Wireless problem sa spajanjem zaključana tema

poruka: 47
|
čitano: 16.301
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Wireless problem

kad se spojim, u detaljima pod status mi piše "acquiring network adress" i nemam pristup internetu, iako kaže da je signal strenght very good / excellent. i onda kliknem na "repair" gdje nakon 5 minuta stane na dijelu "renewing your IP adress". i onda posli tog mogu normalno ići na internet.

samo mi smeta što to moram radit skoro svaki drugi put kad se spajam na internet...

 

imam wireless, od optime.

 

molim pomoć!

 

ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless problem

Možda ti samo treba noviji driver za tvoj wirless na kompu..system update.

Nova verzija.

Private
15 godina
protjeran
offline
Wireless problem

mislim da nije u tom stvar.....

ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

Da ne otvaram novu temu.Kad  se ja spojim na internet sa svojim kompjuterom  upali se komp.od oca koji je ugašen,kad se on spoji na internet moj se ne pali.Obadva kompa su spojena na jedan router.Izvadio sam kabel od interneta koji ide u njegov komp. i kad sam se spojio na internet njegov komp.se nije upalio,pa sam vratio kabel u komp.pa se ponovno spojim na internet a njegov se upali.Jel se to nekome dešavalo.

Intel core 2 duo E4500,2x2.2 ghz Mb gigabyte 945P-DS3,s775 Ram 2GB PC5300,667Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.10 250GB,16MB GF 8500 GT 512MB Thermaltake VE7000BWS Soprano DX FortroN BlueStorm 500w Samsung SM 940NW 19" LCD Vodeno hlađenje Thermaltake big water 745
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2009 15:05 (MEGATON).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

Uključen je "Wake on lan" u biosu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Wireless problem

e, a el itko zna što se meni događa??

ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

probaj si resetirati router,meni zna pomoc kada nesto nevalja

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Wireless problem

kako to? el to onaj botun na njemu, ili treba prčkati po njegovim postavkama u browseru?

ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
16 godina
offline
RE: Wireless problem
rise against kaže...

e, a el itko zna što se meni događa??

losa ti veza sa routerom ...skini porgram NetStumbler i prati dal ce biti prekida... 
K'eni pa te vat' ;)
16 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

Jel imaš XP(sp2 ili sp3),Vistu?Koji Wifi router?Edimax ti ima problema sa starim firmware-om na XP SP3.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Wireless problem
Stark kaže...

probaj si resetirati router,meni zna pomoc kada nesto nevalja

 ne.
ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
15 godina
protjeran
offline
RE: Wireless problem
BugSU kaže...
rise against kaže...

e, a el itko zna što se meni događa??

losa ti veza sa routerom ...skini porgram NetStumbler i prati dal ce biti prekida... 
 al meni ne prekida dok sam na netu. meni ne da ići na internet iako sam spojen...
ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
15 godina
protjeran
offline
RE: Wireless problem
sus kaže...

Jel imaš XP(sp2 ili sp3),Vistu?Koji Wifi router?Edimax ti ima problema sa starim firmware-om na XP SP3.

 
imam xp sp2 a router je neki tilgin
ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
16 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

Jel imaš neku zaštitu (WPA-PSK,WEP)?Neki ruteri imaju problema sa WPA zaštitom.Koristiš li connection utility od wi-fi kartice?Pogledaj u servise jel ti Wireless Zero Configuration stavljen na autamatic.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Wireless problem
sus kaže...

Jel imaš neku zaštitu (WPA-PSK,WEP)?Neki ruteri imaju problema sa WPA zaštitom.Koristiš li connection utility od wi-fi kartice?Pogledaj u servise jel ti Wireless Zero Configuration stavljen na autamatic.

 nemam zaštitu (ne kužim ni kako to stavitSramim se), a taj connection utility (ako je to onaj program di se može sve namistit) sam dobia na cdu sa ruterom. wireless zero configuratiion mi je isključen, pa ne znam kakve veze bi to trebalo imati s svim?
ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
16 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

meni se cini da dhcp ne radi... ako ne dobijas adresu..

spoji se na modem preko kabela..

i pogledaj u konfiguraciji da li ti je ukljucen DHCP

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

e a jel imaš ti manualno podešenu ip adresu? ak ne, fino desni klik na wlan mrežu u mrežnim vezama, ip adress -> properties i ručno stavi adresu (npr. 192.168.1.6), default gateway 192.168.1.1, dns 195.29.150.3 i 195.29.150.4

 

edit: vidim da imaš net od optime, moraš stavit njihove dns servere

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2009 15:26 (Val).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Wireless problem
Val kaže...

e a jel imaš ti manualno podešenu ip adresu? ak ne, fino desni klik na wlan mrežu u mrežnim vezama, ip adress -> properties i ručno stavi adresu (npr. 192.168.1.6), default gateway 192.168.1.1, dns 195.29.150.3 i 195.29.150.4

 

edit: vidim da imaš net od optime, moraš stavit njihove dns servere

 ali ja stvarno ne znam kako to napraviti.... što su to dns serveri?
ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
16 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

Start => Control Panel => Network Connections => desni klik na WLAN => Properties => u novom prozoru odskrolaš dolje do Internet Protocol (TCP/IP) => stisneš Properties => odabereš "Use the following IP adress" => uneseš adresu (npr. 192.168.1.9), pod default gateway uneseš 192.168.1.1 tak je na mom ruteru, možda je tvoj 192.168.0.1 il nešt slično, vidi još koja je adresa. A za DNS servere moraš pitat nekog ko ima optimu da ti kaže, probaj i bez njih, vjerojatno oće radit, ak ne radi, zamoli nekog ko ima optimu ili guglaj na netu njihove dns servere

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless problem
rise against kaže...
Val kaže...

e a jel imaš ti manualno podešenu ip adresu? ak ne, fino desni klik na wlan mrežu u mrežnim vezama, ip adress -> properties i ručno stavi adresu (npr. 192.168.1.6), default gateway 192.168.1.1, dns 195.29.150.3 i 195.29.150.4

 

edit: vidim da imaš net od optime, moraš stavit njihove dns servere

 ali ja stvarno ne znam kako to napraviti.... što su to dns serveri?
 Nema dns servera, to ostavi prazno.
I nema default gateway-a, i to ostavi prazno.
Kod wireless adaptera se prilikom spajanja na router, tj. konektanja dobije default gateway a to je ip adresa routera na koji se spajaš.
Pa možeš imati x konekcija routera na koji se spajaš, a na koji se spojiš - to je tvoj default gateway.
Ako su ostale postavke ok.
16 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

može i tak, ja imam ručno podešen gateway kad je 192.168.1.1 od t-comovih rutera koje oni daju. il mi se čini da je jedan d-link (ne wlan) imo 192.168.0.1?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Wireless problem

hmmm....

baš ne znam što s ovim....

 

trebam IP adress, subnet mask, default gateway i još za dns server nešto....rekli ste mi koji IP adress da stavim, ali sad traži i subnet mask

ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Wireless problem

dajte, morate mi pomoći!!

ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wireless problem
Ako koristiš Optimu postavi ovako: IP adress 192.168.1.5; Subnet mask: 255.255.255.0; Default gateway: 192.168.1.1 ili drugu adresu koju ima router; Preferred DNS server: 85.114.32.7; Alternate DNS server: 85.114.32.8
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2009 20:05 (yaro).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Wireless problem
ok, za sad je sve ok.

hvala
ja mogu nacrtati sliku svog avatara markerom.
15 godina
offline
Wireless problem

ljudi imam jedan problem.kada hocu iskljuciti wireless zero configuration internet mi se ugasi i sve sto ima veze s internetom(msn i xfire)vise ne rade.u cemu je problem?

Budi pametniji od većine i uzmi AMD!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

Taj servis i sluzi za upravljanje tvojom bezicnom mrezom i njeno konfiguriranje.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2009 16:11 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wireless problem

sorry nisam te razumio sto si htio reciMršti sereinstaliro sam windowse i odsada mi vise ne radi wzc.kada ga isljucim onda se dogodi sto sam gore napisao...molim hitnu POMOĆ!!

Budi pametniji od većine i uzmi AMD!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

Jednostavno odi u Control panel-Administrative tools-Services.Nadji Wireless zero configuration i pokreni ga i u njegovim opcijama stavi da se pokrece automatski.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2009 16:50 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wireless problem

začudo to što si mi rekao bilo mi je već postavljeno tako da u ovom mojem slučaju nema nikakvog napretkaMršti seF1 ivo daj mi molim te svoj msn ili xfire da se lakse dogovorimo.

Budi pametniji od većine i uzmi AMD!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2009 17:01 (luckyluke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice