Iznenadno spor startup.

poruka: 9
|
čitano: 1.545
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Iznenadno spor startup.
Pozdrav,
Prije dva dana sam instalirao novo napajanje, Chieftec Smart GPS 600A8, 600W i od tada počinje problem sporog boota sistema. Kada prvi put upalim PC toliko je spor boot da moram restart, otici u BIOS, postaviti bios na default (F9) i onda se boota nakon 2-3 min sto je i dalje sporo. Radio sam disk check i sve je izaslo kao OK, radio chkdsk, update sam i BIOS, ali nije pomoglo. Ostale specifikacije su :
AMD FX 6300 3.5 Ghz X6
8 GB Hyperx Fury 1600 DDR3
ATI Radeon 6670 1 gb ddr3
Matična je Asrock 960GM-VGS3 FX
HDD 500 GB Western Digital
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iznenadno spor startup.
Benjy kaže...
Pozdrav,
Prije dva dana sam instalirao novo napajanje, Chieftec Smart GPS 600A8, 600W i od tada počinje problem sporog boota sistema. Kada prvi put upalim PC toliko je spor boot da moram restart, otici u BIOS, postaviti bios na default (F9) i onda se boota nakon 2-3 min sto je i dalje sporo. Radio sam disk check i sve je izaslo kao OK, radio chkdsk, update sam i BIOS, ali nije pomoglo. Ostale specifikacije su :
AMD FX 6300 3.5 Ghz X6
8 GB Hyperx Fury 1600 DDR3
ATI Radeon 6670 1 gb ddr3
Matična je Asrock 960GM-VGS3 FX
HDD 500 GB Western Digital

 Skini HD Tune i napravi Error scan (ne Quick), isključi neke startup programe, pa javi je li što bolje. Je li napajanje novo u smislu iz trgovine ili kupljeno od nekoga?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iznenadno spor startup.
Uraditi ću danas test sa HD Tune. I napajanje je novo, iz trgovine.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iznenadno spor startup.
A od startup programa imam samo antivirus i driver za miš. Sve ostalo sam isključio.
14 godina
offline
Iznenadno spor startup.

Također molim slike Health Taba iz HD Tunea i Device Managera.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Iznenadno spor startup.
Jesi popikal sve kablovinje u mbu i gpu... ? Da ti na novom napajanju nije manjka kablova...
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Iznenadno spor startup.
Benjy kaže...
.. Kada prvi put upalim PC toliko je spor boot da moram restart, otici u BIOS, postaviti bios na default (F9) i onda se boota nakon 2-3 min sto je i dalje sporo. Radio sam disk check i sve je izaslo kao OK, radio chkdsk, update sam i BIOS, ali nije pomoglo. ..

-a zašto bi pomoglo, zašto bi uopće dirao BIOS ili učitavao defaulte? ... pa do tog dali si ih sejvao F10..?

-BIOS mora biti odgovarajuće podešen, nešto je izbor-opcija, ali ne na ćoravo mijenjati nakon što je OS instaliran, znati što..

 

pa i jedan od scenarija koji objašnjava priču, uzrok-posljedice..

upravo promjena PSa (gašenje-nestanak struje, raskapanje) je uobičajeno za novije BIOSe da nakon prvog paljenja idu u svoj defaultni 'safe' mod.. tj učitaju default postavke. To već može biti objašnjenje, npr AHCI-IDE, uz sve ostalo što može biti povezano. To je u skladu s pričom.. i nešto od defaultnih postavki treba promijeniti.

 

ili slučajan kvar koji se desio sad, loš kontakt kabla.. nešto.

 

btw, nabrajanje komponenti je sporedno, više verzija OSa (pa i loadera) ili opsi čudnih zvukova, što se dešava kad se OS upali itd.. javi li sistem nešto, stanje device managera itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Iznenadno spor startup.

Niste naveli precizan uzrok ovog problema.

Otkopčajte kabel od hard diska da ga upalite samo sa BIOS-om. Ako se on brzo podiže(desetak sekundi) onda je problem HDD, sata kanal ili neki problem sa windowsima.

Po Vašem manjkavom opisu izgleda da windowsi ulaze u bootloop zbog nečega.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Iznenadno spor startup.
Riješio sam problem tako što sam kabal koji ide iz matične u hard disk obrnuo, tako da dio koji je išao u HDD sam uključio u matičnu, a drugi u HDD. Od tad se sve boota normalno.
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice