Ati driver problem

poruka: 25
|
čitano: 9.488
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ati driver problem

graficka je ATI Mobility Radeon X1300,na laptopu.....model laptopa je ACER Aspire 5100 . imam problem sa instalacijom ati drivera......dakle problem je sljedeci:kada hocu da instaliram ATI drivere izbacuje mi poruku  "Setup was unable to complete installation. Try to setup up your display adapter with a standard VGA driver before running setup."

 

slike

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2010 21:58 (dogman).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Ati driver problem

iii gdje su slike???

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati driver problem

evo slike:

15 godina
neaktivan
offline
Ati driver problem

Probaj sa ovim..

Forever MUFC
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati driver problem

nije problem u verzijama ,probo sam i tu....vec mi trazi da instaliram  prvo standard VGA driver,...imas tamo u slikama

14 godina
offline
Ati driver problem

sve mi se čini da si ti probao neke cataliste uglaviti na računalo Namigiva

skokni na ovaj link, odaberi si OS, skini prave drivere koji ti odgovaraju pa probaj onda

http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_5100.html

Sve je prolazno, samo se ja mijenjam...
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati driver problem
dogman kaže...

nije problem u verzijama ,probo sam i tu....vec mi trazi da instaliram  prvo standard VGA driver,...imas tamo u slikama

jesi siguran da je mobility i da je za tu seriju..

Forever MUFC
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati driver problem
ManchesterUTD kaže...
dogman kaže...

nije problem u verzijama ,probo sam i tu....vec mi trazi da instaliram  prvo standard VGA driver,...imas tamo u slikama

jesi siguran da je mobility i da je za tu seriju..

10000% siguran

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati driver problem
dogman kaže...
ManchesterUTD kaže...
dogman kaže...

nije problem u verzijama ,probo sam i tu....vec mi trazi da instaliram  prvo standard VGA driver,...imas tamo u slikama

jesi siguran da je mobility i da je za tu seriju..

10000% siguran

a onda neznam....;)

Forever MUFC
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati driver problem

@scaramush zajvaljujuci tebi rijesio sam problem....sad sve radi

14 godina
neaktivan
offline
Ati driver problem

Ja imam problem sa 10.3 . Trenutno koristim 8.9 drivere (Bar sam tkao u CCC u software info vidio), i kad idem instalirati 10.3, prvo ih kao extracta u C:\ATI... I onda krene Setup i tu dodu problemi, prvi dode onaj window "The program has stopped working...", a zatim ova dva:

 

 

Spirit...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati driver problem

Prvo deinstaliraj te stare, zatim instaliraj program Driver Sweeper, zatim restartaj komp, stisni F8 pa Safe Mode i tu Driver Sweeper-om počisti ostatke ATI driver-a, ponovo restartaj i sad instaliraj 10.3 !

I see banned people.
14 godina
neaktivan
offline
Ati driver problem

Istu stvar mi javlja, a sad nemogu ni 8.9 instalirat . Uvik mi javlja da je presta radit kad stisnem Install

Napravia sam sve kako si reka..

Spirit...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ati driver problem

pogledaj

c:\ATI

c:\program files (x86)\ATI technologies    ( ovaj nikako ne bi smio postojati u tvom kompu )

c:\program files\ati technologies

ako ti je preostao bilo koji od ovih foldera nakon deinstalacije moraš ih izbrisati ručno...

 

nakon toga pogledaj koji NET Framework imaš u kompu instaliran, za prijašnje verzije catalysta je trebala verzija 2.0, za ove nove nisam siguran pa instaliraj i 3.0 i 3.5 verziju.

nakon ovoga bi trebalo da se instalacija catalysta 10.3 uspije pokrenuti Namigiva

 

Sve je prolazno, samo se ja mijenjam...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati driver problem

Ovo prvo je treba Driver Sweeper sredit, a šta se tiče NET Framework-a on nije nužan za display driver, nužan je za CCC, tako da nisam siguran da će on sredit problem. Prije mi se čini da je problem u Windows Installer-u, probaj s ovim malo počistit !

I see banned people.
14 godina
neaktivan
offline
Ati driver problem

K sad cu proat, a jel ovo moze bit problem, u safe modu sam i kad idem sweepat javi mi ovu gresku:

 

Ja sam sve napravia sta ste mi vi rekli. Al ja nezz zasto meni bas nece da installa...

 

EDIT: jbs ovo, ja sam napravio system recovery, a moje neko misljenje je da to nea veze sa tim brisanjem, jer meni uvik kaze "The program has stopped working" , a poslje mi cak dode window u kojem mogu izabrat kao "Program je uspjesno instaliran," i "Instaliraj opet sa novim kompakti..."

Spirit...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2010 21:14 (Neutral).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ati driver problem

Jos da pitam, jeli mi nuzno instalirati 10.3 na 8.9? Mislim, meni igre sasvim u redu rade sa 8.9 , da li bi postigao "dosta" bolje rezultate sa 10.3?

Spirit...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Ati driver problem

ostani na 8.9 meni je 10 verzija s***ala cijelu grafiku i imo sam žutu križaljku umjesto desktopa i niš nisam mogo jedva sam se izvuko

14 godina
neaktivan
offline
Ati driver problem

Jeli ovo moguce. Ja nemam nijedne drivere instalirane a mogu igrati igre i sve normalno. Nemogu nijedne instalirat jer mi uvik "crashaju" , The program has stopped working itd..

Spirit...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati driver problem
Neutral kaže...

Jeli ovo moguce. Ja nemam nijedne drivere instalirane a mogu igrati igre i sve normalno. Nemogu nijedne instalirat jer mi uvik "crashaju" , The program has stopped working itd..

Imaš jer ti ih je automatic update pokupio.

World championships: 7, GP started: 252, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,378
14 godina
neaktivan
offline
Ati driver problem

Hm..Mene nervira sta sam "zaglavljen". Nemogu instalirat drivere, nikoje bilo koje verzije. Samo crashnu. U procesima mi nista ne radi od drivera uopce ne postoje. Pa gdje su onda, i da li je ovo vrime da se ja zabrinem.

EDIT: Automatic update? :S na sto mislis

Spirit...
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2010 1:54 (Neutral).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Ati driver problem

Misli na to da ih je Windows sam skinuo s neta i insatlirao.

14 godina
neaktivan
offline
Ati driver problem

Ja ne koristim Windows Update..

Ali sam instalirao 10.3 (valjda, jer nemogu upalit catalyst,ali mi radi u procesima) sad je opet sve normalno osim sto mi catalyst nije u taskbar, ali je u procesima neki ATI procesi..

Spirit...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Ati driver problem

ma ok ako ti radi ostavi ga na miru.

14 godina
neaktivan
offline
Ati driver problem

Ovo je bio problem greski zasto nisam mogao instalirat normalnim putem.

http://support.microsoft.com/kb/961894

Kada se to instalira radi cisto.

 

Sad sam instalirao 10.8, bez problema sve, success. Ali javlja mi jedan problem, ugl vec sam napravio temu za to... Samo sam htio ovde stavit link do rijesenja ako neko drugi naidje na problem.

Spirit...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice