Wireless share to LAN\Wie+reless

poruka: 48
|
čitano: 7.361
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Wireless share to LAN\Wie+reless

Imam wiewlwss spojen na komp.Sad bi koristeči ruter DSL-G684T shareo taj wireless preko LAN kabla i također shareo taj wireless na wireless na ruteru jer na oriinal wireless na kojem je komp spojen može samo jedan klijent biti spojen,http://faq.hrvatskitelekom.hr/pages/category.xhtml?question=85 tu je tutorijal kako izgeldaju opcije u istom ruteru pa neka mi netko kaže kako to napraviti da radi?? Također je prije radilo wireless share preko DSL-584T ali samo na lanu u to je komp bio spojen na 4 a laptop na 3,to neradi na DSL-G684T iako su praktički isi ruter samo što ovaj sada ima wireless,hitno!!!

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless

Ajme meni sta je ovo.

 

Racunalo1 je spojeno na wireless ruter preko Wlan kartice ili je spojeno lanom pa ti zelis napraviti od racunala AP?

Imas vise uredjaja koje zelis spojiti na drugi wireless ruter jer prvi ne podrzava vise od jednog klijenta, sto je apsurdno i vjerojatno samo treba nesto promjeniti u postavkama (tipa broj spojenih klijenata promjeniti na veci broj).

 

Daj to ponovo napisi kak spada.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
13 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
Ante kaže...

Ajme meni sta je ovo.

 

Racunalo1 je spojeno na wireless ruter preko Wlan kartice ili je spojeno lanom pa ti zelis napraviti od racunala AP?

Imas vise uredjaja koje zelis spojiti na drugi wireless ruter jer prvi ne podrzava vise od jednog klijenta, sto je apsurdno i vjerojatno samo treba nesto promjeniti u postavkama (tipa broj spojenih klijenata promjeniti na veci broj).

 

Daj to ponovo napisi kak spada.

Evo imaš dolje šemu.Ide wireless u PC,s PC-a ide u ruter koji dalje taj wireless dijeli na laptop putem LAN-a i u isto vrijeme su 2-3 moba priključena na ruterov wi.fi

Strm
15 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless

Upalis internet connection sharing.

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/using-internet-connection-sharing#1TC=windows-7

 

Bitno je da ugasis dhcp na ruteru jer ne zelis da on sebe postavi kao gateway vec da ti je racunalo gateway.

 

Iako najbolje ti je kupiti AP koji podrzava client mode, routed client mode ili nesto slicno s NAT-om/masquerade.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
13 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
Ante kaže...

Upalis internet connection sharing.

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/using-internet-connection-sharing#1TC=windows-7

 

Bitno je da ugasis dhcp na ruteru jer ne zelis da on sebe postavi kao gateway vec da ti je racunalo gateway.

 

Iako najbolje ti je kupiti AP koji podrzava client mode, routed client mode ili nesto slicno s NAT-om/masquerade.

Kao što rekoh sve je radilo na starom ruteru koji je isti kao i ovaj ali ima wireless.Ako ovaj nebude radio mislio sam uzeti neki drugi ruter na koje mogu sherati wireless na wireless na rueru i lan

Strm
15 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless

Aha onda si samo zamjenio stari ruter s wireless ruterom.

Pogledaj jel ti stimaju ip adrese i gateway na klijentima.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
13 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
Ante kaže...

Aha onda si samo zamjenio stari ruter s wireless ruterom.

Pogledaj jel ti stimaju ip adrese i gateway na klijentima.

Ma sve je radilo na starom bez frke,i sad na ovaj i prc.Mislim da se pregrijava jer mu cak ni u postavke nemogu uci.Reci mi najjeftiniji ruter koji mogu nabaviti i da s njim e mogu postiči to što želim ovdje?

Strm
15 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless

Mislim da bi bilo najpamentije ukloniti racunalo iz te cijele price i ubaciti u to dva AP-a ili airlive G-duo. Imas nasarafljenu vanjsku antenu na wlan karticu racunala?

 

Kolko vidim na nabava.net najjeftiniji wireless adsl ruter na je TP-LINK wr740n za 125kn u edigitalu http://www.nabava.net/routeri__750/tp-link-router-tl-wr740n-wireless-1x-4x__3824751 i trebao bi posluziti svrsi.

 

Prvo si provjeri jel se spajas na dobru ip adresu za ruter. Jel mobiteli uopce vide ssid ruterovog wirelessa?

 

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2013 20:33 (Ante).
12 godina
neaktivan
offline
Wireless share to LAN\Wie+reless

Najpametnije je da jedan router stavis u bridge mode i onda na njega mozes spojiti laptop LAN-om i AP koji ce opsluzivati bezicne uredaje.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
blakk kaže...

Najpametnije je da jedan router stavis u bridge mode i onda na njega mozes spojiti laptop LAN-om i AP koji ce opsluzivati bezicne uredaje.

 

za to mu ni ne treba ruter vec je dovoljan i sam ap.

samo u tom slucaju treba uzet http://www.nabava.net/access-point__2990/edimax-access-point-ew-7228apn-5x-150mbps__3845921

 

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
13 godina
offline
Wireless share to LAN\Wie+reless

Ovako.Šta mi treba da bi imao net u cijeloj kuči? Imam wi-fi externu antenu.ugl. treba mi neki ruter ili tako nešta da se mogu s 3-4 moba spojiti na wi-fi,i jednal LAN za laptop,ako ču komp kao poslužitelj isključiti iz cjele priče onda 2 LAN.a-Samo što jednostavniej jer se nerazumijem u mrežu itd..

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless

1. Sto imas instalirano na komp? Mikrotik, windowse(koje)? Net imas preko lokalnog providera?

2. Provjeri wireless ruter. Resetiraj ga, upute imas u uputstvima, ako ih nemas stisni onaj gumb odozada (gdje pise reset) na neko vrijeme dok se ne resetira, mozes sa cackalicom, iglom i slicno. Detaljnije potrazi goglanjem.

3. Spoji se na ruter, konfiguriraj si wireless postavke(koristi wpa ili wpa2 ako ima te nemoj ic pod advanced) i ugasi dhcp(stisnes tamo di pise dhcp i dobis meni di ga mozes ugasiti). Predpostavljam da bi ti komp trebao rjesiti ip adrese. NEMOJ koristiti one upute koje si linkao od  T-coma jer ti ne trebaju za ovo.

 

Rjesi ovo, ako se nemres spojiti na ruter onda radis neke krivo ili je ne radi ruter.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2013 1:23 (Ante).
13 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
Trebamtnovi ruter,ovaj nevalja jer se katastroficno pregríjava,sta woram gledat pri kupnji novog?

Strm
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
Strm kaže...

Ovako.Šta mi treba da bi imao net u cijeloj kuči? Imam wi-fi externu antenu.ugl. treba mi neki ruter ili tako nešta da se mogu s 3-4 moba spojiti na wi-fi,i jednal LAN za laptop,ako ču komp kao poslužitelj isključiti iz cjele priče onda 2 LAN.a-Samo što jednostavniej jer se nerazumijem u mrežu itd..

Pocecu od pretpostavke da nemas nista, jer si od samog pocetka sve konfuzno raspisa. Dakle, za hvatanje vanjskog wifi signala koristi jedan router koji ima client mod. Prije kupovine znaci obavezno provjeriti da router mozes koristit u client modu. Zatim zicno povezujes taj client router (LAN port) na drugi router (WAN port). Drugi router stavljas u router mod (ovisno o modelu, svasta pise, gateway, router, cak i AP), uglavnom s jedne strane (WAN) imas jednu mrezu (IP adrese), s druge strane ces imat drugu mrezu (drugi set IP adresa), i na tu drugu stranu ce ti se spajat svi ostali uredjaji, dakle, mobiteli, racunala, itd. Na WAN strani ces imat samo jednu IP adresu, a koju mozes klonirat po izboru, pa neces imat problema s udaljenim AP-om. 

Sto se fizickog spajanja, idealno bi bilo da client router bude sto blize udaljenom AP-u, dakle, negdje gdje ce imat nesmetan "pogled" na AP. Kucni router AP stavi na centralno mjesto u kuci tako da si sto je moguce bolje pokriven u svim dijelovima kuce. Medjusobno ih povezi kabelom. Ako su ti racunala (ta dva) udaljena od pozicije AP-a, eventualno mozes umisto kabela, iskoristit dvi wifi kartice u racunalima i izbjegnes koristenje kablova od AP-a do racunala. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
Strm kaže...
Trebamtnovi ruter,ovaj nevalja jer se katastroficno pregríjava,sta woram gledat pri kupnji novog?

da se ne pregrijava {#}

 

al sad ozbiljno, ako se grije, otvori, stavi hladnjak za chipset na 1-2 cipa sto se griju (treba ti termalno lipilo, ne pasta), i ostavi sve otvoreno ili spremi u prikladnu kutijicu. ako se stvar bas nece micat i drmat, onda mozes proc i s pastom, ali trebas bit svjestan da ce se hladnjak vrlo lako pomjerit, bar dok pasta ne ostari...

13 godina
offline
Wireless share to LAN\Wie+reless

Ok,a dali bi se moglo izbjec bzvz kupovina 2 rutera kad već imam komp spojen na vansjku wi-fi mrežu i neka s njega LAN-om ide na ruter i su rutera LAN-om na drugi laptop i s wi-fi-em s rutera na mobitele? Jer može tako ili??

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
Strm kaže...

Ok,a dali bi se moglo izbjec bzvz kupovina 2 rutera kad već imam komp spojen na vansjku wi-fi mrežu i neka s njega LAN-om ide na ruter i su rutera LAN-om na drugi laptop i s wi-fi-em s rutera na mobitele? Jer može tako ili??

moze, ALI... uz pretpostavku da ti tada racunalo treba radit 24/7 radi neta, i samo radi njega, ukucaj u kalkulator prosjecnu cijenu struje kWh, prosjecnu potrosnju racunala, prosjecnu potrosnju routera (10-15W), vidit ces da ti se kupnja routera u odnosu na rad racunala isplati u manje od godinu dana, a cijene su od 120kn pa navise... iskreno, meni je suludo samo radi neta drzat upaljeno racunalo, jedino ukoliko je to nekakav atom laptop, onda ok...  

13 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
wifi kaže...
Strm kaže...

Ok,a dali bi se moglo izbjec bzvz kupovina 2 rutera kad već imam komp spojen na vansjku wi-fi mrežu i neka s njega LAN-om ide na ruter i su rutera LAN-om na drugi laptop i s wi-fi-em s rutera na mobitele? Jer može tako ili??

moze, ALI... uz pretpostavku da ti tada racunalo treba radit 24/7 radi neta, i samo radi njega, ukucaj u kalkulator prosjecnu cijenu struje kWh, prosjecnu potrosnju racunala, prosjecnu potrosnju routera (10-15W), vidit ces da ti se kupnja routera u odnosu na rad racunala isplati u manje od godinu dana, a cijene su od 120kn pa navise... iskreno, meni je suludo samo radi neta drzat upaljeno racunalo, jedino ukoliko je to nekakav atom laptop, onda ok...  

Kužim,znači trebam kupiti dva rutera((Mogu biti isti??)) s wi-fi-em.Na jedan spojiti externu antenu((Kako?)) i sa njega LAN kablom na drugi,zatim s drugoga LAN-kablom na PC i laptop i wi-fi s rutera na okolne uređaje((Ima li ograničenje?))Sutra ču kupiti rutere pa me zanima šta sve trebam gledati kod odabira? 

Strm
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
Strm kaže...
wifi kaže...
Strm kaže...

Ok,a dali bi se moglo izbjec bzvz kupovina 2 rutera kad već imam komp spojen na vansjku wi-fi mrežu i neka s njega LAN-om ide na ruter i su rutera LAN-om na drugi laptop i s wi-fi-em s rutera na mobitele? Jer može tako ili??

moze, ALI... uz pretpostavku da ti tada racunalo treba radit 24/7 radi neta, i samo radi njega, ukucaj u kalkulator prosjecnu cijenu struje kWh, prosjecnu potrosnju racunala, prosjecnu potrosnju routera (10-15W), vidit ces da ti se kupnja routera u odnosu na rad racunala isplati u manje od godinu dana, a cijene su od 120kn pa navise... iskreno, meni je suludo samo radi neta drzat upaljeno racunalo, jedino ukoliko je to nekakav atom laptop, onda ok...  

Kužim,znači trebam kupiti dva rutera((Mogu biti isti??)) s wi-fi-em.Na jedan spojiti externu antenu((Kako?)) i sa njega LAN kablom na drugi,zatim s drugoga LAN-kablom na PC i laptop i wi-fi s rutera na okolne uređaje((Ima li ograničenje?))Sutra ču kupiti rutere pa me zanima šta sve trebam gledati kod odabira? 

Mogu, ali i ne moraju bit isti. Karakteristike koje trazis su client mod rada i rp-sma konektor (za router koji ce se spajat na vanjski ap), dok ti za unutra odgovara prakticki bilo sto. 

Najjeftnija varijanta ti je http://www.nabava.net/routeri__750/edimax-router-150m-6228ns__4633761 , ali ima jednu manu, a to je fiksna antena. E sad, ukoliko je tebi signal izvani jako dobar onda to nije toliko ni bitno, medjutim ako je signal inace los, onda treba ic na router koji ima odvojivu antenu, pa mozes stavit nesto bolju ukoliko se ukaze potreba. U tom slucaju mozes uzet npr. http://www.nabava.net/routeri__750/airlive-router-wn-350r-wireless-2x__3822781 koji je u startu nesto bolji, a i antene se mogu dodatno mijenjati. Ili ako hoces nesto jeftinije, tada http://www.nabava.net/routeri__750/tp-link-router-tl-wr743nd-wireless-1x-4x__3824811 koji isto ima odvojivu antenu, i prikladne modove rada. 

Unutra je sasvim svejedno, pod uvjetom da imas dobru pokrivenost, koji ces router uzet. Uopce ne mora bit niti jedan od dva navedena. Mozes npr. uzet radi nesto vece brzine http://www.nabava.net/routeri__750/edimax-router-300m-6428ns-wireless__3825631 

 

 

 

 

13 godina
offline
Wireless share to LAN\Wie+reless

Sad sam izgubljen,http://www.nabava.net/routeri__750/tp-link-router-tl-wr743nd-wireless-1x-4x__3824811 2 takva ili bilokoja druga 2 koji imaju wi-fi antetunu koja se može odspojiti,na jednog staviti externu antenu da vata wi-fi i lan-om do drugog takvog i s njime pokriti liču wi-fie-m i jednim do 2 lan-a za pc i laptop?

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless

takav i tome slican ti treba za "zakacit na prozor prema van". njegove karakteristike: OBAVEZNO client mod - station infrastructure, i opcionalno odvojiva antena (ako ces je minjat radi boljeg signala).

 

unutra ti treba bilo kakav wireless router, dakle, mozes iskoristit i jos jedan identican ovom vanjskom routeru. 

 

od tri navedene marke, radia sam s edimaxom i airlive-om, a od njih mi je bolji airlive. s tp-link nisam ima posla dosad, ali sam ti ga navea kao jeftiniju alternativu za airlive. 

13 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
wifi kaže...

takav i tome slican ti treba za "zakacit na prozor prema van". njegove karakteristike: OBAVEZNO client mod - station infrastructure, i opcionalno odvojiva antena (ako ces je minjat radi boljeg signala).

 

unutra ti treba bilo kakav wireless router, dakle, mozes iskoristit i jos jedan identican ovom vanjskom routeru. 

 

od tri navedene marke, radia sam s edimaxom i airlive-om, a od njih mi je bolji airlive. s tp-link nisam ima posla dosad, ali sam ti ga navea kao jeftiniju alternativu za airlive. 

ok,za početak ču uzeti unutarnji i iči će preko kompa,a kasnije i vanjski,Znači mogu uzet bilokakvi važno je da ima wireless za unutra?

Strm
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless

daj reci, koliko ti je udaljen taj komp od mista di ce router opsluzivat racunala i mobitele? ako su blizu, onda ti jedan router (npr. taj tp-link) stavljen u universal repeater mod moze obavljat funkciju klijenta i AP-a. Nije to najsritnije rjesenje, ali privremeno ce posluzit. 

13 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
wifi kaže...

daj reci, koliko ti je udaljen taj komp od mista di ce router opsluzivat racunala i mobitele? ako su blizu, onda ti jedan router (npr. taj tp-link) stavljen u universal repeater mod moze obavljat funkciju klijenta i AP-a. Nije to najsritnije rjesenje, ali privremeno ce posluzit. 

Ruter je odmah do kompa,kako misliš da če to raditi? Jel čisto sumnjam da če u vukojebini kao Đakovo nači nekakav specijalan ruter?

Strm
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless

jel imas koga u zagrebu? platis online, netko ga preuzme, i onda tisak paketom za 10kn ti dostavi na najblizu trafiku. ili ako ides njihovom dostavom, vjerojatno ce te izic kojih 30-tak kn i donesu ti na vrata. 

 

Modovi rada Modovi rada
 

Pogledaj na Universal Repeater mod. Takav router je u stanju "lovit" vanjski wifi signal, pojacat ga, i zatim pod drugim nazivom (SSID) rasirit oko tog tvog routera. Osim toga, na isti se mogu kabelom spojit fiksna racunala. 

 

13 godina
offline
Wireless share to LAN\Wie+reless

Znači ja njega uključim i upali mkorektni mode.On sam ulovi signal,i šalje ga po mojoj kuči pod drugim imenom+ mogu još 2 lan.a iči s nnjime? Kolik odođe,može link?

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless

yup, universal repeater mod treba ukljucit. mozes ic na hrpu wireless uredjaja i 4LAN. 

moze ti ic airlive http://www.nabava.net/routeri__750/airlive-router-wn-350r-wireless-2x__3822781 ili tplink  http://www.nabava.net/routeri__750/tp-link-router-tl-wr743nd-wireless-1x-4x__3824811

zato ako vec biras, biraj neke od navedenih koji podrzavaju raznorazne konfiguracije. obicni AP ti u ovom slucaju nece bit od koristi. 

ako ti je signal dobar, onda bi cak moga uzet i onog prvog edimaxa  http://www.nabava.net/routeri__750/edimax-router-150m-6228ns__4633761

13 godina
offline
Wireless share to LAN\Wie+reless

Nabavio sam Thompson ST780 WL.Kako ga sada konfigurirati da ide wireless--PC--ST780 WL--Wireless and LAN.???

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless

Na PC-u trebas ukljucit ICS (Internet Connection Sharing), wireless se spojis na udaljeni AP, a kabelom se spojis na jedan od LAN portova (posebno pazi ako imas 2LAN+2IPTV) thompsona. U thompsonu tribas obavezno iskljucit DHCP server. Namjesti wireless postavke unutar thomsona (SSID, zastita) i stvar bi trebala proradit... 

13 godina
offline
Re: Wireless share to LAN\Wie+reless
wifi kaže...

Na PC-u trebas ukljucit ICS (Internet Connection Sharing), wireless se spojis na udaljeni AP, a kabelom se spojis na jedan od LAN portova (posebno pazi ako imas 2LAN+2IPTV) thompsona. U thompsonu tribas obavezno iskljucit DHCP server. Namjesti wireless postavke unutar thomsona (SSID, zastita) i stvar bi trebala proradit... 

To sam napravio,u thompsonu sam stavio bridged mode jer sam samo tada mogao isključiti DHCP.Komp je spojen na LAN1,laptop na LAN 2 i neradi još uvijek

Strm
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice