BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjutera

poruka: 23
|
čitano: 6.899
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjutera
pitanje

Dakle, konfiguracije je u sigu, a problem je sljedeci:

 

Kad sam kupi komp (prije misec dana), nije bilo 7xx maticnih pa sam kupi GA-MA69GM-S2H koja je radila s Phenomom nakon upgradea BIOS-a.

S obzirom da mo je komp upaljen 24x7, i u seti projektu sam vec godinama, instalira sam i BOINC. Sve je bilo uredu, nikakvih restarta

ni nista....

 

I onda sam nabavi maticnu u sigu, s 790 chipsetom, i cili sretan jer sam napokon kompletira "Spider" platformu....

I onda su krenuli problemi... XP nije radi kako treba; radi je brzo i sve, ali nonstop je trazi drivere za audio i sto god da sam mu da

nije prihvaca (instaliran je bi update za HD audio!), a audio je radio!!?? Odusta nakon pola ure, i stavi Vistu... i sve je radilo....

 

3dMark 06 uredno prodje benchmark i sve je ok, nikakvih smrzavanja niti BSOD ni nista...

 

I onda, stavim BOINC... Čim je skinu projekte i poce racunat, BSOD!! na visti.... Nije mi odma pa na pamet BOINC nego TLB bug,

pa uljucim TLB patch u BIOS-u, ali nema razlike, cim se bootaju windowsi i pokrene BOINC, restarta se komp, bez iznimke!!!

Sinoc sam onda skinu BOINC, i komp je uredno bi upaljen cilu noc bez restarta!

 

Dakle, ima li netko iskustva s ovakvim problemom?? Ili barem neku ideju?? Ja neznam sto vise mogu provat!! Plač

Na googlu nisam nasa nista pametnoga!

 

I maticna ima zadnji stabilni BIOS....

 

Pozdrav

 

P.S.

Zeli bi rijesit ovaj problem tako da mogu pokrecat BOINC, tako da komentari tipa skini BOINC ne znace nista!!


AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA790FX-DS5(f4f) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter

O kojem BSOD-u se radi?


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter

A jesi li probao opteretiti procesor s nekim drugim programom?, i ja imam seti i nikad problema.

16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter
autorov komentar

Da budem iskren, neznam! Mršti se

 

Znam da je bi BSOD jer mi je Vista kad se upalila izbacila message box da se oporavila od BSOD-a!

Ako je bitno, popodne cu ponovno pokrenut BOINC pa cu postat detalje...

 

Pozdrav


AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA790FX-DS5(f4f) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter
autorov komentar

Jesam, i 3dMark i AMD OverDrive, i Prime (multicore) i nista, sve uredu....

 

Cak sam igra pola ure ili uru Witchera, sve je OK ...

 

 

edit: Ma ni ja nisam ima problema dok nisam sad promini maticnu! A sad samo BOINC smeta??

 

AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA790FX-DS5(f4f) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2008 9:56 (AmosSam).
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter

Svaki BSOD napiše (više-manje) točno o čemu se radi. Ako dobiješ poruku o grešci to se sigurno ne sastoji od "Error." nego ima i detaljan opis problema.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter
autorov komentar

Ma znam to.... Nego, ja nisam ni zna da je BSOD dok se nisu podigli windowsi i izbaci mi gresku!!

 

Evo, sad sam iskljuci automatic restart, pa cu pogledat popodne, i javim sto tocno pise....

 

P.S. Jeli moguce da SP1 stvara problem? dok nisam promini maticnu, nisam stavi SP1....


AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA790FX-DS5(f4f) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter
AmosSam kaže...

Ma znam to.... Nego, ja nisam ni zna da je BSOD dok se nisu podigli windowsi i izbaci mi gresku!!

 

Evo, sad sam iskljuci automatic restart, pa cu pogledat popodne, i javim sto tocno pise....

 

P.S. Jeli moguce da SP1 stvara problem? dok nisam promini maticnu, nisam stavi SP1....


 Pa nikad ne znas. sve je moguće (što se tiče SP1). Ja bih ti preporučio da ploču odneseš na reklamaciju, ili u ovoj postojećoj probaj neku drugu memoriju. Često u ovakvim situacijama memorija zna biti ta koja stvara probleme. Probaj izvaditi jednu memorijsku pločicu, a drugu ostavi unutra (pod pretpostavkom da imaš barem dvije) i vidi hoće li ti onda raditi. Sretno

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter
autorov komentar
scorpion667 kaže...
AmosSam kaže...

Ma znam to.... Nego, ja nisam ni zna da je BSOD dok se nisu podigli windowsi i izbaci mi gresku!!

 

Evo, sad sam iskljuci automatic restart, pa cu pogledat popodne, i javim sto tocno pise....

 

P.S. Jeli moguce da SP1 stvara problem? dok nisam promini maticnu, nisam stavi SP1....


 Pa nikad ne znas. sve je moguće (što se tiče SP1). Ja bih ti preporučio da ploču odneseš na reklamaciju, ili u ovoj postojećoj probaj neku drugu memoriju. Često u ovakvim situacijama memorija zna biti ta koja stvara probleme. Probaj izvaditi jednu memorijsku pločicu, a drugu ostavi unutra (pod pretpostavkom da imaš barem dvije) i vidi hoće li ti onda raditi. Sretno

 

Nevirujem da je ploca!! A ni memorija (3 x 1GB Kingmax)! Dosad je radilo sve kako treba! Popodne cu pokusat reproducirat BSOD i vidi sto kaze, pa cu pokrenut MemTest+ pa cemo vidit...

AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA790FX-DS5(f4f) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter
AmosSam kaže...
scorpion667 kaže...
AmosSam kaže...

Ma znam to.... Nego, ja nisam ni zna da je BSOD dok se nisu podigli windowsi i izbaci mi gresku!!

 

Evo, sad sam iskljuci automatic restart, pa cu pogledat popodne, i javim sto tocno pise....

 

P.S. Jeli moguce da SP1 stvara problem? dok nisam promini maticnu, nisam stavi SP1....


 Pa nikad ne znas. sve je moguće (što se tiče SP1). Ja bih ti preporučio da ploču odneseš na reklamaciju, ili u ovoj postojećoj probaj neku drugu memoriju. Često u ovakvim situacijama memorija zna biti ta koja stvara probleme. Probaj izvaditi jednu memorijsku pločicu, a drugu ostavi unutra (pod pretpostavkom da imaš barem dvije) i vidi hoće li ti onda raditi. Sretno

 

Nevirujem da je ploca!! A ni memorija (3 x 1GB Kingmax)! Dosad je radilo sve kako treba! Popodne cu pokusat reproducirat BSOD i vidi sto kaze, pa cu pokrenut MemTest+ pa cemo vidit...

 Ne vjerujem ni ja, ali postoji mogućnost (pošto je memorija ta koja najčeće uzrokuje BSOD). Ništa te ne košta probati:-)

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
neaktivan
offline
BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjutera
autorov komentar

Hmm, dakle, nije BSOD... Iskljuci sam automatic restart, i pokrenu BOINC, i

nakon par minuta se komp restarta!! Bez BSOD-a, i bez izvjesca o gresci kad su se bootali windowsi!!

 

Sad vise neznam... Ostavit cu cilu noc Prime pa cemo vidit!

 

Ideje?


AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA790FX-DS5(f4f) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter
AmosSam kaže...

Hmm, dakle, nije BSOD... Iskljuci sam automatic restart, i pokrenu BOINC, i

nakon par minuta se komp restarta!! Bez BSOD-a, i bez izvjesca o gresci kad su se bootali windowsi!!

 

Sad vise neznam... Ostavit cu cilu noc Prime pa cemo vidit!

 

Ideje?


 Koliko sam mogao zakljuciti,taj BOINC izvodi poprilicno opake kalkulacije,a kao sto svi vrapci znaju Phenom ima TLB-bug (Steping B2) i bez obzira dali je zakrpa u biosu ukljucena ili ne,komp ce se restartati AKO je 100% opterecen u vrlo kratkom vremenskom intervalu.Nadam se da ce ovo pomoci
16 godina
neaktivan
offline
BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjutera
autorov komentar

E sad vise nisam pametan!

 

Sinoc sam pokrenu Prime95 (multithread verziju), i cim temperatura svim jezgri predje 52°C ili 53°C, resetira se komp!? Bez BSOD!!

Sad, naleti sam na ovo, di, ukratko, lik ima dva Phenoma 9500 (O/C), i radi mu sve kako treba vec par mjeseci, a na svakome

je pokrenut SETI x4, dok je meni podeseno na x2!!

 

Samo, palo mi je na pamet, jeli moze bit do BIOS-a ? Naime, stavi sam zadnju verziju s Gigabyteovih stranica...

Provat cu popodne stavit predzadnju verziju pa cu ponovno pokrenut Prime....

 

 

P.S.

Oli igre ne opterecuju CPU 100% ??!?!?


AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA790FX-DS5(f4f) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter

pogledaj ovaj link http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=51796#post645859 i cini mi se da je problem kod opterecenja,medjutim nisam napomenuo da je tu problem sa naponom pri punom opterecenu procesora.Na gornjem linku lik rijesava problem kupovinom 800w napajanja itd.

16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter
autorov komentar

Hvala na pokusaju, ali...

 

Imam Chieftec 550W, GPS-550AB-A, koji ima 8 pinski P4 konektor, 24 pinski ATX konektor i 2 ili 3 6 pinska za graficku! I sve je ustekano!!

Nisam ni overclokira procesor ni graficku, a ako mu je 550W malo, e onda?!??!?!? A recimo da napajanje nije no-name....

 

Još imam samo HDD i optiku, i nista vise, nikakvu dodatnu karticu ni nista!!

 

Pokusat cu stavit F3 verziju biosa, mozda je u tome problem!?

 

Pozdrav

 

P.S.

AMD Overdrive prikazuje stabilne napone jezgri pri opterecenju! Istina, nisam to detaljno gleda, ali cu bacit pogled i na to!

 

edit:

P.P.S Vidi sam na toj stranici da je maticna probirljiva sto se tice memorije... Imam tri modula, od kojih su dva ista.... Mozda je tu problem?

 

AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA790FX-DS5(f4f) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2008 10:56 (AmosSam).
16 godina
neaktivan
offline
BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjutera

Navodno ta matična ne prepoznaje nijednu 1066 memoriju,naravno sve je uredu nakon nadogradnje BIOS-a.Moguce je kao sto si primjetio da različiti moduli jednostavno naprave....glupost.Ali mogu reci da cesto razliciti moduli,pa cak i stari ddr400,znaju raditi velike probleme.Savjet: probaj izvaditi modul koji je različit i okreni Boinc.Tako ces bar iskjuciti i tu mogucnost.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjutera
autorov komentar

Još uvike imam ovi problem....

 

Mislim da sam iskljuci memoriju kao uzrok...

Jedno 4 sata je memtest86+ bi pokrenut (znam da bi trebalo jos, ali...) i niti jednu gresku nije izbaci...

S obzirom, ako se ne varam, da je memorijski kontroler na CPU, ovo iskljucuje i memoriju i CPU (a i isti

CPU je na staroj maticnoj radi kako treba)!!

 

Pokusa sam s http://www.stresslinux.org/ testirat CPU da iskljucim mogucnost da je greska zbog OS-a, ali...

Ne radi (tj. ne boota se)!! A i nisam nasa nijedan livecd linux, koji ima mprime ili nesto slicno s podrskom s vise niti (jezgri)!

Ako netko zna koji lvecd, bi bi vrlo zahvalan!!

 

Pozdrav

 

edit:

I prova sam sve kombinacije s modulima RAM-a (samo jedan, oba ista, oba razlicita...) i isto... rusi se....

Prova sam takodjer i podignut sve napone za 0.05V (CPU, RAM, HT, Chipset), ali isto... Jedino se ne srusi na

52°C nego na kojih 56°C!! Downgradea BIOS na F2, na F3 i isto je nestabilan... Sad je na zadnjem, F4f, i s

defaultnim naponima....

 

P.S. Warning CPU temp u biosu je na 80°C, tako da nevirujem da je to?!? Isto, cim se resetira komp na 56°C,

u BIOS-u kaze da je CPU temp 60°C...

 

AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA790FX-DS5(f4f) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2008 12:59 (AmosSam).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter
AmosSam kaže...

Još uvike imam ovi problem.Ne radi (tj. ne boota se)!! A i nisam nasa nijedan livecd linux, koji ima mprime ili nesto slicno s podrskom s vise niti (jezgri)!

Ako netko zna koji lvecd, bi bi vrlo zahvalan!!

 

Pozdrav

 

Probaj Hiren boot cd,goglaj pa skini ,ima sve sto trebas mislim da je zadnja verzija 9.3

16 godina
neaktivan
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter
autorov komentar

Gleda sam jucera, i mislim da nema multi-core support, ali svejedno ga sad skidam pa cu vidit...

 

Hvala na prijedlogu, javim popodne sto je bilo...

 

 

P.S.

Zadnja verzija je 9.4


AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA790FX-DS5(f4f) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
16 godina
neaktivan
offline
BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjutera
autorov komentar

Još uvike isto... stresslinux se ne boota a Hiren's boot cd nema nijedan program koji može sve jezgre opteretit...

 

Ali, mali napredak sam postiga... Kad spustim mnozitelj s 11 na 9, izdura skoro 3 puta vise!??

Znaci, pregrijavanje? Ali, temperatura jezgri ne predje 52°C, a procesora 62°C (s mnoziteljem na 9x) !!

 

U AMD Overdrive-u, u Status monitor imam sljedeće vrijednosti

(sad, nakon sto je komp upaljen 2 ure, jer je nocas bilo nestalo struje....)

 

CPU VCore   1.23V

VIN1            1.89V

VIN2            3.38V

VIN3            4.88V

VIN4          12.03V  (ovo tijekom testiranja oscilira od 11.89 do 12.10 V)

 

CPU Core 0    36°C

CPU Core 1    36°C

CPU Core 2    36°C

CPU Core 3    36°C

TMPIN1          36°C

TMPIN2          49°C

TMPIN3          81°C

 

Sad, meni nije jasno sto je ovaj TMPIN3!?!! Kad testran CPU TMPIN3 doje do 83°C, a inace je uvike oko 81°C (ne, nije temperatura GPU).

TMPIN2 naraste do otprilike 55°C, a TMPIN1 bude oko 10-12°C vise od temperatura jezgri.

 

Sad, što je što?!?! Također, warning temperature u BIOSU je isključen, a nisam nasa opciju shutdown teperature! AMD Cool&Quiet je iskljucen,

kao i automatska kontrola ventilatora na CPU (nonstop se vrti na max. 3040 RPM)...

 

Aje netko, daj ideju! Nebi voli da je maticna!! To bi znacilo da sam bez kompa barem 10-15 dana! Plač


AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA790FX-DS5(f4f) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjutera
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

A evo, "riješeno".

 

Dakle, ova matična ima problema s pregrijavanjem memorijskog kontrolera (?? Pa oli AMD-ovi procesori nemaju integriran mem kontorler?).

Sad kad sam spusti HT i NB frekvenciju na 1400 MHz (normalno je 1800 MHz), radi bez problema. Već pola sata prime95 radi bez problema,

i jos cu ga ostavit do ujutro. Ako bude jos radi ujutro, onda je to problem, i zatvorit cu ovaj upit.

 

Dakle, ne preporucujem ovu maticnu jer izgleda da nije zanemariv postotak ovih maticnih s greskom (ili procesor, jos nisam siguran!),

iako se to manifestira u specificnim okolnostima (skoro svi postovi koje sam nasa u vezi ove maticne su bili vezani za SETI ili neki

drugi projekt koji opterecuje proc)...

 

 

Eto, pozdrav

 

edit: cilu noc je radi prime95, dakle problem je rijesen, recimo...

 

AMD Phenom 9500 | Gigabyte GA-MA790FX-DS5(f4f) | Chieftec 550W, GPS-550AB-A | 3 x 1GB KingMax DDR2 800MHz
PEAK Radeon HD3850 512MB DDR3 | Seagate 320 GB, 16MB, NCQ3, 7200

--
That's all from AmosSam
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2008 8:12 (AmosSam).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjutera

imam ja jedno jako kvalitetno rjesenje...vrati prvu maticnu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: BOINC (seti@home) i Phenom = restart kompjuter
skiljavi kaže...

imam ja jedno jako kvalitetno rjesenje...vrati prvu maticnu...

imam i ja jedno, pogledaj kada je napisana zadnja poruka, prije 3 GODINE {#}

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice