1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

poruka: 31
|
čitano: 4.566
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

 Pozdrav. Naime prije jedno 4-5 mjeseci sam pokušao da instaliram W8.1 OS no nije bilo moguće. Dođe do logo-a od W8 tu stane. Zatim sam pokušao W7 OS da nabacim čekiram par onih sitnica i kad treba da se diže sistem pojavi se ona plava slika i kursor i dalje nema. Ne ide. Zatim sam nabacio Windows XP i njega sam uspio dignuti odradio onaj chkdsk kako već. Probavao Windows 7 OS više puta da nabacim i jednom mi je uspjelo, al' sam morao poprilično dugo čekati. Zatim sam skinuo HDTune odradio ErrorScan i pronašao jedan bad sector. I koristim evo 4-5 mjeseci da je malo spor jest, dugo se gasi. Sad sam vidio izašla W10-ka i upalim ja opet HDTune da provjerim jesu li se pojavilo više bad sectora međutim nije ostao je onaj jedan. Ne širi se. Eh sad šta preporučujete? Može li se izliječiti? Pa da nabacim W10 ako može. :)  

 

[img]http://www.dodaj.rs/f/24/WO/3mQFayNR/capture.png[/img] 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 16:54 (Nigga).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

Probaj napraviti tzv. low level formatiranje koje obilježi loše sektore kako ne bi radili probleme. Ako imaš disk proizvođača koji je marljiviji, postoji mogućnost da možeš naći na proizvođačev alat za to. Naravno, to neće "izliječiti" disk niti ga učiniti sigurnijim za korištenje (zlo, a tako i loši sektori obično nikad ne dolaze sami i imaju, što god neki govorili, tendenciju širenja), no može privremeno pomoći. Ipak, valjalo bi taj disk zamijeniti.

Rich bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

WDC WD1600AAJS-00B4A0

 

Za sad se nije proširio ovaj jedan. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

Pokušaj odavde preuzeti softver kojim ćeš istestirati (i popraviti?) disk. Možeš probati i nekim "općenitim" alatima kao što su HD Tune (kojeg očito već imaš) izmjeriti brzinu diska, kad već kažeš da ti se sve jako sporo odvija.

Rich bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

http://www.dodaj.rs/f/1y/hZ/4kbEYgKH/capture.png Jel to ovo? 

 

Nikad nisam skidao programe za HDD pa možeš mi pojasniti? 

15 godina
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

.. nije to za početnike.. (izrada bootmedija..). Skini Hirens ili UBCD, gore su potrebni alati.. (većina).

Drugi način, bootaš neki postojeći medij i koristiš ovo kao iz DOSa... ali tad ovisi dali možeš pokrenuti app, dali je medij (npr USB) dostupan, koji FS .. ugl mora biti FAT-FAT32.. itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

Dizao sam sistem jbt i przio :D Samo mi treba koji program i sta radit s njim 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

Pa napisao ti je - preuzmi i bootaj Hiren's BootCD.

Rich bitch!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 14:05 (Arendelle).
15 godina
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci
Arendelle kaže...

Pa napisao ti je - preuzmi i bootaj Hiren's BootCD.

 ili UBCD.. ili nekl 'peti'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

Ok. Pokušat' ću. Očekujete li ikakav pomak? :) 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

ne. zapravo je nekoliko puta veća šansa da pogubiš podatke ili uništitš disk... jednako kao svaki početnik ili djete sa šibicama. Ali, tražio si, dobio si...

btw, kad nešto nisi siguran, ne znaš.. nije grijeh pitati, prije. Poslje je kasno. + google koji trenutno ima odgovor (često i točan, pogrešan..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

Ima li kakav program direktno ovako da to sredi? 

8 godina
odjavljen
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci
Nigga kaže...

Ima li kakav program direktno ovako da to sredi? 

 To je još lošija opcija od ovoga što smo ti dosad savjetovali. Ako su ti podaci imalo draži od najmržeg neprijatelja, trebao bi zamijeniti disk. Ako su ti i najgori neprijatelji, ipak im nemoj priuštiti takve ekshibicije iz Windowsa.

Rich bitch!
9 godina
neaktivan
offline
1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

Uzet ću novi SSD. Ovako ću ovaj samo pogoršat, spasit ću bitne fajlove i prebacit se na SSD.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

Daj i screenshot kartice Health u HD Tuneu. Baš me zanima što piše za Reallocated sector count...

9 godina
neaktivan
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2015 20:45 (Nigga).
16 godina
moderator
online
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

Čudno. Po SMART/Health statusu sve izgleda OK. Ono, kao da elektronika diska ne obavlja svoj posao - ne relocira bad sektore.

 

U svakom slučaju, riješi se tog diska. Scandisk u kombinaciji s benchmarkom jasno pokazuju da s njim nešto ne štima i problemi su ti zagarantirani.

9 godina
neaktivan
offline
1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

3 HDD-a sam uspješno spasio sa low level format koji su imali nekoliko bad sectora dva su u pogonu preko 2god i nikad problema s njima.

...My life, My game, My rules...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci
SoynTech kaže...

3 HDD-a sam uspješno spasio sa low level format koji su imali nekoliko bad sectora dva su u pogonu preko 2god i nikad problema s njima.

 Mislim da ovom "pacijentu" to ne bi pomoglo. Dobro kaže kolega mbaksa, elektronika uopće ne razumije loše sektore.

Rich bitch!
9 godina
neaktivan
offline
1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

E pa hvala doktoru 

 

Uglavnom kad uzimao SSD uzimat ću sve novo. Komponentu po komponentu. To je sada druga tema. Uglavnom hvala vam na pomoći. :) 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci
SoynTech kaže...

3 HDD-a sam uspješno spasio sa low level format koji su imali nekoliko bad sectora dva su u pogonu preko 2god i nikad problema s njima.

Čime si ih formatirao?

9 godina
neaktivan
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci
mbaksa kaže...
SoynTech kaže...

3 HDD-a sam uspješno spasio sa low level format koji su imali nekoliko bad sectora dva su u pogonu preko 2god i nikad problema s njima.

Čime si ih formatirao?

 Full verzijom HDD LLF Low Level Format Tool. 1 HDD je kod šogora kao primarni disk raspodjeljen na particije OS i torrent (sigurno ima preko 2god i od tad je win 7 na njemu). Drugi mi služi kad radim backup sisteama, a treči je kao storage.

No to što je meni uspjelo ne znači da če svakome jer nije isti problem uzrok bad sectora na svakome HDD-u.

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2015 22:28 (SoynTech).
16 godina
moderator
online
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci
SoynTech kaže...
mbaksa kaže...
SoynTech kaže...

3 HDD-a sam uspješno spasio sa low level format koji su imali nekoliko bad sectora dva su u pogonu preko 2god i nikad problema s njima.

Čime si ih formatirao?

 Full verzijom HDD LLF Low Level Format Tool. 1 HDD je kod šogora kao primarni disk raspodjeljen na particije OS i torrent (sigurno ima preko 2god i od tad je win 7 na njemu). Drugi mi služi kad radim backup sisteama, a treči je kao storage.

No to što je meni uspjelo ne znači da če svakome jer nije isti problem uzrok bad sectora na svakome HDD-u.

Svjestan si da taj program zapravo ne vrši low-level formatiranje, nego prepiše cijeli disk nulama? Dakle, pitanje je što je to točno tebi "uspjelo".  I ne znam u kakvom su točno stanju bili ti tvoji diskovi prije i poslije "logičkog low-level formatiranja".

 

Disk od kolege koji je pokrenuo ovu temu ima hardverski problem i preporučivati mu takav alat za "spašavanje" diska bilo bi vrlo neodgovorno.

9 godina
neaktivan
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci
mbaksa kaže...

Svjestan si da taj program zapravo ne vrši low-level formatiranje, nego prepiše cijeli disk nulama? Dakle, pitanje je što je to točno tebi "uspjelo".  I ne znam u kakvom su točno stanju bili ti tvoji diskovi prije i poslije "logičkog low-level formatiranja".

 

Disk od kolege koji je pokrenuo ovu temu ima hardverski problem i preporučivati mu takav alat za "spašavanje" diska bilo bi vrlo neodgovorno.

 Nisam pročitao dobro postove niti pogledao SS no nisam mu ja ni savjetovao da to radi! Očito trrebaš napraviti backup na neki drugi HDD jer ti HDD laički rečeno vrati na tvorničko stanje. Ja sam samo rekao svoje iskustvo, a to što je meni "uspjelo" je vjerovatno jer je hdd prepoznao da ima problem na tom sektoru i postavio da ne stavlja ništa na taj sector jer mislim da je na HDDu poslje bilo mrvicu manje GB no nemoj me držati za rječ davno je to bilo.Prije toga na tom 1 HDD-u windows nije uspjeo izdržati 2 dana jer bi mu se corruptirali fjalovi od samog OS-a no sad je sve uredu te u skorije vrijem bi trebao otiči do njega da stavim win 10. Ovaj backup (seagate) ne vjerujem da je i sad 100% funkcijonalan jer se grije se dosta kod dužeg prebacivanja fajlova (50C) te nije nešto tih u radu no opet mislim da ni kao nov nije bio tih, a i temp su veče jer mi je jako toplo u sobi.  Dok ovaj što je kao storage WD on se zna "čuti" glasnije nekada prilokom čitanja tako da nije to 100% fix ili trajno rješenje nego dok vozi vozi. LP

I svaka čast na aktivnosti od strane večine moderatora nema ih puno, ali su dobro raspoređeni 

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2015 23:11 (SoynTech).
16 godina
moderator
online
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci
SoynTech kaže...
mbaksa kaže...

Svjestan si da taj program zapravo ne vrši low-level formatiranje, nego prepiše cijeli disk nulama? Dakle, pitanje je što je to točno tebi "uspjelo".  I ne znam u kakvom su točno stanju bili ti tvoji diskovi prije i poslije "logičkog low-level formatiranja".

 

Disk od kolege koji je pokrenuo ovu temu ima hardverski problem i preporučivati mu takav alat za "spašavanje" diska bilo bi vrlo neodgovorno.

 Nisam pročitao dobro postove niti pogledao SS no nisam mu ja ni savjetovao da to radi!

Zato sam napisao "bilo bi" neodgovorno. 

 

SoynTech kaže...
Ja sam samo rekao svoje iskustvo, a to što je meni "uspjelo" je vjerovatno jer je hdd prepoznao da ima problem na tom sektoru i postavio da ne stavlja ništa na taj sector jer mislim da je na HDDu poslje bilo mrvicu manje GB no nemoj me držati za rječ davno je to bilo.

Mislim da nema potrebe ni smisla da sad idemo u analizu što je kod tebe bio slučaj. Sektori ponekad mogu biti nestabilni i nekad pomognu programi koji opetovano nešto zapisuju u njih. S druge strane, ako disk doista ne može očitati s određenih sektora (a da ih nije sam relocirao), OS to treba prepoznati (ako ništa drugo putem chkdska) i obilježiti ih kao neispravne, da ih se više ne koristi. Izgleda da se to kod kolege nije događalo te se i dalje s diska pokušava iščitati te sektore - zato i dolazi do pogreške kod čitanja i zato je benchmark užasan - pogledaj što se događa tamo na 95% - brzina čitanja padne na nulu. Tu nema potrebe za (logičkim) "low-level formatiranjem" - to bi trebao riješiti chkdsk - koliko može, ako išta može. No čak i da to riješi, dakle da čitanje i bechmark prolaze glatko, i 1 bad sektor je 1 bad sektor previše, i u takav disk se više ne možeš pouzdati.

15 godina
offline
1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

.. + badsecrori su posljedica logičke ili hw greške, u prvom slučaju je dovoljan format (low već odavno ni ne postoji) u drugom nema spasa (drugo je spašavanje podataka, to nije popravak) tj jedini način je ne koristiti taj dio i nadati se da se greška neće širiti..

kad se hdd želi 'spasiti' tj pokrpati za relativno normalno korištenje, tad se ne spašavaju bad sectori, nasuprot, treba ih tako označiti pa i odvojenu particiju.. (često početni dio diska) i ne dirati. Recovery alati rade suprotno pokušavaju oživiti sektor.. i prijaviti ga kao ispravan. To je nepotrebno, suprotno od pouzdanosti. Zato treba razumjeti što koji alat radi, terminologiju, kontekst.. imati malo sreće i ne računati previše na sreću... :)

soft kvarovi su podjednako zastupljeni kao hard.. a u slučaju blentave elektronike baš ništa se ne može (pouzdano). ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

Najgore od svega ovoga je što sistem je počeo malo da štopa. Pa ga je potrebno reinstalirati , no zbog ovog bad sectora to je nemoguće. Jer OS ne može prođe kroz njega. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci
Nigga kaže...

Najgore od svega ovoga je što sistem je počeo malo da štopa. Pa ga je potrebno reinstalirati , no zbog ovog bad sectora to je nemoguće. Jer OS ne može prođe kroz njega. 

 Novi disk je univerzalno rješenje za takve stvari. Sad više i nisu tako skupi...

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
9 godina
neaktivan
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci

SSD uzimam. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: 1 Bad Sektor - 4-5 mjeseci
Nigga kaže...

SSD uzimam. 

 U kombinaciji s HDD-om, zar ne? Ne znam baš koliko je dobra opcija imati SSD kao jedini disk u računalu.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice