Dali se vidi copy-paste?

poruka: 11
|
čitano: 16.945
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Dali se vidi copy-paste?

Kao što i sam naslov teme kaže zanima me dali postoji neka opcija u Office 2007 ili neki program za takve stvari da prepoznaje dali je text stavljen u word sistemom "copy-paste" ili je text tipkan. Da napomenem da nisam profesor, samo me zanima dali profesor može to vidjeti, jer sam jednom prilikom bio na konzultacijama kod profesora i vidio sam jedan text na računalu koji je bio onako malo zasjenčan sa nekom drugom bojom i profesor je samo rekao da je taj text "kopiran sa interneta kao copy-paste"....Inače on je profesor informatike, ali ne sumnjam ni ja u Vas da i vi to zante....

 

Hvala na svakoj dobronamjernoj pomoći!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dali se vidi copy-paste?

Pa poslije kopiranja ces naravno formatirat text,neznam bas kako bi mogao covjek prepoznat to...a sve da ne uredis text,mozes mu reci da si to tako napravio haha

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dali se vidi copy-paste?

Nemože se vidjeti, jedino je moguće da je frajer našo isti tekst pa zaključio da ga je ovaj kopiro. Ako nigdje nema nelogičnih razmaka, linkova ili su korišteni drugačiji fontovi i sl. onda je nemoguče to provjeriti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 22:43 (IN_trance001).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Dali se vidi copy-paste?

ma samo  format text i reci mu de ne sere ak ti nest prigovori

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dali se vidi copy-paste?
Pislje kaže...

ma samo  format text i reci mu de ne sere ak ti nest prigovori

slazem se sa ovim...

i naravno,procitaj to sve da ima smisla i zamjeni rijeci koje sam ne bi koristio...

 

Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dali se vidi copy-paste?
dr.House2222 kaže...

Kao što i sam naslov teme kaže zanima me dali postoji neka opcija u Office 2007 ili neki program za takve stvari da prepoznaje dali je text stavljen u word sistemom "copy-paste" ili je text tipkan. Da napomenem da nisam profesor, samo me zanima dali profesor može to vidjeti, jer sam jednom prilikom bio na konzultacijama kod profesora i vidio sam jedan text na računalu koji je bio onako malo zasjenčan sa nekom drugom bojom i profesor je samo rekao da je taj text "kopiran sa interneta kao copy-paste"....Inače on je profesor informatike, ali ne sumnjam ni ja u Vas da i vi to zante....

Kao što si i sam rekao - tekst je bio u drugoj boji pa je profesor pretpostavio da je kopirano s Interneta. Zato treba prvo očistiti svo formatiranje. Postoji opcija u Wordu, ali najlakše je da zalijepiš u Notepad i onda kopiraš iz njega i zalijepiš u Word. Rekla nam je jedna profesorica da su joj predavali referate sa tekstom sa linkovima u njima, naravno odmah se zna da je C/P.

 

Inače, takav program ne postoji. Tekst se sprema kao niz jedinica i nula i tekst je sasvim identičan ako ga kopiraš i ako ga istipkaš (pod uvjetom da očistiš formatiranje kako sam već rekao).

 

No sve to pada u vodu ako se tekst može naći na Googleu. Profesor će nasumično uzeti rečenicu iz teksta, kopirati je u Google i odmah naći cijeli tekst koji je kopiran. Tako da se C/P sa Interneta u većini slučajeva može vrlo lako otkriti, ako znaš kako.

There is no place like 127.0.0.1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dali se vidi copy-paste?

Hvala svima na odgovorima!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
15 godina
neaktivan
offline
Dali se vidi copy-paste?

Joj znam imao sam i ja takvog kenjca. Serenda, nije moguce sam promijeni font i velicinu slova ili tak nest. Ne moze skontat. Sam se kur.i XD. Uživaj pOz

http://i39.tinypic.com/2s01xyg.jpg
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dali se vidi copy-paste?
andy0101 kaže...
dr.House2222 kaže...

Kao što i sam naslov teme kaže zanima me dali postoji neka opcija u Office 2007 ili neki program za takve stvari da prepoznaje dali je text stavljen u word sistemom "copy-paste" ili je text tipkan. Da napomenem da nisam profesor, samo me zanima dali profesor može to vidjeti, jer sam jednom prilikom bio na konzultacijama kod profesora i vidio sam jedan text na računalu koji je bio onako malo zasjenčan sa nekom drugom bojom i profesor je samo rekao da je taj text "kopiran sa interneta kao copy-paste"....Inače on je profesor informatike, ali ne sumnjam ni ja u Vas da i vi to zante....

Kao što si i sam rekao - tekst je bio u drugoj boji pa je profesor pretpostavio da je kopirano s Interneta. Zato treba prvo očistiti svo formatiranje. Postoji opcija u Wordu, ali najlakše je da zalijepiš u Notepad i onda kopiraš iz njega i zalijepiš u Word. Rekla nam je jedna profesorica da su joj predavali referate sa tekstom sa linkovima u njima, naravno odmah se zna da je C/P.

 

Inače, takav program ne postoji. Tekst se sprema kao niz jedinica i nula i tekst je sasvim identičan ako ga kopiraš i ako ga istipkaš (pod uvjetom da očistiš formatiranje kako sam već rekao).

 

No sve to pada u vodu ako se tekst može naći na Googleu. Profesor će nasumično uzeti rečenicu iz teksta, kopirati je u Google i odmah naći cijeli tekst koji je kopiran. Tako da se C/P sa Interneta u većini slučajeva može vrlo lako otkriti, ako znaš kako.

i sta si ti drugacije rekao od mene ?

samo sto si nepotrebno komplicirao sve

Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
15 godina
online
Dali se vidi copy-paste?

Zato je najbolje umjesto banalnog copy/paste malo sam presloži tekst, nadodaš nove odlomke ili malo skratiš ako se negdje ide u detalje ili malo dopišeš ako fali. Ja kad bi radio neki referat ili uvijek bi pokušao uzet više tekstova sa raznih stranica pa onda to sve iskobinirat u jedan tekst kako meni paše, tako je vrlo teško da se skuži jer praktički nisi kopirao nečiji tekst nego ga preuredioBelji se

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dali se vidi copy-paste?

Sve to štima kad imaš vremena ali ja nisam imao vremena pisati i kombinirati sam.....Sorry na off topicu

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice