Boot attempt (INT 19h) FF

poruka: 5
|
čitano: 733
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Boot attempt (INT 19h) FF

Ovako imam IP35 Pro Abit, to je socket 775 i na njoj duo core intelov procesor , bilo je 2 gb rama i stavio jos jedan keks s 2 gb rama ddr2 , stavio sam novo napajanje od 500 w i novu grafu r7 360 OC, kad sam upalio na kontrolnom pokazivacu , onaj digitalni na dnu maticne ispisuje FF, u manualu sam nasao da je to Boot attempt (INT 19h), e pa sad gugklajuci naso sam svasta , kojekakve glumpave savjete i sve u svemu nist korisne, ako tko zna sta je to nek napise ,, Hvala

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Boot attempt (INT 19h) FF

-podesi BIOS, usput provjeri requirements VGA (pci-ex verzija, 1-2.. postoji s razlogom, možda potreban noviji BIOS za novu VGA).

-int 19, boot. Sporedno za paljenje PCja, odspoji HDD i upali, ako javlja grešku imaš problem, ako nema greške, tj ako se pojavi kad je disk spojen, tad imaš proble s diskom (kvar, boot sektor itd. ili samo podešavanje BIOSa).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Boot attempt (INT 19h) FF

za bios sam trazio novijju varijantu al nema, ima nesto preko disketa, to bas i neznam napraviti, ostalo sam gledao u biosu i podesio sta ima za podesiti, to jeste verzija za pci ex 1,0 al imao sam na asrokovoj ploci i nije pravilo problema, i tamo je bilo isto 1,0 hdd mi nije bacio nikakav eror dok sam instalirao winse pa sad neznam dal je do njega, jesino sto mi na sata stoji kao IDE a u biosu ima opcija aschi i raid , dal da to promjenim ili ne?

15 godina
offline
Re: Boot attempt (INT 19h) FF

-na ćoravo? ne diraj.

 

pravila, ne pali? što ne pali.. ako misliš mijenjati opcije u BIOSu ta nešto pogrešnog navodiš (ili ne pali ili pali?). Dobio si već odgovor, odspoji HDD (i poruka int19 je tad sporedna.. PC se mora upaliti, inicijalizirati, na kraju će se pojaviti poruka da nema bootabilnog medija ili greška. Ovisno o tome znaš što dalje.

 

argument, druga MBO je besmislica, nove r7 traže pcx 2+.. to je requirements (a ovisi i o BOISu, napajanju.. jer MBO regulira samo paljenje, ne VGAm sama VGA je kompatibilna.. problem je u voltažama koje MBO mora isporučiti za VGA koja traži 75w kroz pci port, ostali kablovi 6-8pin su odvojeno..). Razumiješ zašto je druga MBO nerelevantna za zaključak? Odgovor, ovo nije druga, nego prva MBO (treća, kako god..) dakle nije ista, dakle nije usporedivo jednako ako da kažeš druga VGA (npr starija ili (ne)ispravna) ako niej isto-identično, tad je različito, kruške&jabuke.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Boot attempt (INT 19h) FF
ihush kaže...

-na ćoravo? ne diraj.

 

pravila, ne pali? što ne pali.. ako misliš mijenjati opcije u BIOSu ta nešto pogrešnog navodiš (ili ne pali ili pali?). Dobio si već odgovor, odspoji HDD (i poruka int19 je tad sporedna.. PC se mora upaliti, inicijalizirati, na kraju će se pojaviti poruka da nema bootabilnog medija ili greška. Ovisno o tome znaš što dalje.

 

argument, druga MBO je besmislica, nove r7 traže pcx 2+.. to je requirements (a ovisi i o BOISu, napajanju.. jer MBO regulira samo paljenje, ne VGAm sama VGA je kompatibilna.. problem je u voltažama koje MBO mora isporučiti za VGA koja traži 75w kroz pci port, ostali kablovi 6-8pin su odvojeno..). Razumiješ zašto je druga MBO nerelevantna za zaključak? Odgovor, ovo nije druga, nego prva MBO (treća, kako god..) dakle nije ista, dakle nije usporedivo jednako ako da kažeš druga VGA (npr starija ili (ne)ispravna) ako niej isto-identično, tad je različito, kruške&jabuke.

 oke ova moja je r7 360 oc i po spec trazi 3,0 , prva maticna je bila isto 1,0 pci ex pa nije radilo problem, napajanje je skinuto s tog kompa i 500 w kupljeno da zadovolji grafu , u nacelu sve radi samo sto ispisuje na maticnoj taj ff, pod kodovima sam nasao sta znaci to, mislim koji je to parametar al nema nigdje na netu tocno opisano da se odnosi na nesto u biosu ili da nije neki hardware kompaktibilan s maticnom, hdd radi probao sam odpojiti pa javi d anema os-a nenađe ga ,, a sad neznam koje napone daje kroz port ta maticna, nisam nasao nigdje tu specifikaciju, nema na manualu, probati cu dalje koristiti ga ovako dok nesto nekrepucne, prckati s flashiranjem biosa necu , ipak nisam siguran u to pa necu to raditi ..jos da objasnim sta je druga kartica radi se o gforce 8800 gt , et starija i slabija barem za igrice,

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice