HDR problem na windows 10

poruka: 5
|
čitano: 1.303
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
HDR problem na windows 10

Imam 4K TV sa HDR i sad imam određene probleme kad ga upalim vidjet ćete i sami u nastavku. Na prvoj slici ga palim i nakon toga slika je siva i isprana, to sam već googlao i to je kao napravljeno sve dok slika prikazuje SDR sadržaj čim prebacim na HDR sadržaj to će biti okej no nije baš tako. Palim Pro evolution soccer 2019 i stavljam kvačicu na HDR palim igru, igra radi na 60fps lockanih bez ikakvih problema. No slika je dalje siva i isprana bez boje gotovo stavljam još dvije slike da usporedite kad je HDR upaljen i kad je ugašen obje su igrane u 4K razoluciji. Na trećoj slici je HDR upaljen na četvroj je ugašen. Ne znam što stvara problem ako netko ima iskustva u 4k igranju na windowsu 10 volio bih znati što se događa i koje je rješenje za ovaj problem... Hvala

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HDR problem na windows 10
BeLLicus kaže...

Imam 4K TV sa HDR i sad imam određene probleme kad ga upalim vidjet ćete i sami u nastavku. Na prvoj slici ga palim i nakon toga slika je siva i isprana, to sam već googlao i to je kao napravljeno sve dok slika prikazuje SDR sadržaj čim prebacim na HDR sadržaj to će biti okej no nije baš tako. Palim Pro evolution soccer 2019 i stavljam kvačicu na HDR palim igru, igra radi na 60fps lockanih bez ikakvih problema. No slika je dalje siva i isprana bez boje gotovo stavljam još dvije slike da usporedite kad je HDR upaljen i kad je ugašen obje su igrane u 4K razoluciji. Na trećoj slici je HDR upaljen na četvroj je ugašen. Ne znam što stvara problem ako netko ima iskustva u 4k igranju na windowsu 10 volio bih znati što se događa i koje je rješenje za ovaj problem... Hvala

 

 

koju graficku imas i koji tv imas? da li ti tv ima adaptive sync?

 

probaj otici u HDR i WCG setting i povuci brightnes SDR "slider" do kraja dok ti je ukljucen HDR i probaj da li je bolje

 

isto tako ako imas nvidia graficku, odi u control panel i stavi si color range na "full" isto tako stavi na 8 ili 10bit iznad toga

 

vidi pa javi da li je pomoglo

9 godina
offline
Re: HDR problem na windows 10
Timo kaže...
BeLLicus kaže...

Imam 4K TV sa HDR i sad imam određene probleme kad ga upalim vidjet ćete i sami u nastavku. Na prvoj slici ga palim i nakon toga slika je siva i isprana, to sam već googlao i to je kao napravljeno sve dok slika prikazuje SDR sadržaj čim prebacim na HDR sadržaj to će biti okej no nije baš tako. Palim Pro evolution soccer 2019 i stavljam kvačicu na HDR palim igru, igra radi na 60fps lockanih bez ikakvih problema. No slika je dalje siva i isprana bez boje gotovo stavljam još dvije slike da usporedite kad je HDR upaljen i kad je ugašen obje su igrane u 4K razoluciji. Na trećoj slici je HDR upaljen na četvroj je ugašen. Ne znam što stvara problem ako netko ima iskustva u 4k igranju na windowsu 10 volio bih znati što se događa i koje je rješenje za ovaj problem... Hvala

 

 

koju graficku imas i koji tv imas? da li ti tv ima adaptive sync?

 

probaj otici u HDR i WCG setting i povuci brightnes SDR "slider" do kraja dok ti je ukljucen HDR i probaj da li je bolje

 

isto tako ako imas nvidia graficku, odi u control panel i stavi si color range na "full" isto tako stavi na 8 ili 10bit iznad toga

 

vidi pa javi da li je pomoglo

 Radeon RX 580 8GB GDDR5 od msi gaming x plus spajam sa 

49" MU6100 Flat Smart 4K UHD TVUA49MU6100KXXM
UHD 4KHDR, ne znam dali daj model ima adaptive sync, probao sam povuci sdr slider nista ne pomaze samo posvjetli sliku jer on sluzi za sdr ali slika u igri se mora totalno promjenit premda podrzava HDR no ostaje siva...
11 godina
offline
Re: HDR problem na windows 10
BeLLicus kaže...

 Radeon RX 580 8GB GDDR5 od msi gaming x plus spajam sa 

49" MU6100 Flat Smart 4K UHD TVUA49MU6100KXXM
UHD 4KHDR, ne znam dali daj model ima adaptive sync, probao sam povuci sdr slider nista ne pomaze samo posvjetli sliku jer on sluzi za sdr ali slika u igri se mora totalno promjenit premda podrzava HDR no ostaje siva...

provjeri postavke graficke, da li ti je u amd control ili kako se vec zove panel, postavljeno na 10-bit i full range color gamut, ili kako se to kod njih zove

 

isto tako provjeri da li ti podrzava 4k@60fps, jer nisam siguran koji HDMI koristis 1.4 ili 2.0, u ovo se bas ne razumijem pa bubam, mozda ti zbog toga dolazi do degradacije slike

 

probaj stavit igru na 30fps

 

mozda se netko javi tko zna vise/bolje oko toga televizora

 

sretno

9 godina
offline
Re: HDR problem na windows 10
Timo kaže...
BeLLicus kaže...

 Radeon RX 580 8GB GDDR5 od msi gaming x plus spajam sa 

49" MU6100 Flat Smart 4K UHD TVUA49MU6100KXXM
UHD 4KHDR, ne znam dali daj model ima adaptive sync, probao sam povuci sdr slider nista ne pomaze samo posvjetli sliku jer on sluzi za sdr ali slika u igri se mora totalno promjenit premda podrzava HDR no ostaje siva...

provjeri postavke graficke, da li ti je u amd control ili kako se vec zove panel, postavljeno na 10-bit i full range color gamut, ili kako se to kod njih zove

 

isto tako provjeri da li ti podrzava 4k@60fps, jer nisam siguran koji HDMI koristis 1.4 ili 2.0, u ovo se bas ne razumijem pa bubam, mozda ti zbog toga dolazi do degradacije slike

 

probaj stavit igru na 30fps

 

mozda se netko javi tko zna vise/bolje oko toga televizora

 

sretno

 Nebi vjerovao stvar je bila do PC moda na tvu, ono kad ideš pod opciješ i stavljeno je bilo da je HDMI spojen sa PC što i je ali kad je ta opcija uključena boja je isprana, kad sam vratio na neodređeno slika je zablistala probao igrati super, upalio par 4k HDR videa na yt, fantazija. I sad kad mi je na neodređeni uređaj mogu upalit gaming mode kad igram i to onako napravi sliku baš lijepom. Kod HDR 4k filmova čitam da je najbolje kalibrirati tv tj uzeti postavke sa neta od mog tva i staviti opciju slike na film. Znači PC mode kvari sliku i u videu i u igri u 4k filmu tj ispere ju. I sad još sam guglao za pixel rate i color depth, meni je pixel rate ono ycbcr u postavkama grafičke stavljeno automatski na ycbcr 4 4 4 i color depth je 8, opcija za 10 ni ne postoji jer kažu HDMI 2.0 još uvijek nije sposoban ići toliko brzinom. Naravno radi u 30 fpsa 4 4 4  10 depth ali u 60 fps radi samo 8 jer bandwith je 18 od HDMI a treba oko 24 i to se trenutno može postići samo display portom koji moj tv ne podržava. Ostale opcije koje mi se nude su full rgb 4 4 4 također na 8 depth i još 4 2 2, 8,10,12 depth isto tako i za 4 2 0 opciju. Sada šta je tu najbolje staviti nisam pametan za ono što ja koristim najviše na 4k tv a to su film/gaming... Btw tek sad dolazi uskoro hdmi 2.1 koji će imati ultra speed, dali će to podržavati moja grafa i moj tv. Ne znam :D ali eto da ti javim situaciju sada.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 11:47 (BeLLicus).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice