Bios na laptopu

poruka: 6
|
čitano: 1.890
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Bios na laptopu

Kako da pokrenem bios na laptopu (Lenovo b51-30) ? Nikako da nađem dugme koje ga pokreće.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bios na laptopu
Jimmy Lenard kaže...

Kako da pokrenem bios na laptopu (Lenovo b51-30) ? Nikako da nađem dugme koje ga pokreće.

 za koji OS? za 8.1/10 ti je F1 za BIOS kad se pojavi logotip Lenovo, a F12 za (privremeni) Boot izbornik. slično je i za windows 7, samo moraš tijekom startupa pritisnuti Enter da ti prekine load OS-a i ponudi izbornik s F1 ili F12 (Esc za nastavak bez promjena) pa dereš dalje.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bios na laptopu

Probao već,ne radi.

15 godina
offline
Re: Bios na laptopu
Jimmy Lenard kaže...

Probao već,ne radi.

 mislio sam napisati - ne pritisneš jednom, nego k'o manijak tipkaš po tome dok ne prihvati. ako niti to ne uspije, jedino što preostaje (ponovo: ovisno o OS-u) je posjet lenovo stranici za podršku, preuzimanje najnovije verzije BIOS-a i flashanje postojećeg (uz uvjet da ti se računalo boot-a normalno i ulazak u BIOS je jedini problem). imaš tamo i mogućnost automatskog skeniranja sustava i stroja pa on sam odredi potrebno. pazi kak to radiš (flashanje BIOS-a) i postupi točno prema uputama, bez odstupanja. forumi govore da u pravilu tad F1 i sve ostalo proradi normalno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Bios na laptopu

Lenovo na lijevoj strani ima tipku za bios na nekim modelima, pa pogledaj da nije to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bios na laptopu
Neka 'fn' tipka na tastaturi ga pokreće,u kompinaciji sa f1. Ugl. hvala na pomoći
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice