Instalacija bilo kojeg os na laptop zakljucan bios

poruka: 10
|
čitano: 10.613
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Instalacija bilo kojeg os na laptop zakljucan bios
Pozdrav,

prijatelj je izvadio hdd iz laptopa i spoio ga na kucni pc i formatirao ga. Na laptopu je zakljucan bios (ne znam pw) tako da ne mogu promjeniti boot order. U pitanju je Asus V2S, sata hdd.
Kako da instaliram bilo koji os, da li postoji mogucnost da kopiram sadrzaj na hdd sa kucnog racunara ubacim hdd u laptop i da bootuje pokrene os?
(to bi bilo idealno rjesenje ) Ili da na neki nacin natjeram da pokrene boot sa cd-a ili usb-a?

Hvala unaprijed na bilo kakvoj pomoci!
The more I C, the less i see....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija bilo kojeg os na laptop zakljucan bios

pritisini f11 ili f 12 za boot menu  , ako boota cd , makni sifru sa alatima na hiren's boot cd-u

 

Ako nece nista od toga , izvadi cmos bateriju na 20-ak sekundi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija bilo kojeg os na laptop zakljucan bios
Pokusao sam sa F-ovima, nudi samo F2 a to je za ulazak u bios za koji nemam pass
Vadio sam i bateriju za bios, takodjer sam trazio u kojem flashu/eepromu je upisan bio da skinem sa support stranice i programatrom upisem org bios ali nisam mogao locirati.

Hvala!
The more I C, the less i see....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Instalacija bilo kojeg os na laptop zakljucan bios

Instaliraj OS dok je prikopcan na desktop?

 

Nije 100% sigurno da ce radit, jer mogu nedostajat neki driveri pa se nece moc podic OS ali nista te ne kosta.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija bilo kojeg os na laptop zakljucan bios

Koji je čipset, procesor?

Možeš instalirati Windowse na nekom starom računalu (čim starije to bolje), u Device manageru odinstalirati par uređaja tipa VGA, HDD kontroler, zvuk ako su instalirani i prebaciti disk u laptop i dići Win u safe modu te instalirati drajvere i reset...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija bilo kojeg os na laptop zakljucan
Eight kaže...
Pokusao sam sa F-ovima, nudi samo F2 a to je za ulazak u bios za koji nemam pass
Vadio sam i bateriju za bios, takodjer sam trazio u kojem flashu/eepromu je upisan bio da skinem sa support stranice i programatrom upisem org bios ali nisam mogao locirati.

Hvala!

Koliko kužim da želiš instalirat windons a bios zaključan sa lozinkom?

Postoji da možeš instalirat pomoću tipke F10 -F11 -F12 ali neznam kod Asus laptopa ali po meni acer F12 koje nudi čitanje sa dvd-a.

Tako da ubaciš DVD i pokreni sa tipkom F10 ili neka koja tipka jer mora radit.

Sam svoj majstor. :)
14 godina
offline
Instalacija bilo kojeg os na laptop zakljucan bios
Bootovao je sa hdd-a iz netbooka (acer aspire one) sad sam ubacio hdd u njega i instaliram windows 7.

Hvala svima na pomoci!
The more I C, the less i see....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Instalacija bilo kojeg os na laptop zakljucan bios

mislim da su F8 ili F9 su na Asusu

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija bilo kojeg os na laptop zakljucan bios

ma nije se trebao zezati sa svime ovime. trebao je samo ubaciti cd od winsa i bootao bi ga posto je hard prazan.

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zakljucan hard disk asus eee pc 1000hg
Prvi put sam na ovom forumu i neznam kako ovo sve radi...molio bih vas ljepo kada bi mi neko htjeo objasniti ili pomoci s ovim problemom....
Dakle kada upalim taj laptop pojavi se american megatrands(ami)...pise:hard disk locked,enter user password...Press ESC to switch to Master Password...
kada stisnem esc dodje mi reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key...kada bilo sta stisnem to mi se pojavljuje jedno ispod drugog...ima li ikakvo rjesenje osim da se kupuje novi hard jer kosta 500,600 kn
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice