Hitan problem - virusi

poruka: 82
|
čitano: 20.512
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Hitan problem - virusi
pitanje

Ovako, imam nekoliko problema, za vas su to vjerojatno manji, ali meni su važni,jer danas me počelo izluđivati,pa da krenem:

 

Imao sam problema sa Genuine windows, al sam našao rješenje ovdje na forumu za to, pa ću da to sredim, međutim, ostaju još neki problemi:

 

-kada upalim comp, nema slike, vide se ikonice i sve ja mogu, ali je ekran crn - i kad stavim sliku, nakon nekog vremena se opet vrati na crni ekran ?

-te mi se stalno pojavljuje dolje ikonica mala kao da su uočeni problemi, infekcija, virusi - i kad pritisnem tu ikonicu (izgleda kao štit, blica malo crveno-malo plavo) ode mi na stranicu gdje mi predlaže da si skinem taj neki software antivirusni program, al sve je to sranje, em neće da mi skine, em se to stalno pojavljuje, pa nakon toga mi AVG svako malo kaže da imam virus - kojeg ja izliječim, pa opet da imam virus i tak stalno - veoma izluđuje ?

-i ne kužim zašto, ali nikako neće da mi instlira neke programe kao što su: AVG novi, MSN novi, Internet explorer novi i tak te neke stvari: kod instaliranja novog internet explorera piše sljedeće:

 

- kao da nemam neki odgovarajući sistemski paket, tak nešt...

 

...a kod ostalih stvari, sad neznam točno, ali na tu temu - i niakko nečće da mi sve te nove programe instalira, koje sam do nedavno mogao...

 

Pa ako možete da mi što prije odgovorite, nemogu više ovako!!!

...hvala unaprijed...

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2008 2:06 (Bart).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi

nemoj se sad naljutiti ali sam nacin na koji opisujes problem pokazuje da si apsolutno nestrucan- tako da ti je moj savjet cim prije ustupi komp nekoj strucnoj ruci da ga pogleda.

imas gadan problem, ja bih prije rekao u kompletnoj sigurnosnoj rupcagi nego sto je ovaj vidljivi dio koji se sad javlja i koji ti smeta. nikad ne instaliraj nešto što ne znaš točno što je. da ti skratim muke, ili produljim kako iz koje ruke, odmah da ti kažem- to što "blješti ikonica" i traži da skineš software sigurno nije ništa dobro. tako da- to nemoj, ma sto god tamo pisalo!

sto ces vise surfat s ovakvim racunalom to ce gore biti. obratno, sto ranije nesto poduzmes veca je vjerojatnost da ces proci bolje.

 

obavezno nakon ciscenja vodi brigu odnosno nauci voditi brigu o sljedecem:

-antivirus i azuriranje (update) istog

-antimalware i azuriranje (update) istog

-windows update & (barem windows) firewall;

-koristi uvijek zadnju verziju internet preglednika!

 

ovo ti je abeceda sigurnosti. bez toga nije pitanje hoces li upasti u probleme- nego kad ces upasti.

 

ps. ja ti konkretno preporucam sljedeci software:

-antivirus: nod32 (placa se godisnja licenca, besplatno 30 dana koristenja)

-antimalware: spybot s&d (besplatan)

-internet preglednik (browser): mozilla firefox (besplatan)

 

ali prije svega strucno ciscenje!

(osim sto je odlican kao resident antimalware, spybot ti ima modul (dio) koji je odlican i za to).

 

pps. primjeti da nisam specijalizirao operativni sustav- ovo "pravilo" je univrzalno, time činiš tek prvi (značajan!) korak.

 

 

 

A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2008 2:58 (bubbach).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi
Bart kaže...

Ovako, imam nekoliko problema, za vas su to vjerojatno manji, ali meni su važni,jer danas me počelo izluđivati,pa da krenem:

 

Imao sam problema sa Genuine windows, al sam našao rješenje ovdje na forumu za to, pa ću da to sredim, međutim, ostaju još neki problemi:

 

-kada upalim comp, nema slike, vide se ikonice i sve ja mogu, ali je ekran crn - i kad stavim sliku, nakon nekog vremena se opet vrati na crni ekran ?

-te mi se stalno pojavljuje dolje ikonica mala kao da su uočeni problemi, infekcija, virusi - i kad pritisnem tu ikonicu (izgleda kao štit, blica malo crveno-malo plavo) ode mi na stranicu gdje mi predlaže da si skinem taj neki software antivirusni program, al sve je to sranje, em neće da mi skine, em se to stalno pojavljuje, pa nakon toga mi AVG svako malo kaže da imam virus - kojeg ja izliječim, pa opet da imam virus i tak stalno - veoma izluđuje ?

-i ne kužim zašto, ali nikako neće da mi instlira neke programe kao što su: AVG novi, MSN novi, Internet explorer novi i tak te neke stvari: kod instaliranja novog internet explorera piše sljedeće:

 

- kao da nemam neki odgovarajući sistemski paket, tak nešt...

 

...a kod ostalih stvari, sad neznam točno, ali na tu temu - i niakko nečće da mi sve te nove programe instalira, koje sam do nedavno mogao...

 

Pa ako možete da mi što prije odgovorite, nemogu više ovako!!!

...hvala unaprijed...

 

 Reinstal windowsa, sa formatiranjem diska.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi

Ako znaš naptarviti System Restore do prije onog dana kad ti se to počelo
pojavljivati i onda aktiviraj svu zaštitu i pretreži komp....prije toga backup podataka obvezno.

16 godina
neaktivan
offline
Hitan problem - virusi

Te bljeskajuće ikonice u trayu su virusi. Kao što ti je već netko rekao, ne dao bog da ih i dalje klikaš. Vjerojatno imaš pun disk virusa...

 

I ja sam jednom bio u istoj situaciji, isto sam bio n00b i klikao te bljeskajuće ikonice. No tad mi je frend rekao da je to najbolje sve pobiti s AVG-om i uistinu je sve pobio.

 

Ako će se to i dalje nastaviti, formatiraj particiju s Winsima, jer se uvijek tamo nastani gamad, i reinstaliraj Winse. To je krajnji slučaj, ako niti jedan antivirus neće pomoći...

And the people bowed and prayed To the neon God they made. And the sign flashed out its warning, In the words that it was forming. Simon & Garfunkel - The Sound of Silence
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Hitan problem - virusi
bubbach kaže...

nemoj se sad naljutiti ali sam nacin na koji opisujes problem pokazuje da si apsolutno nestrucan- tako da ti je moj savjet cim prije ustupi komp nekoj strucnoj ruci da ga pogleda.

imas gadan problem, ja bih prije rekao u kompletnoj sigurnosnoj rupcagi nego sto je ovaj vidljivi dio koji se sad javlja i koji ti smeta. nikad ne instaliraj nešto što ne znaš točno što je. da ti skratim muke, ili produljim kako iz koje ruke, odmah da ti kažem- to što "blješti ikonica" i traži da skineš software sigurno nije ništa dobro. tako da- to nemoj, ma sto god tamo pisalo!

sto ces vise surfat s ovakvim racunalom to ce gore biti. obratno, sto ranije nesto poduzmes veca je vjerojatnost da ces proci bolje.

 

obavezno nakon ciscenja vodi brigu odnosno nauci voditi brigu o sljedecem:

-antivirus i azuriranje (update) istog

-antimalware i azuriranje (update) istog

-windows update & (barem windows) firewall;

-koristi uvijek zadnju verziju internet preglednika!

 

ovo ti je abeceda sigurnosti. bez toga nije pitanje hoces li upasti u probleme- nego kad ces upasti.

 

ps. ja ti konkretno preporucam sljedeci software:

-antivirus: nod32 (placa se godisnja licenca, besplatno 30 dana koristenja)

-antimalware: spybot s&d (besplatan)

-internet preglednik (browser): mozilla firefox (besplatan)

 

ali prije svega strucno ciscenje!

(osim sto je odlican kao resident antimalware, spybot ti ima modul (dio) koji je odlican i za to).

 

pps. primjeti da nisam specijalizirao operativni sustav- ovo "pravilo" je univrzalno, time činiš tek prvi (značajan!) korak.

 

 

 

 Ja bi mu još preporučio i ovo :

http://www.siteadvisor.com/
http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi
autorov komentar

Pa nov sam u tome,tako da,nema ljutnje,nit ičega...:)

 

Uglavnom:

 

-pazim na antivurusne programe i njhove updateove, tako i windows updateove...

Od antivirsunih imam AVG i Spyware doctor - do sada su bili veoma učinkoviti.

 

Jel preporučaš da si skinem Spybot i sa njime pokušam?

 

...i problem je što imam 3 sestre,tak da bog zna šta one rade kad mene nema...mora da su et virsui, napravit ću et čišećenje,i sve to redoslijedom,ak ne upali...onda iugleda da ću morat formatirat disk...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi

Ako ces radit sam- probaj spybot.

Prvi inicijalni korak eventualno mozes preskociti- registry backup meni osobno nikad nije pomogao jer je sam program vrlo discipliniran i sigurno ti nece napraviti stetu.

Budi spojen na net da tijekom te inicijalizacije pokupi update. Nemoj imati upaljen browser tako da spybot moze aplicirati imunizaciju na njega.

Jos bih ti preporucio i your uninstaller. Dovoljan ti je trial version, ali pro mode.

S njim uninstallaj sve sumnjivo. Mozes napraviti screenshot instaliranih programa (maximiziraj prozor!) pa cemo zajedno pogledati sta bi bilo mudro obrisati.

Isto vrijedi i za (odlican!) startup manager koji dolazi uz uninstaller. Postaj screenshot pa cemo vidjeti sto bi bilo mudro naciniti. Sve to naravno nakon scana s azuriranim spybotom.

Tako bih ja to napravio. NeodlučanSmijeh

 

 

A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
16 godina
offline
Hitan problem - virusi

kao sto je vec netko rekao

format diska i novi windowsi ce sve rijesiti

nemoj se zajeb....i sa trazenjem virusa i njegovim brisanjem jer je takve viruse malo teze obrisati

stavi nove windowse i ustedjeti ces si puno zivaca

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hitan problem - virusi

Formatiraj disk naj ti je bolje, znam sta govorim imao san i gorih problema, jedino mi je rjesenje bilo Format diska.
I navedi malo svoju konfiguraciju, (evo sta je meni jednon bilo) jer kad san ja tako pokusavao sa antivirusnin programima cekao bi 20 min. da se upali(program), a jedno skeniranje bi trajalo vise od 1 dana.(lol, prikinuo bi kad bi bilo oko 60 %)

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2008 22:25 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi

pa format diska uvijek može napravit.. meni je to nekako uvijek zadnja varijanta na koju idem. nit je konstruktivno, nit je mudro, a osobno rađe kopam po dllovima i registryu nego što radim ponovnu instalaciju sveg živog softwarea. vremenski mi i jedno i drugo traje otprilike jedan dan, a vodeći se prvom varijantom uvijek naučim nešto novo.

naravno, govorim o kompovima koje radim ovak iz hobya. moj je već godinama čist ko suzica.. CoolSmijeh

A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2008 1:13 (bubbach).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi
autorov komentar

Hmmm...i meni je format diska na neki način zadnja opcija...

Bubbac - ići ću po tvojim prijedlozima za početak,pa ću vidjet.

 

Ma imam frenda koji zna dosta o tome-samo nije u pž već neko vrijeme, i neće ga biti neko vrijeme, on je imao prije nekih 3 godisne veoma sličnih problema - i znam da je sam riješio da sve to nestane - jednostavno je kolko se sječam obrisoa za početak neke gluposti sa compa, i imao je samo 1 antivirsuni program, al ga je izbrisao - te je instalirao AVG i spyware doctor te spybot, te defragmentirao diksove, te sa tim antivirsunim programima sve provkjerio, te jooš napravio čiščenje sa ccleaner-om, i neznam šta još i od tada više nikad nije imao tih problema, radio mu sve u 5  - i ak mu se našao neki virus, sve mu to odmah našli antivisruni programi i uništili...

 

-i pojavljuje mi se zadnjih tjedana da mi je virtualna memorija slaba - kako da to sredim/povećam ?

 

I može još jedno pitanje, ažto muči mog frenda, koji nikako nezna uzrok toga i nitko mu nije znao pomoći:

 

- ovako, uglavnom,njega nešto ekran zeza-sad mu je čudno,jer ima noviji monitor i sve-uglavnom,kad rola recimo po stranicama dolje-gore, slika mu ne ide normalno i čisto,nego mu onak kao šteka-kao da su listovi,pa ide recimo list po list,prebacuje mu, ne ide čisto normalno kak treba,pa ga zanima u čemu je problem, ako možda znate ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2008 14:25 (Bart).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi

Ako se to "štekanje "javlja na ponekim stranicama ,tad je to IE-a ,neka mozillu... koristi i možda neće biti "štekanja".
Naravno ako koristi IE kao pretraživač jer u zadnje vrijeme je sve gori i gori.(Nisam probao IE8-beta ,možda je bolji).

I kako ti govore neka format bude zadnja solucija,a ja sam osim antivirusima i drugim stvarima problem rješavao i sa SystemRestore opcijom.

 

16 godina
offline
Hitan problem - virusi

Ak nisi nikad koristio Aviru Antivirus besplatnu verziju vrijeme je da ju instaliras i ocistis gamad, samo prije makni antivirus koji si prije koristio, a drugi program je Malwarebytes Anti-malware a prije nego kaj s njim skeniras napravi update programa to bi trebalo rijesiti problem!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (2.8ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (940mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2008 14:32 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hitan problem - virusi

Taj maliciozni softver se vjerojatno podiže sa windowsima, tak da bi bilo dobro (ako će biti moguće) blokirati mu dizanje na startup-u. Ako već misliš probati očistiti ga sa računala,mada će to po meni biti samo gubljenje vremena prije re-instala windowsa.Osmijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi
autorov komentar

Skinuo sam si već taj aniti malware i spybot, pa ću probat sve sa time, pa žonda ću i probat taj Sytem restore...pa javim...

 

A to za sliku,nije sam na IE,neg svagdje tak prebacuje?!?

 

I ak može koji još odg za virtualnu memoriju?

15 godina
protjeran
offline
Hitan problem - virusi

moj savjet: skopiraj si bitne datoteke sa kompa na USB stick i potpuno obriši SVE sa kompa i instaliraj nove windowse (ne mislim na noviju verziju, nego da izbrišeš one koje si do sada imao, i opet ih instaliraš)

btw, kad instaliraš windowse, ja ti preporučam Borg windowse (neslužbena verzija windowsa koju su modificirali hakeri, a bolja je zato što uz nju odmah dobiješ i sve programe potrebne za rad-Word, WinRAR, AVG itd.)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi

upozorenje o virtualnoj memoriji je usko povezano s problemom kojeg imas. virtualna memorija je prostor na disku koji sistem koristi kako bi trosio manje ram-a za stvari koje nisu nuzno potrebne da budu aktivne u ram memoriji.

zasto je to povezano s tvojim problemom? na pamet mi padaju bar tri mogucnosti- ili neki aktivni maliciozni kod puni tu memoriju smecem, ili joj ne dopusta zauzimanje prostora koji je navikla zauzimati sukladno mogucnostima tvog diska.

treca mogucnost je false alarm kojeg isto neke malware aplikacije znaju bacati tek toliko da s necim maltretira.

iz posta u post sirimo pricu.. kako zaista nisam tamo Osmijeh uz pretpostavku da ti brzo treba komp koji ce raditi format diska zbilja i nije toliko losa ideja.

ako si pak avanturistickog duha- pocni, napravi nesto da se maknemo s mrtve tocke. u postovima iznad napisao sam ti sto ti je raditi, mislim ako si vec odlucio slusati moje instrukcije- baci koji screenshot da vidim(o) instalirane aplikacije i startup datoteke, pa cemo bit mudriji.

 

osvrnuo bih se jos na razno razne brandove kojima se ovdje barata.. AVG pa nesto spyware.. meni je kao sto napisah hoby sva moguca manipulacija sustavima, medjutim kad je sigurnost windows-a u pitanju jednostavno sam naviknut na  aplikacije koje sam naveo u prvom, drugom.. kojem već postu. naravno ne kazem da druge ne valjaju, sigurnosni software je u biti vrlo slican i radi na dosta slicnim principima tako da bilo koji koji radi slicne stvari a tim vise znas da ga koristi puno ljudi je vjerojatno slicne kvalitete. medjutim, opet kazem, nemam puno iskustva jer ovoj mojoj kombinaciji sigurnosti najvise vjerujem i uvijek koristim. imaj samo na umu da se medjusobno ne vole tako da nikad nemoj instalirati vise od jednog antivirusa i antispywarea u isto vrijeme. sumnjam u vecu kvalitetu takve zastite, a vjerojatnost da ce se dogoditi nesto lose je puno veca.

 

prijatelj.. huh.. meni to "listanje" smrdi na probleme s grafickom karticom. neka provjeri u device manageru ima li nekih zutih upitnika ili usklicnika, neka promjeni rezoluciju pa opet vrati na staro i pogleda je li mu komp cist..

intuicija mi govori da vjerojatno ni njegov komp nije potpuno cist jer neke zlocudne aplikacije i u tom smislu mogu napraviti stetu.

moje je misljenje da je mala sansa da nesto ne stima s monitorom ("ekranom").

 

 

A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2008 17:59 (bubbach).
15 godina
protjeran
offline
RE: Hitan problem - virusi
bubbach kaže...

upozorenje o virtualnoj memoriji je usko povezano s problemom kojeg imas. virtualna memorija je prostor na disku koji sistem koristi kako bi trosio manje ram-a za stvari koje nisu nuzno potrebne da budu aktivne u ram memoriji.

zasto je to povezano s tvojim problemom? na pamet mi padaju bar tri mogucnosti- ili neki aktivni maliciozni kod puni tu memoriju smecem, ili joj ne dopusta zauzimanje prostora koji je navikla zauzimati sukladno mogucnostima tvog diska.

treca mogucnost je false alarm kojeg isto neke malware aplikacije znaju bacati tek toliko da s necim maltretira.

iz posta u post sirimo pricu.. kako zaista nisam tamo Osmijeh uz pretpostavku da ti brzo treba komp koji ce raditi format diska zbilja i nije toliko losa ideja.

ako si pak avanturistickog duha- pocni, napravi nesto da se maknemo s mrtve tocke. u postovima iznad napisao sam ti sto ti je raditi, mislim ako si vec odlucio slusati moje instrukcije- baci koji screenshot da vidim(o) instalirane aplikacije i startup datoteke, pa cemo bit mudriji.

 

osvrnuo bih se jos na razno razne brandove kojima se ovdje barata.. AVG pa nesto spyware.. meni je kao sto napisah hoby sva moguca manipulacija sustavima, medjutim kad je sigurnost windows-a u pitanju jednostavno sam naviknut na  aplikacije koje sam naveo u prvom, drugom.. kojem već postu. naravno ne kazem da druge ne valjaju, sigurnosni software je u biti vrlo slican i radi na dosta slicnim principima tako da bilo koji koji radi slicne stvari a tim vise znas da ga koristi puno ljudi je vjerojatno slicne kvalitete. medjutim, opet kazem, nemam puno iskustva jer ovoj mojoj kombinaciji sigurnosti najvise vjerujem i uvijek koristim. imaj samo na umu da se medjusobno ne vole tako da nikad nemoj instalirati vise od jednog antivirusa i antispywarea u isto vrijeme. sumnjam u vecu kvalitetu takve zastite, a vjerojatnost da ce se dogoditi nesto lose je puno veca.

 

prijatelj.. huh.. meni to "listanje" smrdi na probleme s grafickom karticom. neka provjeri u device manageru ima li nekih zutih upitnika ili usklicnika, neka promjeni rezoluciju pa opet vrati na staro i pogleda je li mu komp cist..

intuicija mi govori da vjerojatno ni njegov komp nije potpuno cist jer neke zlocudne aplikacije i u tom smislu mogu napraviti stetu.

moje je misljenje da je mala sansa da nesto ne stima s monitorom ("ekranom").

 

 

 
slažem se, mogli bi biti problemi sa grafičkom ali bi htio dodat da je možda problem i u driverima od matične, pa ti je moj savjet da, prvo reinstaliraš SVE drivere i opet ih instaliraš.
a što se tiče monitora, s njim ti je najvjerojatnije sve u redu, ali za svaki slučaj, probaj na komp prikopčat neki drugi monitor pa vidi dali ti se događe ista stvar.
Puno sreće...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi
autorov komentar

OVAKO:

 

Dosta sam stvari maknuo, na kraju ću reći zahvale jer još nije sve gotovo, ali uklonio sam sve moguće viruse, nema štekanja i to...sam još koji sizni problem je ostao - to 'klistanje' stranica,al to ću za kraj i još pokoji pa ovako:

 

Šta sam bio napravio da mi se sve sredilo,uz pomoć bubacha i frendovog postupka:

 

-maknuo sve antiviruse i anti spyware i sve to...te updateo sve u vezi windowsa...onda sam prvo cleanerom obriusao sva sranja što dugo nisam činio, pa sma si instalirao AVG najnoviji,sa njim sve provjeravao, te SPYWARE DOCTOR pa sa njim sve prešao, defragmentirao diskove, restartao comp - i oid tada nema više virsua,tih sranja niti usporavanja,ali et još pokoji problemčić ostao,pa ev SS:

 

-ovaj na compu-device manager:  http://img146.imageshack.us/my.php?image=c1fp1.png

 

-ovo na internetu,nemogu maknut,nit znam šta je to:  http://img80.imageshack.us/my.php?image=c2vr7.jpg

 

 

-I pitanje- želim imati samo avg na compu - a imam i antivirusni program Aviru - i nikako nit pod control panel za micanje programa,nit u file kod avire nemogu da uninstaliram program , pa ajde i tu pomozite?

-te dali valja imati instalirano 2 browsera - internet explorer i mozilu - ili bolje samo jedan?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2008 15:57 (Bart).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi

ovo prvo koliko vidim mislim da ti modem nije instaliran- nisi instalirao drivere. moja preporuka je ako se ne spajas preko njega- izvadi ga van iz kompa, ne treba ti. ako ga zelis zadrzati instaliraj drivere.

 

drugi link je veci problem- ovo u IE-u zorno prikazuje da imas jos nekog smeca. takva "upozorenja" su potpis nekog malware-a. znaci, nesto je ostalo.

primjetio sam da imas neki toolbar instaliran. ne bi bilo lose da sve toolbarove pogotovo ovakve- sponzorske takodjer maknes pa cemo vidjeti sta dalje.

zurim sad, imam ispit za sat vremena pa ne stignem detaljnije gledat nit objasnjavat.. makni toolbarove i obavi jos jedan scan s tim spyware doctorom. po mogucnosti- iz safe moda.

ps. jesu li definicije spyware doctora ažurne- je li updatean? ako postoji mogucnost updatea na njemu, a zelim vjerovati da postoji- pobrini se i za to.

 

pps. jesi li provjerio startup zapise? da vidis/vidim/vidimo sta se sve dize s windowsima.. ono sto se dize s windowsima ti je aktivno u memoriji i zato taj tvoj spyware doctor to ne moze maknuti.

A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2008 16:38 (bubbach).
16 godina
offline
Hitan problem - virusi

Moja prepruka ti je da Aviru svakako ostavis na kompu a taj nesretni AVG makni sa kompa vjeruj nebus pozalio a za deinstaliranje programa ubuduce koristi Revo Uninstaler kad ga otvoris dobis popis programa desni kliki na odabrani program pa zatim uninstall i kao opciju za uninstall izaberi Advanced. Prije nego kaj deinstaliras AVG moras ga iskljucit potpuno preko ikone u trayu, svakako ubuduce koristi Siteadvisor preko Firefoxa ili Internet Explorera pa nebus naletio na nezgodne stranice. Treba ulozit truda u dobru zastitu a i jos vise ak se ne zna radit sa sigurnosnim programima da se nauci radit s njima jer kad to postignes onda ovakvih problema nema!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (2.8ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (940mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi

imao isti prob davno....spyboot je rijesenje (malo ce dugo trajat skeniranje ali garantiram ti da ce ih sve uklonit, i ponovi barem dva puta)..trenutno da ih se rijesis....kad se sistem normalizira nabavi nest drugo samo ne AVG :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2008 20:20 (robson).
15 godina
neaktivan
offline
Hitan problem - virusi

evo da se nastavim..

bio sam inace popodne popricao s administratorom mreže u jednoj velkoj tvrTci i kaže mi i on da je ovaj AVG loš i da je imao s njim samo loša iskustva. sad sam bio prosurfao pa vidim i ja da ljudi nisu nešto sretni s njim. vjerujem da postoje i sretnija rjesenja.

druga stvar, baš sam zapeo za te toolbare, ali nije to bez vraga. ugl.. kad ugooglas ovaj tvoj vidis da su rezultati velikom vecinom tipa "how to remove security toolbar" sto potvrdjuje moje sumnje jer ga se ocito vise ljudi zeli rjesiti nego sto ga zeli instalirati. znaci ni to ti nije neka sreca. stovise, koliko ovdje vidim- mislim da ti i upravo taj toolbar baca ova lažna upozorenja koja se prikazuju umjesto klasičnog homepagea.Smijeh

 

ponavljam jos jednom instaliraj your uninstaller, moze biti i trial version, ali ga pokreni u pro modu pa posalji screenshot listu startup fileova. prilicno je bitno sto se tu sve nalazi.

 

za kraj, žurio sam prije pa nisam primjetio da u devicemanageru u prvom screenshotu imas i zuti usklicnik na display adapter. klikni desnim gumbom pa idi na update driver, zatim na reinstall driver ili tako nesto. taj bi se trebao nekim automatizmom instalirati. pa javi kako je proslo.

 

A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2008 0:20 (bubbach).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi
autorov komentar

Ovako,danas sam se baš čuo sa onim frendom, iskreno-rekao je neka mi obavezno rušenje windowsa ostaje zadnja opcija, rekao mi je sve što i ti bubac- em sam danas konačno završio sa svim updateovima windowsa,kolko sam toga propsutio - cijeli windows pack 2 i 3 i sve to, sad konačno mogu sve programe koje želim instalirati, te nema više štekanja i to...

A što se tiče virusa,više ih nema,a onaj problem na internetu sa toolbarovima sam riješio uz pomoć što mi frend predložio,kao i ti bubac i još neki tu:  Malwarebytes' Anti-Malware  -  i mogu reći da je sve to uništio i više nema tih sranja,sad je sve ook...

 

Od sada znam da moram obavezno paziti na uupdateove windowsa i antivirusnih programa, te do zaštite...

 

Još je samo ostao taj ekrna i listanje slika,pa ovako bubac: napravio sam ono što si rekao, update to, nije ništ posebno našao,i onda mi nakon toga kad pritisnem desni gumb ima samo:

-disable

-uninstall

-scan for hardware change

-properties

 

...i šta sada?

 

I de mi recite,želim čuti više mišljenja- koji je najbolji imati program protiv virusa i program za spyware ?

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi

Pocni koristiti Windows Live One Care - antivirus Mozes skinuti besplatno trial verziju koja traje 90 dana i biti ces bez problema Garantirano 

Pozdrav

15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi

prvo napravi scan for hardware changes. vjerojatno nece pomoci, pa idi na properties. tamo odaberi reinstall driver. ako te pita od kud, pritisni samo automatic.

ako ne pomogne, vidjet cemo sta dalje.. vjerujem da ce tada prestati i listanje dok scrollas. ako sam uopce dobro shvatio da se to događa na tom kompu.

 

ps. moj odgovor na ovo zadnje vec imas. definitivno nod32 kao antivirus i spybot s&d kao antimalware + ukljuceni spybot resident moduli internet filter SDHelper i system monitor tzv. TeaTimer.

Godinama mi nista zlog ne prolazi kroz to.

A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
16 godina
offline
Hitan problem - virusi

Svakako stavi Aviru Antivirus i nece bit problema, Malwarebites Anti-malware neka bude stalni stanar na kompu to je odlican cistac razne gamadi samo prije skeniranja s njim uvijek napravis Update pa onda skeniraj kaj hoces i jasno dobar Firewall recimo Comodo 3 ili PCtools Firewall kojeg imam ja osobno i odlican je to je najbrzi firewall tj najmanje usporava internet promet a ak nisi znao svaki firewall vise ili manje usporava internet promet i na kraju obavezno koristi Site Advisor u kombinaciji sa Firefoxom a Internet Explorer nemoj koristiti osim ako nije nuzno i to je to. Inace ja osobno na kompu koristim Aviru + Spyware Terminator + PCtools Firewall + Winpatrol  kao aktivnu zastitu te Malwarebites kao dodatnu zastitu jer je to samo Scaner i nemam nikakvih problema sva ta aktivna zastita radi zajedno bez ikakvih problema kod mene je Spayware i Virusi nepoznat pojam vec nekoliko godina, kad jednom pokupis sve informacije bitne za efikasnu zastitu kompa sve je lako !!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (2.8ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (940mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hitan problem - virusi

Najbolji besplatni antispyware alat je Spayware Terminator i to je cinjenica a realtime zastita tj stit kod Spybot-a nije ni blizu toliko detaljna i siroka kao kod Terminatora koji ima u sebi i antivirus ClamAV koji se dodaje po zelji a moze raditi i s ostalim antivirusima, no ako netko zeli platiti za takav program onda je to Spyware Doctor iako ni on nije puno bolji od spomenutog Terminatora samo sto ima jos nekoliko opcija dodatne zastite!!!Smijeh

Athlon 64 LE-1620 (2.8ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (940mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hitan problem - virusi
autorov komentar

Firewall sam si sredio,sve pet...

A što se tiče zaštite,recimo onaj moj frend - kaže da zadnje 3-4 godine na njegov comp nije ušao virus,i ak je,to je uvijek bio neki sitni koji 'nije prešao ni metar' a već je bio uništen, a on stalno koristi:

 

AVG - kaže da ga nikad nije iznevjerio,a i meni super služi već duže vrijeme...

 

-te da ima Spyware Doctor instaliran, a uz to na compu još taj Malware program i spybot - ali njih 1 mjesečeno otprilike inslaira samo da prođe njima comp, i onda ih opet uninstalira, i kaže sve 5 funkcionira tak stalno...

 

Ja sam et pravio greške što nigdje nisam vodio računa oko upadetova, imao samo AVG, ništa od spyware programa, te obični firewall i tak to...tako da ću et isprobat si još neke varijante pa vidjet koje najviše pašu.

 

A BUBAC ono budem isprobal već sutra il preksutra - ovisi kad stignem, imam  dosta obaveza,pa javim...hvala svima...čujemo se skoro opet...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice