Crypto Wall virus

poruka: 7
|
čitano: 5.370
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Crypto Wall virus

Pozdrav,

prijatelj je negdje na netu pokupio Crypto Wall virus koji mu je kriptirao sve moguće podatke na računalu. Probali smo ga maknut sa svim mogućim antivirusnim alatima i u safe modu, ali bez koristi. Da li se još netko susreo s ovom napasti i da li postoji ikakvo rješenje kako se ga riješiti bez da se briše cijeli disk, pošto su mu na kompu svi podaci za faks. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Crypto Wall virus

LINK

Samo prati opciju 2 (s Kaspersky rescue diskom). Nadam se da bude išlo. To možeš kod sebe pripremiti.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Crypto Wall virus

Hvala na uputama Lovac, uspio sam ga maknuti sa pc-a, sad mi je još samo 1 problem ostao, sve datoteke su oštećene i ne mogu se otvarati. Probao sam s raznim file repair programima, ali ništa nije pomoglo. Word i excell datoteke javljaju grešku da nisu kompatibilne za otvaranje s officom (probao sam deinstall i natrag install office, nije pomoglo), a pdf datoteke javljaju grešku da ili nisu pdf format ili oštećene. Imaš možda koju ideju kako bi to mogao riješiti? Hvala unaprijed. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Crypto Wall virus

Samo zato što je malware uklonjen, ne znači da će ti se datoteke same od sebe dekriptirati.

Probaj sa ovime: http://www.malwareremovalguides.info/how-to-use-emsisoft-decrypt_harasom-exe/

 

Ako ne upali, jbg. Naučiti raditi backup važnih dokumenata.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
offline
Re: Crypto Wall virus
Phlegma kaže...

.. sad mi je još samo 1 problem ostao, sve datoteke su oštećene i ne mogu se otvarati...

- nisu oštećene nego kriptirane. Ne pokušavaj 'repairove' ... jedino dekript, bruteforce koji može potrajati koje stoljeće. Za utjehu USA je razbila cryptere (osim glavnog), možda koincidencija gašenje TrueCrypta.

- kod crypt virusa, nije problem sam virus, najbanalnije format i install, nego podaci i nema lijeka osim platiti im utključavanje.

 

btw, klik.. USA, ukr-russ..

 

rustweaver kaže...

..

Ako ne upali, jbg. Naučiti raditi backup važnih dokumenata.

- backup? što je to? - dok kolekcije YT klipiča postoje na stikićima. Jedino dobro u ovakvim pričama je što ponekad shvate da je backup, planiranje, znanje i sl., potrebno, ne samo trošak.

Kako ono ide, postoje podaci koji još nisu izgubljeni?

 

btw, kad se povežu teme, nije tako jednostavan odgovor u drugoj temi, ovo je jedna od koincidencija na koje mislim. Uz to se spominju države kao Ukraina, Russija, Nizozemska (koja isporučuje ukraince-ruse, samo ne znamo kome-kamo)... Luxemburg i sl. uz sveprisutnu NSA. Možda samo pušem na hladno, ali tako je to kad razmišljam unaprijed o npr backupu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2014 14:56 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Crypto Wall virus

And as usual there are plenty of such advice: http://soft2secure.com/knowledgebase/cryptowall

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Crypto Wall virus
Aaron98 kaže...

And as usual there are plenty of such advice: http://soft2secure.com/knowledgebase/cryptowall

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice