ConvertXtoDVD problem

poruka: 21
|
čitano: 10.455
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
ConvertXtoDVD problem

Uglavnom imam .avi jednog filma i želio bi ga convertat u DVD , imam najnoviju verziju ConvertXtoDVD-a. 3.0.0.9.

Uglavnom, kad završi proces kodiranja, ubacim prazan dvd i počme "Prženje" i na kraju program javi da je operacija uspijela, ali kad ubacim taj dvd u komp - prikazuje da njemu nema ničega, čak i kad idem na open nema ničega na mediju. Kad ubacim dvd u svoj dvd player koji imam doma, javi mi da nemože čitat taj mediji.

Imao sam prije isti ovaj pgoram ali njegovu stariju verziju i uspješno sam radio ovakve zadatke.
Jel itko zna šta bi možda trebao mjenjat u postavkama?

Hvala.!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ConvertXtoDVD problem

Imao sam sličan da nekažem isti problem sa tim novim XtoDVD 3.0. itd programom pa sam se vratio na verziju  2.9.9.500 koja me i sad izvrsno služi i brza je i ima sve što ti traba za izradu DVD sa dvx-a ili sličnog formata videa moja ti je preporuka da ako imaš stariju izvdbu da je i koristiš očigledno da zadnju nisu uradili do kraja kako treba.  

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ConvertXtoDVD problem

Zašto s njim pržiš DVD? Prži ga u Neri ili kad ti stvori DVD iz AVI datoteke još jednom ga prekodiraj sa DVD Shrinkom pa onda snimi sa Nerom.


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ConvertXtoDVD problem

Bil mogao to kako s alcoholom 120%?

Recimo da napravim konvert s dvd shrinkom pa s alch zapržim?

 

Iako mi je convertxtodvd dobar zbog subtitleova...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ConvertXtoDVD problem

Alcohol je samo za image datoteke.


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ConvertXtoDVD problem

ovako ja koristim isti  program i istu verziju ( 3.0.0.9) i meni radi sve ok ali sam morao brzinu prženja spustit na minimum (4x). i nakon tog je sve ok . Provjeri postavke

 

pozdrav

16 godina
neaktivan
offline
RE: ConvertXtoDVD problem
ma ne treba ti alcohol...konvertiras film u convertx2dvd kao do sad samo prije u postavkama podesi da nakon konverzije ne przi automatski na dvd nego sprema film u folder u kojem ces dobit Video TS i Audio TS foldere....sad ili odes u nero pod burn data dvd i kopiras ta 2 foldera pa sprzis (ovo cesto ne radi kasnije na svim dvd playerima) ili jos bolje i sigurnije odes u nero pod burn DVD files to disc i radit ce na kompu i na svakom dvd playeru
16 godina
neaktivan
offline
RE: ConvertXtoDVD problem
mdax kaže...
ma ne treba ti alcohol...konvertiras film u convertx2dvd kao do sad samo prije u postavkama podesi da nakon konverzije ne przi automatski na dvd nego sprema film u folder u kojem ces dobit Video TS i Audio TS foldere....sad ili odes u nero pod burn data dvd i kopiras ta 2 foldera pa sprzis (ovo cesto ne radi kasnije na svim dvd playerima) ili jos bolje i sigurnije odes u nero pod burn DVD files to disc i radit ce na kompu i na svakom dvd playeru
 Zapravo ima baš profil DVD-video, koji odmah stvori foldere audio i video ts. Tako si siguran da radi na svim linijskim playerima (provjereno, jer sam zapržio jedno 5-6 komada krivo, pa sam si čupao kosu).
16 godina
offline
ConvertXtoDVD problem

Da li ConvertXtoDVD po defaultu koristi obje odnosno četiri jezgre procesora ili to treba negdje uključiti?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ConvertXtoDVD problem
ReiKo kaže...

Uglavnom imam .avi jednog filma i želio bi ga convertat u DVD , imam najnoviju verziju ConvertXtoDVD-a. 3.0.0.9.

Uglavnom, kad završi proces kodiranja, ubacim prazan dvd i počme "Prženje" i na kraju program javi da je operacija uspijela, ali kad ubacim taj dvd u komp - prikazuje da njemu nema ničega, čak i kad idem na open nema ničega na mediju. Kad ubacim dvd u svoj dvd player koji imam doma, javi mi da nemože čitat taj mediji.

Imao sam prije isti ovaj pgoram ali njegovu stariju verziju i uspješno sam radio ovakve zadatke.
Jel itko zna šta bi možda trebao mjenjat u postavkama?

Hvala.!

 Dotični program koristi Nero u pozadini i njegove dll  (npr. WINASPI32.dll itd.) datoteke za prženje DVD-a (očito ga nemaš instaliranog ili imaš neku grešku u os-u). Tu opciju isključi, tako da ti na hdd-u ostane gotov film kojeg ćeš onda spržit na DVD upotrebom Nera ili nekog drugog programa za prženje medija kojeg imaš/nemaš instaliranog na compu (moja preporuka svakako Nero).
16 godina
offline
ConvertXtoDVD problem

Do sada sam convertxtodvd koristio bez problema za konverziju mkv. u DVD. Rezultat je bio zadovoljavajući. Sada mi se pojavio problem. Pretvorio sam Red Cliff 2 720p u DVD i rezultat je trzava slika. Nikad do sada nisam imao problema i nisam mjenjao postavke. Da li netko zna zašto mi je rezultat sada tako loš?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
ConvertXtoDVD problem

koliko mogu max minuta videa (npr. przim strumpfove mislim xvid format) staviti na jedan  dvd??

ne vidim to nigdje u programu?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ConvertXtoDVD problem

Pozz

 

Nemam baš iskustva sa ovakvim softwareima i imam poroblem. Naime, koristim ConvertXtoDVD 5. 

Kada konvertiram razne video formate i zapečem ih na DVD, pri reprodukciji slika "trza", tj. svakih 1-2 sec

kao da postoji više identičnih frameova za redom, pa slika na kratko zastane....
Ne znam kako bi to riješio, ima li netko možda ideju??

Hvala!! 

Jeberštaub and Mudalo, they are out there!!!! They only appear to be unreal, to the untrained eye!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ConvertXtoDVD problem
Zvekan kaže...

Pozz

 

Nemam baš iskustva sa ovakvim softwareima i imam poroblem. Naime, koristim ConvertXtoDVD 5. 

Kada konvertiram razne video formate i zapečem ih na DVD, pri reprodukciji slika "trza", tj. svakih 1-2 sec

kao da postoji više identičnih frameova za redom, pa slika na kratko zastane....
Ne znam kako bi to riješio, ima li netko možda ideju??

Hvala!! 

pa kad je DVD format u pitanju (mpeg2 koji se koristi on ima 25 FPSa, a hrpa video zapisa po netu su od 23.976 do 30 FPSa) pa to program mora prekodirati da bi ispravno radilo u našim DVD playerima zato ti to nastane. U stvari bilo koji zapis ako nema izvornih 25FPSa će trzati.

ali ako zastane i stoji nepomična na 1-2 sekunde onda nije do toga već do samog prekodiranja...

15 godina
offline
Re: ConvertXtoDVD problem
zlatkor kaže...

pa kad je DVD format u pitanju (mpeg2 koji se koristi on ima 25 FPSa, a hrpa video zapisa po netu su od 23.976 do 30 FPSa) pa to program mora prekodirati da bi ispravno radilo u našim DVD playerima zato ti to nastane. U stvari bilo koji zapis ako nema izvornih 25FPSa će trzati.

ali ako zastane i stoji nepomična na 1-2 sekunde onda nije do toga već do samog prekodiranja...

aaaaaa....zakaj onda to ne vidim na npr. skinutoj snimci koja ima tih 23 fps-a??
mora bit neko rješenje....

tnx na odgovoru ;)

 

Jeberštaub and Mudalo, they are out there!!!! They only appear to be unreal, to the untrained eye!
12 godina
protjeran
offline
ConvertXtoDVD problem

Meni uopće nije jasno tko još danas konvertira video u DVD-format i to sa rudimentarnim programom kao što je ConvertXtoDVD ?

Ako i konvertiraš, koristi Leawo Total Media Converter Ultimate pa neće biti trzanja, imat ćeš stabilnih 25 fps.

 

Osim ovog postoje i besplatni Freemake video Converter i Format Factory koji će ti isto tako obaviti posao bez greške.

 

EDIT;

 

Evo, sad sam konvertirao jedan video kodiran s MP-4 rezolucije 1280x544 veličine 757 MB u DVD i dobio PAL video veličine 720x576 i to na punih 3,14 GB.

Potrošiš cijeli jedan DVD medij za besmislenu konverziju iz boljeg u lošije.

 

Lijepo bi ti na jedan DVD stalo 5 videa (filmova) od 757 MB bolje kvalitete.

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2013 11:14 (Budokai).
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ConvertXtoDVD problem
Budokai kaže...

Meni uopće nije jasno tko još danas konvertira video u DVD-format i to sa rudimentarnim programom kao što je ConvertXtoDVD ?

Ako i konvertiraš, koristi Leawo Total Media Converter Ultimate pa neće biti trzanja, imat ćeš stabilnih 25 fps.

 

Osim ovog postoje i besplatni Freemake video Converter i Format Factory koji će ti isto tako obaviti posao bez greške.

 

EDIT;

 

Evo, sad sam konvertirao jedan video kodiran s MP-4 rezolucije 1280x544 veličine 757 MB u DVD i dobio PAL video veličine 720x576 i to na punih 3,14 GB.

Potrošiš cijeli jedan DVD medij za besmislenu konverziju iz boljeg u lošije.

 

Lijepo bi ti na jedan DVD stalo 5 videa (filmova) od 757 MB bolje kvalitete.

pa možda tip te filmvoe oće gledat na klasičnom (alo zastarjelom) DVD playeru koji vrti samo VOB...

za mp4 mu treba ili BD player ili media player. a ak su u pitanju stariji ljudi koji tešku primaju nove tehnologije i teško uče kako rukovati, onda ima logike.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2013 12:44 (zlatkor).
11 godina
neaktivan
offline
Re: ConvertXtoDVD problem
Zvekan kaže...
zlatkor kaže...

pa kad je DVD format u pitanju (mpeg2 koji se koristi on ima 25 FPSa, a hrpa video zapisa po netu su od 23.976 do 30 FPSa) pa to program mora prekodirati da bi ispravno radilo u našim DVD playerima zato ti to nastane. U stvari bilo koji zapis ako nema izvornih 25FPSa će trzati.

ali ako zastane i stoji nepomična na 1-2 sekunde onda nije do toga već do samog prekodiranja...

aaaaaa....zakaj onda to ne vidim na npr. skinutoj snimci koja ima tih 23 fps-a??
mora bit neko rješenje....

tnx na odgovoru ;)

 

zato jer ti player preko koejeg gledaš (komp) to izvodi u nativnoj rezi sa 23.976 FPSa.  obični DVD player to ne može.

15 godina
offline
ConvertXtoDVD problem

:) ma trebaju mi filmovi na DVDovima, za kod komada, nema komp doma, a telkać nema usb....
Budem baš probao sa ovim navedenim softwareima pa budem vidio!

Hvala na odgovorima! 

Jeberštaub and Mudalo, they are out there!!!! They only appear to be unreal, to the untrained eye!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: ConvertXtoDVD problem
zlatkor kaže...
pa možda tip te filmvoe oće gledat na klasičnom (alo zastarjelom) DVD playeru koji vrti samo VOB...

za mp4 mu treba ili BD player ili media player. a ak su u pitanju stariji ljudi koji tešku primaju nove tehnologije i teško uče kako rukovati, onda ima logike.

Nisam nigdje ni insinuirao da gleda MP4 format.

Jedan najnormalniji DVD/Divix/Xvid player košta 150-200 kn pa može konvertirati video u te formate i opet mu stane 6-7-8 filmova umjesto jednog.

 

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
15 godina
offline
Re: ConvertXtoDVD problem
Budokai kaže...

Nisam nigdje ni insinuirao da gleda MP4 format.

Jedan najnormalniji DVD/Divix/Xvid player košta 150-200 kn pa može konvertirati video u te formate i opet mu stane 6-7-8 filmova umjesto jednog.

 

Ne kužim, pa i preko ovog convertera stane više filmova na jedan dvd......to i radim, po 3-4 filma po dvd-u....

Jeberštaub and Mudalo, they are out there!!!! They only appear to be unreal, to the untrained eye!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice