Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reagira

poruka: 14
|
čitano: 4.924
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reagira

Ne znam više ni kako bih nazvao ovu temu,imam malo duži opis problema pa se nadam da netko ima ideju,jer sam ja danas sve svoje iscrpio i ne znam šta da više probam.
PC je bio u sleepu i odjednom se upalio,ali nije slao signal na monitor,nije se mogao gasiti ni na power button,niti restartirati,pa sam ga morao forsirati čuvanjem power buttona. Kad sam upalio pojavio se kobni ekran -.- :

"The last attempt to resume the system from its previous location failed. Attempt to resume again?

(Use the arrow keys to highlight your choice.)

Continue with system resume

Delete restoration data and proceed to system reboot menu"


Sve bi to bilo super,ali kada bi reagirao na tipkovnicu.
Tipkovnica radi sve do BIOS beepa (pale se i gase lampice na pritisak caps lock,num lock...) i tada prestaje raditi,također sam mogao ući u bios ali opet tipkovnica prestaje sa radom i ne mogu ništa napraviti u BIOS-u.

Probao sam sa resetom CMOS baterije i samo se uvalio u veće probleme,jer sada uz windows resume imam screen za postavljanje datuma i vremena koji također ne reagira na tipkovnicu,i njega mogu preskočiti samo tako što isključim tipkovnicu,i nakon što odbroji 10 sekundi,pojavljuje se ekran koji sam gore napisao. (CMOS sam vadio bateriju,ali  i resetirao jumper na matičnoj)
Isprobano sve zamjensko (grafička,ram,napojna) i 3 različite tipkovnice ,dvije od toga su PS2 (koje inače koristim) i jedna USB koju sam probao u svim portovima,također probano i sa dvije tipkovnice skupa,ali apsolutno NIŠTA ne pomaže.

Nadam se nekakvoj pomoći,unaprijed hvala ! :)

edit: Matična je ASUS m5a78l LE

Nobru
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2016 23:22 (bruno007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reagira

Riješio sam većinu problema :)
Isključio sam Hard Disk sa matične,ubacio linux koji se kasnije sam bootao. Spojio sam nazad HDD i pobrisao sa njega hiberfile.sys tako da sada mogu upalit windows. Ali ostao je onaj problem sa CMOS Date/time tijekom paljenja kompa. Kako to riješiti? Jer ne mogu ući u Bios,i jedini način da upalim komp je odspojiti tipkovnicu,i nakon odbrojavanja od 10 sekundi krene sa pokretanjem.
Pa opet kažem,ako netko ima ideju bilo bi od velike pomoći!

Nobru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reagira

Resetiranjem CMOS-a, ili ako to nejde zamjena baterije?

Bf 4 - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reag

To sam napravio,jedino ako misliš na flashanje?
A na promjenu baterije sam i ja jutros pomislio jer mi je napravio isto sranje ispočetka :/ Sve isto ko na prvom postu. Da probam onda s tim? 

Nobru
13 godina
offline
Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reagira

Probaj sa novom baterijom. Ja sam imao sličan problem i nova baterija mi rješila problem
A koja je matična u pitanju i koji bios verzija?

Bf 4 - Tonyhrv
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 12:02 (tonik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reagira

Nije pomoglo :/ Istu bateriju sam posudio iz drugog kompa. Urađen je Flash Biosa na verziju 2101,matična M5A78L-LE od Asusa. Tipkovnica opet reagira tek nakon dizanja sustava,tj. mogu samo ući u Bios jer prepozna tipku prije nego se ugasi (u trenutku beepa) Ali u Biosu se također ne mogu pomaknuti nigdje. A sada mi ne radi ni mrežni kontroler niti audio kontroler,dok joj usb ne radi odavno (pa koristim pci karticu) ,i ponovna instalacija drivera ne pomaže pa mi se čini da se mogu pozdravit sa matičnom i tražit joj zamjenu? 

Nobru
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 1:06 (bruno007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reagira

Već tražim nove,pa me zanima razlika između M modela (M5A78L - M -LX3) i ovog mog ,točnije jel mi može pasati na isto kućište jer je očito manja od ove,ili ako imate neku preporuku za jeftinu a dobru AM3+ matičnu,uz PCI x16 slot

Nobru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reagira

Da nisi ti pokupio neki virus? Ako nisi napravio virus check, probaj sa malwarebytes i AVG. A na kraju probaj sa superantispyware. Preporučam ti da ne koristiš ovaj zadnji istovremeno na kompu da nebi dišlo do pada sustava ili konflikta antivirusa. Znam da AVG i malwarebytes mogu radit skupa. Meni su ta tri najbolj za korištenje i micanje virusa svih kova. I jeli tipkovnica na USB ili na PS/2? Meni nije jednom htjela radit na USB, nego sam morao stavit na PS/2 i morao sam radit frišku instalaciju windowsa.

Bf 4 - Tonyhrv
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 13:08 (tonik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reag

A upaljeni su cijelo vrijeme i avg i malware bytes, nisu mi ništa javljali,probam sad full scan napravit,ali zar je moguće da virus pravi probleme Biosu? 

Nobru
13 godina
offline
Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reagira

 Moguće je, al stavi još antispyware. ali deinstaliraj malwarebytes.

No može ti bit i problem u disku. skini HD tune ili sličan program s kojim ćeš preći HDD da vidiš da nema on možda bad sectora. Radi ''mogučeg'' neispravnog HDD-a mogu nastat svakojaki problemi.

Bf 4 - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reag

Napravit ću to sve čim dođem do kompa pa ti javim večeras,ili ujutro. Može?

Nobru
14 godina
offline
Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reagira

Ja sam na osmici imao problem, da ne prepoznaje ni tipkovnicu, ni miša, sve probao i ništa nije pomoglo, osim format i nova instalacija.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reag

A mislim da ću to i napraviti...Što mislite jel potrebno formatirati i D: particiju,ako su mi na njoj samo osobni dokumenti, i 2-3 origin igre? Jer nezgodno mi je pravit backup,pa bi volio proći bez tog

Nobru
12 godina
neaktivan
offline
Boot problem,windows resume,tipkovnica ne reagira

P.s anti spyware je našo samo cookiese,doduše 1100 njih,oni nemaju veze sa problemom? 

Nobru
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice