Wireless lap+lap

poruka: 11
|
čitano: 2.243
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Wireless
pitanje

Kao što i sam naslov kaže. Kako povezati dva laptopa u wireless mrežu. Ako može detaljnije jer mreže nisu moje područije.

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless lap+lap
prihvaćeno rješenje

Generalije su iste kao i za žičanu mrežu: posataviti isto ime workgroup-e, različita imena mašina i različite IP adrese na istom subnetu. Ili ostaviti automatske IP adrese pa ćeš uključiti DHCP u svom routeru/AP-u. Ako su to dvoji windozi predlažem da se korisnik isto zove jer će olakšati dijeljenje. Dijeliti (share-ati) nešto, spojiti ih na AP ili wireless router i peri. Dobro, ovo je malo ukratko.

 

Ajde sad reci koji su OS-ovi, kakav je AP ili router i koji od ovih koraka ti je najmanje jasan pa ćemo redom. :-)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wireless lap+lap

Kakav AP nema AP. Jedino u AD HOC nacin rada :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless
vulerious kaže...

Kao što i sam naslov kaže. Kako povezati dva laptopa u wireless mrežu. Ako može detaljnije jer mreže nisu moje područije.

 Jel pitanje ''kako povezati dva laptopa u wireless mrežu'' ili ''kako međusobno povezati dva laptopa bežično''?
16 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless lap+lap
 
Pa ako je AD HOC onda nek proba to pratit.
16 godina
offline
RE: Wireless
macak kaže...
 Jel pitanje ''kako povezati dva laptopa u wireless mrežu'' ili ''kako međusobno povezati dva laptopa bežično''?
 mene zanima odgovor na ovo drugo pitanje,znači samo dva laptopa i niš više????
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless lap+lap
16 godina
offline
Wireless lap+lap
autorov komentar

Nakon mukotrpnog rada uspio sam spojiti dva laptopa. Brzina rada između njih je 54mbs, ali kako to uvijek bude ima jedan problem. Kako mogu prebacivati podatke između njih?

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wireless lap+lap
prihvaćeno rješenje

Lol bar ti to nije problem...

 

Ovako...

 

Postavi ih na isti workgroup, dalje, ip adrese (range) nek ti bude isti npr 192.168.1.10 i 192.168.1.11

 

Trece... moras (u slucaju viste) enableat file shareing... to odes na network properties, pa odes na prop od tog wirelessa pa tamo imas neki mumbo jubmo, potrazi jer ovo pisem sa XP i ne sjecam se napamet.

 

Cetvrsto odes na disk (ili direktorij) kojeg zelis dijeliti (dakle da mozes pisati i/ili citati sa njega), desni klik, props, tab sharing i tamo ukljucis share this directory/drive i to je to...

 

Poslije samo u WinXploreru odes na my network i tamo pronadjes shareani disk/dir i kopiraj ko lud :)

 

 

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Wireless lap+lap
autorov komentar

Uspio sam hvala na pomoći.

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice