HDD non stop javlja da je pun ?

poruka: 32
|
čitano: 11.578
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HDD non stop javlja da je pun ?

Ovako..zadnjih par dana mi se javlja problem tj. iskace prozor da mi je pun HDD a malo prije toga sam imao slobodno 2GB i krenuo da skinem neki film i nakon par sekunda kao disk je pun al se film i dalje skida tj. skine ga do kraja..od tada mi je disk pun..provjerio sam nemam gamadi al imam taj problem..

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDD non stop javlja da je pun ?

formatiraj HDD

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
Gremlin144 kaže...

formatiraj HDD

Ma OS mi je na njemu..a to mi se da radit sad...Smijeh

Nemam potpis osim na licnoj
14 godina
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
RimSo kaže...

Ovako..zadnjih par dana mi se javlja problem tj. iskace prozor da mi je pun HDD a malo prije toga sam imao slobodno 2GB i krenuo da skinem neki film i nakon par sekunda kao disk je pun al se film i dalje skida tj. skine ga do kraja..od tada mi je disk pun..provjerio sam nemam gamadi al imam taj problem..

  ja mislim da kad skidaš torrent da ti on odmah zauzima mjesto na hardu koje je predviđeno za taj film,to se i meni dešavalo

isti dan otkaz i žuti
14 godina
online
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
blackalbum kaže...
RimSo kaže...

Ovako..zadnjih par dana mi se javlja problem tj. iskace prozor da mi je pun HDD a malo prije toga sam imao slobodno 2GB i krenuo da skinem neki film i nakon par sekunda kao disk je pun al se film i dalje skida tj. skine ga do kraja..od tada mi je disk pun..provjerio sam nemam gamadi al imam taj problem..

  ja mislim da kad skidaš torrent da ti on odmah zauzima mjesto na hardu koje je predviđeno za taj film,to se i meni dešavalo

i meni je tako ;-)

Molio bih vas da odete na ovu str. tamo možete osvojiti nagrade, a i ukoliko dođete pomažete i meni :D hvala! http://www.e-castig.com/index.php?r=ujAg
15 godina
neaktivan
offline
HDD non stop javlja da je pun ?

Ako ne koristiš system restore,odi u start<all programs<accessories<system tools<system restore i isključi ga jer on automatski rezervira mjesto na disku.To ti ne preporučam da napraviš jer ti restore može zatrebati a ako ga nema,fućkat se možeš!

Fućkaj ga!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HDD non stop javlja da je pun ?

Nisam skidao torrente jer se radilo o filmu sa privatnog ftp-a i on je 700MB..i evo malo prije oslobodim jedno 1.5GB i nakon pola sata opet nema mjesta.. Viče

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
RimSo kaže...

Nisam skidao torrente jer se radilo o filmu sa privatnog ftp-a i on je 700MB..i evo malo prije oslobodim jedno 1.5GB i nakon pola sata opet nema mjesta.. Viče

 S čime oslobodiš  tih 1,5 GB. Da li si pokušao osloboditi odnosno čistiti slobodan prostor na HDD -u nekim od alata za tu svrhu.  

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2010 15:02 (BlackFoot).
14 godina
neaktivan
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
BlackFoot kaže...
RimSo kaže...

Nisam skidao torrente jer se radilo o filmu sa privatnog ftp-a i on je 700MB..i evo malo prije oslobodim jedno 1.5GB i nakon pola sata opet nema mjesta.. Viče

 S čime oslobodiš  tih 1,5 GB. Da li si pokušao osloboditi odnosno čistiti slobodan prostor na HDD -u nekim od alata za tu svrhu.  

Ne nego sam imao 2 filma na desktopu i lijepo sam ih cut-ovo na drugi disk i dobio sam 1.5GB i nakon kratkog vremena napunilo mi se samo..komp normalno radi al mi iskace prozor da je disk pun..

Nemam potpis osim na licnoj
14 godina
protjeran
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
RimSo kaže...
BlackFoot kaže...
RimSo kaže...

Nisam skidao torrente jer se radilo o filmu sa privatnog ftp-a i on je 700MB..i evo malo prije oslobodim jedno 1.5GB i nakon pola sata opet nema mjesta.. Viče

 S čime oslobodiš  tih 1,5 GB. Da li si pokušao osloboditi odnosno čistiti slobodan prostor na HDD -u nekim od alata za tu svrhu.  

Ne nego sam imao 2 filma na desktopu i lijepo sam ih cut-ovo na drugi disk i dobio sam 1.5GB i nakon kratkog vremena napunilo mi se samo..komp normalno radi al mi iskace prozor da je disk pun..

 Koliko shvaćam tebi disk u stvari nije pun, imaš dovoljno slobodnog prostora, samo te nervira što ti iskače prozor s takvim "lažnim" upozorenjem. Jesam li dobro shvatio? ili ne?  

14 godina
neaktivan
offline
HDD non stop javlja da je pun ?

Gle..valjda neznam dal je pun..

 

A evo sinoc sam imao 2GB free sad 100MB..naravno nisam s neta skinuo nista transfer mi to ne pokazuje..nisam nista ni kopirao il tako...

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
RimSo kaže...

Gle..valjda neznam dal je pun..

 

A evo sinoc sam imao 2GB free sad 100MB..naravno nisam s neta skinuo nista transfer mi to ne pokazuje..nisam nista ni kopirao il tako...

 Imaš HDD od 200 GB. A sada mi reci koliko particija imaš, nije valjda samo jednu na kojoj se nalazi OS i sve drugo što si natrpao na HDD.

 

EDIT: ... i na koji drugi disk si rezao s Desktopa i prebacio ona 2 filma.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2010 16:15 (BlackFoot).
14 godina
neaktivan
offline
HDD non stop javlja da je pun ?

Ovako prijatelju..

 

Imam disk od 30GB na kojem mi bude system i par programa i sve sto instaliram..

 

Imam disk od 160GB na kojem su ostali podaci, filmovi i muzika...

 

E sad imam problem s ovim diskom od 30GB..problem sam naveo..i znaci oslobodim 6GB nakon sto uninstaliram neke igre i nakon par sati disk je opet pun neceg samo nevidim cega...ajd sto javlja vec je stvarno pun znaci nema vise mjesta..

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
Vrlo jednostavno, odi na C: obrisi sve sto nije od Windowsa kojeg koristis. To bi ti trebalo oslobodit prostor.
14 godina
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?

Skini ovo: http://www.ccleaner.com/

 

Zna jako puno prostora oslobodit..

Plod nepouzdanosti kontracepcije
14 godina
neaktivan
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
RimSo kaže...

Ovako prijatelju..

 

Imam disk od 30GB na kojem mi bude system i par programa i sve sto instaliram..

 

Imam disk od 160GB na kojem su ostali podaci, filmovi i muzika...

 

E sad imam problem s ovim diskom od 30GB..problem sam naveo..i znaci oslobodim 6GB nakon sto uninstaliram neke igre i nakon par sati disk je opet pun neceg samo nevidim cega...ajd sto javlja vec je stvarno pun znaci nema vise mjesta..

1. klikni na Moje računalo, 2. desni klik na Lokalni disk (C), 3. klikni na Svojstva, 4. stavi kvačice u donje dvije kućice: Komprimiraj prostor..., Omogući servis...),5. klikni "u redu". 6. Defragmentiraj. Dobićeš tako dosta prostora.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2010 3:54 (papuk).
14 godina
protjeran
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
RimSo kaže...

Ovako prijatelju..

 

Imam disk od 30GB na kojem mi bude system i par programa i sve sto instaliram..

 

Imam disk od 160GB na kojem su ostali podaci, filmovi i muzika...

 

E sad imam problem s ovim diskom od 30GB..problem sam naveo..i znaci oslobodim 6GB nakon sto uninstaliram neke igre i nakon par sati disk je opet pun neceg samo nevidim cega...ajd sto javlja vec je stvarno pun znaci nema vise mjesta..

 Sada vidim što je problem. Hajde probaj odgovoriti na nekoliko pitanja.

1. Da li si probao nešto raditi od navedenog u gornjim postovima, tj. čistiti, defragmentirati i drugo navedeno i jeli to što poboljšalo.

2. Da li si probao testirati HDD na bad sektore 

3. Da li si ikada pokušao čistiti slobodan prostor na HDD

4. Koji datotečni sistem koristiš FAT 32 ili NTFS ( ovo je bitno zbog jednog programa koji ti mislim preporučiti )

 

I sada možeš vidjeti, pročitati i preuzeti ovdje program koji ti preporučujem ( komercijalan je, ali ima trial od 15 dana, potpuno funkcionalan ), a zove se East -Tec Eraser 2010. Uglavnom bi ga trebao koristiti za čišćenje slobodnog prostora i brisanje svog nepotrebnog smeća na disku. Ali prije što se odlučiš, odgovori na gore postavljena pitanja. Pružit ću ti podršku u svezi rada s ovim programom. Kako vidiš ja sumnjam na nedostatak slobodnog prostora zbog različitih zapisa koji ostaju na disku i koje mi ne vidimo. Možda nisam u pravu i možda će neko drugi imati bolje rješenje.

 

   

 

14 godina
neaktivan
offline
HDD non stop javlja da je pun ?

Ovako..

 

1.Koristio sam CCleaner i cistio sve sto moglo cistit i popravljao registry-e - OSLOBADJALO MI JE OKO 300MB NEKAD MANJE

 

2.Nisam radio defragment 

 

3.Znaci odem uninstaliram igru od 3GB i imam toliko prostora al nakon par sati opet disk pun..razlog neznam

 

4.NTFS je sistem i nije da nemogu uradit novi nego ocu da jednostavno rijesim problem

 

5.AVG sa zadnjim update nejavlja da ima neko smece niti glodar a takodje nemam poruke da sam skinuo nesto s neta od 3GB jer imam paket od 6GB transfera tako da bi vec bio bez neta..

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
RimSo kaže...

Ovako..

 

1.Koristio sam CCleaner i cistio sve sto moglo cistit i popravljao registry-e - OSLOBADJALO MI JE OKO 300MB NEKAD MANJE

 

2.Nisam radio defragment 

 

3.Znaci odem uninstaliram igru od 3GB i imam toliko prostora al nakon par sati opet disk pun..razlog neznam

 

4.NTFS je sistem i nije da nemogu uradit novi nego ocu da jednostavno rijesim problem

 

5.AVG sa zadnjim update nejavlja da ima neko smece niti glodar a takodje nemam poruke da sam skinuo nesto s neta od 3GB jer imam paket od 6GB transfera tako da bi vec bio bez neta..

 U redu. Hajde prvo probaj defragmentirati disk recimo Piriform Defragglerom Free ali napravi prethodno barem 10 % slobodnog prostora. I probaj provjeriti bad sektore diska HD Tuneom free. Da vidimo što će biti. A nakon toga ako budeš žalio idemo s onim programom o kojem sam ti pisao u prethodnom postu.

14 godina
protjeran
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
RimSo kaže...

Ovako..

 

1.Koristio sam CCleaner i cistio sve sto moglo cistit i popravljao registry-e - OSLOBADJALO MI JE OKO 300MB NEKAD MANJE

 

2.Nisam radio defragment 

 

3.Znaci odem uninstaliram igru od 3GB i imam toliko prostora al nakon par sati opet disk pun..razlog neznam

 

4.NTFS je sistem i nije da nemogu uradit novi nego ocu da jednostavno rijesim problem

 

5.AVG sa zadnjim update nejavlja da ima neko smece niti glodar a takodje nemam poruke da sam skinuo nesto s neta od 3GB jer imam paket od 6GB transfera tako da bi vec bio bez neta..

 U redu. Hajde prvo probaj defragmentirati disk recimo Piriform Defragglerom Free ali napravi prethodno barem 10 % slobodnog prostora. I probaj provjeriti bad sektore diska HD Tuneom free. Da vidimo što će biti. A nakon toga ako budeš žalio idemo s onim programom o kojem sam ti pisao u prethodnom postu.

 

EDIT: Sorry moderatorima i ostalima na duplom postu. Nešto me zeza slanje postova danas.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2010 18:20 (BlackFoot).
14 godina
neaktivan
offline
HDD non stop javlja da je pun ?

Evo sta je HD Tune kazao :

 

 

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
RimSo kaže...

Evo sta je HD Tune kazao :

 

 

to je sporo dosta

http://www.razor1911.com/demo/ /// http://companyofheroesonline.tumblr.com/
14 godina
neaktivan
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
hrvatskafarkasevec kaže...
RimSo kaže...

Evo sta je HD Tune kazao :

 

 

to je sporo dosta

Ne brine prijatelj mene brzina diska nego sto se sam puni a disk je ATA i 30GB je pa samo skontaj koliko je taj disk star i mora bit spor..i djedovi nisu brzi...

Nemam potpis osim na licnoj
14 godina
protjeran
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
RimSo kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...
RimSo kaže...

Evo sta je HD Tune kazao :

 

 

to je sporo dosta

Ne brine prijatelj mene brzina diska nego sto se sam puni a disk je ATA i 30GB je pa samo skontaj koliko je taj disk star i mora bit spor..i djedovi nisu brzi...

 Da. Loših sektora barem po HD Tuneu nema. Nisi napisao što je bilo nakon defragmentacije, ako si je napravio. Ako želiš možemo probati s East - Tec Eraserom čistiti slobodan prostor. Ovo će jako duuuuugo trajati, možda i par sati. Ali moram reći da može i krenuti po zlu odnosno da može doći do gubitka podataka s diska u slučaju da ovaj problem možda uzrokuje neka druga softwerska ili hardwerska greška. Idem sada na posao i odgovor ću moći pročitati poslije 16 ha. U međuvremenu možda se nađe netko s drugim rješenjem. Usput napiši koji OS koristiš. A kako kažeš nije ti problem napraviti format i nanovu instalaciju ali bi želio to probati riješiti na drugi način.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 5:28 (BlackFoot).
15 godina
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?

Možda imaš problem sa System Restore-om. Pokušaj ga isključiti, počistiti disk (obični disk cleanup ili CCleaner), i ponovno uključiti.

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?

Evo jedan mali tutorial:

 

1. opet si oslobodi rucnim kopiranjem fajlova na drugu particiju ili uninstalom nepotrebnih stvari bar cca 1-2 gb prostora, i zapisi koliko je slobodnog prostora sad

2. page file postavi na fixnu velicinu ( desni klik na my comp pa properties pa advanced, pa settings pod okvirom performance pa ako se ne varam opet advanced, samo za potrebe ovoga mozes stavit npr min 512 i max 512, nije greska, ista velicina max i min)

3. opet desni klk na my cmp pa properties pa system restore, ogranici mu velicinu na neki manji postotak diska, za c disk govorimo naravno

4. desni klik na recycle bin pa properties pa i njemu smanji postotak kojega smije koristiti.

5. cleaner pocisti sve

6. skini Glary utilities i prodji jos jednom i s njim ( slicno kao i ccleaner )

7. zapisi koliko imas slobodnog prostora sad

8. otvori si local disk c i u njemu imas par direktorija, pretpostavljam cca 5-10, na svaki dir desni klik misem i properties i zapisi za svakoga koliko mi je velicina.

9. restartaj komp

10. zapisi koliko je sad slobodnog prostora

 

Evo napravi tako i postaj mi tu sve ove podatke koja si zapisao, pa cemo vidjet dalje.

 

Ovo ti je vecinom utvrdjivanje gradiva, pa ko ne znas neke stvari napravit mozes i preskocit i samo mi dat popis velicine foldera u root-u c-a, ali bilo bi dobro da obavis i sve ovo ostalo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 10:47 (miki1981).
14 godina
neaktivan
offline
HDD non stop javlja da je pun ?

Nakon sto sam probao izvesti s onim restore-om pojavio mi se problem tj. nakon sto hocu da pokrenem bilo koju aplikaciju iskoci neki prozorcic sa nekom porukom i greskom i jednostavno kao da mi komp krene umirat..

 

To me toliko izivciralo da sam digao novi system i rijesio se problema..znam da je to najlakse i najbolje bilo moguce rijesenje al mi je zao jedino zasto nisam nasao odgovor onom problemu sto se disk punio..

 

 

Hvala svima na pomoci...

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?

Ma bitno da je rijeseno, Inace da bi vidio zasto radi prvi korak ti je vidjet koji se folder tako ocito krca. Npr ako imas mrezu sa bar 2 kompa i imas ukljucene offline fileove onda je to to, ali moze bit i tisucu drugih gluposti. zato treba vidjet velicine svih foldera u rootu diska koji se puni pa logikom malo po malo nac uljeza, tako sam ja radio i uvijek dosao do rijesenja. od tuda i onaj moj prijedlog iz proslog posta.

14 godina
protjeran
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?
RimSo kaže...

Nakon sto sam probao izvesti s onim restore-om pojavio mi se problem tj. nakon sto hocu da pokrenem bilo koju aplikaciju iskoci neki prozorcic sa nekom porukom i greskom i jednostavno kao da mi komp krene umirat..

 

To me toliko izivciralo da sam digao novi system i rijesio se problema..znam da je to najlakse i najbolje bilo moguce rijesenje al mi je zao jedino zasto nisam nasao odgovor onom problemu sto se disk punio..

 

 

Hvala svima na pomoci...

 Ma kakvoj pomoći. Sam si riješio problem na najjednostavniji način. Ali postovi od miki 1981 su stvarno dobri i logični i kako on kaže moglo je biti tisuću stvari koje su uzrokovale ovaj problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 21:11 (BlackFoot).
14 godina
neaktivan
offline
RE: HDD non stop javlja da je pun ?

Sad ja kazem hvala, uvijek je lijepo cut neku pohvalu za svoj trud.

 

Ali to je sve iz iskustva, i onda zasto ne pomoc drugome kad se moze, to je i smisao foruma.

 

Iako velika vecina ljudi ovdje na Bug Forumu zasluzuje pohvalu jer su stvarno zeljni i spremni pomoci drugima. Zato mislim da cu ovdje biti zadovoljan, za razliku od nekoliko drugih foruma na kojima sam bio redoviti clan, medjutim nigjde vise od par mjeseci jer jednostavno clanoci su vecinom raspolozeni za prepucavanja i vrijednjanja i tako. Znam da toga ima svugdje, ali ovdje mi se svidja omjer.

Tako da svi clanovi koji su zeljni i spremni pomoci drugome, bez obzira na nivo svog znanja, zasluzuju pohvalu za svoj trud, isto tako i svi oni koji dodju po savjet i postuju trud ostalih pa taj savjet i poslusaju i trude se uz nasu pomoc rijesiti svoj neki problem.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice