ITunes pitanja

poruka: 8
|
čitano: 1.879
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
ITunes pitanja

Trenutno imam dosta problem sa laptopom pa cu vjerojatno morati reinstallirati windowse, ali svakako zelim zadrzati svoju iTunes library.

Imam 2 pitanja:

 

1) Kako napraviti backup cijelog librarya te kako ga prebaciti na neku prenosivu memoriju i kako ga installirati ponovo nakon sto reinstalliram windowse?

 

 

2) Kako promijeniti lokaciju neke pjesme/pjesama(npr. sa C diska na D disk) a da ju iTunes i dalje moze locirati i svirati?

 

Hvala puno unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ITunes pitanja

1) Backup možeš spržiti na običan DVD disk.

 

To create your backup disc

 

  1. Choose File > Library > Back up to Disc.
  2. Select the option you want from the resulting dialog and click Next.
  3. Insert a blank disc (CD or DVD) into your computer's optical drive. iTunes will scan the disc and begin burning.
  4. Note: If the disc you insert does not have enough space to hold all of the content you will be backing up, a dialog will appear asking whether you wish to backup to multiple discs.
  5. You can click Continue to start the burn process.  iTunes burns the number of items that fit on one disc and then asks you to insert subsequent discs to continue burning the remaining files.

 

Notes

  • If you have a file in your iTunes Library that is too large to fit on a blank CD, iTunes will prompt you to insert a blank DVD instead.
  • Don't eject a disc while a backup is in progress.
  • Spoken programs purchased from the Audible.com website are not backed up.
  • Discs you create using the iTunes backup feature can be used only to restore; they can't be played in a CD or DVD player

 

IZVOR

 

Restoring from a backup disc

 

  1. Open iTunes.
  2. Insert your backup disc.
  3. iTunes will ask whether you want to restore from this disc. Click Restore.

 

 

2) Your iTunes Library contains both your media -- music, videos, and more -- and the information iTunes keeps about it to make browsing, searching and managing what you have easy and powerful. If the size of your library is outgrowing the space you want to allot to it on your hard drive and you want to move it to another drive in your system, begin by using the Advanced tab in iTunes Preferences and make sure you have the Keep iTunes Media folder organized option checked. This will ensure that all the organizing information gets moved along with the media. You can then use the Change... button located there to choose a new location for your library. To copy everything to the new location, use the Organize Library command under Library in the File menu, check Consolidate files and then OK. Finally, when the copying is done, delete the files from their original location. (If you'd like a step-by-step walkthrough, go here for the Mac and here for Windows.)

 

IZVOR

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2013 22:30 (Marko :D).
13 godina
neaktivan
offline
ITunes pitanja

Hvala puno. Upravo to sam trazio.

:)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
ITunes pitanja

Pitanje vezano za prebacivanje filmova na ipad. Valjda moze tu.

Trebao bi neki program koji ce mi lijepiti titl na film i prebacivati ga u format za ipad. thx

Coca-Cola je Najpoznatije piće, a ujedno i druga najpoznatija riječ na svijetu - odmah poslije riječi OK.Njezina je formula jedna od najvećih svjetskih tajni.U Brazilu se smatra da je Cola afrodizijak
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ITunes pitanja

Pozdrav.Pitanje glasi za svoju malu moram skinuti neku  aplikaciju(igra) s Us Apple Stora jer je nema u hr shopu. Znam da moram kreirati novi id account za us shop da bi  to mogao skinuti. Sad me zanima kad mi ta aplikacija bude pohranjena na i tunesu s  usa id accountom  da li će biti problem kad spojim ipad jer ipad ima drugi hr id account. Konkretno zanima me da li se sinhronizacija ipada može vršiti preko bilo kojeg itunesa s različitim id accountima ili se ti accounti moraju podudarati? Da li postoji mogućnost prebacivanja glazbe ,aplikacija s usa i tunesa  na hrvatski i tunes? Ne znam da li sam bio dovoljno jasan još nisam radio sinhronizacija ipada s i tunsom.

 

sake08
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ITunes pitanja

Ima neki ios-ovac koji se razumije u pitanja oko i Tunesa molio bih pomoć oko gornjeg pitanja.

sake08
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
ITunes pitanja

Odi u Store na mobitelu i promjeni lokaciju, netrebaš raditi novi račun.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
ITunes pitanja

Itnes mi je odbio 43 km za pretplatu na neku aplikaciju iako sam pretplatu otkazala.Postoji li mogucnost da mi vrati taj novac

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice