"Auto arrange icons" problem

poruka: 16
|
čitano: 1.179
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
"Auto arrange icons" problem

Pozdrav, imam jedan problem s ikonama, naime kad god upalim komp a ne upalim monitor odma kad i komp ikone mi se se sve poredaju u lijevo, sad neznam sta bi to moglo biti. auto arrage i grid je na off. ugl kad ugasim monitor na neko vrime i ponovo ga upalim opet isto... ako neko zna pls pomoc :)

 

Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Auto arrange icons" problem

koji win?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Auto arrange icons" problem

windows 10 pro

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
"Auto arrange icons" problem

Spajaš li drugi monitor/projektor na kopm? Igraš li neku igru na rezoluciji koja nije nativna? Ako je na nešto od ovog odgovor "da" onda to može bit vjerojatan uzrok problema.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Auto arrange icons" problem

Ako mozda imas onaj TrueLaunchBar ili neki softver za start menu, mozda to radi problem.

Probaj deinstalirat antivirus, mozda on zeza.

Updejtaj/reinstaliraj video drajvere

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Auto arrange icons" problem

nista od toga nije odgvor da :( imam samo jedan monitor. svejedno ne virujem da igre imaju veze s ovim jer kad palim komp mi se to dogodi ako ne upalim monitor odma kad i pc. ako upalim monitor 10 sec kasnije od pc-a odma su ikone lijevo :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Auto arrange icons" problem

Nemam niti to, a antivirus sam proba maknit skroz i isto... jedino imam malwarebytes koji radi samo kad ga upalim, nije stalno ukljucen. tako da niti to mi ne djeluje ka problem. stvarno cudno, dosta sam googlao i nisan uspija nac slican problem kamoli rijesenje :/

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Auto arrange icons" problem
zah3b kaže...

Ako mozda imas onaj TrueLaunchBar ili neki softver za start menu, mozda to radi problem.

Probaj deinstalirat antivirus, mozda on zeza.

Updejtaj/reinstaliraj video drajvere

 

 Nemam niti to, a antivirus sam proba maknit skroz i isto... jedino imam malwarebytes koji radi samo kad ga upalim, nije stalno ukljucen. tako da niti to mi ne djeluje ka problem. stvarno cudno, dosta sam googlao i nisan uspija nac slican problem kamoli rijesenje :/ i drivere sam najnovije stavija i isto

15 godina
online
Re: "Auto arrange icons" problem

-klasična automatika za promjenu monitora-rezolucije.. 'normalno' (bilo bi normalno da priključiš drugi monitor). Samo treba otkriti koji soft to brlja, driver (postavke za više monitora), neki utils, RDC..

 

+ i banalno. Jesi li ikad ugasio-restartao PC s podešenim ekranom? Podesi, restartaj. Tek tad win 'memorira' postavke. U slučaju bilo kojeg problema, npr smrzavanje i sl. resetira se na prethodnu postavku.. a uzrok može biti bilo što, npr update, power, hyber..

 

podesi, restartaj, tek tad traži dalje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Auto arrange icons" problem
ihush kaže...

-klasična automatika za promjenu monitora-rezolucije.. 'normalno' (bilo bi normalno da priključiš drugi monitor). Samo treba otkriti koji soft to brlja, driver (postavke za više monitora), neki utils, RDC..

 

+ i banalno. Jesi li ikad ugasio-restartao PC s podešenim ekranom? Podesi, restartaj. Tek tad win 'memorira' postavke. U slučaju bilo kojeg problema, npr smrzavanje i sl. resetira se na prethodnu postavku.. a uzrok može biti bilo što, npr update, power, hyber..

 

podesi, restartaj, tek tad traži dalje.

 To mi se i dogodilo par puta samo na win7 al nisan puno obraca pozornost na to, stavija san win 10 i opet mi isto pa san se posvetija problemu. uvik mi je postavljeno isto, nisan ja minja nista u postvakama monitora/rezolucije :/

15 godina
online
Re: "Auto arrange icons" problem

ponovo.. podesi (ekran, željeni raspored ikona..), kad si zadovoljan, restartaj. Tek tad će win memorirati postavku. Ako u radu dođe do problema vratit će se na memorirano stanje..

zato, podesi, restartaj, pa vidiš jel je rješeno (hoće li se ponoviti).

 

+ uvijek može biti nešto novo, npr autoupdate VGA drivera koji može resetirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Auto arrange icons" problem
ihush kaže...

ponovo.. podesi (ekran, željeni raspored ikona..), kad si zadovoljan, restartaj. Tek tad će win memorirati postavku. Ako u radu dođe do problema vratit će se na memorirano stanje..

zato, podesi, restartaj, pa vidiš jel je rješeno (hoće li se ponoviti).

 

+ uvijek može biti nešto novo, npr autoupdate VGA drivera koji može resetirati.

 Probat cu, mada se tu nema sta puno podesavat, nista nisan minja a prije je bilo sve ok :) hvala svejedno na savjetu

15 godina
online
Re: "Auto arrange icons" problem

-naravno da nema 'puno za podešavati'.. stvar je da tek tad Win tu postavku uzme za trajnu. U suprotnom se vrati nazad (kao i ostali problemi, npr kad mijenjaš rezoluciju izvan dozvoljenog ili kad os pokrene autorepair-restore..). Pošto su defaulltno u win8-10 umjesto gašenja postavljeni hyber.. tad iz bilo kog problema imaš povratak na stanje koje je bilo posljednje. Zato (koliko puta?) ponavljam, ugasi ili restartaj.. (ne hyber/sleep). Tek tad znaš dali je problem ostao ili je sređeno.

 

Hyber nije gašenje/restart-reset (jer se učitava stanje RAMa, tj nastavljaš tamo gdje si stao, tj kao da računalo nije nikad ugašeno-restartano). Upravo to je bitna razlika koju večina korisnika ni ne primjeti kao razliku .. osim probleme kad se dese.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Auto arrange icons" problem
ihush kaže...

-naravno da nema 'puno za podešavati'.. stvar je da tek tad Win tu postavku uzme za trajnu. U suprotnom se vrati nazad (kao i ostali problemi, npr kad mijenjaš rezoluciju izvan dozvoljenog ili kad os pokrene autorepair-restore..). Pošto su defaulltno u win8-10 umjesto gašenja postavljeni hyber.. tad iz bilo kog problema imaš povratak na stanje koje je bilo posljednje. Zato (koliko puta?) ponavljam, ugasi ili restartaj.. (ne hyber/sleep). Tek tad znaš dali je problem ostao ili je sređeno.

 

Hyber nije gašenje/restart-reset (jer se učitava stanje RAMa, tj nastavljaš tamo gdje si stao, tj kao da računalo nije nikad ugašeno-restartano). Upravo to je bitna razlika koju večina korisnika ni ne primjeti kao razliku .. osim probleme kad se dese.

 probat cu to pa javim, trenutno nisam kuci. hvala

13 godina
neaktivan
offline
"Auto arrange icons" problem

evo probao sam i to, al opet isto, kad ugasim monitor windows mi napravi onaj zvuk kao da sam istaka usb, a kad ga upalim kao da sam stavija usb. cudno stvarno

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Auto arrange icons" problem

Još nisam uspio naći rješenje, itko još neki prijedlog? ;(

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice