Formatiranje diska kod windowsa xp ,pitanje

poruka: 8
|
čitano: 12.585
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Formatiranje diska kod windowsa xp ,pitanje

pozdrav,

 

imam par pitanja

 

radi se o formatiranju vec formatiranog diska :D dakle,npr meni je moj komp pun virusa zadaje glavobolje itd.nema mi druge moram instalirati windows ispocetka.e sad.mene zanjima formatiranje diska iz my computera.kako to ide kad formatiram vec formatirani disk? sto ce se desiti...mozete mi pojasniti taj pojam opcenito hoce li mi trebati windows xp ili neki drugi win cd da to zavrsim? formatirao sam diskove,,,ali,samo one NEformatirane....(inace).

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje diska kod windowsa xp ,pitanje

Nikak bez Windows CD-a. Stavi CD u PC ,namjesti ga u BIOS-u da se digne s CD-a ,formatiraj XP particiju i kreni dalje s instalacijom. To je to ,ukratko.

I'm so tired...
16 godina
offline
RE: Formatiranje diska kod windowsa xp ,pitanje

Pri instalaciji OS-a uglavnom se vrši format diska, bez obzira bio on već formatiran ili ne.. Jedino ako je HDD novi, prije formata moraš odrediti broj i veličinu particija i zatim izvršiti format tih particija. Ista stvar unutar OS-a.. Ako se želiš malo igrati, uzmi neki USB stick, pa ga probaj formatirati unutar XP-a, praznog, punog.. Formatom se "brišu" podaci sa medija, pa prije te procedure napraci backup podataka ako imaš što za sačuvati..

 

Nadopunjeno, da bi Bukvi srce bilo na mjestu..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2009 16:06 (ferovca1).
15 godina
protjeran
offline
Formatiranje diska kod windowsa xp ,pitanje

znam to sve.instalirao sam windows vec.samo mi nije bilo jasno kad neko na nekim forumima kaze nema druge formatiraj disk pa sam povezao pa formatiranje kroz my computer-local disk-format...međutim sad znam na sto se tu mislilo

hvala lock ako moze.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Formatiranje diska kod windowsa xp ,pitanje
ferovca1 kaže...
Pri instalaciji OS-a vrši se i format diska,

Ne mora biti.

 

Inače, možeš formatirati disk i iz My Computer, ALI ako ti nije sistemska particija (znači na toj particiji ne smiju biti Windowsi).

Recimo, ako ti imaš HDD podjeljenen na tri particije i nazovimo ih C, D i E, a Windowsi su instalirani na C disk, ti slobodno možeš formatirati D i E. C ne možeš.

 

A ti ako hoćeš formatirati disk 10 puta u danu, formatiraj ga. To nema veze (ako govorimo o HDDu).

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
Formatiranje diska kod windowsa xp ,pitanje

Prilikom instaliranja windowsa odabereš opciju formatiranja diska i to je to.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje diska kod windowsa xp ,pitanje

a možeš zavisi koja je matična preko f12 to je umjesto da ulaziš u bios i onda ti izbaci kategorije i ideš na cd rom i install to je naj jednostavnije to je da slučajno nezezneš bios

Kupio Sam Napokon Ekstremni Pc •ῗΰḴ₴•₢ѺǡƮĨĂ•
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Formatiranje diska kod windowsa xp ,pitanje
Mato_Luks kaže...

a možeš zavisi koja je matična preko f12 to je umjesto da ulaziš u bios i onda ti izbaci kategorije i ideš na cd rom i install to je naj jednostavnije to je da slučajno nezezneš bios

kako ćeš BIOS zeznut promjenom boot device prioritiya? Tko god je dovoljno pametan da sam instalira windowse, neće ništa smrdat dok štela prioritet. Šta ako mu matična nema tu opciju? Mora ić u BIOS. Moja frendica koja ima osnovno znanje o kompjuterima (informatika u ekonomskoj školi) napravila je reinstall XP-a na kompu starom 6 godina i instalirala je Vistu na bratov laptop bez imalo problema uz samo par mojih uputa (i to samo oko BIOS-a). A nikad nije učila engleski u školi (samo njemački), Bug ili neš slično nikad nije primila u ruke u životu. instalira drivere bez imalo problema i čak me pitala čemu one turbo opcije u BIOS-u...

I've seen things that you people wouldn't believe...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice