Instalacija XP-a na SUSE,Linux

poruka: 9
|
čitano: 6.828
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija XP-a na SUSE,Linux

Imam notebook s predinstaliranim Linux-om, zanima me kako instalirati i XP, u najgoru ruku zbrisati Linux i instalirati Windowse. Može li mi tko pomoci, hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija XP-a na SUSE,Linux

Blasphemy!

 

 

Prvo bi iz Susea koristeći gParted trebao smanjiti jednu od particija te na novonastalom

unalocated prostoru napraviti NTFS particiju. Na nju onda instaliraš XP kao što bi na bilo koji

drugi kompjuter bez linuxa. Onda bi trebao napraviti repair linux bootloadera (GRUB) iz nekog

Live linuxa te ga konfigurisati za dual boot.

 

Mnogo bi lakše bilo instalirati samo XP, pa nakon njega neku možda malo lakšu (i po sistemskim

zahtjevima i po prilagođenosti (pretpostavljam) početniku) distribuciju. Tako bi tokom instalacije

linuxa XP bio automatski prepoznat za dual boot, a mogao bi NTFS particiju za podatke (koju si napravio

tokom instalacije XP-a) mountati kao /home za linux i imati pristup podacima i iz linuxa i iz Windowsa.

 

A druga varijanta je da samo instaliraš XP kao što si radio i do sada.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija XP-a na SUSE,Linux

sto, onda samo F11 i bootam s CD-a i instaliram kak se inace Windowsi instaliraju!?

15 godina
neaktivan
offline
Instalacija XP-a na SUSE,Linux

Aha!

bit.ly/dcyfs
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija XP-a na SUSE,Linux
goranac kaže...

sto, onda samo F11 i bootam s CD-a i instaliram kak se inace Windowsi instaliraju!?

 -(aha, ali i možda..)

potrebno je obrisati particije i kreirati nove-NTFS, tu je prvi problem moguć sa SATA driverom. Ako to prođe, dalje lupaj NEXT.... :)

u suprotnom podesi IDE ili slipstirmaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija XP-a na SUSE,Linux

Ok;)  a dobro, kako bi onda u SUSE-u zbrisao particije, pokusao sam ali mi nije uspjelo uspio sam samo podijeliti jednu na dva dijela

13 godina
neaktivan
offline
Instalacija XP-a na SUSE,Linux

Ok, koristim Sled 11, i zelim dual boot sa xpom, linux bi mi bio i dalje primaran os, i sve bi mi bilo na njemu, dok bi xp bio samo "pomagalo"

 

 

E, sad kako podijeliti particije, i po koliko, koja je vasa preporuka?

 

Poslije tog, trebam sprzit Livecd sa Xpom?koji program da koristim za to?

 

nema mi pomoci tu tu tu turuturtutu tu
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2011 15:08 (joannain).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija XP-a na SUSE,Linux

-liveCD za XP? pa, postoji ako misliš na miniPE, ali nije to liveCD... (kao linuxov)

-program za snimanje? ISO file se u svim programima na svim OSevima snima jednako (uz kvalitetan medij, ispravnu snimalicu, odabrati najnižu brzinu..)

-btw, virtualizacija ti je daleko praktičnije rješenje osim ako misliš zbog igara. YaSTom shrinkaj neku particiju, dobiveni prazan dio ostavi i na njega instaliraš XP. Problemi mogu biti zbog npr aktivne particije, VLMa, ... normalan redosljed je win, pa linux. Radije pribavi drugi disk.

 

edit: i da, svakako napravi floppy za recovery GRUBa. (neznam dali može nor na USB)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2011 17:22 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija XP-a na SUSE,Linux

Evo kod mene ista situacija trebao bih izbrisati SUSE, Linux a staviti sedmicu. Jeli moguće gParted instalirati na Linux i to je to ili je potrebno da bude bootabilan

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice