Driveri za matičnu - nema zvuka

poruka: 10
|
čitano: 1.958
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Driveri za matičnu - nema zvuka

Dobar dan prije svega, imam jedan problem,

 

Na drugom računalu (od oca) nakon instalacije Windows 7 operativnog sustava nema zvuka. Drivere sam instalirao sa cd-a koji sam dobio uz maticnu, sa stranice od matične i s realtek-a. Također Windows 7 ništa ne nađe.

U startnoj traci je zvucnik prekrizen i prilikom svake instalacije drivera piše neuspješno?

 

Prije toga je imao Windows XP i sve je radilo ok.

 

Matična ploča: MB Gigabyte M61P-S3, sAM2, GeForce 6100

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Driveri za matičnu - nema zvuka

Pozz također imam problem sa matičnom Z170 Gaming M5 od MSI-a. Instalirao sam sve  drivere i opet nema zvuka.
Nez kako da riješim problem :(

"Skupljam stare veš mašine, akumulatore i ostalo." H.B.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Driveri za matičnu - nema zvuka

Instalirajte program Driver Booster možda pomogne. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Driveri za matičnu - nema zvuka

Hvala na savjetu. Budem probao s tim, jer sam skidao drivere i sa stranice od MSI-a i sa cd instalirao i sranje. Nepojmljivo je da ploča od 1500kn ima takvo sranje :(

"Skupljam stare veš mašine, akumulatore i ostalo." H.B.
12 godina
neaktivan
offline
Driveri za matičnu - nema zvuka

Da ne otvaram novu temu bezveze, pitat ću ovdje.

 

Imam matičnu Gigabyte Z97X Gaming 5, Intel ssd 120 gb i hdd 1 tb. 

 

Da li mi je ovaj driver potreban i ćemu služi : Intel SATA Preinstall driver
(For AHCI / RAID Mode)
Note: Windows setup to read from USB thumb drive. (http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4953#driver)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Driveri za matičnu - nema zvuka

čemu služi? za svaki HW na svakom OSu je potreban driver (ili emulacija, npr u BIOSu..).

ako OS ima (u installeru/kernelu..) potreban driver, tad je ovaj višak, ako nema.. tad je to jedini način da uopće vidiš uređaj, disk.. a bez njega nema instalacije.

zapravo jedini neophodan driver je za chipset/kontroler + ono što se u installaciji koristi (USB/CD.. ili mrtav floppy).

npr winXP nema nativno SATA, ali tad se moralo preko diskete ili slipstrimanje (u installer), od Viste nadalje, može USB .. obično mora biti FAT/FAT32 da bi radilo pod 'DOS'om.. ali u proceduri instalacije npr Win imaš zapravo miniPE (live-win) koji omogućava pristup npr NTFSu.. tad USB može biti u formatu kojeg OS podržava ili ako imaš odgovarajući driver može i linuxov etx2-3.. itd.

Driver, za sve trebaš driver, samo je pitanje dali ga već imaš ili možda noviji nudi neku prednost/stabilnost itd.

 

edit: nakon kontrolera (jer je preduvijet u instalaciji), prvi važan driver je za mrežu (lan-wlan), tad se ostale drivere lako povuče s mreže.. (ako postoje, certificirani, automatika).

dok VGA/mouse/key rade u odgovarajućem generic modu (inače baš ništa nebi mogli).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 18:19 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Driveri za matičnu - nema zvuka

Radio sam sad čistu instalaciju Windows 10 Pro, onemogućio sam mu da mi skida driver update-ove. 

Ako sam te dobro shvatio, trebam instalirati gore navedeni driver. Samo mi nije jasan ovaj dio : "Windows setup to read from USB thumb drive."

Jel ga moram preko USB instalirati u biosu ili što?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Driveri za matičnu - nema zvuka

svaki disk je samo medij.. od Viste nadalje, OS/installer supporta npr USB i možeš ga koristiti (prije je bio samo floppy).

procedura.. ako OS ne vidi disk (znači nema driver), ubodeš USB i kažeš mu da koristi driver.. to je to.

Naravno, ovisi kakav driver si skinuo, ako je npr zipiran, trebaš ga raspakirati. Za taj dio se krosite tzv DOS-txt driveri (inf), ne setup(.exe). (ne installer, nego baš driver fileovi).

btw, na CD-DVD od MBO u pravilu imaš sve potrebno, pa i taj driver. Može i s njega jer i taj medij je podržan.

BIOS s tim nema baš ništa, on služi samo za inicijalno paljenje i podešavanje (opcije) ali to se odonosi upravo na pitanje IDE/AHCI/RAID moda kontrolera.

drugi dio koji ima veze s BIOSom je npr USB DOS support za key/mouse, jer bez tog između BIOSa i OSa u vrijeme instalacije ili izbor boot menija, nebi radili key/mouse USB jer (pogađaš) nema drivera.

Driver je samo veza, HW-(driver)-OS, ali neophodan uvijek pa i u ''DOSu'' osim ako se u BIOSu ne podesi drugačije (tip emulacije ili mod rada).

 

btw, postoji slipstreaming, dodavanje drivera u instalaciju, nLite. Upravo zbog jednostavnosti s USBom to je danas nepotrebno. Sad MS mijenja stvari, možeš relativno svježu instalaciju (updateanu) skinuti s MSa, ISO.. tako da nema potrebe čak ni brinuti unaprijed o takvim 'sitnicama'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 20:40 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Driveri za matičnu - nema zvuka

Ok super. Dakle instalirao sam sve drivere za moj MBO s ove stranice (http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4953#driver) + nvidia driver + visual c dodaci. Jel mi još što treba za moju konfiguraciju iz Moj PC?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Driveri za matičnu - nema zvuka

ovisi što želiš (tj što je potrebno konkretnim appsima).. npr directx june2010.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice