Error 0x000007b

poruka: 7
|
čitano: 1.511
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Error 0x000007b

Pozdrav

The application was unable to start correctly 0xc00007b

Ovo je tacan naziv error-a koji mi se pojavljuje.

Nakon sto sam uradio svjezu instalaciju windows-a 10 64 bit, ne mogu ni jednu igru da pokrenem. Instalirao sam sve moguce verzije net framework, c++, directx, zadnji update od graficke, medjutim nista ne pomaze. Prije mi je radilo sve normalno, ali nakon instalacije novog sistema, ne radi ni jedna igra.

 

Zadnji update-i od windowsa su takodjer instalirani. Ostalo sve radi normalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Error 0x000007b

-takvu grešku se inače očekuje kod paljenja-bootanja..

-u radu bi moglo značiti da nemaš pae/nx opciju uključenu u biosu (+ ostalo nužno za x64bit os, uefi-gpt-ahci.. tj ovisi što želiš i kako podesiš prije instalalcije).

-ili mogući kvarovi hdd-ram-pregrijavanje... pa se dešavaju greške, chkdsk, memtest i provjera temperatura, provjera napajanja+kontakti-kablovi i da je sve dobro utaknuto npr ram-vga..

-igre (starije) traže i dx90c instaliraj neće smetati, win dolaze s novijim, kao i stari net 3.5 (uključi u programima..) + razni mogući vc-redist kao vc 2015 i sl. ali tad bi ti javljalo da nešto fali, vjerojatnije je kvar.. (red iznad).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Error 0x000007b
Uspio sam pokrenuti igru koja mi je javljala isti problem (ni sqm ne znqm kako) medjutim, instaliram jos 2 igre, one mi javljaju isti problem. Znaci, jedna mi igra radi, druge ne rade. Temperature su sve normalne, imam 2 ssd diska, nova, znaci i sa njima je sve uredu
15 godina
offline
Re: Error 0x000007b

imaš dvije mogućnosti.. ili je kvar HWa ili nisi instalirao/podesio software, npr drivere. Pošto si svježe instalirao w10, ovo drugo je vjerojatno, tj ne možeš odmah igrati, treba sve podesiti-instalirati, driver za mbo-chipset, vga itd.. tek tad su na redu igre. Ako se problem javi u radu win, tad imaš kvar itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Error 0x000007b

Izbacivalo mi istu grešku. Na kraju je problem bio u ramima, stavio sam ih u utore 1-2 umjesto 1-3

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Error 0x000007b
ihush kaže...

imaš dvije mogućnosti.. ili je kvar HWa ili nisi instalirao/podesio software, npr drivere. Pošto si svježe instalirao w10, ovo drugo je vjerojatno, tj ne možeš odmah igrati, treba sve podesiti-instalirati, driver za mbo-chipset, vga itd.. tek tad su na redu igre. Ako se problem javi u radu win, tad imaš kvar itd.

 sve sam moguće instalirao sto mi je palo pod ruku, jednostavno vise nemam ideja koje drivere da instaliram. Ostalo mi sve radi kako treba. Nije mi jasno kako mi radi igra koja mi je izbacivala isti error, a druge 2 ne rade.

 

Prije nego sto cu oboriti sistem, sve je bilo ok, igre su radile sasvim normalno, sada su mi se pojavili nekakvi bugovi glitchevi u igri "odjednom", tipa prolazim kroz planine, lik mi propada u zemlju itd itd, sto se prije obaranja sistema nije desavalo.

6 godina
offline
Error 0x000007b

moze li mi neko poslati linkove svih potrebnih drivera koji su potrebni da se instaliraju nakon obaranja sistema, pa bih ja to sve pobrisao detaljno i nanovo ih instalirao

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice