Wireless

poruka: 26
|
čitano: 9.247
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Wireless

Da li možda netko zna kako spojiti 2 laptopa preko wirelessa problem je u tome što jedan drugog ne vide...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless

a da se to pitanje malo ljepše formulira?

kako to misliš spojiti? gdje se nalazi router? jel na laptopu možda usb wireless stick?

15 godina
neaktivan
offline
Wireless

Ma gle imam 2 laptopa i htio bi igrat multiplayer call of duty i sad trabam spojit ih preko wirelessa da bi igrao no kad stianem search new wireless network ne pokazuje mi ništa a na laptopu i jedom i drugom wireless je uključen i zakaj onda ne mogu vidjet jedan drugo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless
moras na jednom napraviti wireless network (ad-hoc) da bi se onda mogao spojiti na nju preko drugog laptopa..
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Wireless

Gle ja ti baš nisam upoznat s tim wirelwssom pa ono ako ti nije problem da mi to malo objasniš kako da to točno napravim i kaj

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Wireless

Ako koristis vistu ides u network and sharing center, set up a connection or network, odaberes ad-hoc (computer to computer) network i to je vise manje to. spojis se na tu mrezu i gotovo. A sad kako je kod xp-a ne znam, ali vjerojatno slicno.

92% tinejdžera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Wireless



Treba otići u Control Panel -> Network Connections -> desni klika na Wireless Network Connection -> Properties -> kartica Wireless Network -> Advanced tamo je potrebno postaviti da se računala povezuju ad hoc



------------------------
kreiranje profila

Kako bi ste kreirali profil kliknite na gumb Add u prozoru Wireless Network i na oba računala unesite iste podatke.



------------------------
definiranje IP-a

Ovaj korak je isti i za bežično i za žično umrežavanje.
Treba otići u Control Panel -> Network Connections -> desni klika na Wireless Network Connection -> Properties -> i tamo na kartici General unutar prozora "The connection uses the following items:" označite Internet Protocol (TCP/IP) i kliknete properties -> i tamo upišete željeni ip na obadva računala različiti ali ip mora biti forme 192.168.x.x
Moje preporuka je da na jednom računalu postavke budu: (slika 3.)

IP address: 192.168.1.1
Subnet maks: 255.255.255.0

A na drugom:
IP address: 192.168.1.2
Subnet maks: 255.255.255.0
Na trećam: 192.168.1.3
....

Hint: Ako se namjeravate igrati u LAN-u preporučljivo je da razmak između i.p. adresa bude veći od 60


------------------------
Konfiguracija radne grupe

Desni klik na MY COMPUTER -> PROPERTIS -> kartica COMPUTER NAME i otvoriti će vam se sljedeći prozor:

Sad je u tom prozoru potrebno kliknuti na CHANGE i tamo na svakom kompjuteru koji se spaja u mrežu staviti isti naziv radne grupe (u mom slučaju to je MSHOME).

Nakon toga kliknite OK.


------------------------
kraj

I za kraj još samo je potrebno da otiđete Control Panel -> Network Connections -> desni klika na Wireless Network Connection -> View Avaible Wireless Network i tamo bi trebali viditi mrežu što ste kreirali i trebate je samo označiti i kliknuti Connect




Za spajanje na bežična rutere potrpno je samo IP postaviti da bira automatski. Potom odete u Control Panel -> Network Connections -> desni klika na Wireless Network Connection -> View Avaible Wireless Network i tamo samo izaberete Router i kliknete Connect.

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.11.2008 0:42 (UBIZEC cORPORATION).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless

Evo, lijepo objašnjeno, samo nisam znao ovo za 60... čemu to?

15 godina
neaktivan
offline
Wireless

moram priznat da nisam ni ja..lijepo je saznati neke nove stvari

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless
The Acacia Strain kaže...

Evo, lijepo objašnjeno, samo nisam znao ovo za 60... čemu to?

 mora bit razlika veca od 60 ,reko bi to zasto ali ni microsoft to neznana,inace ako je manje od 60 mreza ne radi stabilni
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
Wireless

Sad imam još jedno pitanje...imam t-mobileov web n walk stick za internet i sad me zanima ako se nekako spojim na kompjutor da li na kompjutoru mogu koristiti taj internet istodobno sa laptopom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless

Ako su ti laptop i PC u LANu tj wlan ako je to ono kaj si trazio da ti objasnimo wlan pomocu wirelessa ,dakako da mozes samo sharas tu konekciju

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.11.2008 23:24 (Tux Slave).
16 godina
neaktivan
offline
Wireless

Kakva razlika od 60 u ip adresama? Pa ljudi, ne pišite bilo što, pogotovo ne ono gdje ni fundamentalne stvari očito ne poznajete. Kakav Microsoft, kakve razlike od minimalno 60 adresa??? Katastrofa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless
nemam komentara pa covjece ti niti ne citas
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
offline
Wireless

60?

 

Lol... istina je jedino da izbjegavate postavljati IP do desetke...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless

Kaj ja to nisam pročitao, ili kaj sam to krivo protumačio?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Wireless

Dajte mi preporučite neki dobar WLAN router, a da nije previše skup. Napominjem da imam i MAX TV hoće li on raditi bez obzira na router?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wireless

Pa nisu ti loshi ovi speedtouchevi sta ih T-Com dijeli... bar ja nisam imao problema sa njima...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Wireless
tnakir kaže...

Pa nisu ti loshi ovi speedtouchevi sta ih T-Com dijeli... bar ja nisam imao problema sa njima...

 Od T-coma dobiš samo ako si novi korisnik. Ja sam korisnik već 3 godine. Imam žični router, a sad bi prešao na wireless.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
offline
Wireless

sta nemozes uzet za kunu ako produzis pretplatu?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Wireless
tnakir kaže...

sta nemozes uzet za kunu ako produzis pretplatu?

 Ne, poslao sam im mail i rekli su mi da je to samo za nove korisnike.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
offline
Wireless

Znam da je bila neka akcije... kao produljis pretplatu i dobijes ili to ili logitecove zvucnike ili usb HDD za neku sitnu paru

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Wireless
DhulKarnain kaže...
 Ta ponuda je ako si bez ugovorne obveze ili ako ti ističe ugovorna obveza. Ja sam svoju produljio prije 3 mjeseca i uzeo sam zvučnike.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
Wireless

Prijavljuj kvar na mrezi i smetnje i trazi da ti zamjene router. Tako ces najlakce doci do speedtoucha. Ako ti veza sama ne puca svako malo istekaj pa ustekaj sadasnji router iz struje pa da im izgleda da puca veza. Nakon par dana zvanja i natezanja sa njima poslat ce ti tehnicara sa novim routerom. Posto trenutno raspolazu samo sa speedtouchom tog ce ti morati i donjeti... I naravno, pokusat ce te telefonom par puta pitati dal su smetnje otklonjene, a ti naravno reci da nisu. Budu ti donjeli novi router narocito jer si ponovo potpisao ugovor s njima.

ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2009 8:14 (Kezo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Wireless
Kezo kaže...

Prijavljuj kvar na mrezi i smetnje i trazi da ti zamjene router. Tako ces najlakce doci do speedtoucha. Ako ti veza sama ne puca svako malo istekaj pa ustekaj sadasnji router iz struje pa da im izgleda da puca veza. Nakon par dana zvanja i natezanja sa njima poslat ce ti tehnicara sa novim routerom. Posto trenutno raspolazu samo sa speedtouchom tog ce ti morati i donjeti... I naravno, pokusat ce te telefonom par puta pitati dal su smetnje otklonjene, a ti naravno reci da nisu. Budu ti donjeli novi router narocito jer si ponovo potpisao ugovor s njima.

 Hvala unaprijed!
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice