Dpc watchdog violation kod streamanja!

poruka: 15
|
čitano: 3.345
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Dpc watchdog violation kod streamanja!

Pozdrav ekipa!

 

Javljam se s problemom koji nikako da riješim. Prilikom gledanja Youtube-a ili Netflixa nakon nekog vremena slika se zamrzne, zvuk zapne i komp se restarta i javlja dpc_watchdog_violation. Riječ je Asus laptopu kupljenom u 9. mjesecu prošle godine, s kojim nije bilo takvog problema do prije negdje mjesec i pol dana. Karakteristike laptopa su:

 

i7-6700HQ

8GB RAM DDR4

GeForce 950M 4GB

1 TB

 

Nakon što se prvi put počelo pojavljivat, odlučio sam kupiti original windowse i reinstalirat ih. Nakon reinstalacije Win 10 Pro nije se ništa promijenilo. Probao sam svaki tip, fix koji sam uspio naći na internetu, od gašenja fast startupa, mijenjanja brijem SATA drivera, updejtanje BIOS-a, ručno traženje update svih mogućih drivera, driver verifier, chkdsk itd. Na kraju sam ga odnio u Asus servis tu u Zagrebu gdje mi momci nisu dali neku dijagnozu već da je nešto s driverima kao, ali su na kraju zamjenili matičnu ploču i RAM u sklopu garancije. I vratim se ja doma s laptopom, krenem malo gledat youtube kad ono opet dpc_watchdog_violation. Ugl, stvarno više ne znam što da radim. Molim vas za neki savjet ili ideju, možda znate kome bi ga mogao odnijeti da ga popravi, bilo što.

 

Puno hvala.

 

Lp,

Toniponi

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dpc watchdog violation kod streamanja!

Hello,

 

This error may occur due to the iastor.sys driver, which is not fully compatible with Windows 10. 

 

Microsoft is currently investigating a solution to prevent the driver from being migrated when upgrading to Windows 10. For those of you already on Windows 10, you can work around this error by replacing the problematic driver with the Microsoft storahci.sys driver by following these steps:

  1. Right-click the Start icon and select Device Manager.

  2. Expand IDE ATA/ATAPI controllers.

  3. Select the controller with “SATA AHCI” in its name (such as Standard SATA AHCI Controller).  To verify that you’ve selected the right controller, right-click the controller, select Properties, click the Driver tab, and then Driver Details.  Verify that iastor.sys is a listed driver, and click OK.

  4. From the Driver tab, select Update Driver…

  5. Select Browse my computer for driver software.

  6. Select Let me pick from a list of device drivers on my computer.

  7. Select Standard SATA AHCI Controller.

Click Next, then Close, and then restart your computer.

 

Probaj. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dpc watchdog violation kod streamanja!

Hvala na savjetu, ali probano više puta.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dpc watchdog violation kod streamanja!

Ja sam se jednostavno vratio na sedmicu previse problema sa driverima na win 10. 

Nadam se da ces naci rjesenje. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Dpc watchdog violation kod streamanja!

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2813505/dpc-watchdog-violation-bsod-nvidia.html

 

Ovdje je isti problem, navodno je problem sa nvidia driverima i driverima za zvučnu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dpc watchdog violation kod streamanja!
toniponi kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Javljam se s problemom koji nikako da riješim. Prilikom gledanja Youtube-a ili Netflixa nakon nekog vremena slika se zamrzne, zvuk zapne i komp se restarta i javlja dpc_watchdog_violation. Riječ je Asus laptopu kupljenom u 9. mjesecu prošle godine, s kojim nije bilo takvog problema do prije negdje mjesec i pol dana. Karakteristike laptopa su:

 

i7-6700HQ

8GB RAM DDR4

GeForce 950M 4GB

1 TB

 

Nakon što se prvi put počelo pojavljivat, odlučio sam kupiti original windowse i reinstalirat ih. Nakon reinstalacije Win 10 Pro nije se ništa promijenilo. Probao sam svaki tip, fix koji sam uspio naći na internetu, od gašenja fast startupa, mijenjanja brijem SATA drivera, updejtanje BIOS-a, ručno traženje update svih mogućih drivera, driver verifier, chkdsk itd. Na kraju sam ga odnio u Asus servis tu u Zagrebu gdje mi momci nisu dali neku dijagnozu već da je nešto s driverima kao, ali su na kraju zamjenili matičnu ploču i RAM u sklopu garancije. I vratim se ja doma s laptopom, krenem malo gledat youtube kad ono opet dpc_watchdog_violation. Ugl, stvarno više ne znam što da radim. Molim vas za neki savjet ili ideju, možda znate kome bi ga mogao odnijeti da ga popravi, bilo što.

 

Puno hvala.

 

Lp,

Toniponi

Skini ovo, daj mi zip koji nastane da ja to malo bolje analiziram.

15 godina
offline
Re: Dpc watchdog violation kod streamanja!
toniponi kaže...

.. Na kraju sam ga odnio u Asus servis tu u Zagrebu gdje mi momci nisu dali neku dijagnozu već da je nešto s driverima kao, ali su na kraju zamjenili matičnu ploču i RAM u sklopu garancije. ..

 

 - vrati, traži novac, kupi nešto drugo. (jer, ako servis nema bolji fix, tad je škart).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Dpc watchdog violation kod streamanja!
softwaremaniac kaže...
toniponi kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Javljam se s problemom koji nikako da riješim. Prilikom gledanja Youtube-a ili Netflixa nakon nekog vremena slika se zamrzne, zvuk zapne i komp se restarta i javlja dpc_watchdog_violation. Riječ je Asus laptopu kupljenom u 9. mjesecu prošle godine, s kojim nije bilo takvog problema do prije negdje mjesec i pol dana. Karakteristike laptopa su:

 

i7-6700HQ

8GB RAM DDR4

GeForce 950M 4GB

1 TB

 

Nakon što se prvi put počelo pojavljivat, odlučio sam kupiti original windowse i reinstalirat ih. Nakon reinstalacije Win 10 Pro nije se ništa promijenilo. Probao sam svaki tip, fix koji sam uspio naći na internetu, od gašenja fast startupa, mijenjanja brijem SATA drivera, updejtanje BIOS-a, ručno traženje update svih mogućih drivera, driver verifier, chkdsk itd. Na kraju sam ga odnio u Asus servis tu u Zagrebu gdje mi momci nisu dali neku dijagnozu već da je nešto s driverima kao, ali su na kraju zamjenili matičnu ploču i RAM u sklopu garancije. I vratim se ja doma s laptopom, krenem malo gledat youtube kad ono opet dpc_watchdog_violation. Ugl, stvarno više ne znam što da radim. Molim vas za neki savjet ili ideju, možda znate kome bi ga mogao odnijeti da ga popravi, bilo što.

 

Puno hvala.

 

Lp,

Toniponi

Skini ovo, daj mi zip koji nastane da ja to malo bolje analiziram.

 Budem danas popodne napravio zip. Hvala na pomoći svima!

9 godina
neaktivan
offline
Dpc watchdog violation kod streamanja!

Šaljem link na zip koji sam dobio od programa: https://ufile.io/rrurf

Hvala ti na pomoci softwaremaniac :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dpc watchdog violation kod streamanja!

Pogledao sam. Baca mi analysis inconclusive- Ne mogu baš mnogo reći osim da se slažem da neštom žešće ne valja s tim strojem.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Dpc watchdog violation kod streamanja!

Veoma utješno :) vidjet cu kaj se može napravit oko reklamacije. Hvala na savjetima i pomoći još jednom.

9 godina
neaktivan
offline
Dpc watchdog violation kod streamanja!

Pronašao sam rješenje! Pokrenuo sam thread na Tenforums.com i čovjek me uputio da su vidjeli već te problematike: https://www.tenforums.com/bsod-crashes-debugging/90719-bsod-dpc_watchdog_violation-while-streaming.html#post1105008

 

Čini se da je problem u RealTek Wireless driverima i ASUS laptopima. Potrebno je samo vratit driver na verziju iz 2015 ili 2016.

 

Nadam se da će nekome biti od pomoći, meni sve sad funkcionira već tjedan dana bez problema :).

 
3 0 hvala 3
14 godina
offline
Dpc watchdog violation kod streamanja!

Hvala, jako korisna info. Drago mi je da sve radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dpc watchdog violation kod streamanja!

Baš je lijepo vidjeti kad se netko javi nakon dosta vremena kad uspješno sredi problem i napiše rješenje!

 

Thumbs up! 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
Dpc watchdog violation kod streamanja!

Ništa ekipa, uživajte! 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice