Explorer.exe

poruka: 26
|
čitano: 8.295
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe
pitanje

jucer sam instalirao windows i sada imam dva problema za koja mislim da s u povezani... prvi: kad upalim komp ili ga restartam zamrzne mi se komp i u ljevom gornjem kutu se pojavi nekakvi bijeli kvadratic... to rijesim tako da otvorim task manager i ugasim explorer.exe i ponovno ga pokrenem... ali kada opet ugasim PC pa ga upalim opet isti problem...

 

drugi problem je da nemogu igrati cod5 jer mi se pojavi poruka dali zelim pokrenuti igru u safe modu ja kazem ne nista se nedogodi ili kazem da opet nista... mislim da je to mozda povezano s prvim problemom....

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Explorer.exe

drugi problem nema veze s prvim instaliraj neki antivirus

Moje račuanlo: ASRock ALiveSATA2-GLAN, 2GB RAMA (DDR2-667 2x512mb+1gb) AMD Athlon 64 3200+ (2),Nvidia GeForce 7600gs (256mb), 160gb.... 1. Isatknuti suradnik na gallery.live.com
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe
autorov komentar

c:\windows\system32\verclsid.exe

 

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WLLoginProxy.exe

 

C:\DOCUME~1\RATOMIR\LOCALS~1\TEMP\IKO3E.TMP

C:\PROGRAM FILES\ATI TECHNOLOGIES\ATI.ACE\CORE-STATIC\CLISTART.EXE

C:\PROGRAM FILES\MESSENGER\MSMSGS.EXE

C:\PROGRAM FILES\DAEMON TOOLS LITE\UNINST.EXE

C:\PROGRAM FILES\WINDOWS NT\HYPERTRM.EXE

C:\WINDOWS\ALCMTR.EXE

C:\WINDOWS\MICROSOFT.NET\FRAMEWORK\V2.0.50727\MSCORSVW.EXE

C:\WINDOWS\SKYTEL.EXE

C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

C:\DOCUME~1\RATOMIR\LOCALS~1\TEMP\IKO3E.TMP

C:\WINDOWS\SYSTEM32\ATI2SGAG.EXE

c:\windows\microsoft.net\framework\v2.0.50727\mscorsvw.exe

C:\WINDOWS\TEMP\gma2.tmp

c:\windows\temp\gma2.tmp

c:\program files\windows live\mail\wlmail.exe

c:\program files\windows live\mail\wlmail.exe

c:\program files\windows live\messenger\msnmsgr.exe

C:\WINDOWS\microsoft.net\framework\v2.0.50727\aspnet_state.exe

c:\windows\microsoft.net\framework\v2.0.50727\aspnet_state.exe

 

itd... virus: Virus.Win32.Parite.b

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe
L4k1 kaže...

c:\windows\system32\verclsid.exe

 

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WLLoginProxy.exe

 

C:\DOCUME~1\RATOMIR\LOCALS~1\TEMP\IKO3E.TMP

C:\PROGRAM FILES\ATI TECHNOLOGIES\ATI.ACE\CORE-STATIC\CLISTART.EXE

C:\PROGRAM FILES\MESSENGER\MSMSGS.EXE

C:\PROGRAM FILES\DAEMON TOOLS LITE\UNINST.EXE

C:\PROGRAM FILES\WINDOWS NT\HYPERTRM.EXE

C:\WINDOWS\ALCMTR.EXE

C:\WINDOWS\MICROSOFT.NET\FRAMEWORK\V2.0.50727\MSCORSVW.EXE

C:\WINDOWS\SKYTEL.EXE

C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

C:\DOCUME~1\RATOMIR\LOCALS~1\TEMP\IKO3E.TMP

C:\WINDOWS\SYSTEM32\ATI2SGAG.EXE

c:\windows\microsoft.net\framework\v2.0.50727\mscorsvw.exe

C:\WINDOWS\TEMP\gma2.tmp

c:\windows\temp\gma2.tmp

c:\program files\windows live\mail\wlmail.exe

c:\program files\windows live\mail\wlmail.exe

c:\program files\windows live\messenger\msnmsgr.exe

C:\WINDOWS\microsoft.net\framework\v2.0.50727\aspnet_state.exe

c:\windows\microsoft.net\framework\v2.0.50727\aspnet_state.exe

 

itd... virus: Virus.Win32.Parite.b

 

 

 

 

 

 Pa što se čudiš, sezona gripe je počela! :D
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe
autorov komentar

kako da to rijesim??? kako to da imam toliko zarazenih datoteka ako sam jucer instalirao komp a to mi se pojavilo odmah kad sam instalirao komp... sta da radim???

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe

Da to možda nije nekim slučajem modificirana verzija Windowsa?

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Explorer.exe

Stavi !avast antivirus najnoviju verziju, spybot Search&Destroy najnoviju verziju, napravi update i proskeniraj, ukloni sve što nađe, i onda REINSTALL WINDOWS.

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 2GB DDR2-800Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe
UPDaTEa ŽeljaN kaže...

Stavi !avast antivirus najnoviju verziju, spybot Search&Destroy najnoviju verziju, napravi update i proskeniraj, ukloni sve što nađe, i onda REINSTALL WINDOWS.

 Da... kad sve očisti (ako uspije), onda neka napravi REINSTALL WINDOWS. xD xD... Valjda ako mu ne uspije čišćenje neka napravi Reinstall Windows ;)
Kublach
16 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe
L4k1 kaže...

kako da to rijesim??? kako to da imam toliko zarazenih datoteka ako sam jucer instalirao komp a to mi se pojavilo odmah kad sam instalirao komp... sta da radim???

  Kad instaliraš windowse radiš to tako da u BIOSU odabereš botanje sa CD/DVD-a, i u toku instaliranja odabereš opciju formatiranja particije na kojoj su ti windowsi. To ti je 100% siguran način da imaš friške windowse bez kojekakvih gluposti. Naravno,pod uvjetom da ti windowsi nisu nekakvi "BLACK Edition"ili sl.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe
Bugy kaže...
  Kad instaliraš windowse radiš to tako da u BIOSU odabereš botanje sa CD/DVD-a, i u toku instaliranja odabereš opciju formatiranja particije na kojoj su ti windowsi. To ti je 100% siguran način da imaš friške windowse bez kojekakvih gluposti. Naravno,pod uvjetom da ti windowsi nisu nekakvi "BLACK Edition"ili sl.
 I da nije u root memoriji!
15 godina
offline
Explorer.exe

Probaj na nekom drugom kompu provjerit instalacijski CD s nekim AV softwareom jer je moguće da je i on zaražen, pa je moguće da već pri instalaciji instaliraš i virus (pogotovo ako je slipstremana instalacija koja je rađena na već zaraženom kompu)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe
autorov komentar

sta znaci root memorija?? i jos nesto ja svaki put izbrisem sve particije i onda napravim nove particije na kompu tako da mislim da je nemoguce da mi ostanu virusi... moze mi se neko javiti da mi da linkove da skinem neki dobar windows preko poruke...jer mislim da je stvar u mojim windowsima a ne u sistemu....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe
L4k1 kaže...

sta znaci root memorija?? i jos nesto ja svaki put izbrisem sve particije i onda napravim nove particije na kompu tako da mislim da je nemoguce da mi ostanu virusi... moze mi se neko javiti da mi da linkove da skinem neki dobar windows preko poruke...jer mislim da je stvar u mojim windowsima a ne u sistemu....

 Root memorija ti je memorija koja se ne brise formatiranjem, u njoj su ti osnovne informacije o disku, particijama itd. Brise se programima tipa disknuke!
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe
autorov komentar

ako ja upotrijebim taj program onda ce biti  kao da sam sve kupio novo mislim nece to biti obicna instalacija windowsa? odnosno mogu li ja popraviti PC a da ne trebam izbrisati root memoriju

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe
L4k1 kaže...

ako ja upotrijebim taj program onda ce biti  kao da sam sve kupio novo mislim nece to biti obicna instalacija windowsa? odnosno mogu li ja popraviti PC a da ne trebam izbrisati root memoriju

 

 Disk nuke ce ti obrisati ama bas sve podatke koje na hard mogu doci, Root, informacije o disku (koliko je puta pokrenut itd.), tj. kao da si kupio novi disk, neces imati nijednu particiju na njemu! Kada to napravis onda instaliras windowse normalno!

Mozda je problem u tvojoj verziji windowsa! Ne mora biti virus u root-u, oni su rijetki! Probaj neke druge windowse, recimo Xp kad ga vec koristis ali sa SP3!
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe
autorov komentar

ja isto mislim da jeproblem u mom windowsu samo je problem ako skinem windows preko torrenta na komp i sta ako mi virus zarazi windows onda je opet isti hurac... jer je ovo prvi put da mi se to dogodilo...znate mozda gdje bi mogao skinuti neku dobru verziju windowsa jer sam do sada koristio obicni windows s SP3... a prije sam instalirao windowse one koje su preradeni al sam imao problem jer nisu podrzavali hrvatsku tipkovnicu...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe

to se i meni isto dogodilo samo odi na stranicu http://rapidshare.com/files/181458208/explorer.exe.html skini ovo kopiraj u mape windows koja se nalazi na local discu c izamijeni ga sa starim to bi trebalo biti to

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Explorer.exe

dal je to sigurno?? mislim dal mogu jos sjb PC poslje toga ???

 

edit: kod prijatelja sam pa odgovaram preko njegovog acc...

 

P.S. nemogu ga zamijeniti  jer kaze da explorer vec neko koristi....

Bolje pitat i bit glup 5 minuta, nego šutit i bit glup ostatak života Na pitanja u vezi Hardwera i Softwara ne odgovaram na PM, pomozimo i drugima, pitajte na forumu
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2009 12:22 (Radeon PRO).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe
Radeon PRO kaže...

dal je to sigurno?? mislim dal mogu jos sjb PC poslje toga ???

 

edit: kod prijatelja sam pa odgovaram preko njegovog acc...

 

P.S. nemogu ga zamijeniti  jer kaze da explorer vec neko koristi....

 ne možeš zamijeniti jer trenutačno ti koristiš explroer. probaj stavit program Unlocker pa onda samo unlockaš datoteku (original datoteku u mapi windows) te onda zamijeniš.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
protjeran
offline
Explorer.exe

ljudi molim za pomoc...

1 kako da otvorim svoju temu

2 veliki problem je u tome sto sam pokupio nekakav virus bolje receno virurscinu.Nije da steka komp nego jednostavno da li ja stisnem na my computer ili bilo sto drugo jednostavno se pojavi program i makne se.Neznam sta da radim.Imam avasta i on je maknuo par virusa ali jos uvjek mi se to dogadja.

I jos nesto ponekad kada idem u bilo koji folder jednostavno me izbaci na net i pise neki error kao ...your computer whas hijacked by win 32.gen.Tako nesto.

Pa bih vas zamolio za nekakvo rijesenje osim reinstalacije windowsa jer sam particuju C formatirao prije 2 dana.Ako postoji nekakvo drugacije rjesenje molio bih vas za savjet.Unaprijed hvala.Plač

born to be gamer
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Explorer.exe
brhgzugfewu kaže...

ljudi molim za pomoc...

1 kako da otvorim svoju temu

2 veliki problem je u tome sto sam pokupio nekakav virus bolje receno virurscinu.Nije da steka komp nego jednostavno da li ja stisnem na my computer ili bilo sto drugo jednostavno se pojavi program i makne se.Neznam sta da radim.Imam avasta i on je maknuo par virusa ali jos uvjek mi se to dogadja.

I jos nesto ponekad kada idem u bilo koji folder jednostavno me izbaci na net i pise neki error kao ...your computer whas hijacked by win 32.gen.Tako nesto.

Pa bih vas zamolio za nekakvo rijesenje osim reinstalacije windowsa jer sam particuju C formatirao prije 2 dana.Ako postoji nekakvo drugacije rjesenje molio bih vas za savjet.Unaprijed hvala.Plač

idi na Razni softverski problemi i gore ima gumb pokreni novu temu. klikni na to i dalje je sve jasno

a imaš neki gadan virus. otvori novu temu pa ćemo tamo raspravljat
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe

Trebao bih zaustaviti taj explorer.exe i ponovno ga pokrenuti. Kako to napraviti?Sramim seIzlanuo se

 

@Hvala Jurluk and Luka.

ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1. ------------- Razer Copperhead + Razer Exactmat , Logitech G11, Samsung 2032bw, Altec Lansing 221, Logitech Cordless Rumblepad 2
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2009 22:04 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Explorer.exe
Razer_Copperhead kaže...

Trebao bih zaustaviti taj explorer.exe i ponovno ga pokrenuti. Kako to napraviti?Sramim seIzlanuo se

 ubiješ ga sa task managerom, i ako je sve u redu on bi se trebao sam ponovno pokrenuti nakon nekoliko sekundi

pod karticom procesi nađeš explorer.exe i klikni desnom tipkom miša na to i odaberi završi proces
15 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe

Prije dva dana imao sam isti problem ,,ako si tek instalirao windows XP Sp3 (jesi li ga skinuo preko torrenta?).

Moj savjet baci CD u SMEĆE!!!

NAPRAVI FULL FORMAT DISKA,,nijedan program ti neće pomoći,,IMAŠ VIRUS U SYSTEMU KOJI TI ZARAZUJE SVE exe DATOTEKE.

Srećom imam više windowsa,,pa sam problem rješio.

Igram COD4 i stalno me izbaciva PunkBuster(nakon instalacije drugog nije više nikako),kao šta tebi neće COD5....

Nabavi drugi windows..............  :D

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe
jurluk kaže...
Razer_Copperhead kaže...

Trebao bih zaustaviti taj explorer.exe i ponovno ga pokrenuti. Kako to napraviti?Sramim seIzlanuo se

 ubiješ ga sa task managerom, i ako je sve u redu on bi se trebao sam ponovno pokrenuti nakon nekoliko sekundi

pod karticom procesi nađeš explorer.exe i klikni desnom tipkom miša na to i odaberi završi proces
 Explorer se ne pokrece sam ako ga se ubije task managerom (ne spada u ovo ako se freeza pa ga end now) nego kad ga ubijes odes File - New task (run) i napises Explorer!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe

Meni je zarazio samo exe datoteke ,,kao tebi gore a nod ih je kupio,,

npr.cod4.exe,ner.exe.,bs player, explore.exe,sve moguće exe koje prije nisu bile zaražene,sada koristim avg jer nakon updatea noda na normalnom virusu skupilo mi je sa siteova worm,win32/virut i trojan agent(također zarazuje exe.)

Prije ponovne instalacije imao sam crackove i sl na drugoj particiji u kojima nije bilo virus avg ih je sve pripoznao.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice