači drugi dio tvoje poruke -   trebam li nekako dešifrirati tu šifru od 26 znakova ?     ili da upišem bez ta 2 znaka na kraju ?

btw na podešavanju rutera između ostalog mi piše ovako :

WPA - disabled

WPA-PSK enabled

WEP encryption - disabled

ovo za WEP mi je zasivljeno i ne mogu ništ mijenjati

Hedonism Is My LifeStyle
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 18:35 (l)oolvl).
5 godina
l)oolvl kaže...

istina, uspio sam ući na stranicu za podešavanje rutera kad sam upisao taj pass.

ali što znači drugi dio tvoje poruke -   trebam li nekako dešifrirati tu šifru od 26 znakova ?    ili da upišem bez ta 2 znaka na kraju ?

jep,  bez ova dva znaka na kraju, nisam bezveze napisao da su viška Namigiva

E sad, ako je to WPA-PSK, blesavo bi bilo da koristi isti ključ kao i WEP, tj. ograničen

na maks 13 znakova (26 hexdecimalnih), najbolje ti samo promijeniti šifru u neku svoju

mora negdje biti opcija za to...

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 18:39 (drnde).
5 godina
protjeran

probao 24 znaka... neće     :(

probat ću nekako promijenit..

Hedonism Is My LifeStyle
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 18:42 (l)oolvl).
5 godina
l)oolvl kaže...

probao 24 znaka... neće    :(

probat ću nekako promijenit..

A sad tek vidim, krivo sam te skužio, treba biti 26 znakova, ja sam mislio da ti ih imas 28

Pa što samo ne promijeniššifru za wireless sad kad možeš ulaziti u opcije ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 18:52 (drnde).
5 godina
protjeran

ne dopušta mi....   čudne su neke opcije, kad stavim   WPS config enabled bude sivo,   disabled   pobijeli da mogu mijenjat, i tad izaberem 128 bit šifru, izbaci mi u prvi network key ISTU ovu od 26 koju upisujem, i onda opet samo se refresha stranica kad idem na apply, sve se zasivi, WEP encryption disabled, a Network key polja siva i prazna....

kad kliknem na Generate WEP keys, izbaci mi ovo : "The WEP Passphrase must be 1 to 32 character ASCII string!"     taj passphrase mi je isto siv i prazan.

i da, kad napokon hoću nešto promijenit, stisnem apply i izbaci mi ovo :

"Error converting one or more entries:  RADIUS Server IP address is invalid"

UPDATE:

išao sam resetirati postavke routera na factory defaults.   nakon reseta, polja koja su mi prije bila siva i prazna su sada ispunjena, a za prvi network key je onaj koji je dolje na routeru. Uspio sam se sa laptopa uključiti u wireless.   hvala svima na pomoći.   nadam se samo da mi je trenutni 128 bitni WEP dovoljno dobar i da neću morati mijenjati kod   (za network key 2,3 i 4 su defaultno upisane nule)

Hedonism Is My LifeStyle
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 19:50 (l)oolvl).
5 godina

-WEP? Onda se nemoraš brinuti, jer wep je kao da zaštite ni nema... Jedino što ima smisla je WAP, no pošto je router bnetov, vjerojatno nemaš admin pristup za potrebne postavke. Zakonski, možeš mirno spavati, u slučaju spora tuži bnet. Naravno, naši zakoni i praksa nisu kao USA/EU, pa se na to nemoj osloniti. Ili traži od bneta upitu za konfiguraciju, obavezno na email jer telefonska podrška je samo za prijavu kvara. Tako imaš i neki pisani dokaz o prigovoru... :)

4 godine

nazovi ti b-net i neka ti oni to postelaju... ti gledaj i uci ako se od njih nesto i moze naucut...

5 godina
protjeran

hm, kad pokušam ponovo staviti na WPA-PSK   enabled,   opet mi se pojavi isti problem kao i prije...

A WPA šifru nigdje nemam, na ruteru dolje mi piše samo WEP.         Što bi značilo da bih svaki put kad trebam ići u wireless (što nije često) morao se oslanjati samo na WEP enkripciju   ?

da pitam bnet koja bi mi bila WPA   šifra ?

Hedonism Is My LifeStyle
4 godine
ihush kaže...

-WEP? Onda se nemoraš brinuti, jer wep je kao da zaštite ni nema... Jedino što ima smisla je WAP, no pošto je router bnetov, vjerojatno nemaš admin pristup za potrebne postavke. Zakonski, možeš mirno spavati, u slučaju spora tuži bnet. Naravno, naši zakoni i praksa nisu kao USA/EU, pa se na to nemoj osloniti. Ili traži od bneta upitu za konfiguraciju, obavezno na email jer telefonska podrška je samo za prijavu kvara. Tako imaš i neki pisani dokaz o prigovoru... :)

WEP je zaštita! I nije uopće kao da zaštite niti nema. Većina ljudi ne zna probiti WEP. Danas routeri dolaze sa vec postavljenom zastitom od providera, odnosno WEP ključem. U svakom slučaju bolje staviti WPA-psk ili sličan. Ali onaj koji zna probiti WEP vjerovatno zna probiti bilo koju zaštitu koja je postavljena.

5 godina
DarK.xy kaže...
ihush kaže...

WEP je zaštita! I nije uopće kao da zaštite niti nema. Većina ljudi ne zna probiti WEP. Danas routeri dolaze sa vec postavljenom zastitom od providera, odnosno WEP ključem. U svakom slučaju bolje staviti WPA-psk ili sličan. Ali onaj koji zna probiti WEP vjerovatno zna probiti bilo koju zaštitu koja je postavljena.

-Danas routeri dolaze s postavljenom (aktivnom) WPA zaštitom. To je (tiha) zakonska obveza..  

- ovo dalje nebih komentirao...  jer prečesto koristim sarkazam, koji se može pogrešno protumačiti. (ali, ipak..)

Pokušat ću biti relativno razumljiv. WEP se probija za par minuta. Nije potrebno znanje 'hakera', to rade klinci, kao što koriste crackove za igre. Dakle, i kreten može koristiti gotov software, par klikova i gotovo. Za razliku od WPA, koji je za sad moguće samo uz pomoć Craya i Blua.. ili nekolicine PS3, za što je potrebno i znanje i sredstva... i par stotina kilowata struje.

-vidi ovo... ili ovo. i provjeri onaj wiki-link par cm iznad. Moguće da sam i ja negdje pogriješio, pa se unaprijed ispričavam... just in case.

(zahvala za ispravak @ logic, btw, spominješ Ciso ili Cisco)

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 0:27 (ihush).
6 godina
neaktivan

nije WAP vec WPA ;)

Ciso ako neko ukuca u google pa ne nadje nista vezano za to ;)

6 godina
neaktivan
DarK.xy kaže...
ihush kaže...

Pa WPA2PSKA ce malo teze probiti ;)

Malo puno teze ;)

Ne moze se probiti bas svaka zastia (u neki realnim uslovima a ne u uslovima da imas par cray racunara i par stotina godina na raspolaganju ;))

5 godina
protjeran

da li da pitam bnet za WPA, ili da se oslonim na postojeću WEP   šifru   ...?

Hedonism Is My LifeStyle
6 godina
neaktivan

Nemas sta njih pitati. Ako mozes uci u router sam je postavi.

5 godina
protjeran

problem je u tome što je ne mogu sam postaviti...       mogu je samo isključiti ili uključiti, ali nigdje ne vidim kako izgleda niti je mogu mijenjati.

evo i shot :

Hedonism Is My LifeStyle
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 15:44 (l)oolvl).
6 godina
neaktivan

Kako nemas. Imas gore padajuci meni pored wpa2 pska i idi na enable, pored wpa2 encription stavi aes ako ti nudi a dolje ukucas password pored wpa preshared key.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 17:59 (logic).
5 godina
protjeran

tada će mi nova šifra za wireless biti ta koju upišem u   "preshared key"   ?

Hedonism Is My LifeStyle
6 godina
neaktivan

da

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice