Defragmentacija problem

poruka: 67
|
čitano: 10.663
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Defragmentacija problem
pitanje

Neko vrijeme nisam defragmentirao diskove, i danas analiziram c-disk sa O&O defrag kojeg inace normalno koristim i dobim podatak da je degree of fragmentation visokih 40%. Nista, pokrenem ja defragmentaciju - SPACE metodu te nakon zavrsenog defragmentiranja degree of fragmentation je porastao na 45%.

 

Meni nista jasno, pokrenem COMPLETE/Name metodu te nakon zavrsenog defragmentiranja degree of fragmentation je ≈47%. Nakon toga sam odvrtio sve metode, windows defragmentaciju, te tune up-ov defragmenter i degree of fragmentation i dalje stoji na 40%.

 

Windows-ov i tune up-ov defragmenter preporucuju defragmentaciju a nista ne pomaze ... 

 

Zna netko u cemu je problem ?

 

 

E4600@2400MHz 1.16V,8600GTS,Seagate 320 GB,2GB DDR2@800MHz 4-4-4-12
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Defragmentacija problem

Možda premalo mjesta na hardu, pa ti ne može dobro rasporedit datoteke. Preporučuje se slobodno 15% particije.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Defragmentacija problem
autorov komentar

Slobodno je 15 GB od 78 GB .... znaci nekih 20 % je free.

 

Osloboditi cu jos malo pa probati.

E4600@2400MHz 1.16V,8600GTS,Seagate 320 GB,2GB DDR2@800MHz 4-4-4-12
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem
prihvaćeno rješenje

Probaj s CCleanerom sve prvo očistiti i onda defrag,naravno 20% bi trbalo biti dovoljno ,i nakon defragmentacije restart probja .Onda
pogledaj status.

v_maxcpp
16 godina
offline
Defragmentacija problem

To ti je i meni tak,ali ja češće defragmentram disk, pa su postoci manji(isti alat).

Ne znam rješenje za taj problem.

Moj laptop:HP Compaq 6715b 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2008 21:29 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Defragmentacija problem
prihvaćeno rješenje

U O&O defrag otiđi na "Settings">"Offline Defragmentation". Odaberi "Execute once during next system startup". Potom odabereš disk koji želiš i klikni na "Activate" i potom "OK".

Restartaš računalo i prije podizanja Windowsa on će defragmentirati datoteke koje ne može dok su Windowsi podignuti (razne sistemske datoteke).

Ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti!
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Defragmentacija problem
autorov komentar

evo da javim da sam uspio. Prvo ocistio sve sa CCleanerom i defragmentirao (degree of frag. je pao na 15-ak %) a zatim sam napravio defragmentiranje prilikom dizanja winsa kako je klimama objasnio.

 

Deg. of frag. = 0.3 % : )

 

Hvala svima na pomoci

E4600@2400MHz 1.16V,8600GTS,Seagate 320 GB,2GB DDR2@800MHz 4-4-4-12
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Defragmentacija problem

napravio sam defragmentaciju, tj. djelomično jer se defragmentacija D particije nije događala. uđem u mw2 i izbaci mi error low hdd space...rješenja?

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem
djdomi kaže...

napravio sam defragmentaciju, tj. djelomično jer se defragmentacija D particije nije događala. uđem u mw2 i izbaci mi error low hdd space...rješenja?

bolje da nemaš mjesta na d nego na c particiji gdje je os
obrisati nepotrebno ?
ccleaner?
s čim radiš defrag?

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 13:42 (seneka).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem
seneka kaže...
djdomi kaže...

napravio sam defragmentaciju, tj. djelomično jer se defragmentacija D particije nije događala. uđem u mw2 i izbaci mi error low hdd space...rješenja?

bolje da nemaš mjesta na d nego na c particiji gdje je os
obrisati nepotrebno ?
ccleaner?
s čim radiš defrag?

auslogics

ccleaner-probat ću.

obrisati nepotrebno, vidit ću jel ima.

a bolje je, naravno..d je inače za fileove(instalacije, slike, muzika, video tj. filmovi...)

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
15 godina
neaktivan
offline
Defragmentacija problem

legenda se vratila!

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem
djdomi kaže...

legenda se vratila!

Provjeri za errore

Avatar...ready....clear a path! .......................IN GAME: IWEK91
13 godina
offline
RE: Defragmentacija problem
djdomi kaže...

legenda se vratila!

 Vjerojatno trebaš povećati maksimalnu dozvoljenu veličinu virtualne memorije.

Klikni na Start -> Control Panel -> System and Security -> System -> Advanced system settings -> kartica Advanced -> ispod odjeljka Performance klikni na Settings -> kartica Advanced - > Change -> makni kvačicu sa Automatically manage paging file size for all drives -> klikni na disk D -> odaberi Maximum size (MB) -> Set -> OK.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem
koje brojke da upišem?
"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
13 godina
offline
RE: Defragmentacija problem

Koliko imaš RAM-a?

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem
deadman kaže...

Koliko imaš RAM-a?

2gb, btw zašto disk D ako je mw2 na C?

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
13 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem
djdomi kaže...
koje brojke da upišem?

1.5 puta količina rama

13 godina
offline
RE: Defragmentacija problem
djdomi kaže...
deadman kaže...

Koliko imaš RAM-a?

2gb, btw zašto disk D ako je mw2 na C?

 Stavi 2000 i to na sve diskove koje imaš.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem
kolko pod initial size?
"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
13 godina
offline
RE: Defragmentacija problem
djdomi kaže...
kolko pod initial size?

 Isto 2000.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
neaktivan
offline
Defragmentacija problem

sad ne mogu ni pokrenut mw2 :(

jao, šta uradi...

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Defragmentacija problem

Povećaj virtualnu memoriju.

Jesi siguran da su ti svi virusi pobrisani? Ne znam baš da bi odjednom ponestalo memorije.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 15:19 (deadman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem
na kolko? ovo me ubi, danas nikako da zaigram. btw, promjenio sam bio i na C
"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
13 godina
offline
RE: Defragmentacija problem

Stavi duplo više.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
13 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Defragmentacija problem
djdomi kaže...
na kolko? ovo me ubi, danas nikako da zaigram. btw, promjenio sam bio i na C

Od 180GB diska kolki ti je C, znaci kolka ti je C particija i kolko na njoj imas slobodnog prostora jer ak imas premalo defragmentacije nece ic ak to nisi znal.Nevinašce

15 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem
smijem li ovo u mw2 napravit?
i have fixed this error yesterday,
so.. everything you need to do is:
/com_hunkmegs 256
it's work fine for me :)
so steps:
1.) open your config with notepad
2.)find /com_hunkmegs command
3.)dellete 512 and set 256!
4.)close your cfg,and save!
5.)run your cod2 its gonna work, u don't need to exit XFIRE OR THAT S**** ;)
"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
13 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem

Bolje prvo probaj isključiti Xfire (ako ga imaš). Usput za defragmentaciju je potrebno oko 15% slobodnog prostora pa još jednom provjeri da ga imaš dovoljno.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem
GigaGirl kaže...

Bolje prvo probaj isključiti Xfire (ako ga imaš). Usput za defragmentaciju je potrebno oko 15% slobodnog prostora pa još jednom provjeri da ga imaš dovoljno.

upozorio me program za defrag na to a ja ignorirao :(

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
13 godina
neaktivan
offline
RE: Defragmentacija problem
djdomi kaže...
GigaGirl kaže...

Bolje prvo probaj isključiti Xfire (ako ga imaš). Usput za defragmentaciju je potrebno oko 15% slobodnog prostora pa još jednom provjeri da ga imaš dovoljno.

upozorio me program za defrag na to a ja ignorirao :(

Ups...

Gle evo još jedan link sa sličnim problemom pa pokušaj.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice