Dual Boot

poruka: 19
|
čitano: 4.817
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Dual Boot
pitanje

Pozdrav kolege.

Ovako imam problem, inače koristim Win 7 i sada radi određenih razloga sam bio prisiljen staviti XP na komp. Znači Win 7 je prvi instalirani OS na zasebnoj particiji. Te sam instalirao XP na drugu particiju i sve je ok prošlo. No kada upalim komp boot-a samo XP, dok Win 7 ne. Znači ne pojavi mi se nikakav izbornik na početku. Napominjem oba OS-a su na zasebnim particijama. Mene zanima kako napraviti da kada upalim komp imam izbor između ta dva OS-a. Ako sam pogriješio podforum molim moderatora da premjesti temu, i što se tiče teme ima ih na forumu dosta no nisam pronašao riješenje. I što se tiče googla, proguglao sam no ne želim nešto zabrljati te ostati bez Win 7 i svih ostalih programa u sklopu njega. Zahvaljujem svima na pomoći. Evo slika Computer Managmenta.

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2009 0:02 (Branimir2412).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dual Boot

Koliko je meni poznato uvijek se prvo mora instalirati starija verzija Windowsa pa novija da bi dual boot ispravno al nisam 100 % siguran.Mozda bi se to dalo rjesit programom Vista boot pro.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2009 0:04 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dual Boot
autorov komentar

Ma znam prije sam imao dual boot, mislim prvo starija verzija Win pa tek poslije novija. Premda već oko 1mj imam sam Win 7, a XP sam stavio samo radi toga jer mi na Win 7 ne radi dosta programa koji mi trebaju za faks (stariji programi su u pitanju).

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
15 godina
neaktivan
offline
Dual Boot

Evo sto sam pronasao na Googleu:

1.Open an elevated command prompt.
2.Type the following to create a boot loader for Windows XP.
      bcdedit /create {ntldr} /d "Windows XP"
3.Type the following to set the device to where Windows XP is installed. I used D: in this example. Replace it with the drive letter of your XP installation.
      bcdedit /set {ntldr} device partition=D:
4.Type the following to set the path.
      bcdedit /set {ntldr} path \ntldr
5.Type the following to add this boot loader to the boot up screen.
      bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast
6.Reboot the computer.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dual Boot
autorov komentar

Hvala. No nula bodova od toga

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
15 godina
neaktivan
offline
Dual Boot

Pogledat cu ti jos ujutro kad se probudim pa ako nadjem stogod javim ti na PM.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Boot
Branimir2412 kaže...

Hvala. No nula bodova od toga

 To se riješava programom VistaBootPro.
pozdrav
Nijedno pravilo bez iznimke!!
16 godina
offline
RE: Dual Boot
autorov komentar

Niti to nije pomoglo, dao mi frend sličan program. Zahvaljujem. Uglavnom uspio sam boot-ati Win 7 pomoću Partition Manager 9.0. I imam izbor za oba OS-a no za XP mi javlja error. Pa ako ima tko još kakvu ideju budem je isprobao preko vikenda.

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
15 godina
offline
Dual Boot
prihvaćeno rješenje

eh.. ja sam isto imao xp i sedmicu u dual bootu. ali nedavno sam reinstalirao xp. ali sam u instalaciji izbrisao onu particiju na kojoj je bila sedmica pa sam poslije iz xp-a stvorio novu particiju, formatirao ju i na nju ponovno instalirao sedmicu. i baš iz tih razloga... bolje mi je potrošit tih 20-20 minuta nego par dana dok netko da rješenje na forumu za isti problem

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dual Boot

vec sam napiso ima jednostavam program za to

zove se easybcd.. instaliraj ga napravi novi entrie od windowsa 7 i taj entrie izaberi na particiji na kojoj se nalazi taj win... te ga dodaj u listi di se vidi i winxp..  ovako ti izgleda taj prozor di stavljas entrie http://www.raymond.cc/images/dual-boot-vista-xp-with-easybcd.png

 

i onda napravi write mbr kao na ovoj slici  http://apcmag.com/images/apcapc/howto/dualboot_vista_xp_vista_first/media_1221369100162.jpg

 

i trebao bi ti se pojavit izbornik koje wine zelis kada restartas komp ako sve pravilno napraviš naravno

 

Sretno

EVGA 790i FTW | Intel Q6600@Scythe Orochi@3.85ghz | Patriot 4 x 1gb DDR3 |Zotac GTX 295 | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
15 godina
neaktivan
offline
Dual Boot

Ili probaj upaliti recovery console sa Win 7 DVD-a i utipkaj fixmbr

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2009 10:08 (Proz0r).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dual Boot
Proz0r kaže...

Ili probaj upaliti recovery console sa Win 7 DVD-a i utipkaj fixmbr

ili vistin/seven
xxx..\Windows\System32>bcdedit.exe /?
(BCDEDIT - Boot Configuration Data Store Editor)
For detailed command and option information, type bcdedit.exe /? <command>. For
example, type "bcdedit.exe /? /createstore" (without quotes).


自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
15 godina
neaktivan
offline
Dual Boot
Da ne otvaram novu temu evo jedno pitanje: Da li je bolje(isplativije) raditi dual boot sa Vistom i Win 7 ili samo instalirati Win 7. Uzmite u obzirom da bi mi onda Win 7 bio primarni OS a još je u beta verziji.
Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax MARS ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dual Boot

Evo,upravo sam zainstallirao Windows7 build 7000 kao drugi OS(uz Vista Ultimate 32 bit).

 

Nemrem si pomoć,znam da je beta ali znatiželja je bila jačaCool

 

Ustvari želim reći da nikakvih problema s boot-om nema,

 

system uredno prepoznaje oba OS-a.

 

E5200/OC@3.75Mhz,GIGABYTE P-35 DS3-L,3Gb DDR2 Kingmax/OC@900Mhz,Gigabyte Radeon 4850 512Mb DDR3&Zalman cooler,HDD Seagate 320&500Gb Sata2,2x DVD Rom LG 18x,Fortron Bluestorm2 500W,Chieftec medium tower 2x120mm fan,5x92 mm fan,Lcd LG 19"-1440x900.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2009 12:31 (fromcelltohell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dual Boot

@Mayales

-moj odgovor nemora biti u skladu s tvojim potrebama/željama... -moraš sam odvagnuti što trebaš.

Ako si s Vistom zadovoljan, nema pravog razloga, ipak je 7-beta, to je važno jer razni servisi rade u debug modu itd...

Dualboot ima smisla za rezličite potrebe, npr win98 i Vista zbog prastarih programa, ili kao 'rezervna-servisna' opcija. U normalnom radu brzo odustaneš od dva OSa, zbog maila, favorita itd....

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
16 godina
offline
Dual Boot
autorov komentar

Bok ljudovi. Stvar je sljedeća. Isprobao sam sve savjete no ništa, čak mi se Win 7 s*****. Promjenio se skin na Vistin i ne mogu ga vratiti natrag, isto i za boot te stalno šteka. Pošto vidim da se do sada nitko nije susreo s konkretnom situacijom, a da je uspio riješiti napraviti ću što mi je jurluk predložio. Prvo XP pa tek onda Win 7. Bacam se na posao. I još jednom zahvaljujem svima.

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dual Boot

samo da kažem ja sam noćas nakon ideje da stavim xp na instalirani win 7 pao u problem koji se ovdje opisuje i našao riješenje  koje radi  na ovom linku

http://www.pronetworks.org/forums/install-windows-xp-in-dual-boot-with-pre-installed-windows-7-t104890.html      nadam se da će nekom pomoć ... ali sam koristio alternativnu metodu ona prva nije radila   ..pozz

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Boot

A zasto ne probas xp mode koji ti daje pune xp u samoj sedmici. To radi u virtual pc-u a programi instalirani tamo se uredno prijavljuju u start meniju. Uslov je da imas procesor koji podrzava virtualizaciju i dosta rama ali to u novijim kompovima nije problem.

16 godina
offline
RE: Dual Boot
autorov komentar

Bok. Tema je odavno napravljena, XP i Win 7 sam imao radi TV kartice za koju nisam imao drivere na Win 7. Tako kada su došli driveri za nju sam se skroz prebacio na 7 i ostao na njoj.

goodman tnx, na savjetu i danom linku. Moja pretpostavka je sada kada su Win 7 već pri izlasku da će rijetko tko imati XP i Win 7 zajedno. No sigurno nekome bude poslužilo.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice