Kako flashati ImgBurn?

poruka: 10
|
čitano: 3.896
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako flashati ImgBurn?

Pozdrav svima,

 

Evo imam jedan problem,naime jedan frend mi je rekao da trebam flash-ati ImgBurn jer kad probam spržiti xbox igru na DVD dobijem ovu poruku:

 

 

 

There doesn't appear to be enought space on the dist to burn this image

 

Image size:4,267,015 Sectors (8,334 MB)

Disc size:4,173,824 Sectors(8,152 MB)

 

What would you like me to do)

- Write until end of image (Overburn)

- Write until end of discharge(Truncate)

 

Možete mi pomoć?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako flashati ImgBurn?

Frend ti nema pojma o čem priča. ImgBurn ne možeš flashirati, to je program, njega možeš updateati.

 

Pod flashiranjem je možda mislio flashirati firmware od pržilice što nebi preporučio jer u ovom tvom konkretnom problemu ti neće baš pomoći - veće su šanse da ćeš uništiti pržilicu nego napraviti nešto korisno.

 

Pokušaj overburnati medij mada i to može oštetiti pržilicu ili prženje neće uspjeti. Smatraj ovo upozorenjem...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako flashati ImgBurn?
Sum_of_all_fears kaže...

Frend ti nema pojma o čem priča. ImgBurn ne možeš flashirati, to je program, njega možeš updateati.

 

Pod flashiranjem je možda mislio flashirati firmware od pržilice što nebi preporučio jer u ovom tvom konkretnom problemu ti neće baš pomoći - veće su šanse da ćeš uništiti pržilicu nego napraviti nešto korisno.

 

Pokušaj overburnati medij mada i to može oštetiti pržilicu ili prženje neće uspjeti. Smatraj ovo upozorenjem...

Za ovo prvi put cujem sad. A kako to overburn moze ostetiti przilicu.

14 godina
offline
Kako flashati ImgBurn?

Svaki CD/DVD/BluRay/HDDVD ima rub preko kojega se ne bi smjelo pisati (overburn), zbog mogućih vibracija prilikom snimanja, izmicanja samog medija, nepreciznosti lasera, koji u tom slučaju zraku ispali u kućište uređaja i može oštetiti medij i / ili kućište i dijelove pržilice.

Inače, ako malo pogledaš po Net - u kako riješiti taj problem, potrebno je omogućiti baš taj "overburn" jer xBox DVDi sadrže više podataka nego što stane na prazne DVD medije. Kažu da je dosta sigurno, ali opet... uvijek postoji mogućnost oštećenja prilikom rada s overburnom.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako flashati ImgBurn?
Sum_of_all_fears kaže...

Frend ti nema pojma o čem priča. ImgBurn ne možeš flashirati, to je program, njega možeš updateati.

 

Pod flashiranjem je možda mislio flashirati firmware od pržilice što nebi preporučio jer u ovom tvom konkretnom problemu ti neće baš pomoći - veće su šanse da ćeš uništiti pržilicu nego napraviti nešto korisno.

 

Pokušaj overburnati medij mada i to može oštetiti pržilicu ili prženje neće uspjeti. Smatraj ovo upozorenjem...

 

Tyberius_Prime kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Frend ti nema pojma o čem priča. ImgBurn ne možeš flashirati, to je program, njega možeš updateati.

 

Pod flashiranjem je možda mislio flashirati firmware od pržilice što nebi preporučio jer u ovom tvom konkretnom problemu ti neće baš pomoći - veće su šanse da ćeš uništiti pržilicu nego napraviti nešto korisno.

 

Pokušaj overburnati medij mada i to može oštetiti pržilicu ili prženje neće uspjeti. Smatraj ovo upozorenjem...

Za ovo prvi put cujem sad. A kako to overburn moze ostetiti przilicu.

 

WackyZG kaže...

Svaki CD/DVD/BluRay/HDDVD ima rub preko kojega se ne bi smjelo pisati (overburn), zbog mogućih vibracija prilikom snimanja, izmicanja samog medija, nepreciznosti lasera, koji u tom slučaju zraku ispali u kućište uređaja i može oštetiti medij i / ili kućište i dijelove pržilice.

Inače, ako malo pogledaš po Net - u kako riješiti taj problem, potrebno je omogućiti baš taj "overburn" jer xBox DVDi sadrže više podataka nego što stane na prazne DVD medije. Kažu da je dosta sigurno, ali opet... uvijek postoji mogućnost oštećenja prilikom rada s overburnom.

Hmmmmm... Znači da sad napravim overburn ili ne?

14 godina
offline
Kako flashati ImgBurn?

Ja sam svega 3 - 4 puta koristio overburn, ali za neke manje veličine i sve je prošlo u redu. Najbolje ti je izgooglati naziv igre i pogledati komentare da li su ljudi imali problema sa snimanjem, te kako je prošao overburn. (naravno, priča je da ti prijatelj radi backup originalnog medija, priča o piratstvu je ovdje zabranjena)

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Kako flashati ImgBurn?

Ma deri po overburnu nemas brige ni straha.

Ja sam ga radio valjda 100 puta bez ijednog jedinog problema. Htio sam samo da mi ovi nasi Bug forum strucnjaci objasne sto se to u tih 100 puta moglo desiti.

Srecom laser s przilice nije spalio racunalo niti se przilica raspala od silnih vibracija niti bilo sto slicno.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako flashati ImgBurn?
Tyberius_Prime kaže...

Srecom laser s przilice nije spalio racunalo niti se przilica raspala od silnih vibracija niti bilo sto slicno.

Tako je, srećom. Overburn može (a i ne mora, da se razumijemo) oštetiti pržilicu. Ovisi o količini podataka koja ide preko dopuštene, brzini snimanja, kvaliteti medija, starosti pržilice i sl.

 

I ne, neće biti nikakav kataklizmički događaj u kojem će prštati laserske zrake iz kućišta, PC, sobu i kuću guta vatrena stihija, u susjedstvo dolaze ljudi u crnom, Nacionalna garda i vojska.. Jednostavno će doći do greške u prženju a kod idućeg pokušaja pržilica će javiti "Power calibration failed".

 

Nekad, ovo bi bio gadan problem jer ode skupa Dual Layer DVD pržilica od 1000 i nešto sitno kuna (i to nije najbolja i najskuplja - jedna od jeftinijih). Danas najjeftinija dođe 120kn.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
offline
Kako flashati ImgBurn?

OVO je ono što tebi treba. Flasha se pržilica, a ne ImgBurn. Osobno sam isprobao to i radi mi, pržim Xbox 360 igre na ovaj način bez problema!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kako flashati ImgBurn?

Treba odgovarajuća pržilica, odgovarajući medij, prava brzina snimanja... Cijela znanost oko snimanja dodanih 100mb na DVD.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice