Driver za zvuk

poruka: 172
|
čitano: 127.629
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Driver za zvuk
BlackMoon kaže...

Ja mislim da je wot malo paranoidan za neke sajtove.McAfee site advisor driverdetective.org boji zeleno. Sad kome vjerovati?

Ipak vise vjerujem WOT-u i raznim recenzijama doticnoga programa gdje tocno objasnjavaju zasto je program oznacen kao rouge tj. malware na nekim stranicama i kako skuplja sve podatke koje siba dalje okolo.

Ljudi su upozoreni pa neka rade sta hoce, ali mislim da ce svatko skinit direktno driver koji mu je dostupan a ne prvo ici instalirat neki sumnjiv software koji ti njuska po OS-u.

 

@ Beco

 

Odrasti dijete i poradi na vokabularu te kada se vec ides hvatat u kostac sa necime/nekime, dodi bar sa nekim argumentima...jos puno zganaca trebas popapat za neke stvari.  {#}

Isto tako poradi malo na ponasanju jer te ovakvo ponasanje nece daleko odnijeti...malo manje bahatosti i sve 5 te moras znati kada je dosta.

 

Drugi puta pogledaj sta ljudima dajes za download jer te ovakve recenice nece nikuda odvesti:

 

"Nisam gledao jeli on dobio link za driver jer mi mrsko da citam toliko"

 

Toliko o tim "famoznim" driverima za zvuk...a ti jos malo ovdje laj na mjesec jer ionako samo trolas.

 

P.S.

 

Na svoju srecu ne koristim ovakve alate jer za razliku od nekih (pogodi kojih) znam koji mi driveri trebaju i sta imam u kompu pa tako nema potrebe da posjecujem TPB i skidam "Driver genious professional" kao sto ti radis.

Cudi me da takav "veliki" poznavaoc IT-a kao ti ne zna koji mu driver trebaju, vec treba program da ih nade umjesto njega. {#}

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 19:05 (win32).
13 godina
protjeran
offline
Re: Driver za zvuk

1. jednom sam samo pokrenuo driver genious professional

2. znam sve komponente racunara i drivere imam u jednom folderu za sve

3. kako god okrenes nisu mi toliko potrebni jer cesce instaliram svjeze windowse

4. Ono sto meni jedino treba od drivera je: Realtek HD Audio driver (znam da dodje sve uz sedmicu koja nije piratska ali nemogu front panel ukljucit), nVidia Display driver za 8500GT, Realtek Ethernet Driver (nije nuzan) i Intel Chipset driver eto samo tako iako netreba.

 

Sorry ali samo sam ga jednom pokrenuo zbog testa da vidim dali radi kako treba jer sam isprobao hajmo rec nekoliko stotina programa da ne kazem hiljada. I operativnih sistema skoro 90 naravno sa linuxima i modifikovanim windowsima Mac OSX u virtualki   {#}

 

Edit: Sam svoj link ispravljas i govoris ne daji takve linkove jer je to tvoj link za kojeg si rekao da nema downloada. I tko je rekao da skida s  TPB postoji mnogo wareza koje sadrze milione programa kojih nema na torrentima

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 19:55 (Beco).
12 godina
neaktivan
offline
Driver za zvuk

Ja isto imam problem sa zvukom, ja svoje CD-e nemam nego sad posudio od frenda kad sam rusio i podizao windows, ali nisam imo za zvuk, mozete li mi pomoci kako, neznam bas puno na komp. Ja mislim da mi je ovo maticna : ASUSTeK Computer INC. P4PE2-X

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Driver za zvuk
8ax kaže...
Ajde nabroji 90 OSova lol... 80 od njih su linux distribucije...

Ma ne treba neke ljude uzimat za ozbiljno... {#}

 

Evo mu mala lista pa neka si je malo pogleda:

 

http://www.operating-system.org/betriebssystem/_english/os-liste.htm

 

Nego, sta je sa tim driverima za zvuk?

 

Dali je to prosljakalo ili nije? 

 

@ Duka65

 

Evo probaj ovo:

 

http://www.driversbay.com/drivers/bios-motherboards/asus/p4pe2-x/microsoft-windows-xp/

 

..ili:

 

http://www.radarsync.com/drivers/d171056-soundmax_integrated_digital_hd_audio

 

Pozz {#}

 

@ Beco

 

Nemoj se djete vise sramotit, samo se sve dublje zakopavas i spamas nam temu glupostima!

Najbrojao si sve moguce modificirane verzije Windowsa i par distribucija (to nije 90 OS-eva), ali ipak si napravio jedan epic fail koji je ostao zabiljezen, a to je ovo: Windows Hyper-V server! {#}

Nego objasni ti nama kako si ti "testirao" (molim te opisi to testiranje i sta si TI radio sa Hyper-om)  taj "OS" (kako ti kazes)!? Kako je izgledalo to "testiranje"?

Drugi puta bar pogledaj sta najbrajas, a ne da lupas ovakve gluposti! Epic! {#}

Moze i ss foldera gdje se to sve nalazi...svi ti OS-evi.

 

Inace malo o Hyper-V mozes procitati i na BUG-u (dao bih ti neki drugi link, ali je na engl. jeziku pa da se ne mucis sa Google translate {#}):

 

http://www.bug.hr/molex/microsoft-hyper-v-server-2008/93543.aspx

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2011 19:40 (win32).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Driver za zvuk

Molim pomoć! Treba mi driver za zvuk, tj. link.

naziv matične ploče:  IBM 8305KGV

zvučna kartica:  Intel 82801DB ICH4 - AC'97 Audio Controller [A-1]

OS: Microsoft Windows XP Professional

 

Hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za zvuk
Zar baš nitko? :/
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Driver za zvuk
myra29 kaže...
Zar baš nitko? :/

  Izvoli

 

Driveri za zvuk sa Dellovih stranica

 

 

Relation to the original topic decreases with every single post
12 godina
neaktivan
offline
Driver za zvuk

E ovako imam problem neznam kako mi se zove zvucna karta i nemogu da nadjem drajver za nju

naziv maticne ploce je P5VDC-MX

operativni sistem mi je Windows 7 Zltimate a bio je XP i kada sam ga oborio izgubio sam zvuk

molim pomoc

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Driver za zvuk
feniks2 kaže...

E ovako imam problem neznam kako mi se zove zvucna karta i nemogu da nadjem drajver za nju

naziv maticne ploce je P5VDC-MX

operativni sistem mi je Windows 7 Zltimate a bio je XP i kada sam ga oborio izgubio sam zvuk

molim pomoc

  Imas Asus plocu

 

Pokusaj sa ovim driverom

http://www.realtek.cz/realtek-download.php?realtek=ALC653&system=4

The perfect OS, MS-DOS! No patches, no root exploits for almost 30 years.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za zvuk

Probao sam nemoze ni dalje :(

12 godina
neaktivan
offline
Driver za zvuk

ima li mi jos ko pomoci

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za zvuk
feniks2 kaže...

ima li mi jos ko pomoci

Lazo ti je dao dobat link pošto je na tvojoj mbo ALC653 i to su ti driveri.

Jel ti javlja kakvu grešku kad ih instaliraš ili?

World Championships: 7, GP started: 280, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,473
12 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za zvuk

Kad ga instaliram ni dalje nema efekta nema zvuka

12 godina
protjeran
online
Driver za zvuk

ee pozz...trebam pomoc...ovako dakle...instalirao sam nove windowse i trazim zvuk za tu maticnu plocu vec dva sata i nikako da nadem,a treba mi hitno...:( maticna ploca mi je:
Asus P4PE-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
a zvucna kartica je: Intel 82801DB ICH4 - AC'97 Audio Controller [B-0]

pokuso sam do sad 100 drivera nijedan nije upalio,a neki kad se krenu instalirat jednostavno mi se komp restarta i nista ne bude,vrati sve na staro...
windowsi su na njemu xp professional service pack 2....hvala puno na pomocii...

TL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za zvuk

Instalirala sam ponovno windowse jer se komp doslovno smrzavao prilikom svakog pomicanja miša i bio krcat nepotrebnim programima,  i sad nemam zvuka, pomoću programa easy driver sam našla koji mi driver za zvuk nedostaje, skinula ga, instalirala ali opet ništa od zvuka... sumnjam da je riknula zvučna kartica jer je prije nego sam rušila windowse radilo normalno... nemam nikakav cd od kompaj er sam ga dobila (na moju sveopću žalost) :(

 

 

matična:

Naziv matične ploče   Asus A7V8X-X  (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Procesor   AMD Athlon XP, 1100 MHz (11 x 100)

 

Zvučna kartica    Analog Devices AD1980 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

 

zna li netko možda gdje bi mogao biti problem?? sve sam pokuzšala. nigdje ne javlja da nešto ne štima s tim (nema žutih uskličnika, upitnika nit ništa slično) iliti piše da je sve u najboljem redu, ali mojkomp i dalje ne pušta niti glasa...  help ljudi :) nadam se da će netko znat gdje bi mogao biti porblem.... unaprijed se zahvaljujem :)

12 godina
neaktivan
offline
Driver za zvuk

Moze li mi tko pomoci .... imam problem za driverom za zvuk .. neznam kako se zove zvucna kartica ... hardware mi pise da je Multimedia Audio Controller . tako da sam ja skinuo program Driver Genius .. i pomogao mi je nasao mi je driver za zvuk koji se zove "VIA Vinyl AC'97 Codec Combo" i radi polovicno .. mikrofon neradi , bilo koji da stavim ne radi .. dosao je jedan covjek do mene i rekao da nije pravi driver za zvuk .. ja kad sam tek dobio racunar bio je neki realtek instaliran i ja probam jedan Realtek driver isntalirat i primi ga ali ima žuti uzvicnik tj neradi ... sad do cega je to neznam ako tko moze mi dalje pomoci ... pozzzzzz


 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za zvuk
feniks2 kaže...

Probao sam nemoze ni dalje :(

http://www.realtek.cz/realtek-download.php?realtek=ALC653&system=5

 

probaj ovi, koliko vidim po maticnoj ova je zvucna Realtek ALC653 AC'97 6-channel Audio CODEC

 

inace otidi u audio settings u control panelu, i vidi tamo koji ti je default playback device, nekad ti kod ati-jevih grafickih kartica zna staviti da je on default audio device pa ti zato mozda nema zvuka


Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2011 16:53 (mbc).
12 godina
neaktivan
offline
imam problem sa instalacijom drivera za zvuk

naime...kada  krenem instalirati drver za zvuk  instalacija dođe  do pola i onda se kompjuter restartujee...tako da sam ostao bez  zvukkaaa ...ako itko moze pomoci  bio bi mu zahvalan.. unaprijed hvala..

alkaz97
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: imam problem sa instalacijom drivera za zvuk
alkaz97 kaže...

naime...kada  krenem instalirati drver za zvuk  instalacija dođe  do pola i onda se kompjuter restartujee...tako da sam ostao bez  zvukkaaa ...ako itko moze pomoci  bio bi mu zahvalan.. unaprijed hvala..

Cekaj da pogledam u svoju carobnu kuglu....

Ofc.
12 godina
neaktivan
offline
Driver za zvuk

trebao bih driver za win xp...
motherboard:
ECS M963G
CPU:
Intel Celeron
Northwood 0.13um Technology

 

a za audio mi pise no audio card detected (koristim speccy)

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2011 3:26 (barilla).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Driver za zvuk
barilla kaže...

trebao bih driver za win xp...
motherboard:
ECS M963G
CPU:
Intel Celeron
Northwood 0.13um Technology

 

a za audio mi pise no audio card detected (koristim speccy)

- pogledaj računalo straga, ima li priključke za audio?

.. ako ima, provjeri u BIOSu dali je audio omogućen. Možda je onboard neispravna (pa zato isključena), ako je zasebna kartica pročitaj točne oznake, možda pomogne.

inače je taj chipset VIA, vjerojatno je potreban VIA-Audio AC 97 ili C-Media (neki broj).

Konkretniji 'test' i otkrivanje koji je audio chip i potreban driver možeš s nekim LiveCD linux ili MiniPE, može i Hirens pa izlistaš sve komponente.. ali je brže (i konkretnije) fizički provjeriti što se nalazi na ploči (u računalu).

.. ako nema, nemaš što instalirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za zvuk
ihush kaže...
barilla kaže...

trebao bih driver za win xp...
motherboard:
ECS M963G
CPU:
Intel Celeron
Northwood 0.13um Technology

 

a za audio mi pise no audio card detected (koristim speccy)

- pogledaj računalo straga, ima li priključke za audio?

.. ako ima, provjeri u BIOSu dali je audio omogućen. Možda je onboard neispravna (pa zato isključena), ako je zasebna kartica pročitaj točne oznake, možda pomogne.

inače je taj chipset VIA, vjerojatno je potreban VIA-Audio AC 97 ili C-Media (neki broj).

Konkretniji 'test' i otkrivanje koji je audio chip i potreban driver možeš s nekim LiveCD linux ili MiniPE, može i Hirens pa izlistaš sve komponente.. ali je brže (i konkretnije) fizički provjeriti što se nalazi na ploči (u računalu).

.. ako nema, nemaš što instalirati.

ima prikljucak za audio, u BIOSu pise audio device enabled...kad sam ga pogledo unutra nađem dio za zvuk al neznam koji dio da ti procitam, ugl ovak izgleda:

https://img.torrenthr.org/?v=Od6CZ.jpg

u ovoj bjeloj kutijici s ljeva ima prikljucak za zvuk gdje su mi zvicnici prikljuceni...

15 godina
offline
Re: Driver za zvuk

.. izgleda da je to ipak SiS chipset (ne VIA) SiS-7012, ili je audio C-media:

Audio C-Media CMI9739A/9761 6-channel audio Codec
Compliant with AC'97 2.3 specification

-treba potražiti (i pokušati instalirati) npr sis-7012 ili cmedia vidi ovdije... (ako te prebacuje na razne stranice, traži drugi link, google zna sve).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za zvuk
ihush kaže...

.. izgleda da je to ipak SiS chipset (ne VIA) SiS-7012, ili je audio C-media:

Audio C-Media CMI9739A/9761 6-channel audio Codec
Compliant with AC'97 2.3 specification

-treba potražiti (i pokušati instalirati) npr sis-7012 ili cmedia vidi ovdije... (ako te prebacuje na razne stranice, traži drugi link, google zna sve).

ide nasao sam nekako preko onog programa u linku sto si mi dao.. izlistao mi je sto mi fali pa sam to skinuo(cmedia)..hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2011 16:54 (barilla).
12 godina
neaktivan
offline
Driver za zvuk

Pomoc..treba mi link zvucnnog drivera koji se u maticnoj.

C-Media Xear 3D Sound Technology !!

Molim vas sto prije Hvala ! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za zvuk
mujo1212 kaže...

Pomoc..treba mi link zvucnnog drivera koji se u maticnoj.

C-Media Xear 3D Sound Technology !!

Molim vas sto prije Hvala ! 

Koji je model maticne? Onda sa sigurnoscu mozemo naci pravi driver.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za zvuk
Danny_HR kaže...

Skini si mali programčić koji se zove RadarSync.

On će ti automatski skinuti drivere i ti ih jednim klikom instaliraš.

  Izvin imam jedno pitalje.

Naime po tvoj preporuci sam instalirao RadarSync, ali potrebna je registracija.

Moze li kako bez registracije. HVALA

 

11 godina
neaktivan
offline
Driver za zvuk

trebam driver za zvučnu kartu a neznam kako ga naci :( please help

asus motherboard P4C 800 E (ako je to-to)

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 23:40 (begy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za zvuk
begy kaže...

trebam driver za zvučnu kartu a neznam kako ga naci :( please help

asus motherboard P4C 800 E (ako je to-to)

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=1&s=15&m=P4C800-E%20Deluxe&os=&hashedid=cFuVCr9bXXCckmcK

World Championships: 7, GP started: 292, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,519
11 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za zvuk

hvala do neba :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice