Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku karticu

poruka: 15
|
čitano: 1.923
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku karticu

Pozdrav, igrica je stara (max payne 2) i imam želju da je pređem još jedan put ali ne želi mi koristiti zaseban gpu gtx 950m nego jedino mi koristi integriranu grafičku. Jel mogu ja tu išta napraviti ili sam osuđen na integrušu u ovoj igri?

Gamer
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku kart

Prosto je zapanjujuca kolicina informacija koju si pruzi i ocekujem odgovor od strucnjaka u roku 10 sec....

Daj covjece napisi koji komp koji os koji driveri....

Nema vidovnjaka ovdje.....

15 godina
offline
Re: Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku kart

Ubi integriranu u BIOS-u pa ju neće moći koristit. Nek se snalazi. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku kart

PA ti eto njega ovdje sa pomagajte komp se nece upali ;)

15 godina
offline
Re: Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku kart

A jbg onda ćemo reći da uzme škare/odvijač/čavao i ide spajat pinove na matičnoj. No problem 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 13:29 (plavi08).
10 godina
offline
Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku karticu

Laptop sa i5 6300hp, 8 gb ram i gtx 950m.Windows 10,zadnji driver ali to nije bitno jer je igra prastara, još nešto?

Gamer
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku kart
mirko111222 kaže...

Laptop sa i5 6300hp, 8 gb ram i gtx 950m.Windows 10,zadnji driver ali to nije bitno jer je igra prastara, još nešto?

 Vjerovatno je u ovom problem....

15 godina
offline
Re: Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku kart

Ako su driveri kako spada desnim klikom na exe bi trebao imati mogućnost odabira kojom grafičkom da se pokrene. 

14 godina
neaktivan
offline
Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku karticu

Odi prvo u device manager i pogledaj da li su vidljive obje grafičke, Intelova i ta GTX950M, poput ovoga na priloženoj slici ili samo jedna od navedenih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku karticu

Idi u postavke Nvidia drivera, pronađi .exe od igrice i zadaj defoult grafičku...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku kart
exxe kaže...

Idi u postavke Nvidia drivera, pronađi .exe od igrice i zadaj defoult grafičku...

 I ne mora radit. Da je tako jednostavno vjerovatno čovjek ne bi došao ovdje. Novije igre se ponekad teško natjera da rade s zasebnom grafičkom, a kamoli onda nešto staro 15 godina

10 godina
offline
Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku karticu

Probao sam ja sve to, odem u control od nvidie i stavim da se pokreće sa grafičkm ali džaba opet ista stvar. Ne znam šta bi moglo bit ili vjerovatno da nije moguće da se pali sa grafičkom. Jedino ako ima neko ko je naišao na problem pa da kaže jel ima riješenja.

Gamer
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku kart

Jel ne radi dobro sa integrisanom? Nekako sumnjam da steka....

15 godina
offline
Re: Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku kart

razne postavke se nalaze na raznim mjestima.. ponekad duplirano-povezano, .. tad nije dovoljno npr podesiti u CPu VGA nego i npr u power opcijama OSa (jer se kroz to kontrolira koja VGA radi.. kao preduvijet). Tak da.. sve postavke koje su povezane trebaš proći, podesiti (za performanse, ne za štednju-balansirano.. itd.). Sama igra (ni jedna app) nema veze s korištenjem VGA to radi OS-postavke. Drugi problem može biti npr kod korištenja više monitora (stare app koriste direktna pristup i idu na primarni monitor, ta je potrebno tako podesiti primarni-sekundarni itd itd..)

 

edit: + poneka starija app jednostavno ne zna za noviju VGA (nema u popisu, config filea i sl. ..) tad se (ponekad) to radi ručno, editiranjem config filea, ručnom unošenju naziva VGA.. npr za premirere-render, za neke rezolucije koje u stara vremena nisu postajla kao wide-16:9 itd itd.

+ instalirati npr directx 9.0c-redist-2010.. (često uz install igre) + ostale povezane sitnjarije kao vulkan, .net, vs-2010-13-runtimeovi itd. itd.. jer ih npr w10 defaultno nema (ima novije).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 12:08 (ihush).
10 godina
offline
Igrica ne želi koristiti zasebnu grafičku karticu

Stavio sam rezoluciju na hd pa sad radi odlično, na full hd integruša se guši da izdrži 30 fps.

Gamer
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice