Driveri instalirani, ali nema zvuka

poruka: 5
|
čitano: 6.318
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Driveri instalirani, ali nema zvuka

Lijep pozdrav!
Imam čudan problem sa integriranom zvučnom karticom na matičnoj ploči P5PE-VM.
Naime, Windows XP prepozna uređaj, a onda instaliram driver koji sam dobio na CDu od matične (probao sam i skinuti s njihove stranice novije, a i neku beta verziju).
Sve je lijepo krasno, ali nema zvuka.
Probao sam sa svim portovima, ni jedan ne radi.
A da bi stvar bila još smješnija, kad pustim neku pjesmu i u isto vrijeme pogledam onu aplikaciju soundMAX, tamo mi piše da ima zvuka (onaj vizualni prikaz glasnoće ili kako već).
Zvučnici i slušalice s kojima testiram rade na drugom računalu.

Ima li itko ideju kako da rješim problem?
Hvala unaprijed,
BenjamiX

Potpisah se!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Driveri instalirani, ali nema zvuka
BenjamiX kaže...

Lijep pozdrav!
Imam čudan problem sa integriranom zvučnom karticom na matičnoj ploči P5PE-VM.
Naime, Windows XP prepozna uređaj, a onda instaliram driver koji sam dobio na CDu od matične (probao sam i skinuti s njihove stranice novije, a i neku beta verziju).
Sve je lijepo krasno, ali nema zvuka.
Probao sam sa svim portovima, ni jedan ne radi.
A da bi stvar bila još smješnija, kad pustim neku pjesmu i u isto vrijeme pogledam onu aplikaciju soundMAX, tamo mi piše da ima zvuka (onaj vizualni prikaz glasnoće ili kako već).
Zvučnici i slušalice s kojima testiram rade na drugom računalu.

Ima li itko ideju kako da rješim problem?
Hvala unaprijed,
BenjamiX

Pokušaj instalirati ove.

15 godina
offline
Re: Driveri instalirani, ali nema zvuka
BenjamiX kaže...

Lijep pozdrav!
Imam čudan problem sa integriranom zvučnom karticom na matičnoj ploči P5PE-VM.
Naime, Windows XP prepozna uređaj, a onda instaliram driver koji sam dobio na CDu od matične (probao sam i skinuti s njihove stranice novije, a i neku beta verziju).
Sve je lijepo krasno, ali nema zvuka.
Probao sam sa svim portovima, ni jedan ne radi.
A da bi stvar bila još smješnija, kad pustim neku pjesmu i u isto vrijeme pogledam onu aplikaciju soundMAX, tamo mi piše da ima zvuka (onaj vizualni prikaz glasnoće ili kako već).
Zvučnici i slušalice s kojima testiram rade na drugom računalu.

Ima li itko ideju kako da rješim problem?
Hvala unaprijed,
BenjamiX

-nisi početnik, znaš kako doći do pravih drivera, pa predpostavka, da je soft OK. Ostaje moguć hard-kvar.

-najefikasniji test, boot liveOS, neki linux i sl.. ako bi tad zvuk radio, može se dalje pokušavati (npr koji SP za XP..) ili neka specifična verzija drivera, pa i postavke u BIOSu npr za frontpanel (ili odspojiti ga).. ako ne radi tad je kvar. Disablati u BIOSu i ubaciti drugu zvučnu (dobro je prije deinstall svega od zvučne).

 

softwaremaniac kaže...
.

Pokušaj instalirati ove.

 -to je ugl. loš izvor (previše smeća i previše verzija), u ovom slučaju su male šanse da je driver kojeg ima problem pogotovo u slučaju kad proizvođač ima normalan support. .. ali kao i za sve ostalo u životu (malog PCja), može se probati, možda baš to bude rješenje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Driveri instalirani, ali nema zvuka

ajmo probati nešto jednostavnije: control panel > sound i vidi jesu li ti zvučnici postavljeni kao default izlaz za zvuk

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Driveri instalirani, ali nema zvuka

Ovi driveri nisu upalili, a na liveCDu ista stvar kao i na Winsima, nema zvuka, a piše da ima.
A dobro, komp je ipak star 5-6 godina, barem još radi.
Ništa, kupit ću novu zvučnu negdje, hvala na pomoći!

Potpisah se!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice