Firewall blokira Google Chrome

poruka: 36
|
čitano: 5.612
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Firewall blokira Google Chrome

Pozdrav!

Svaki puta kada otvorim Google Chrome, firewall ga blokira i traži me da dopustim pristup Google Chrome-u.

Probao sam otići na propuštanje programa kroz firewall i tamo sam odabrao da propusti Google Chrome, ali svaki puta kao da se Google Chrome obriše s liste.

Probao sam i ponovno instalirati Google Chrome i opet ga blokira.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome

O kojem se firewallu radi?

7 godina
neaktivan
offline
Firewall blokira Google Chrome

Windowsov firewall

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firewall blokira Google Chrome

To se događa samo s Google Chrome-om ili i ostalim aplikacijama koje zatraže pristup internetu?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Firewall blokira Google Chrome

Za sada je u pitanju Google Chrome i uTorrent.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome

Ako imaš instaliran antivirusni program, onemogući ga pa probaj ponovno. O kojoj verziji Windowsa se radi?

7 godina
neaktivan
offline
Firewall blokira Google Chrome

Probao sam onemogućiti antivirusni program i opet mi se ponovno pojavljuje ta obavjest. Imam Windows 7. 

Evo i slika obavjesti:

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome

Isključi UAC, restartaj računalo, pokreni Chrome te mu dopusti pristup, ponovno uključi UAC te restartaj računalo.

13 godina
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
djuka18546 kaže...

Probao sam onemogućiti antivirusni program i opet mi se ponovno pojavljuje ta obavjest. Imam Windows 7. 

Evo i slika obavjesti:

 možda ti je wifi mreža (kućna) definirana slučajno kao "javna mreža", pa shodno screenshootu na kojem se vidi da nije dopušteno Chromu spajanje preko takve mreže probaj staviti "kvačicu" i na spajanje preko "javnih mreža"..

7 godina
neaktivan
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
sendjo kaže...
djuka18546 kaže...

Probao sam onemogućiti antivirusni program i opet mi se ponovno pojavljuje ta obavjest. Imam Windows 7. 

Evo i slika obavjesti:

 možda ti je wifi mreža (kućna) definirana slučajno kao "javna mreža", pa shodno screenshootu na kojem se vidi da nije dopušteno Chromu spajanje preko takve mreže probaj staviti "kvačicu" i na spajanje preko "javnih mreža"..

 Probao sam prije nego sam postavio pitanje, ali nije to u pitanju :/

7 godina
neaktivan
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome

Nije uspjelo :( Jesi možda mislio da otiđem u postavke firewalla i tamo dopustim propuštanje programa ili da kliknem na ono dopusti pristup?

Ako si mislio na ovo drugo to sam probao.

13 godina
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome

Mislio sam da odeš u postavke firewalla, ali dobro, nema veze. Moj prijedlog ti je da si instaliraš neki drugi firewall poput Comodo Firewalla jer s njim ne bi trebao imati takvih problema.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
Marko :D kaže...

Isključi UAC, restartaj računalo, pokreni Chrome te mu dopusti pristup, ponovno uključi UAC te restartaj računalo.

Nije uspjelo :( Jesi možda mislio da otiđem u postavke firewalla i tamo dopustim propuštanje programa ili da kliknem na ono dopusti pristup?

Ako si mislio na ovo drugo to sam probao.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
Marko :D kaže...

Mislio sam da odeš u postavke firewalla, ali dobro, nema veze. Moj prijedlog ti je da si instaliraš neki drugi firewall poput Comodo Firewalla jer s njim ne bi trebao imati takvih problema.

 Aha, aj probat cu i otic u postavke, ako to ne uspije instalirat cu drugi, hvala :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
Marko :D kaže...

Mislio sam da odeš u postavke firewalla, ali dobro, nema veze. Moj prijedlog ti je da si instaliraš neki drugi firewall poput Comodo Firewalla jer s njim ne bi trebao imati takvih problema. 

Evo, probao i u postavkama promijeniti, ali opet isto...

Izgleda da mi ne preostaje ništa drugo, nego instalirati drugi firewall.

Kada instaliram drugi trebam li windows-ov nekako deinstalirati ili?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome

Prije nego što se uhvatiš izvođenja gluposti po sugestijama Marko :D (isti si ko hitna pc služba, ako ne radi, reinstaliraj/formatiraj), probaj ovo:

 

1. Pokreni Command Prompt kao Administrator (Start - počni pisati Command Prompt, kad se pojavi, desni klik i Run As Administrator)

2. Zalijepi ovo u njega: netsh advfirewall reset

3. Stisni Enter, sačekaj da odvrti

4. Zatvori command prompt, resetiraj komp

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
Sum_of_all_fears kaže...

Prije nego što se uhvatiš izvođenja gluposti po sugestijama Marko :D (isti si ko hitna pc služba, ako ne radi, reinstaliraj/formatiraj), probaj ovo:

 

1. Pokreni Command Prompt kao Administrator (Start - počni pisati Command Prompt, kad se pojavi, desni klik i Run As Administrator)

2. Zalijepi ovo u njega: netsh advfirewall reset

3. Stisni Enter, sačekaj da odvrti

4. Zatvori command prompt, resetiraj komp

Comodo Firewall je ionako bolji od Windows Firewalla, daje ti veću kontrolu nad svime, blokira malware i ostalo smeće. I ne, neće ti zeznut sustav (pošto se ti uvijek na to vadiš).

djuka18546 kaže...

Evo, probao i u postavkama promijeniti, ali opet isto...

Izgleda da mi ne preostaje ništa drugo, nego instalirati drugi firewall.

Kada instaliram drugi trebam li windows-ov nekako deinstalirati ili?

Ne, Windowsov Firewall ne trebaš deinstalirati (niti ga možeš). Nakon što instaliraš Comodo Firewall, Windows Firewall će se sam automatski ugasiti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 21:26 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
djuka18546 kaže...

Evo, probao i u postavkama promijeniti, ali opet isto...

Izgleda da mi ne preostaje ništa drugo, nego instalirati drugi firewall.

Kada instaliram drugi trebam li windows-ov nekako deinstalirati ili?

Ne treba ti niti neki drugi softwerski Firewall, jednostavno ugasi/onemoguči žbrljavi Windows Firewall i rješen problem.Za detalje pogledaj dolnji link, dakle eto nema potrebe za komplikacijama ili gubljenjem živaca i to je to.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1206&jumpto=4637944&sort=asc&view=flat

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
odjavljen
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome

Srećo, već smo pričali o tome. Može on (pokušavati) blokirati koliko god hoće ali kad ti uleti nešto sa vlastitim socket stackom, zaboravi na ikakve firewallove da će to skužiti (osim hardverskih, naravno).

 

Uostalom, pitanje je kako riješiti problem sa Windows Firewallom. Ne vidim da je itko sugerirao reset ruleova nego bi odmah svi micali Windows Firewall, instalirali Comodo i ako ne upali niti to, rušili Windowse. Ebo vas posao da vas ebo...

 

P.S. I Windows Firewall blokira sve, samo što po defaultu nije namješten na deny-all kao te vaše igračke... Ne kontate vi da je to isti klinac (filter driver u Windowsima) zapakiran u drugi UI

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 21:29 (Sum_of_all_fears).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
Sum_of_all_fears kaže...

Prije nego što se uhvatiš izvođenja gluposti po sugestijama Marko :D (isti si ko hitna pc služba, ako ne radi, reinstaliraj/formatiraj), probaj ovo:

 

1. Pokreni Command Prompt kao Administrator (Start - počni pisati Command Prompt, kad se pojavi, desni klik i Run As Administrator)

2. Zalijepi ovo u njega: netsh advfirewall reset

3. Stisni Enter, sačekaj da odvrti

4. Zatvori command prompt, resetiraj komp

Probao sam što si rekao, ali nije ništa odvrtio nego je samo pisalo "ok" nakon cca. 2 sekunde. 

Restartirao sam komp, ali je opet ista stvar

15 godina
odjavljen
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome

Kad ti se taj problem prvi put dogodio?

 

P.S. Imaš instalirane neke čudne programe, VPNove, eduroam, connectify/hamachi, neke 3g stickove (vip, tmobile...)?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 21:35 (Sum_of_all_fears).
13 godina
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
Sum_of_all_fears kaže...

Srećo, već smo pričali o tome. Može on (pokušavati) blokirati koliko god hoće ali kad ti uleti nešto sa vlastitim socket stackom, zaboravi na ikakve firewallove da će to skužiti (osim hardverskih, naravno).

 

Uostalom, pitanje je kako riješiti problem sa Windows Firewallom. Ne vidim da je itko sugerirao reset ruleova nego bi odmah svi micali Windows Firewall, instalirali Comodo i ako ne upali niti to, rušili Windowse. Ebo vas posao da vas ebo...

 

P.S. I Windows Firewall blokira sve, samo što po defaultu nije namješten na deny-all kao te vaše igračke... Ne kontate vi da je to isti klinac (filter driver u Windowsima) zapakiran u drugi UI

Comodo Firewall je više od firewalla. Isti sadrži HIPS i BB i samim time može zaštititi sustav vrlo dobro (bolje nego Windows Firewall koji kontrolira samo internet). Comodo će te obavijestiti ako neki program bude išao promijeniti postavke koje mogu zeznuti sustav te detektirati i blokirati neželjenu prijetnju. Windows Firewall samo dopušta/blokira pristup internetu, ništa više.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome

Govorimo o samom firewall dijelu (koji je nekako i tema), kakve sad ima veze koje dodatne fičere ima ili nema.

 

Čovjek pita kako riješiti problem sa Windows Firewallom. Je li mu Comodo 100% nužan i neophodan? Može li se njegov problem riješiti nekako drugačije nego disableanjem Windows Firewalla i instalacijom nekog 3rd party rusvaja?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
Sum_of_all_fears kaže...

Govorimo o samom firewall dijelu (koji je nekako i tema), kakve sad ima veze koje dodatne fičere ima ili nema.

 

Čovjek pita kako riješiti problem sa Windows Firewallom. Je li mu Comodo 100% nužan i neophodan? Može li se njegov problem riješiti nekako drugačije nego disableanjem Windows Firewalla i instalacijom nekog 3rd party rusvaja?

Ako može, neka ostavi Windows Firewall. Ako ne može, kako bi onda riješio problem?

 

Comodo Firewall sam naveo kao primjer jer ne samo da će obavljati posao Windows Firewalla, obavljati će više od toga, zaštititi će korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 21:49 (Marko :D).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
Sum_of_all_fears kaže...

Kad ti se taj problem prvi put dogodio?

 

P.S. Imaš instalirane neke čudne programe, VPNove, eduroam, connectify/hamachi, neke 3g stickove (vip, tmobile...)?

Prvi puta se dogodilo prije možda mjesec dana s uTorrentom, a prije nekih tjedan-dva s Chrome-om.

Od VPNa imam instaliran TunnelBear koji je cijelo vrijeme isključen, osim kad mi treba što je rijetko, ali imam ga duže vrijeme instaliranog i nije mi prije pravio probleme.

Od ostalog navedenog nemam ništa.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome

TunnelBear je jedan od sumnjivaca za tvoj problem.

 

Stvar je u tome što TunnelBear diže novi interface za konekcije a to Windows Firewallu izgleda kao da program prvi put pristupa mreži - zato ga ne zapamti. To što je isključen ne garantira da nešto ne izvodi.

 

Je li ti taj TunnelBear baš nužno potreban? Ima boljih VPNova koji ne rade ovakve probleme.

 

P.S. Probaj ovo:

 

Found a fix: Go to services (Win + R, services.msc, Enter), find TunnelBear Maintenance, and set it to manual. Seems to have done the trick

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 21:52 (Sum_of_all_fears).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
Sum_of_all_fears kaže...

TunnelBear je jedan od sumnjivaca za tvoj problem.

 

Stvar je u tome što TunnelBear diže novi interface za konekcije a to Windows Firewallu izgleda kao da program prvi put pristupa mreži - zato ga ne zapamti. To što je isključen ne garantira da nešto ne izvodi.

 

Je li ti taj TunnelBear baš nužno potreban? Ima boljih VPNova koji ne rade ovakve probleme.

Nije mi nužno potreban, koristim ga rijetko kada. Da ga deinstaliram?

Možeš mi dati preporuku za neki besplatni VPN koji mi neće praviti problem?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome

Prvo probaj ovo gore što sam napisao (manualno pokretanje servisa, restartaj PC nakon toga) pa ćemo onda o VPNovima.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome
Sum_of_all_fears kaže...

Prvo probaj ovo gore što sam napisao (manualno pokretanje servisa, restartaj PC nakon toga) pa ćemo onda o VPNovima.

 Evo, probao sam (kad sam poslao onu poruku nisam vidio edit).

Restartao sam komp i izgleda da me više ne traži za Chrome, ali prvo što mi se pojavilo mi je bio isti taj prozorčić, samo za uTorrent (koji mi je počeo predstavljati problem prije Chrome-a). 

Izašao sam iz uTorrenta i ponovno ušao, ali nije mi više bio taj prozorčić...

Čudno mi je jer je bio na početku, ali kad sam drugi put otvorio nije.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Firewall blokira Google Chrome

Znači, problem riješen? I Chrome i uTorrent?

 

Prozorčić ti se pojavio zbog one prve komande koju sam ti dao da je odvrtiš. Ona je pobrisala sve postojeće ruleove i sad ćeš neke programe morati opet odobriti (ali samo jednom)

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 22:10 (Sum_of_all_fears).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice