Internet se disconnecta pri visoj brzini downloada

poruka: 13
|
čitano: 1.941
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Internet se disconnecta pri visoj brzini downloada

Dakle, spojen sam na internet pute Wlan usb adaptera (tp link 822n) i kad dostignem brzinu skidanja od nekih 3,5mbs (neovisno preko browsera ili utorrenta) nakon nekog vremena cujem zvuk kao da sam izvukao usb iz kompjutora i dolje desno gdje pise signal interneta stoji x.Potom mi nekih 10 sekundi ne radi miš, tipkovnica, volan, ni internet i onda opet kao da sam sve uštekao u kompjutor i dalje normalno radi do sljedećeg prekida.

 

Živce gubim, danas ili sutra planiram kupiti novu matičnu, jel moguće da je to problem? Wifi adapter je već 3. po redu i sa svima isti problem. Drivere sam update-ao, pa skidao i starije verzije itd. To me muči već dugo.

 

Matična je Asrock Extreme 3 2.0.

 

 

Btw, na internetu sam našao čovjeka s istim problemmom na istoj matičnoj i njemu je navodno pomogli fizički razdvajanje usb kablova sa pprodužnim kablovima?! Kao, da se miješaju frekvencije 2.0 i 3.0 usb-a. Al kod mene sve izvađeno osim interneta i opet isto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Internet se disconnecta pri visoj brzini downl

USB portovi nemaju frekvencije da bi se mješale, nije to wifi. Moguće da ti se uslijed više priključenih potrošača ( volan, wifi, itd. ) zbog veće struje pregrijava roothub na MBO i dolazi do prekida...vidi prstom po čipsetima dok radi može li se na svakome zadržati prst a da se ne opečeš.

USB2 podržava max do 480Mbps (3,84MB) brzine.

Možeš probati za roothub (vidi na dnu Device Menager-a) property  - power menagment -  pa isključi da windovsi sami ne gase radi uštede struje....?

7 godina
offline
Re: Internet se disconnecta pri visoj brzini downl

Puno hvala, probat cu cim dodem doma. Makar, moze li se onda ostetiti ako se pregrijava, a ne iskljuci?

15 godina
offline
Re: Internet se disconnecta pri visoj brzini downl
AF139 kaže...

..

USB2 podržava max do 480Mbps (3,84MB) brzine.

..

 pomaknuti dec.zarez.. :) ostalo točno. (od teoretski 60, ostvarivo do 40MBs, ovisno o kontroleru 20-30 je realno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Internet se disconnecta pri visoj brzini downl

...tako to biva kad pišeš nabrzinu , žena zvala da je kava na stolu...vidim da sam ja matori zabrljao sa kalkulatorom...pomnožio umjesto podjelio sa 8 (kliknio na krivi botun) .

16 godina
neaktivan
offline
Internet se disconnecta pri visoj brzini downloada

Moguće da je uzrok prekida veze nešto drugo. Naime, osobno sam imao slučaj prekidanja veze na internet kada je linija bila max opterećena (bilo download, bilo upload). Ali uzrok je bio prekid kod internet providera i čekanja dobivanja nove IP adrese. Isto sam mogao vidjeti kada se logiram u korisničke stranice i pogledam listui spajanja. Nije na odmet da provjeriš da li kod prekida veze dolazi do prekida i drugih veza prema internetu.

Plehani vikleri
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Internet se disconnecta pri visoj brzini downl

Hm, pa sad, laptop u kući koji radi preko svoje wireless antene i još jedan kompjutor koji je povezan kablom rade perfektno. Ja sam promjenio matičnu i imam i dalje isti problem, samo što zasad ne odspaja sve ostale stvari (volan, tipkovnica, miš), nego samo internet. Dakle, čuje se zvuk kao da sam ištekao USB, odgovarajuća ikona se pojavi kod interneta i za 10 sekundi se ponovo spoji. Novi windowsi, nova usb antena, novi driveri, nova matična, Stvarno frustrirajuće već... Jel ima još netko kakav savjet?

Nova matična je Asus Crosshair V formula Z.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2017 22:51 (daniel2809).
12 godina
offline
Re: Internet se disconnecta pri visoj brzini downl
Jura iz druge galaksije kaže...

Moguće da je uzrok prekida veze nešto drugo. Naime, osobno sam imao slučaj prekidanja veze na internet kada je linija bila max opterećena (bilo download, bilo upload). Ali uzrok je bio prekid kod internet providera i čekanja dobivanja nove IP adrese. Isto sam mogao vidjeti kada se logiram u korisničke stranice i pogledam listui spajanja. Nije na odmet da provjeriš da li kod prekida veze dolazi do prekida i drugih veza prema internetu.

 Je, al njemu više ne rade miš i tipkovnica!

Osim ako mu provider to može ugasiti 

daniel2809 kaže...

Hm, pa sad, laptop u kući koji radi preko svoje wireless antene i još jedan kompjutor koji je povezan kablom rade perfektno. Ja sam promjenio matičnu i imam i dalje isti problem, samo što zasad ne odspaja sve ostale stvari (volan, tipkovnica, miš), nego samo internet. Dakle, čuje se zvuk kao da sam ištekao USB, odgovarajuća ikona se pojavi kod interneta i za 10 sekundi se ponovo spoji. Novi windowsi, nova usb antena, novi driveri, nova matična, Stvarno frustrirajuće već... Jel ima još netko kakav savjet?

Nova matična je Asus Crosshair V formula Z.

 Imaš kakav USB hub koji ima svoje napajanje? (šteka se u komp i u struju)?

Probaj bez uštekanog volana.

Tipkovnicu uštekaj naprijed, miša iza, wlan stick u HUB.... probaj razne kombinacije. Ako u bilo kojoj proradi, onda je ovo što su dečki gore pisali, da ti se pregrijava, il neki slični problem s hardverom.

 

P.S. a da nije neki hardverski problem s tim wifi stickom?? Jesi ga probao negdje drugdje?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2017 23:14 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Re: Internet se disconnecta pri visoj brzini downl

-vjerojatno problematičan uređaj, padovi napona i sl. ili kratki spoj (pinovi-portovi..).

-eliminacija, odspajanje raznih usb uređaja, npr wlan adaprera i 'gledanje' dali se pojavljuje problem.. kad ga se spoji, opet, .. i tad je krivac-uzrok otkriven. Tad može biti kvar ili driver, postavke power itd..

.. pa do tog, da je neki treći uređaj krivac, ali nije primjetno kao wlan (npr tikovnica i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Internet se disconnecta pri visoj brzini downloada

Ekipa, hvala na mozganju i predlaganju :) Google-ao sam sad, našao sam na stranici TP-linka temu na kojoj se masa korisnika žali na problem i spominju razna riješenja (nekima proradi, nekima ne), pa izgleda da je ipak sve u toj anteni jer i ostalima se odspoje drugi uređaji. Isprobat ću sa starim driverom kad ga uspijem instalirat (windows mi neda, kaže da je "windows ustanovio da je trenutni driver najbolji") i uštekat u 3.0 port, pa ćemo vidjet.  Isprobao sam različite antente, al sve od TP-linka (a ljudi na tom forumu imaju problema s više modela), ne mogu vjerovat da je tu greška cijelo vrijeme. A ja promjenio matičnu. Nadam se samo da ćemo mi ovo riješiti muke, hvala :)

 

http://forum.tp-link.com/showthread.php?3253-High-traffic-causes-USB-disconnect

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Internet se disconnecta pri visoj brzini downl

Ajde, kad si već potrošio toliko na hardver, kupi još i ASUS WiFi stick, i rješeno :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
offline
Internet se disconnecta pri visoj brzini downloada

Evo, sad ćemo vidjet. Instalirao sam staru verziju drivera i uštekao u 3.0 port, zasad radi :)

 

Nikad mi nebi palo na pamet da antena uzrokuje prekid kontakta ostalih usb-a... Ali eto, nisam jedini s tim problemom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Internet se disconnecta pri visoj brzini downl
daniel2809 kaže...

Evo, sad ćemo vidjet. Instalirao sam staru verziju drivera i uštekao u 3.0 port, zasad radi :)

 

Nikad mi nebi palo na pamet da antena uzrokuje prekid kontakta ostalih usb-a... Ali eto, nisam jedini s tim problemom.

 -nije to antena, nego uređaj, wlan adapter, i naravno, ako se bilo što desi na usb portu-kontroleru, to može (nekad i mora) utjecati na ostale uređaje spojene na isti kontroler.

+ btw, usb 3 ima 'jači' napon (standard) pa to možda fixa, možda samo neće smetati ostalima ako su spojeni na 2.0 .. većini uređaja je ipak 2.0 'bolji', tj 3.0 je potreban samo npr za disk dok su jeftiniji kontroleri problematični + na slabijoj mbo/konfiguraciji dolazi do zagušenja i trokiranja svega.. dok 2.0 radi 'stabilnije' (za miša i tipkovnicu je 1.1).

 

edit: ako ti npr vešmašina izbaci osigurač, jednako će to utjecati na sve ostale uređaje koji struju dobijaju preko istog osigurača, tako da je čudno tome se čuditi.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 15:09 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice