Instalacija windows 7 - particioniranje diska

poruka: 13
|
čitano: 16.789
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija windows 7 - particioniranje diska

Pozdrav!

 

Instaliram windows 7 gdje napravim tri particije, svaka po cca 100GB, jedna sistemska i dvije primarne.

Nakon instalacije vidim samo sistemsku i jednu primarnu, druge nema.Ponavljanje procesa daje iste rezultate pa stoga nije izdvojen slučaj.

 

Molim pomoć!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Instalacija windows 7 - particioniranje diska
Ichabod kaže...

Pozdrav!

 

Instaliram windows 7 gdje napravim tri particije, svaka po cca 100GB, jedna sistemska i dvije primarne.

Nakon instalacije vidim samo sistemsku i jednu primarnu, druge nema.Ponavljanje procesa daje iste rezultate pa stoga nije izdvojen slučaj.

 

Molim pomoć!

Idi na Control Panel System and Security Administrative Tools te Disk Management i zatim desni klik na Unallocated i odaberi opciju Change Drive Letter and Paths..

Piracy lives forever!!!
15 godina
offline
Instalacija windows 7 - particioniranje diska

- prvu primarnu-boot particiju windowsi sakriju.
ponovi instalaciju:
- kreiraj primarnu particiju od 100-500MB (po želji, win defaultno radi 100MB),
- druga particija po želji za OS, od 60-100 ili ovisno što sve misliš instalirati, igre dosta zauzimaju, mogu bit na drugoj particiji..
- ovisno koliko će particja ukunpno biti, standard predviđa do 4 primarne. Ako je potrebno više, kreira se jedna primarna (za boot) i extended u kojij nema ograničenja...
-instalacija ne nudi izbor tipa particije, kreira samo primarne, ne extended, dok je win-xp automatski kreirao drugu particiju kao extended. Može se iskoristiti XPov CD za taj posao ako imaš SATA drivere..
- najlakše, na drugom računalu uz pomoć EASUSa, samih windowsa ili LiveCDa (linux), kao ubuntu...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2011 0:29 (ihush).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija windows 7 - particioniranje diska

ja imam sličan problem, ja imam jednu na kojoj su win i još jedna na kojoj je ništa.
ništa zato jer kad oću otvorit (D:) piše mi da trebam formatirat prije.
e sad, nisam formatiro jer se bojim da će otić stvari sa(C:) pošto je to jedan hard.
 P.S imam win 7

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 13:28 (Underlight).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija windows 7 - particioniranje diska
Ichabod kaže...

Pozdrav!

 

Instaliram windows 7 gdje napravim tri particije, svaka po cca 100GB, jedna sistemska i dvije primarne.

Nakon instalacije vidim samo sistemsku i jednu primarnu, druge nema.Ponavljanje procesa daje iste rezultate pa stoga nije izdvojen slučaj.

 

Molim pomoć!

Prvo kad se instaliraš, kreiraš particiju ako želiš da bude 100gb  to ti je 102400mb a system reserved zauzima 100mb pa pri particiju kreiraš na 102600mb i on će automatski dijeli na dvije, jedan će bit system reserved a druga će pokazat 100gb pa ćeš moć instalirat win 7, a drugu particiju možeš napravit  dvije po 102500mb i kod format obavezno formatiraš jer će nakon instalaciije odmah dostupan na D i E particiji. Ako baš želiš znat koliko ima mb na 45gb i računaš ovako 1024mb x 45gb i dobiš 46080mb i nakon če pokazat točnim ali dodaš još 100mb pa se računa kao memorijski na D particiji i tako lako napraviš particiju.

15 godina
online
Re: Instalacija windows 7 - particioniranje diska
Underlight kaže...

ja imam sličan problem, ja imam jednu na kojoj su win i još jedna na kojoj je ništa.
ništa zato jer kad oću otvorit (D:) piše mi da trebam formatirat prije.
e sad, nisam formatiro jer se bojim da će otić stvari sa(C:) pošto je to jedan hard.
 P.S imam win 7

 

Slobodno iz Windowsa formatiraj D: particiju,nećeš ništa zeznuti,to je normalna procedura.

Šteta da ti toliki prostor na disku bude  prazan.

Old Insomniac
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija windows 7 - particioniranje diska

znači da formatiram? neću izgubit win ni ništa na (C:)?

12 godina
neaktivan
offline
Instalacija windows 7 - particioniranje diska

Hvala svima!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija windows 7 - particioniranje diska
Ichabod kaže...

Hvala svima!

Budi ljubazan pa se ljudima zahvali klikom na gumb HVALA!

 

World Championships: 7, GP started: 280, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,473
15 godina
online
Re: Instalacija windows 7 - particioniranje diska
Underlight kaže...

znači da formatiram? neću izgubit win ni ništa na (C:)?

Da rezimiramo: Iz windowsa vidiš particiju D koja nije formatirana?

Ako da,onda slobodno desni klick na particiju D,odaberi format i

ako kojim slučajem nije odabran NTFS,odaberi NTFS i stisni na 

Quik Format,malo pričekaš i imaš na raspolaganju cijeli HDD:)

Old Insomniac
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija windows 7 - particioniranje diska

eto formatiro sam i radi :DDD

sam me zanima nešto. 
čovjek koji je instaliro win i podijelio hdd rekao mi je da sve instalacije idu na (C:) sad me zanima dali mogu instalirt i na (D:)?
to mi je reko zbog virusa jer oni napadaju win pa da mi dokumenti budu na d zaštićeni .
imam ESET Smart Security. 

15 godina
online
Instalacija windows 7 - particioniranje diska

Naravno da možeš programe insrtalirati i na D: particiju,

stvar osobnog izbora.Osobno ne radim to,jedino igre instaliram na D:

Old Insomniac
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija windows 7 - particioniranje diska
Underlight kaže...

eto formatiro sam i radi :DDD

sam me zanima nešto. 
čovjek koji je instaliro win i podijelio hdd rekao mi je da sve instalacije idu na (C:) sad me zanima dali mogu instalirt i na (D:)?
to mi je reko zbog virusa jer oni napadaju win pa da mi dokumenti budu na d zaštićeni .
imam ESET Smart Security. 

Mislim da nije sigurno prvo da antivirusnom skeniraš dokumente da utvrdiš da nema virusa pa ak nema onda možeš spremit na cd ili dvd. A hdd najbolje instaliraš na čisto. Puno sigurnije. Nego kod nove c instalacije i nakon ako na d premjestit  dokumente na c i lako zaraziš virusom bez tvog znanja i meni se jednom to se dogodilo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice