ASUS F7E laptop,nemogu otvoriti bios

poruka: 9
|
čitano: 2.365
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
ASUS F7E laptop,nemogu otvoriti bios

Nikako da otvorim Bios na Laptopu.Probao sa Esc. pa nista.Inace trazi lozinku kad ukljucim racunalo..lozinku zaboravio,pa kliknem F2 kad se pojavi pocetno pokretanje,pa 3xenter pa ponovo F2 te izabrati fast windows ili win7. strelicom oznacim win7 te  enter i pokrene se OS WINDOWS 7. Vrijeme prilikom pokretanja uvjek se vraca na 20.08.2008..ako zelim na internet moram ga azururati na sadasnje vrijeme. Izvadio sam bateriju za bios sa namjerom da ga resetiram medjutim nista.Baterija ima 3.1 volt sto je ok.cak sam probao desetak sekundi kratko spojiti kontakte u bateriji ,medjutim nista opet. Zelio sam napraviti update Biosa ali nikako da otvorim bios.. dali netko ima ideju,pomagajte ljudi..posizio sam mijenjati vrijeme svaki put i na startu otkljucavati bios..Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ASUS F7E laptop,nemogu otvoriti bios

-lozinka služi zaštiti (od neovlaštenog pristupa ili krađe).

-ne spaja se baterija u kratki spoj, nego jumper clr-cmos tj ne čačkaš ako ne znaš što radiš + prvi red.

-svaki model ima svoj manual-hoowto ili google npr kako se ulazi u bios, može biti posebna tipka, može biti iz win8-10, to sve možeš znati za par sekundi, google, tj kad si tipkao naslov teme to si mogao ugooglati i dobiti odgovor, pa nema smisla da sad ja tipkam i dajem link na nešto što može svatko brže-sam.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS F7E laptop,nemogu otvoriti bios

To sam vidio na youtube da tip kratko spaja kontakte u bateriji. Znam da ima jumper za cmos,al ga nemogu naci.Trazio sam na google za taj model Laptopa al nigdje bas nemogu pronaci.Da sam nasao nebi ni otvorio temu,kad sam pregledao sve postove od Asus laptopova koje sam uspio pronaci da otvorim bios.

 

15 godina
offline
Re: ASUS F7E laptop,nemogu otvoriti bios

-držiš F2 tipku dok pališ, tako ulaziš u bios. (držanje znači stisneš i ne puštaš dok nisi u biosu).. alternativno, izvadiš disk, tražiš dalje. Laptop može imati izuzetno jaku zaštitu-neprobojno ako se to želi, jer to je smisao zaštite, tj tad možeš obrisati ali ne doći do tuđih podataka. Upute proizvođača nećeš naći jer to nije za širu upotrebu tj uvjek je pitanje čije je računalo.. ili imaš kvar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS F7E laptop,nemogu otvoriti bios

Kada drzim tipku f2 i upalim laptop prodje logo asus i pojave se podaci o uredjajima/americantrade/ i zamrzne se slika i stisnio bilo koju tipku,nista se ne dogadja.Laptop sam dobio za nesto u zamjeni..Radi u redu samo vraca vrijeme nazad i nemogu bios otvoriti a nasao sam univerzalnu sifru Biosa za  taj laptop ali nema sanse otkljucati,isto tako i sa alt/r stisnuti zajedno,kad se pojavi otkljucavanje biosa pa dobijes datum kad stisnes alt/r da bi pronasao sifru sa Asus stranice za taj model i godinu ali se ne dogadja nista.Nema datuma.

Koja je procedura sa jumperom ako ga pronadjem?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 20:41 (joka1).
15 godina
offline
Re: ASUS F7E laptop,nemogu otvoriti bios

-imaš kvar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS F7E laptop,nemogu otvoriti bios

Koja je procedura sa jumperom ako ga pronadjem? hvala!  

 

PS/  mozda da probam sa programom winflash napraviti update.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 20:46 (joka1).
11 godina
neaktivan
offline
ASUS F7E laptop,nemogu otvoriti bios

Da li pistoji program za Bios koji bi provjerio problem. Sada,osim sto nemogu uci u Bios,laptop radi normalno pola sata i onda se restartira non stop.Instalirao sam novi win 7 i formatirao hard disc da se sve izbrise i sad ovaj problem.

Dali postoji neki drugi kljuc osim F2 za ovaj Asus LapTop F7E kako bi otvorio Bios. I dalje vraca vrijeme unazad i svaki put treba podesiti vrijeme ako idem na internet.Da pokrenem Windows nakon Power tipkala pojavi se text o uredjajima i kliknem na F2 te zatrazi password te 3x kliknem enter te F2 i pokrene se windows.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ASUS F7E laptop,nemogu otvoriti bios

-imaš kvar/problem sam ulazak u bios je nevažan, tj to što se datum-vrijeme resetira je najmanje važno tj kad podesiš-radi normalno (do gašenja) ali ako it se smrzne-ugasi tad imaš problem i tad taj problem nećeš riješiti ulaskom u bios tj podešavanjem datuma-vremena jer to nije uzrok problema i najnevažnija je stvar za rad račuala (osim problema licence, timestampa, antiviursa-updatea i sl... no ne moraš uopće ići u win, možeš bootati neki linux-distru-live.. ili je problem yogurt ili nešto deseto).

 

-ne postoji neki drugi kluč .. (ili tipka) F2. Tj, moraš znati pass, to mu je svrha, ako ne znaš, tad pitaj onog tko ga je postavio-vlasnika... ili je kvar i tad je to sve nevažno.

 

-skini neku distru kao mint-ubuntu.. i probaj. Ako se ruši, tad baci laptop ili nosi u servis.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice