Epson printeri

poruka: 12
|
čitano: 17.051
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Epson printeri
pitanje

imam EPSON DX7450 i patime jedna stvar: printer nece printati ništa ako je neka od boja potrošena, npr potrošena je žuta a ja bih htjeo printati tekst crnom...i pojavljuje mi se upozorenje da zamjenim tinte

 

postoji li način da se to, softverski ili hardverski "zaobiđe" tako da mogu normalno printati...ako itko zna...hvala

rekao je jednom neki americki pred. (1972.g.) "Nepostoji razlog zbog kojeg bi ljudi kod kuće trebali imati racunala"
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Epson printeri
autorov komentar

ako itko zna...?

rekao je jednom neki americki pred. (1972.g.) "Nepostoji razlog zbog kojeg bi ljudi kod kuće trebali imati racunala"
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Epson printeri
kivikavac kaže...

ako itko zna...?

  Zna zna :)
Dajem ti link na program ali ozbiljno ti velim da ne radis to.Uz upotrebu ovog programa rade se "cuda" sa Epson printerima.(legalan je)
Naime postoji deo programa sa kojim mozes da odredeni toner proglasis punim i nastavis sa printanjem.
Opcije ko u prici a sa neopreznom upotrebom problema isto ko u prici.
Pazljivo procitaj upute i svakako vidi dali je taj printer podrzan.
Nije valjda da se igras sa printerom koji je pod garancijom??

(oavj program mi je spasio puno novca,geniji iz Epsona u elektronici printera ugrade counter koji meri cikluse ciscenja glave (a to se dogodi svaki put kad upalis printer i svaki put kad cistis glave) nazivaju ga nesto kao "wasted ink".Stvar je gora sto ovaj stvarno skuplja svu onu slinu boju i smesti je negde pozadi u printeru sa spremnikom punim filcom.Znaci jedan dan tvoj/moj omiljeni Epson iz cita mira ti popali lampice na printeru i iskoci ti pop-up prozor koji ti kaze "ajd me sad nosi na servis" :).Jedino resenje je nosenje u servis ili koristenje ovog programa (uz obavezno rastavljanje printera i ciscenja tog spremnika....kirurske rukavice obavezne) 

Klikaj

"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2008 3:24 (Lazarus Long).
16 godina
neaktivan
offline
Epson printeri

Pozdrav, evo da ne dizem novu temu :

 

Ja imam Epson D92, i imam isti problem, ali D92 nije podrzan od strane ovog software-a. Pa ako bi mi netko mogao reci kako da napokon "stabiliziram" svoj printer, jer ono, kupim boju recimo prije 3 dana, otprintam 3-4 stranice nekog teksta i vec pomalo "nema boje" i ne zeli printati ništa.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Epson printeri
autorov komentar

Hvala za link...

...samo da kažem da sam prije ovog epsona imao canon i250 i bez problema sam koristio tintu koja je bila potrošena (po nišljenju kompa) dugo vremena...nekad sam znao izvaditi tintu, malo je protresti, vratiti i sve di išlo ko da je novo...

rekao je jednom neki americki predsjednik (1972.g.) "Nepostoji razlog zbog kojeg bi ljudi kod kuće trebali imati racunala"...a baš je propali slucaj
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Epson printeri
ReiKo kaže...

Pozdrav, evo da ne dizem novu temu :

 

Ja imam Epson D92, i imam isti problem, ali D92 nije podrzan od strane ovog software-a. Pa ako bi mi netko mogao reci kako da napokon "stabiliziram" svoj printer, jer ono, kupim boju recimo prije 3 dana, otprintam 3-4 stranice nekog teksta i vec pomalo "nema boje" i ne zeli printati ništa.

 

Hvala.

  Za pocetak pokusaj varati program,vidi odprilike koji printer je slican D92 i pokusavaj tako.Drugo ne znam sta da te savjetujem u ovom slucaju.Dali se to desava sa originalnim tintama? Ako su zamjenske,braca kinezi,zavisno od proizvodaca,ne stave "origigi" chip kako sto treba pa kartridge radi probleme.
kivikavac kaže...

Hvala za link...

...samo da kažem da sam prije ovog epsona imao canon i250 i bez problema sam koristio tintu koja je bila potrošena (po nišljenju kompa) dugo vremena...nekad sam znao izvaditi tintu, malo je protresti, vratiti i sve di išlo ko da je novo...

  Canon je elasticniji na maltretiranje,i ja sam starom Epsonu vadio mast ali sa ovim novim se ne osudim to raditi,Epson i sa originalnim tintama je osetljiv,svako malo ako se ne koristi,ili ako nije upaljen (tu uskacu i niska temperatura prostorije,vlaga,visoka temp.,losa karma :)) ) glava se zapusi.Onda sledi mucno ciscenje,pa probni otisci...horor
"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
13 godina
neaktivan
offline
Epson printeri DX 4450

Poštovanje,

 

Imam problem kod crne boje na Epsonov printer DX 4450. Mislim da se glava od crne boje zasušila jer na test sve boje rade osim crne a tinta je puna. Dal tko zna kako to popraviti ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Epson printeri DX 4450
Gabrek kaže...

Poštovanje,

 

Imam problem kod crne boje na Epsonov printer DX 4450. Mislim da se glava od crne boje zasušila jer na test sve boje rade osim crne a tinta je puna. Dal tko zna kako to popraviti ?

ništa,moraš mjenjati glavu..akoj e na kartridžu,samo ga promjeniš,ako je glava poserbno,to te bude koštalo

11 godina
neaktivan
offline
Epson printeri

Imam jedno pitanje?ja imam printer epson DX4450 ali nemogu složiti nikako da printa samo sa crnom bojom pokušavao sam i u postavkama ali to je sve beskorisno pa ako ima tko da se razumije u to!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epson printeri
VRAG94 kaže...

Imam jedno pitanje?ja imam printer epson DX4450 ali nemogu složiti nikako da printa samo sa crnom bojom pokušavao sam i u postavkama ali to je sve beskorisno pa ako ima tko da se razumije u to!

Pa prije nego što staviš nešto da se printa, naprosto u opcijama izaberi da želiš crno-bijeli tisak.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Epson printeri

stavim ja tak u postavkama ali mi ne želi uopče printati možda zbog toga jer nemam crvene boje?

12 godina
protjeran
offline
Re: Epson printeri
VRAG94 kaže...

stavim ja tak u postavkama ali mi ne želi uopče printati možda zbog toga jer nemam crvene boje?

vjerojatno, mislim da sad printeri ne daju printati CB ako fali jedna boja...

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice