Ekran se ne pali nakon što se izgasi zbog mirovanj

poruka: 10
|
čitano: 1.559
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ekran se ne pali nakon što se izgasi zbog mirovanj

Imam mali problem i mislim da je softverski, koristim Intel G3220 i njegovu integriranu grafiku i dešava mi se da kad se ekran izgasi zbog mirovanja čuje se zvuk kao kod isključivanja usb uređaja te kad pomaknem mišem ili nešto napravim ekran se ne pali još minutu do dvije, čuje se zvuk uštekavanja usb uređaja i slika se pojavi. Također se to zna desiti i tijekom bootanja, tj. nakon one animacije učitavanja bude samo crna slika i nakon minutu ili dvije pojavi se desktop. Zna li neko zbog čega bi to moglo biti, to se događa od kupovine tih komponenti no nije me nikad toliko smetalo do sada? Driveri su svi zadnji stavljeni, Win 8.1 sa svim zakrpama...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ekran se ne pali nakon što se izgasi zbog miro
dokis kaže...

Imam mali problem i mislim da je softverski, koristim Intel G3220 i njegovu integriranu grafiku i dešava mi se da kad se ekran izgasi zbog mirovanja čuje se zvuk kao kod isključivanja usb uređaja te kad pomaknem mišem ili nešto napravim ekran se ne pali još minutu do dvije, čuje se zvuk uštekavanja usb uređaja i slika se pojavi. Također se to zna desiti i tijekom bootanja, tj. nakon one animacije učitavanja bude samo crna slika i nakon minutu ili dvije pojavi se desktop. Zna li neko zbog čega bi to moglo biti, to se događa od kupovine tih komponenti no nije me nikad toliko smetalo do sada? Driveri su svi zadnji stavljeni, Win 8.1 sa svim zakrpama...

Pokaže li ti se na tom crnom ekranu pokazivač miša? Ako da, sve je u redu. U vezi ovoga što ti to traje minutu ili dvije, smanji broj programa koji se pokreću pri startupu, počisti sa CCleanerom i to bi trebalo riješiti problem.

12 godina
neaktivan
offline
Ekran se ne pali nakon što se izgasi zbog mirovanj

Ne, piše na monitoru cable not connected, te se nakon zvuka kao pri uštekavanju usb uređaja pojavi slika...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ekran se ne pali nakon što se izgasi zbog mirovanj

Ne mislim na to već na ono nakon bootanja Windowsa, kada ti se pokaže crni ekran pa onda desktop. Imaš li tada pokazivač miša?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ekran se ne pali nakon što se izgasi zbog mirovanj

Pardon, krivo se izrazio, nije crna slika nego i tad piše da nema spojenog kabla.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ekran se ne pali nakon što se izgasi zbog miro
dokis kaže...

Pardon, krivo se izrazio, nije crna slika nego i tad piše da nema spojenog kabla.

Aha, onda ne znam. Pričekaj još malo da ti netko odgovori. Pozdrav {#}

10 godina
offline
Re: Ekran se ne pali nakon što se izgasi zbog miro

imam isti slučaj, nije mi jasno gdje je problem. Ne događa se svaki put ali zna se dogodit da se slika nakon mirovanja jednostavno ne želi prikazat (ali se prikaže ukoliko kliknem ctrl+alt+del)

16 godina
offline
Ekran se ne pali nakon što se izgasi zbog mirovanj

To je sranje povezano s Windowsima 8. 

Ista mi se stvar dešava na stolnom računalu gdje sam se jednostavno pomirio s tim i na laptopu gdje mi je ipak važnija mogućnost hibernacije i gašenja ekrana, pa sam se na prijenosniku vratio na Win 7 i začudo sve radi kako bi i trebalo.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | PSN - Danny_HR85
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Ekran se ne pali nakon što se izgasi zbog mirovanj

-driveri, postavke powermanagera, (poželjno ubiti hyber-sleep, osim onome tko to stvarno treba...).

-najbolji driver ne mora biti najnoviji, kriterij je da radi (dobro), u skladu s HW+OSom. Postoje razlike između w8-8.1, ali teoretski radi svaki driver za 32-ili-64bit (wdm) s razlikom 1.0-1.1.. spec. tj ne smije se na stariji HW instalirati noviji driver (od proljeća), jer često nema paljenja ekrana, slično kao ovaj 'dublji sleeep' pa predpostavljam isti uzrok. Intel malo skriva drivere (jer to treba raditi proizvođač HWa-notebooka-MBO..) VAŽNO, uz razliku u nazivu-rebrandingu, nisu isti driveri npr HD4000 za i3-i5.. i Celeron-Pentium.. to se može (ovisno o modelu) pronaći na intelovim str. samo treba malo čitati (ne samo lupati next, jer ide najnoviji driver).

-oni koji ne znaju koji HW-VGA imaju, ne trebaju ni tipkati postove-pitanja jer je veća šansa da izazovu veći problem (i tad su u pravom problemu, dok sad barem računalo radi). Zovite nekog tko barem to zna.

- npr u slučaju dualgraphic može biti problema, kao i kod strijeg HW-WinXP.. jer ugl proizvođači nude najnovije drivere ili su ugasili support za XP itd. itd..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ekran se ne pali nakon što se izgasi zbog mirovanj

sve to stoji ali nakon milion slozenih konfi, servera, majnera znam ja i puno vise od nabrajanja teorije o instalaciji drivera... nebi otvaro temu da nisam guglo sve zivo i igro se s tim par dana...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice